Νέα απο τον χώρο της πλοήγησης

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Είμαι έτοιμος για αγορά doogee s100....
Τι λες Λεωνίδα?
Γεια σου Κωστα,
στα αρνητικα εχουμε τις αναβαθμισεις. Στα θετικα τον λογο τιμης αποδοσης, ολα τα specs, το ειδος = rugged


Νομίζω τα περι φωτεινώτητας είναι σωστά μεν, αλλά σε πραγματική χρήση περισσότερη σημασία έχει η γωνία που βλέπεις και κατα πόσο αυτή αντανακλά το φως, παρά η ίδια η φωτεινότητα.
Στην πράξη άσφαλτο-χώμα, πρωί- βράδυ, χειμώνα καλοκαίρι 3-4 φορές να έχει τύχει να κοιτάξω την οθόνη και να μη διακρίνω καλά. Εγώ μπορώ να ζω με αυτή την παραχώρηση, ειδικά σε συνάρητηση με το κόστος.
σε ολα αυτα εχουμε ταυτιση αποψεων
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γεια σου Κωστα,
στα αρνητικα εχουμε τις αναβαθμισεις. Στα θετικα τον λογο τιμης αποδοσης, ολα τα specs, το ειδος = rugged


σε ολα αυτα εχουμε ταυτιση αποψεων
Τι εννοείς?
Δεν κάνει αναβάθμιση στο λειτουργικό ?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νομίζω τα περι φωτεινώτητας είναι σωστά μεν, αλλά σε πραγματική χρήση περισσότερη σημασία έχει η γωνία που βλέπεις και κατα πόσο αυτή αντανακλά το φως, παρά η ίδια η φωτεινότητα. Γιώργος 1 @Ineam Το δικό μου (Ulefone Armor Pro 17) τι φωτεινοτητα έχει στα χαρτιά;
Στην πράξη άσφαλτο-χώμα, πρωί- βράδυ, χειμώνα καλοκαίρι 3-4 φορές να έχει τύχει να κοιτάξω την οθόνη και να μη διακρίνω καλά. Εγώ μπορώ να ζω με αυτή την παραχώρηση, ειδικά σε συνάρητηση με το κόστος.
401 ppi....λυσσαρες
 
Τελευταία επεξεργασία:

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Τι εννοείς?
Δεν κάνει αναβάθμιση στο λειτουργικό ?
αν εισαι τυχερος, θα παρεις τον 1 χρονο αναβαθμισεις 2-3 σε security patches. Εγω δεν εχω βρει σε καμια συσκευη απο την κινα να αναβαθμιζει λειτουργικο.

401 Γενικό Στρατιωτικό Νοσοκομείο Αθηνών
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
στις οθονες εχουμε αρκετες τεχνικες προδιαγραφες. Μερικες απο αυτες ειναι το contrast, screen resolution, screen diagonal, screen aspect ratio. Τα επομενα 2 εχουν αναφερθει στα προηγουμενα ποστ. Καθε καταναλωτης ψαχνει αυτα που χρειαζεται.

PPI = pixels per inch
αυτη η μοναδα μετρησης αφορα τον αριθμο των pixels ανα τετραγωνικη ιντσα

brightness
εδω μετραμε ποσο δυνατο ειναι το φως της εικονας που βλεπουμε στην οθονη. Μοναδες μετρησης μπορει να ειναι το nits ή το cd/m2
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Είμαι έτοιμος για αγορά doogee s100....
Τι λες Λεωνίδα?
Απ'ότι βλέπω τώρα, έχει καλά τεχνικά χαρακτηριστικά!!! Και η τιμή του είναι καταπληκτική.
Τα τελευταία εφτά χρόνια έχω πάρει δύο τέτοια. Το πρώτο το είχα για πέντε χρόνια (το έδωσα στο μικρό. Δουλεύει ακόμα αλλά αργεί πλέον στο ίντερνετ, λογικό αυτο) και το άλλο, το S96pro το έχω μέχρι σήμερα! (Το είχα πάρει 280€ μόλις βγήκε. Το s100 που λες, απ'ότι βλέπω παίζει ακόμα καλύτερα στα περίπου 260€)!!!
Είναι πραγματικά σκυλιά αυτά τα κινητά. Ήλιο, ζεστή, κρύο, μηχανή, σκόνη, βροχή... τα κάνει όλα ίσωμα!!!
Αναβάθμιση δεν υπήρξε ποτέ σε κανένα (εκτός και δεν το πήρα εγώ χαμπάρι), αλλά δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα κάπου αυτό!
Μπαταρία/αυτονομία πάρα πολύ καλή, το οποίο είναι τρομερή ευκολία/εξυπηρέτηση και σου λύνει τα χέρια σε πολλές των περιπτώσεων!!!!
Το βάρος του για κάποιους είναι μείον, άλλα τόσα χρόνια το έχω συνηθίσει, και πλέον μου φαίνεται περίεργο να πιάσω στα χέρια μου... ελαφρύ κινητό!!! Νομίζω ότι είναι "ψεύτικα"!
Θήκες εννοείται πως δεν του βάζεις (νομίζω δεν βγάζουν κιόλας για αυτά τα κινητά, τι να την κάνουν άλλωστε).
Βάση στη μηχανή, χρειάζεται μια που να είναι γερή/αντοχής, γιατί τα έχει τα γραμμάρια του!
"Αντιπροσωπεία" νομίζω δεν έχει στην Ελλάδα, αλλά νομίζω ότι υπάρχει κάποιος στην Θεσσαλονίκη. Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει, αν είναι αντιπρόσωπος ή κάνει μόνο σέρβις! Λογικά δεν θα σου χρειαστεί, εκτός και το θάψεις κάτω από καμμία γκουμούτσα μαρμάρινη! Μόνο έτσι θα σου πάθει κάτι, μάλλον.....


Κοίτα τώρα, που με έκανες να το γλυκόκοιτάω!!!:happy:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μια κρύο μια ζέστη, σκοτσέζικο ντουζ μας κάνεις ρε μαστροΝίκο;;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Απ'ότι βλέπω τώρα, έχει καλά τεχνικά χαρακτηριστικά!!! Και η τιμή του είναι καταπληκτική.
Τα τελευταία εφτά χρόνια έχω πάρει δύο τέτοια. Το πρώτο το είχα για πέντε χρόνια (το έδωσα στο μικρό. Δουλεύει ακόμα αλλά αργεί πλέον στο ίντερνετ, λογικό αυτο) και το άλλο, το S96pro το έχω μέχρι σήμερα! (Το είχα πάρει 280€ μόλις βγήκε. Το s100 που λες, απ'ότι βλέπω παίζει ακόμα καλύτερα στα περίπου 260€)!!!
Είναι πραγματικά σκυλιά αυτά τα κινητά. Ήλιο, ζεστή, κρύο, μηχανή, σκόνη, βροχή... τα κάνει όλα ίσωμα!!!
Αναβάθμιση δεν υπήρξε ποτέ σε κανένα (εκτός και δεν το πήρα εγώ χαμπάρι), αλλά δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα κάπου αυτό!
Μπαταρία/αυτονομία πάρα πολύ καλή, το οποίο είναι τρομερή ευκολία/εξυπηρέτηση και σου λύνει τα χέρια σε πολλές των περιπτώσεων!!!!
Το βάρος του για κάποιους είναι μείον, άλλα τόσα χρόνια το έχω συνηθίσει, και πλέον μου φαίνεται περίεργο να πιάσω στα χέρια μου... ελαφρύ κινητό!!! Νομίζω ότι είναι "ψεύτικα"!
Θήκες εννοείται πως δεν του βάζεις (νομίζω δεν βγάζουν κιόλας για αυτά τα κινητά, τι να την κάνουν άλλωστε).
Βάση στη μηχανή, χρειάζεται μια που να είναι γερή/αντοχής, γιατί τα έχει τα γραμμάτια του!
"Αντιπροσωπεία" νομίζω δεν έχει στην Ελλάδα, αλλά νομίζω ότι υπάρχει κάποιος στην Θεσσαλονίκη. Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει, αν είναι αντιπρόσωπος ή κάνει μόνο σέρβις! Λογικά δεν θα σου χρειαστεί, εκτός και το θάψεις κάτω από καμμία γκουμούτσα μαρμάρινη! Μόνο έτσι θα σου πάθει κάτι, μάλλον.....


Κοίτα τώρα, που με έκανες να το γλυκόκοιτάω!!!:happy:
260???
400 στην Ελλάδα το βρισκω
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
δεν το ειχα προσεξει. Ο εγκεφαλος μου το μεταφρασε ως "γραμμαρια"
Μήπως είσαι δυσλεκτικος;

Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ok.....τώρα είδα σε σάιτ εξωτερικού 250-260
Θα τα δώσεις στο τελωνείο.

Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μια κρύο μια ζέστη, σκοτσέζικο ντουζ μας κάνεις ρε μαστροΝίκο;;
"Δηλαδης";;; :happy:

Από Κωτσόβολο το πήρες;

:waiting:
Διορθώθηκε άμεσα!!!!
Βρε τι είσαι εσύ;;;; :laugh:

δεν το ειχα προσεξει. Ο εγκεφαλος μου το μεταφρασε ως "γραμμαρια"
Και καλά έκανε!!!! :laugh:
Γραμμάρια, με ρρρρρρρρρ!!! :ha
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ok.....τώρα είδα σε σάιτ εξωτερικού 250-260
Ναι, απ'το banggood!!!!
Όταν είχε βγει το S96pro,το είχαν 240€. Άλλα 40€ πλήρωσα στα ΕΛΤΑ για την παραλαβή του. Σύνολο πήγε 280€!
Μπες στο site, και κάνε όλη τη διαδικασία αγοράς του. Κάποια στιγμή θα δεις από που θέλεις να σου έρθει. Σε ρωτάει από Ευρώπη η Κίνα; Έχουν αποθήκες Πολωνία νομίζω; Κάπου εκεί, οπότε και γλυτώνει ο πελάτης τελωνεία κτλ. Κάνε δοκιμή γιατί θα δεις μεγάλη διαφορά τιμής σε σχέση με εδώ!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θα τα δώσεις στο τελωνείο.

Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν έχουν τελωνείο...
EU priority λέγεται ο τρόπος και το κόστος αποστολής μηδαμινό.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δεν έχουν τελωνείο...
EU priority λέγεται ο τρόπος και το κόστος αποστολής μηδαμινό.
Σε καλύπτει η εγγύηση;
(Ρώτησα ένα μαρμαρά αλλά δεν ήξερε)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σε καλύπτει η εγγύηση;
Εγγύηση στον Κινέζο...? :roflmao:
Αφού δεν χαλάνε αυτά...:secret:


Όσον αφορά την ερώτηση δεν ξέρω να σου απαντήσω...:p
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Από εγγύηση τι ισχύει?
Εγγύηση; Τι είναι αυτό;;;
Πέρα απ'τη πλάκα.... ιδέα δεν έχω!!!!!
Αν σου έρθει DOA, τότε ξέρω σίγουρα ότι τους το στέλνεις πίσω, με δικά τους έξοδα (τρομερά και εξαιρετικά απίθανο να σου έρθει doa όμως)!!!
Από εκεί και πέρα, νομίζω σέρβις στα doogee κάνει αυτός στην Θεσσαλονίκη..... αν ποτέ σου χρειαστεί!!!!!
 
Top Bottom