Νέo Honda Transalp;!

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μη δείτε άνθρωπο να έχει φαντασιώσεις, αμέσως να τον τρολάρετε...
Ειδα ενα ονειρο χθες, βαλε καφε να στα πω....

:zzz:
 

mr.mister

Μέλος
Όνομα
aggelos
Μοτό
Transalp 750
Άκου kumamoto. Πες μας αναλυτικά την άποψη σου για το transalp εμένα μου κινήσες το ενδιαφέρον ομολογώ που έχεις τόσο πάθος και εισαι απολυτος. Πως είναι οδηγικά? Εσύ πως το είδες το μοτέρ,το σασμάν? Καθισες καλα σαν θέση οδήγησης? Παταγες καλά κάτω? Το τιμόνι είναι σε καλή θέση να σηκώνεσαι όρθιος στο χώμα? Από αναρτήσεις πως τις είδες? Ποιοτικές σαν αποσβέσεις? Το μοτέρ έχει χαρακτήρα? Νιώθεις τη δύναμη?

Κάνε μας μια αναλυση έτσι πως σου δημιούργησε έτσι τόσο ενθουσιασμό και πρέπει να διαγράψουμε ότι άλλο υπάρχει. Μίλα μας έτσι επί χάρτου να γουστάρουμε.
Εσυ πρεπει να εχεις γινει χορηγος-σπονσορας στα συνεργεια με τα LC4 640 και F800GS. Οσο για την ερωτηση το εχω κανει test ride Ιταλια και σε αυτα που θελω με καλυπτει αριστα, εχοντας καβαλησει και τα Tenere 700/Aprilia Tuareg 660.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εσυ πρεπει να εχεις γινει χορηγος-σπονσορας στα συνεργεια με τα LC4 640 και F800GS.
2 φορές απάντησες,2 φορές μπούρδες απλα ασχολήθηκες με τα μηχανάκια μου. Πόσο κομπλεξικοι είστε μερικοί με ξεπερνάει. Θες να μας πεις εσύ ποιος είσαι,πως σε λένε,τι μηχανάκι Καβαλας να ξέρουμε με ποιον έχουμε να κάνουμε? Έβαλες μια φωτό του transalp στο προφίλ σου και μπήκες να μας κάνεις διαφήμιση?

Για το transalp τις εντυπώσεις σου έχεις τίποτα να πεις? Όχι,γιατί το έχεις δει μόνο σε φωτογραφία. Άντε τραβα σε κάνα fb να τα πείτε καλύτερα εκεί με τους ομοίους σου.
 

mr.mister

Μέλος
Όνομα
aggelos
Μοτό
Transalp 750
2 φορές απάντησες,2 φορές μπούρδες απλα ασχολήθηκες με τα μηχανάκια μου. Πόσο κομπλεξικοι είστε μερικοί με ξεπερνάει. Θες να μας πεις εσύ ποιος είσαι,πως σε λένε,τι μηχανάκι Καβαλας να ξέρουμε με ποιον έχουμε να κάνουμε? Έβαλες μια φωτό του transalp στο προφίλ σου και μπήκες να μας κάνεις διαφήμιση?

Για το transalp τις εντυπώσεις σου έχεις τίποτα να πεις? Όχι,γιατί το έχεις δει μόνο σε φωτογραφία. Άντε τραβα σε κάνα fb να τα πείτε καλύτερα εκεί με τους ομοίους σου.
:p:p:pΑν δεν εχεις καταλαβει το νημα εχει να κανει με Transalp 750. Παρτε και αυτο για να μην λετε περι διαφημισης=
Νεες Αυξησεις του ακατανομαστου
https://www.motomag.gr/news/epikairo...imokatalogos-1
Ρε που να γινουν αυτα ρε.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Μαρεσει πολύ
Εύχομαι να μην με ξενερώσει από κοντά...

Ρε mr.mister κάτι άλλο εκτός από το νά τρωγεσαι κανείς? Γιατί εκτός από άσχετος δεν φαίνεται να είσαι και κάτι άλλο...
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Σαν τους λαγούς που έπιασε άνοιξη και βγήκαν από τα λαγούμια τους εμφανίστηκαν οι Χονταιοι να κουνήσουν κάνα διάγραμμα από δυναμόμετρο!!

20 χρόνια άφαντοι από την κατηγορία,μια κατηγορία που συντήρησε η bmw με την ktm στα λίγο μεγαλύτερα κυβικά και ουσιαστικά ανέστησε το tenere ρισκάροντας η yamaha τότε σε αχαρτογραφητα νερά. Εκεί που δεν έχει ρισκάρει ποτέ η honda. Μια εταιρεία γεμάτη λογισταδες και γραφιαδες που μυριστηκαν τώρα αίμα στην κατηγορία και έσπευσαν να αντιγράψουν την συνταγή yamaha με ένα σχέδιο σούπα και ένα καλό μοτέρ και κράτησαν σημειώσεις από τα ερωτηματολόγια τους που μπορούμε να κόψουμε λεφτά να βγάλουμε κέρδος χωρίς να επηρεάσουμε τον μεγάλο όγκο αγοραστών μας, δωστους ηλεκτρονικά άχρηστα το 95% στην πραγματική οδήγηση γιατί πουλάνε στους μιλενιαλς. Κόψε από ρυθμίσεις αναρτήσεων έτσι κι αλλιώς αυτοί που θα το αγοράσουν οι περισσότεροι δεν ασχολούνται,βγάλε μέχρι και την τηλεπροφορτιση από πίσω κανείς από την μάζα δεν θα το καταλάβει. Δωστη και γυμνή από οτιδήποτε αξεσουάρ θα τα φορτώσουμε μετά aftermarket κονομα

Αυτός είναι ο λόγος που εγώ τουλάχιστον και πολλοί μοτοσυκλετιστες δεν είχαν ποτέ αγαπημένη μάρκα την honda. Επειδή η ουσία της διαφέρει από την δική μας ουσία. Το tenere βάσει τεστ συνεχίζει να είναι καλύτερο στο χώμα στην κατηγορία πολύ καλύτερο από το honda,συνεχίζει να είναι αυτό που επένδυσε στην κατηγορία και την ανέστησε και της έδωσε υπόσταση πάλι και έδωσε σε εμάς που αγαπάμε το χωμάτινο ταξίδι επιλογή όταν η honda είχε μόνο ένα βαρύ africa των 17 χιλιάδων.Μονο για αυτό έχει ήδη γίνει μύθος.

Δεν ψαρωνουν οι γνήσιοι μοτοσυκλετιστες με μερικά άλογα παραπάνω στο δυναμόμετρο γιατί ο δρόμος πάντα λέει την αλήθεια και οι λεπτομέρειες πίσω από κάθε κατασκευή δείχνουν το πάθος του δημιουργού και πόσο σε υπολογίζει.

Άμα περιμένετε να αγοράσετε μοτοσυκλέτα η να την χαρείτε για εκεί που είναι φτιαγμένη βασισμένοι σε μερικά άλογα παραπάνω στο χαρτί κάτι υπολογίζετε λάθος. Η εν πάσει περιπτώσει κανένα game over ας το πούμε έτσι. Η Honda θα πουλήσει τόνους από transalp σίγουρα αλλά πουλάει τόνους και από σκούτερ. Δεν είμαστε στο χρηματιστήριο να υπολογίζουμε ισολογισμούς.

Πολύ μακρυά από game over θα έλεγα εξάλλου πρέπει να δούμε στο ιδιο δυναμόμετρο με τις ίδιες συνθήκες transalp,tenere,tuareg και τα υπόλοιπα καθώς μέχρι στιγμής δυναμόμετρο έχει μπει το hornet ένα naked μοντέλο. Άμα δηλαδή θέλει η aprilia αύριο ρυθμίζει τα tuareg στα 105 άλογα του tuono. Να ξέρουμε τι λέμε. Θα έρθει το transalp με τις ίδιες ρυθμίσεις με το hornet?
Πώς ορίζεται ο γνήσιος?
Δεν καταλαβαίνω τόσο μένος για την Χόντα και γενικός κολλήματα που τρώμε με μάρκες
Δεν είχα ποτέ Χόντα αλλά το συγκεκριμένο μου κάνει πολύ όπως πολύ μου κάνει και το Άφρικα το 1000 πολύ μου έκανε και το παλιό Άφρικα τα cbr και πολλά άλλα
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Εσυ πρεπει να εχεις γινει χορηγος-σπονσορας στα συνεργεια με τα LC4 640 και F800GS.
Κλασσικη περιπτωση Ελληναραδων που το αυτοκινητο και η μηχανη ειναι προεκταση του εαυτου τους για να μην πω του πουλιου τους. Ο καθενας επισης νομιζει οτι εχει την καλυτερη γυναικα, γκομενα σε αυτη την χωρα. Επισης σου λεει ο αλλος εδωσα 11Κ και ειμαι ο γαμαω. Αμα δεν υποστηριξω και την μοτο μου μετα χανει μεταπωλητικη αξια. Μιλαμε για σιδερα και η γνωμη του καθενα ειναι υποκειμενικη. Χεστηκα για Honda και οτιδηποτε υπαρχει. Η δικια μου η αποψη ειναι οτι μια μηχανη που βγηκε το 2019 με αυτα τα χαρακτηριστικα(με εξαιρεση τον off road προσανατολισμο) με αμελητεο facelift δεν μπορει να ανταπαρατεθει με τα χαρακτηριστικα του Transalp 750 2023. Ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο.Τωρα ο καθενας μπορει να υποστηριξει το αντιθετο και να ειναι ευχαριστημενος με την μοτοσυκλετα του.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Πώς ορίζεται ο γνήσιος?
Δεν καταλαβαίνω τόσο μένος για την Χόντα και γενικός κολλήματα που τρώμε με μάρκες
Δεν είχα ποτέ Χόντα αλλά το συγκεκριμένο μου κάνει πολύ όπως πολύ μου κάνει και το Άφρικα το 1000 πολύ μου έκανε και το παλιό Άφρικα τα cbr και πολλά άλλα
Επειδή είσαι φίλος,
Ένα θα σε πω ,εμείς το περάσαμε μικροί κι ευτυχώς δεν μας άφησε κουσουρι .
Το νου σου :ha
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Προσέχτε λίγο τι λέτε γραπτώς μερικοί , μην ψάχνεστε για καυγά απο το πληκτρολόγιο



Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα θελες . Κλασσικος GSακιας , κολωνακι Da capo ετσι?
Επειδή μάλλον δεν έχεις καταλάβει το κλίμα του advride, την επόμενη φορά που θα βρίσεις μας χαιρετας.
Μάγκας από το πληκτρολόγιο δεν υπάρχει και δεν νομίζω να υπάρξει ποτέ .
Το νου σου
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Κοίτα επειδή δεν καταλαβαίνω την φάση σου, αν ήρθες να κάνεις διαφήμιση άκου τι θα κάνεις
-Παραλαμβάνεις
-Οργανώνεις εδώ στο φόρουμ μια ον οφάδα
-Δίνεις σε όλους το τρανσάλπ βόλτα να δουνε πόσο καλό είναι.
-Παθαίνουμε όλοι σοκ
-Πουλάμε τις σκουριέρες μας και αγοράζουμε τρανσάλπ
Το να ποστάρεις βίντεο από χόρνετ και φωτό 0-100 συγκριτικό δεν πείθεις κανέναν.

Αν πάλι τρολάρεις το κάνεις πολύ μέτρια και νευριάζεις κι όλας μόνος σου οπότε άσ το σπορ
 
Top Bottom