Νέα ΚΤΜ 890cc για το 2020

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Θανασεν κάνε μια βόλτα με 890R, θέλω να μου πεις κάτι για ζέστη στο 9Χ0 μετά. Το XR είναι όαση δροσιάς συγκριτικά.


Πέραν αυτού...

Ωραίο μοτέρ μετά τις 4000, το κιβώτιο έχει μεγάλες διαδρομες, λίγο ξύλινο εμπρός φρένο αλλά συνηθίζεται γρήγορα, αναρτήσεις ακριβώς εκεί που πρέπει αν και στην αρχή νομίζεις ότι είναι σκληρές. Κάλυψη αέρα δεν υπάρχει. Μου άρεσε, περιμένω το 901E τώρα.
Άσχημο, ακριβό,με λιγότερα χρήματα αγοράζεις ελαφρώς μεταχειρισμένο 1290 r (καλύτερο παντού,εκτός από δύσκολες χωμάτινες)
Όντως λιγότερο ζεστό ,πιο εύκολο στο service (μίζες και λοιπά)
Το μοτέρ το έχω δει στου 901 norden του Θωμά drogo (καταπληκτικό όντως)
Ψήφο στο 901 expedition(στην ουσία το r της husqvarna )
Επίσης τα ,R είναι πιο περιποιημένα από τα απλά !
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ θεωρώ ότι το 950 είναι πολύ δροσερό μηχανάκι συγκριτικά με 890/901, αυτά τα δύο είναι μάλλον τα πιο ζεστά που έχω οδηγήσει ποτέ. Το 890 ήταν και σε γκρουπ με fuckin ΚΟΥΛΑΔΙΑ και απλά κοιτούσαμε πεταλούδες.



Ο μπιγκ ροκ σε ρόλο ζαχαροπλάστη τσουρεκοποιού. Περιμένω βίντεο από Έλληνα ινφλουενσερ "έπεσα από το μηχανάκι με βερμούδα και διχαλο και τσακίστηκα, φορέστε παντελόνι με προστασία και μποτάκια ακόμα και το καλοκαίρι"

 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Ήταν ποτέ φτηνό το ράλι;
Όχι κανένα, όλες αυτές οι ειδικές εκδόσεις ανεξαρτήτως μάρκας - εταιρείας ή τύπου-είδους μηχανής είναι limited edition ούτως ή άλλως, δεν είναι για όλους, για αυτό και η τιμή του είναι αυτή ... Όχι το συγκεκριμένο μόνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Σε αυτα τα μηχανακια με 21 τροχο τα αλογα ειναι δευτερευουσας σημασιας. Στα περιπου 1000 κυβικα και 100 αλογα θεωρω τα μοτερ του αφρικα και του 1050DE τα πιο καταλληλα για μακροχρονη συμβιωση σε συνθηκες που τα χουν ολα μεσα, φορτωμα, επαρχιακους κλπ.
Κατα τ αλλα, το 900ρι ειναι πολυ ομορφο αν και το 900xr, αν μιλαμε για το ιδιο μοτερ, δε φαινεται να εχει να πει και κατι το ιδιαιτερο.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε αυτα τα μηχανακια με 21 τροχο τα αλογα ειναι δευτερευουσας σημασιας. Στα περιπου 1000 κυβικα και 100 αλογα θεωρω τα μοτερ του αφρικα και του 1050DE τα πιο καταλληλα για μακροχρονη συμβιωση σε συνθηκες που τα χουν ολα μεσα, φορτωμα, επαρχιακους κλπ.
Κατα τ αλλα, το 900ρι ειναι πολυ ομορφο αν και το 900xr, αν μιλαμε για το ιδιο μοτερ, δε φαινεται να εχει να πει και κατι το ιδιαιτερο.
Αυτή η απάντηση μάλλον ήταν για το νήμα του f900gs

Συμφωνώ με το πρώτο.
Το δεύτερο όμως είναι λίγο "άδικο", το 900xr μπορεί να μην έχει το πιο... ερεθιστικό μοτέρ για άσφαλτο, αλλά έχει ωραία καμπύλη ροπής, καίει λίγο, για χώμα θα είναι πιο "σωστό".
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Αυτή η απάντηση μάλλον ήταν για το νήμα του f900gs

Συμφωνώ με το πρώτο.
Το δεύτερο όμως είναι λίγο "άδικο", το 900xr μπορεί να μην έχει το πιο... ερεθιστικό μοτέρ για άσφαλτο, αλλά έχει ωραία καμπύλη ροπής, καίει λίγο, για χώμα θα είναι πιο "σωστό".
Βασικα......εχεις δικιο και στα δυο :D
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Άλλη τιμή πάντως αναφέρεται εδώ, δεν ξέρω αν ισχύει, 22.990€ αντί 29.000 που αναφέρει το άρθρο του μοτο....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Αυτή η απάντηση μάλλον ήταν για το νήμα του f900gs

Συμφωνώ με το πρώτο.
Το δεύτερο όμως είναι λίγο "άδικο", το 900xr μπορεί να μην έχει το πιο... ερεθιστικό μοτέρ για άσφαλτο, αλλά έχει ωραία καμπύλη ροπής, καίει λίγο, για χώμα θα είναι πιο "σωστό".
Εσύ δεν ήσουν υπέρ της υπερβολής του 1290 με 21 τροχό?
Μην σε δω σε 1290 -1250 -1390 ,θα ρίξω βεγγαλικά!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εσύ δεν ήσουν υπέρ της υπερβολής του 1290 με 21 τροχό?
Μην σε δω σε 1290 -1250 -1390 ,θα ρίξω βεγγαλικά!
Φταίνε τα τσίπουρα;

Αυτό που έχω επανειλημμένα πει είναι ότι δεν χρειάζονται 160 ίπποι στον επαρχιακό σώνει και καλά. Ο τροχός 21 μου αρέσει, ευτυχώς δηλαδή γιατί τώρα μόνο τέτοιο έχει στο γκαράζ.

Θα με δεις με ότι μου κάνει κέφι και κλικ στο τέλος, δεν ξέρω τι θα είναι αυτό.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Φταίνε τα τσίπουρα;

Αυτό που έχω επανειλημμένα πει είναι ότι δεν χρειάζονται 160 ίπποι στον επαρχιακό σώνει και καλά. Ο τροχός 21 μου αρέσει, ευτυχώς δηλαδή γιατί τώρα μόνο τέτοιο έχει στο γκαράζ.

Θα με δεις με ότι μου κάνει κέφι και κλικ στο τέλος, δεν ξέρω τι θα είναι αυτό.
Σώνει και καλά όχι αλλά ουδείς το γκάζι εμισησε!
 

NitroArgi

Μέλος
Όνομα
Αργύρης
Μοτό
1998 APRILIA RSV MILLE
KTM 890 ADVENTURE
HONDA MONKEY 125
Άλλη τιμή πάντως αναφέρεται εδώ, δεν ξέρω αν ισχύει, 22.990€ αντί 29.000 που αναφέρει το άρθρο του μοτο....
Η τιμή €22.990 αφορά την λιανική στην Γερμανία...το γράφει στο KTM.com

 
Top Bottom