Νέος ποινικός κώδικας-Φυλάκιση χωρίς αναστολή για τις κλοπές

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Βρε συ Νικόλα.... Σύνδεσε το θέμα με την μοτοσυκλέτα και άσε τα πολιτικά για άλλους χώρους.
Καπετάνιος ανθρωπας είσαι... Ανοικτό μυαλό.
Δεν χρειάζεται να κάνουμε τέτοια κουβέντα εδώ μέσα.
Εντάξει, έσβησα μηχανές! F.W.E :happy:


(Finish With Engine :laugh:)


Πάνε κοιμήσου και εσύ βρε βρυκόλακα!!!! :p
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Διαβαζουμε λεξεις οπως "βρωμοτουρκοι","ανθρωποι-γαιδουρια", "ανθρωποι-ζωα" . Θα κλειδωσει το θεμα ή θα προσπαθησουμε να δειξουμε οι λοιποι ποιοι ειναι εδω μεσα τα γαιδουρια και οι ξεφτιλισμενοι? Ισως να βουταμε τη γλωσσα μας στο μυαλο μας πριν ,γιατι ζουμε στο 2020 , σε καθε χωρα ζουμε ανθρωποι απο διαφορες χωρες. Ελεος με το καθε φασιστοειδες.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

joks

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Africa 750
Σε αυτό που έγραψε ο padis, και που συμφωνώ απόλυτα και εγώ, δεν βλέπω πουθενα καμμία "εξυπνάδα", πόσο μάλλον κάποια ένδειξη προς την "κατεύθυνση" που πήγες το νόημα της προτάσεως!
Αν για κάποιο λόγο, χαλιεσαι με αυτά τα νησιά, υπάρχουν αρκετά αλλά ακατοίκητα, που θα μπορούσαμε να τους βάζουμε, να τους καταγράφουμε, και αμεσα πίσω στις χώρες τους. Χωρίς να διογκώνεται το πρόβλημα, έως μη αναστρέψιμα σε λίγα χρόνια, χωρίς να ανακατεύονται με τις τοπικές κοινωνιες και να δημιουργούν προβλήματα και μόνο προβλήματα.....
Οποτε, καλό θα ήταν να εκφράζεσαι λίγο πιο κόσμια!
Εάν νομίζεις ότι σου λέω κάτι λάθος, ή δεν μίλησα σωστά, μου το λες!
Επίσης, αυτή είναι μια πρόταση, εσύ έχεις να προτείνεις κάποια άλλη λύση;



Ότι το λέει ο Μπογδάνος, από εσένα το άκουσα τώρα, μα το έχω ακούσει πάρα πολύ καιρό πριν, από αρκετούς πολιτικούς ή μη, αλλά κυρίως από νησιώτες!!!!!!
Την καφριλα και την απανθρωπιά, που συνεχίζεις να την βλέπεις;
Είπαμε, στέλνουν οι βρωμοτουρκοι κόσμο; Τους πάμε απευθείας σε τέτοια νησιά (αυτό προϋποθέτει εννοείται να υπάρχουν εγκαταστάσεις, ναι; Όταν λέμε ακατοίκητα δεν εννοούμε στυλ tom hanks. Το κόστος και ο χρόνος που χρειάζονται για να φτιαχτούν εγκαταστάσεις, είναι πολύ μικρός. Το ξεκαθαρίσαμε αυτό νομίζω!).
Τους καταγράφουμε, και μετά τους γυρνάμε πίσω στις χώρες τους, με το πρώτο αεροπλάνο που λένε!

Καφριλα και απανθρωπιά, βλέπω μόνο όταν μου "φορτώνουν" το χωριό μου με.... Αλγερινούς, Μαροκινους, κογκολεζους, Νοτιοαφρικανούς, Νιγηριανούς, καμερουνεζους, Τσετσένους, Αφγανούς, Σομαλούς, Ιρανούς, Πακιστανούς, ινδούς, Σενεγαλέζους........ (είναι μεγάλη η λίστα αδελφέ) με το έτσι θέλω, να "ανοίγουν" το σπίτι του πατέρα μου έξι φορές το χρόνο, να μην μπορώ να πάω για μια μέρα στο σπίτι μου στο χωριό (δεν συζητάω να κοιμηθώ εκεί.... παλιά το κάναμε άνετα και χωρίς να κλειδώνουμε, και ας είχαμε μια ασπρόμαυρη τηλεοραση 200 κιλά. Τώρα ούτε η 24" δεν έχει μείνει εκεί, η παναλαφρη..... Παλιά κοιμομασταν χωρίς κλειδωμένες πόρτες και στην βεράντα γιατί δεν είχαμε τι να μας πάρουν όπως είπες, τώρα που έχουμε κάτι να μας πάρουν, δεν μπορούμε να το χαρούμε!!!), να μην μπορώ να πάω στην εκκλησία του χωριού, να μην φοράω σταυρό, ρολοι, βέρα κτλ, να έχω τη βρώμα στην αυλή μου μέσα, ούτε καν απ'έξω, μέσα στην αυλή μου..... μπορώ να συνεχίσω να γράφω πολύ ακόμα!!!
Η φωτογραφία που ανέβηκε με την μαμά με το μικρό στην αγκαλιά της, δεν με αγγίζει πλέον εδώ και καιρό! Και ξέρεις γιατί; Γιατί τα μίντια με έκαναν να μην με αγγίζει αυτή η εικόνα. Γιατί καμμία τέτοια εικόνα πλέον, δεν θα με κάνει να δω με καλό μάτι αυτά που γίνονται στο σπίτι μου, στο χωριό μου, στην πατρίδα μου. Δεν αναφέρουν πότε τα εμμετικα και ελεγχόμενα μίντια όλους αυτός που σου ανέφερα, όλα αυτά που κάνουν.... άμα γίνει κάτι "τρανταχτό", πετάνε στις ειδήσεις μια τέτοια φωτογραφία, και όλα μέλι γάλα; Αμ δεν είναι μέλι γαλα.
Στο χωριό μου υπάρχουν τέτοιες γυναίκες με μωρά. Καμμία δεν δημιούργησε πρόβλημα. ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι είναι το προβλημα. Όλοι αυτοί και όλοι εκείνοι, για τους οποίους δεν θα ακούσεις απ'τα μίντια, αλλά υπάρχουν έξω απ'το σπίτι μου, τα σπίτια μας, και σε όσους τα σπίτια δεν έχουν απ'έξω τέτοιους, θα τους έρθουν εάν δεν κάνουμε κάτι.... εχθες!!!!!!!
Δεν θα προσπαθήσω να σχολιάσω καν τα όσα γράφεις.
Πάλι καλά που αντιλαμβάνεσαι ότι τα κανάλια σε κάναν έτσι, δηλαδή ανίκανο να αντιληφθείς ότι η διαφορά του ανθρώπου από τον "ανθρωπο" είναι η ανθρωπιά.
Περαστικά σου.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Σε αυτό που έγραψε ο padis, και που συμφωνώ απόλυτα και εγώ, δεν βλέπω πουθενα καμμία "εξυπνάδα", πόσο μάλλον κάποια ένδειξη προς την "κατεύθυνση" που πήγες το νόημα της προτάσεως!
Αν για κάποιο λόγο, χαλιεσαι με αυτά τα νησιά, υπάρχουν αρκετά αλλά ακατοίκητα, που θα μπορούσαμε να τους βάζουμε, να τους καταγράφουμε, και αμεσα πίσω στις χώρες τους. Χωρίς να διογκώνεται το πρόβλημα, έως μη αναστρέψιμα σε λίγα χρόνια, χωρίς να ανακατεύονται με τις τοπικές κοινωνιες και να δημιουργούν προβλήματα και μόνο προβλήματα.....
Οποτε, καλό θα ήταν να εκφράζεσαι λίγο πιο κόσμια!
Εάν νομίζεις ότι σου λέω κάτι λάθος, ή δεν μίλησα σωστά, μου το λες!
Επίσης, αυτή είναι μια πρόταση, εσύ έχεις να προτείνεις κάποια άλλη λύση;
Εκεί που θα νιώσουν για τι γαϊδούρια ανθρώπους μιλάμε, είναι άμα πάνε ας πουμε... Υεμένη;
Εδώ στο Κατάρ, που είναι και γαμω τους "δυτικούς" πλέον (έτσι τους αρέσει να διαφημίζονται) ζαλίστηκε και έπεσε γυναίκα μπροστά μου, και δόξα το θεό που με σταμάτησε ο ατζέντης, γιατί παραλίγο και θα την..... άγγιζα! ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ να αγγίξεις γυναίκα. Να πεθαίνει μπροστά στα μάτια σου, δεν την αγγίζεις. ΜΟΝΟ άλλη γυναίκα μπορεί να την βοηθήσει, ΕΑΝ υπάρχει εκεί κοντά φυσικά......
Γαϊδούρια τελείως, ζώα τελειωμένα....
(αυτά τα "ζώα", ουδεμία σχέση έχουν με τα αληθινά τα κανονικά ζωα που σε όλους μας αρέσουν)!
Δασκαλε που διδασκες... Τι ακριβως ειπα και δεν εκφραστηκα κοσμια, οπως εσυ? Εχεις διαβασει πολλες φορες πραγματα εδω μεσα απο εμενα που δεν ηταν γραμμενα κοσμια? Μαθε πρωτα ποσες αθωες ψυχες -μερικοι κιολας ηρωες πολεμου- υπεφεραν στα νησια αυτα και με τι τροπο, και μετα ελα να μου πεις εαν μιλαω εγω κοσμια.

Ότι το λέει ο Μπογδάνος, από εσένα το άκουσα τώρα, μα το έχω ακούσει πάρα πολύ καιρό πριν, από αρκετούς πολιτικούς ή μη, αλλά κυρίως από νησιώτες!!!!!!
Την καφριλα και την απανθρωπιά, που συνεχίζεις να την βλέπεις;
Είπαμε, στέλνουν οι βρωμοτουρκοι κόσμο; Τους πάμε απευθείας σε τέτοια νησιά (αυτό προϋποθέτει εννοείται να υπάρχουν εγκαταστάσεις, ναι; Όταν λέμε ακατοίκητα δεν εννοούμε στυλ tom hanks. Το κόστος και ο χρόνος που χρειάζονται για να φτιαχτούν εγκαταστάσεις, είναι πολύ μικρός. Το ξεκαθαρίσαμε αυτό νομίζω!).
Τους καταγράφουμε, και μετά τους γυρνάμε πίσω στις χώρες τους, με το πρώτο αεροπλάνο που λένε!

Καφριλα και απανθρωπιά, βλέπω μόνο όταν μου "φορτώνουν" το χωριό μου με.... Αλγερινούς, Μαροκινους, κογκολεζους, Νοτιοαφρικανούς, Νιγηριανούς, καμερουνεζους, Τσετσένους, Αφγανούς, Σομαλούς, Ιρανούς, Πακιστανούς, ινδούς, Σενεγαλέζους........ (είναι μεγάλη η λίστα αδελφέ) με το έτσι θέλω, να "ανοίγουν" το σπίτι του πατέρα μου έξι φορές το χρόνο, να μην μπορώ να πάω για μια μέρα στο σπίτι μου στο χωριό (δεν συζητάω να κοιμηθώ εκεί.... παλιά το κάναμε άνετα και χωρίς να κλειδώνουμε, και ας είχαμε μια ασπρόμαυρη τηλεοραση 200 κιλά. Τώρα ούτε η 24" δεν έχει μείνει εκεί, η παναλαφρη..... Παλιά κοιμομασταν χωρίς κλειδωμένες πόρτες και στην βεράντα γιατί δεν είχαμε τι να μας πάρουν όπως είπες, τώρα που έχουμε κάτι να μας πάρουν, δεν μπορούμε να το χαρούμε!!!), να μην μπορώ να πάω στην εκκλησία του χωριού, να μην φοράω σταυρό, ρολοι, βέρα κτλ, να έχω τη βρώμα στην αυλή μου μέσα, ούτε καν απ'έξω, μέσα στην αυλή μου..... μπορώ να συνεχίσω να γράφω πολύ ακόμα!!!
Η φωτογραφία που ανέβηκε με την μαμά με το μικρό στην αγκαλιά της, δεν με αγγίζει πλέον εδώ και καιρό! Και ξέρεις γιατί; Γιατί τα μίντια με έκαναν να μην με αγγίζει αυτή η εικόνα. Γιατί καμμία τέτοια εικόνα πλέον, δεν θα με κάνει να δω με καλό μάτι αυτά που γίνονται στο σπίτι μου, στο χωριό μου, στην πατρίδα μου. Δεν αναφέρουν πότε τα εμμετικα και ελεγχόμενα μίντια όλους αυτός που σου ανέφερα, όλα αυτά που κάνουν.... άμα γίνει κάτι "τρανταχτό", πετάνε στις ειδήσεις μια τέτοια φωτογραφία, και όλα μέλι γάλα; Αμ δεν είναι μέλι γαλα.
Στο χωριό μου υπάρχουν τέτοιες γυναίκες με μωρά. Καμμία δεν δημιούργησε πρόβλημα. ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι είναι το προβλημα. Όλοι αυτοί και όλοι εκείνοι, για τους οποίους δεν θα ακούσεις απ'τα μίντια, αλλά υπάρχουν έξω απ'το σπίτι μου, τα σπίτια μας, και σε όσους τα σπίτια δεν έχουν απ'έξω τέτοιους, θα τους έρθουν εάν δεν κάνουμε κάτι.... εχθες!!!!!!!
Ουτε το κοστος ειναι μικρο, ουτε ο χρονος που χρειαζεται για να φτιαχτουν εγκαταστασεις ειναι λιγος. Πανω απ'ολα ομως ειναι οτι αυτα τα νησια που περιγραφετε ειναι ανυδρα και χωρις ηλεκτρικο. Ποσο καιρο λοιπον νομιζεις οτι θα μεινει εκει ο καθε φυλακισμενος, ειτε κακομοιρης οικογενειαρχης ειτε τζιχαντιστης? Οι μεν θα παλεψουν με νυχια και με δοντια να φυγουν απο το νησι για ενα καλυτερο μελλον, εδω ξεσπιτωθηκαν απο τον πολεμο στα σπιτια τους, στη θαλασσα θα κολλησουν? Οι δε κακουργοι εχουν τις ακρες να περνανε με διαβατηρια και αεροπλανα, λες να κωλωσουν σε ενα ξερονησι?

Οσον αφορα τα συγκεκριμενα παραδειγματα που αναφερεις, η θρησκεια τους και η κουλτουρα τους καλως ή κακως ειναι αυτη. Μονο που υπαρχουν μερικες λεπτομερειες που επιλεγουμε να παραβλεπουμε γιατι μας συμφερουν. Γυναικα Αραβα δεν την ακουμπας οχι μονο εαν εισαι Δυτικος, ουτε καν αλλος Αραβας δεν επιτρεπεται να την αγγιξει στα μερη που λες. Αλλα μηπως εδω που ειμαστε πιο πολιτισμενοι πχ εαν επεφτε κατω μια δικη μας γυναικα και βλεπαμε εναν Πακιστανο να πηγαινει να τη βοηθησει δε θα γινοταν ενας μικρος χαμουλης? Οσο για την Υεμενη, ναι, ζωα ειναι οι ανθρωποι γιατι τους εχουν και ζουν σαν ζωα, ολοι ξερουν για τον πολεμο στη Συρια αλλα κανεις δεν ξερει τι γ@μ#σι ριχνει η Σ.Αραβια στην Υεμενη με τη βοηθεια των Αμερικανων καθημερινα, πως τους εχουν τσακισει τις ζωες , και κανενα ΜΜΕ δεν λεει ουτε κουβεντα για αυτο.



Τεσπα, πλατιαζουμε παρα πολυ. Η ουσια ειναι μια. Ειτε Πακιστανος, ειτε Γεωργιανος, ειτε Συριος, ειτε Ρουμανος, ειτε Αφγανος, ειτε Ελληνας ειτε Τσιγγανος ειναι ο κλεφτης/διαρρηκτης/εγκληματιας ελαχιστη σημασια εχει. Οτι τι, θα σου κλεψουν τη μηχανη και εαν ειναι Πακιστανος θα τα παρεις κρανιο ενω εαν ειναι Ελληνας θα πεις "δε μαμιεται, χαρισμα του"? Δε νομιζω... Μην ανοιξετε παλι το χρονοντουλαπο να μου πειτε για τα λατρεμενα '80ς και '90ς που δεν ειχαμε ξενους, γιατι καμια 50αρια ελληνικες ταινιες της εποχης ειχαν θεμα Ελληνοπουλα γνησια που κλεβανε τσαντες, σουπερμαρκετ, μηχανακια, γαλακτοκομικες εταιρειες... Δεν μπορει να γυρισαν τοσες ταινιες σαν επιστημονικη φαντασια. Τρωμε την παπατζα απο τα ΜΜΕ οτι αυτοι ευθυνονται για τα προβληματα μας και οχι το ανυπαρκτο κρατος, με πρωθυπουργους Ινστα Στορυ και χασκογελακηδες. Σου πουλανε το παραμυθι οτι επειδη ερχονται οι ξενοι δεν υπαρχει κρατος, αστυνομια, φυλαξη και ολα καλα. Για τους ιδιους λογους δεν υπαρχει ΕΚΑΒ, δεν υπαρχει Πολιτικη Προστασια, δεν υπαρχει Πυροσβεστικη. Γιατι α) δεν υπαρχουν κονδυλια για τα σωματα ασφαλειας, β) σχεδον ολοι που εργαζονται εκει το βλεπουν πλεον σαν θεσαρα εργασιας στο δημοσιο και οχι λειτούργημα, και γ) γιατι ειδικα στην Αστυνομια οι μισοι ειναι βολεμενοι σε γραφεια και αποσπασμενοι σε φυλαξη "υψηλων προσωπων", αρα εγω και εσυ μπαινουμε στον κουβα. Ξερω οτι σε πολλα χωρια η ξεφτυλα εχει φτασει σε τετοιο σημειο που ενω υπαρχει αστυνομικο τμημα , οι κατοικοι εχουν πληρωσει ιδιωτικη εταιρεια σεκιουριτι να κανει περιπολιες τις νυχτες αντι για τους αστυνομικους...


EDIT: Επειδη ξεχασα να αναφερθω στην φωτογραφια της μανας με το μωρο να μπαινει στην κλουβα, δεν την ποσταρα για να ευαισθητοποιηθειτε. Την εβαλα για να προβληματιστουμε γιατι ολοκληρες διμοιριες ειδικων δυναμεων αστυνομιας ασχολουνται με γυναικοπαιδα, ενω αλωνίζουν οι πραγματικοι εγκληματιες και κλεφτες σε ολη την Ελλαδα, ανεξαρτητου εθνικοτητας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Αυτό είναι αυτούσιο το άρθρο από τον ποινικό κώδικα . Ας το ερμηνεύσει ο καθένας κατά το δοκούν.


 
Τελευταία επεξεργασία:

Jiannis50

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KÀWASAKI KLE500. 2003
απο νομους δεν πασχουμε ,απο απο αυτους που θα ελεγχουν την τηρηση τον νομων πασχουμε δεκαδες χρονια τωρα ,αφηστε που ουτε η ιδιοι δεν τους τηρουν ποτε
Θα συμφωνησω βεβαια οτι στην χωρα μας με εναν καλο δικηγορο και με τα μεσα που θα εχει την γλυτωνεις ,αυτο βεβαια οπως σωστα εγραψαν καποιοι προυποθετει χρημα μπολικο .
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
απο νομους δεν πασχουμε ,απο απο αυτους που θα ελεγχουν την τηρηση τον νομων πασχουμε δεκαδες χρονια τωρα ,αφηστε που ουτε η ιδιοι δεν τους τηρουν ποτε
Θα συμφωνησω βεβαια οτι στην χωρα μας με εναν καλο δικηγορο και με τα μεσα που θα εχει την γλυτωνεις ,αυτο βεβαια οπως σωστα εγραψαν καποιοι προυποθετει χρημα μπολικο .
Σωστό.... Αλλα κάνοντας αυτοκριτική πάντα.,μας βολεύει αυτό το μπάχαλο μη τηρησεις νόμων.
Ταξιδεύοντας στην Ελλάδα και στο εξωτερικό ή αλλαγή συμπεριφοράς είναι μεγάλη και αυτό οφείλεται στην μη τήρηση νόμων από πλευράς μας.
Αυτοί είμαστε αδέρφια.... Με τα καλά μας και τα κακά μας.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
πως γινεται,σαν ελληνες να υπερηφανευομαστε οτι υπαρχει ελληνισμος σε καθε ακρη του πλανητη και απο την αλλη να μας πιανει αμοκ οταν ερχονται σ αυτη τη γωνια εδω "αλλοι"?
πως γινεται σαν ελληνες να εχουμε νιωσει τον ξεριζωμο στο πετσι μας,ειτε απο φτωχια,ειτε απο πολεμους ,ειτε απλα απο απογοητευση γι πιο προσφατα για το "εδω" και να μισουμε το καθε τι "ξενο"?
το "ξενο" θα παραμεινει "ξενο" οσο μενει μονο του.


ειμαι ανοιχτα και ξεκαθαρα υπερ της ελευθερης διακινησης ανθρωπων και ιδεων.

Δε γινεται να θες μπανανα ουρουγουαης,καραβιες ολοκληρες,και τον ουρουγουανο που εκει τον θελουν σκλαβο,να ψαξει κατι καλυτερο,και να τον μισεις και να θες να τον στειλεις στα ξερονησια.
η περιθωριοποιηση και η γκετοποιηση μονο προβληματα φερνει και μονο καπους λιγους εξυπηρετει.πχ απαξιωση ολοκληρων περιοχως και μετα "επενδυσεις" για ψυχουλα.
Δε γινεται στις Φιλιππινες και το Βιετναμ να σου φτιαχνουν τα iphone και τα nike να κανουμε εμεις εδω τους κονιορδους,αλλα μη τυχον και ερθετε κατα δω..
-εσεις εκει. Να μας φτιαχνετε παπουτσια και τσαντες ηλιο μ ηλιο για λιγα σεντς.
δε γινεται να ρητορευεις στα καφενεια για καθαροτητες εθνους και κολοκυθια τουμπανα,και στα χωραφια σου να εχεις μονο πακιστανους εξαθλιωμενους για 15 και 20 ευρω να κοιμουνται στα τολ.
οποτε σε συμφερει να τους χρησιμοποιεις και οταν ξεμπερδευεις να θες να τους εξαφανησεις.

οπως επισης και ολοι απο τις Αραβικες χωρες αλλα και την Αφρικη που πληρωνουν το τιμημα να εχουν πετρελαια,να βολταρουμε εμεις με τις μηχαναρες,μας και διαμαντια για τις κυριες.Δυστυχως.

αλλου ειναι το προβλημα..
δεν ειναι οι εξαθλιωμενοι και παραβατικοι μεταναστες,το προβλημα ειναι τι τους εκανε ετσι.
ποιος εξαθλιωσε τις πατριδες τους και ποιος στηνει πολεμους και κυβερνησεις μαριονετες στις πλατες αυτων των αθρωπων.

Τα προτζεκτ τυπου Ελις Αηλαντ δε βλεπω να δουλευουν.
αυτος που ειναι να παρανομησει θα παρανομησει.
δε θα τον σταματησει κανενα Ελις Αηλαντ και κανενα ξερονησι και κανενα κλειστο χοτ σποτ.
οπως δε σταματησαν και τους "δικους" μας..τοτε... παλια,και σπαγαμε το ενα ρεκορ μετα το αλλο.



οι πινακες ειναι απο τον "Ιο" της ελευθεροτυπιας.

τεσπα δε προκειται να προσπαθησω ν αλλαξω αποψη σε κανεναν.

το θεμα ειναι να λειτουργει σωστα το κρατος πχ και οι θεσμοι του και ο καθε ενας να ειναι υπολογος των πραξεων του ασχετως εθνικοτητας η θρησκειας.
και μια δικαιοσυνη που να ειναι τυφλη και οχι παιχνιδι στα χερια της εκαστοτε εξουσιας και κυβερνησης.

οβερ εν αουτ
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Θα σχολιασω μονο τους πινακες...Αθλιοι,οπως κ αυτοι που τους εγραψαν δημοσιοποιησαν,Ποσοστα ανα 100.000 πληθυσμου εθνικοτητας??????????Με την αθλια πολιτογραφηση των ΗΠΑ εκεινης της εποχης?????????
Ημουν Ελληνας του Εξωτερικου και θα σου πω ενα,υπηρχαν εξαιρεσεις βεβαια, αλλα οι Ελληνες ημασταν οι πιο νοικοκυρηδες Ξενοι.

Οβερ εντ Αουτ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Θα σχολιασω μονο τους πινακες...Αθλιοι,οπως κ αυτοι που τους εγραψαν δημοσιοποιησαν,Ποσοστα ανα 100.000 πληθυσμου εθνικοτητας??????????Με την αθλια πολιτογραφηση των ΗΠΑ εκεινης της εποχης?????????
Ημουν Ελληνας του Εξωτερικου και θα σου πω ενα,υπηρχουν εξαιρεσεις βεβαια αλλα οι Ελληνες ημασταν οι πιο νοικοκυρηδες Ξενοι.

Οβερ εντ Αουτ
Παρέθεσε ένα πίνακα νοικοκυροσύνης τοτε
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Μητσαρα μου ,εχεις εμμονη με τους πινακες(σκοπιμοτητων).Δεν εχω σκοπο να αναλωθω σε αντιπαραθεσεις,αν καταλαβες εχει καλως,αν οχι..ισως σε καμια εικοσαρια χρονια.
Τα γραφομενα μου δεν ητανε επιθεση στο προσωπο σου αλλα αμφισβητηση των πηγων στις οποιες βασιστηκαν τα γραπτα σου(τα οποια ομολογουμενως ηταν επιθετικα).
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Για 2 πράγματα είναι γνωστοί οι Έλληνες , για τα μπουζούκια και για τη κοντή τους μνήμη! ρόδα είναι και γυρίζει και θα (ξανά)θυμηθούν ποσό αγαπάνε όλους τους λαούς!
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Δεν έχω καμία εμμονή με πίνακες.
Απλά παραθέτω.
Δε βλέπω καμιά σκοτεινη σκοπιμότητα πίσω από τους πίνακες.
Θεωρώ την δημοσιογραφική ομάδα του Ιού ότι έκανε και κάνει σοβαρή έρευνα.
Σίγουρα καλύτερη έρευνα από τη δικιά μου η μία έρευνα του φόρουμ.
Το να λες ήμασταν οι πιο νοικοκυριδες,θα μπορούσα να προσθέσω ότι ήμασταν και οι πιο όμορφοι.
Κουβέντα κάνω όπως θα τα λεγα σε κάποιον γνωστό μου στον καφέ.
Δεν έχω να χωρησω κάτι μαζί σου.
Ίσως καταλάβω σε 20 χρόνια αυτό που καταλάβατε.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ε ναι γιατι ειμαστε ψυχαρες και η ανωτερη φυλη ολων. Πώς να ξεχασουμε πως υποδεχτηκαμε τους ΕΛΛΗΝΕΣ προσφυγες της Μ.Ασιας με ανοιχτες αγκαλες ή πως σε περιοδους μεγαλης πεινας και κακουχιας των συνανθρώπων μας οπως στην κατοχη πολλοι εσπευσαν να βοηθησουν αφιλοκερδώς χωρις να υπολογίζουν κανεναν κινδυνο.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Για 2 πράγματα είναι γνωστοί οι Έλληνες , για τα μπουζούκια και για τη κοντή τους μνήμη! ρόδα είναι και γυρίζει και θα (ξανά)θυμηθούν ποσό αγαπάνε όλους τους λαούς!

More...


 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Από τους κλέφτες φτάσαμε στην Μικρασιατική καταστροφή.. :ll:
Χαχα,δεν ειδες τιποτα ακομα σε λιγο θα ασχοληθουμε και με τις κτηνωδιες του Βυζαντιου.:ha
 
Top Bottom