Μούδιασμα στα χέρια μετά από 20' οδήγημα

Aktaioros

Μέλος
Περιοχή
Λαγονήσι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
....
Σύντροχοι καλησπέρα,

Θέλω την βοήθεια σας για ένα θέμα που με κουράζει. Μετά από 20' λεπτά οδήγημα νοιώθω μούδιασμα στα χέρια και ιδίως στο μικρό δάχτυλο. Το χει αντιμετωπίσει κανείς;
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ναι σε ολοκληρο το δεξι χερι για σχεδον ενα καλοκαιρι.
Μετα εξαφανιστηκε κ το χρεωνω σε καποια αστοχια στη ζυγοσταθμιση ή κατι τετοιο.

adv phone
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχάλη πιστεύεις ότι θα έπρεπε να πάω να κάνω μια ζυγοστάθμιση;
Δεν ξερω να σου πω,θα στο προτεινα αν τρεμει λιγο κ το τιμονι.Επισης να προσθεσω οτι στα GS 1200 αυτο το φαινομενο στο δεξι χερι ειναι ενδειξη φθορας στα ρουλεμαν της γωνιακης μεταδοσης.

adv phone
 

aeriko

Μέλος
Όνομα
Πάνος
Μοτό
R 1200GS
Σε ολα τα μηχανακια ειχα μουδιασμα στα δεξια δαχτυλα. Εξαρταται και απο το πιασιμο του γκριπ, αν φορας γαντια, αν σφιγγεις την παλαμη κλπ. Μπορει να ειναι νευρολογικης φυσης.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Εγω θα ελεγα λαθος θεση οδηγησης.Την επομενη φορα οταν ξεκινησει το μουδιασμα,ανοιγοκλεισε 3-4 φορες τη γροθια σου.

Εκτος αν αλλαξες αντιβαρα και αρχισε να στο παρουσιαζει μετα την αλλαγη.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Εγω θα ελεγα λαθος θεση οδηγησης.Την επομενη φορα οταν ξεκινησει το μουδιασμα,ανοιγοκλεισε 3-4 φορες τη γροθια σου.

Εκτος αν αλλαξες αντιβαρα και αρχισε να στο παρουσιαζει μετα την αλλαγη.
Συμφωνώ και εγω με αυτην την αποψη.
Και εμενα μουδιάζει το δεξί,είτε επειδή το σφίγγω είτε επειδή μαλλον κοβω την ροη στον καρπιαίο σωλήνα,η καπως ετσι. Αυτο συμβαίνει λόγω το ύψους μου μαλλον 1.69 και ίσως να θελω και αποστάτες..
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μπορει ακομα να συμβεί με μικρότερο μέγεθος γαντιου και με λαθος κλίση του τιμονιού.
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
δοκιμασε πρωτα ολα τα τζαμπα (αλαγη στασης σωματος κτλ) και αν δεν αλλαξει κατι δοκιμασε να αλλαξεις τα αντιβαρα οπως ειπες και ενα μπαρακι στο τιμονι που το κανει πιο στιβαρο...
 
Top Bottom