Νέo Honda Transalp;!

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Γειά σου μάνα :cry:
Ξεκινάει το δικαστήριο

βιομηχανικός σχεδιασμός. Εργονομία, πρακτικότητα, efficiency και τέτοια. Σαφώς και διακρίνεται η HONDA σε αυτούς τους τομείς. Είναι απο τα πιο σωστά σχεδιασμένα μηχανάκια σε εργονομία. Ποτέ δεν έχω καβαλήσει Honda οποιασδήποτε κατηγορίας και κάτι να μην μου αρέσει στη θέση οδήγησης. Ειδικά στο ύψος μου 1.75 είναι ιδανικά όλα.

Τώρα το θε΄μα καθαρά ομορφιάς είναι άλλη κουβέντα. Σίγουρα πάντως Transalp ή Hornet δεν τα λες άσχημα ή παράταιρα ή περίεργα. Πιο εύπεπτα δεν γίνεται!
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
δεν θα ήταν γ@.ω να βγάλει η Χόντα ένα Dominator2 (ξέρω γω..) με τον κινητήρα του T.alp και πιο 50/50 χαρακτήρα;
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
δεν θα ήταν γ@.ω να βγάλει η Χόντα ένα Dominator2 (ξέρω γω..) με τον κινητήρα του T.alp και πιο 50/50 χαρακτήρα;
Αφού έχει το transformer στην έκθεση… Dicepticon μάλλον γτ είναι άγριο , είναι πολυ πιο μπροστά απτο 2!
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
δεν θα ήταν γ@.ω να βγάλει η Χόντα ένα Dominator2 (ξέρω γω..) με τον κινητήρα του T.alp και πιο 50/50 χαρακτήρα;
δηλαδή πόσο διαφορετικό βρε απο αυτό που έβγαλε?!! πιο χωμάτινο? Μπορεί να βγάλει καμίά εκδοση πιο σκληροπυρηνική τύπου Tenere που έχει βγαλει διάφορες με διαφορεικό χαρακτήρα. Η βάση μια χαρά είναι. Αν βάλει δηλαδή αναρτησεις με +30mm μπρος πίσω καμιά ποδιά και τέτοια τί θα του λείπει?
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
δηλαδή πόσο διαφορετικό βρε απο αυτό που έβγαλε?!! πιο χωμάτινο? Μπορεί να βγάλει καμίά εκδοση πιο σκληροπυρηνική τύπου Tenere που έχει βγαλει διάφορες με διαφορεικό χαρακτήρα. Η βάση μια χαρά είναι. Αν βάλει δηλαδή αναρτησεις με +30mm μπρος πίσω καμιά ποδιά και τέτοια τί θα του λείπει?
ε ναι αυτό εννοώ...
αν του αλλάξει και λίγο το design σε κάτι όχι τόσο συντηρητούκλα να τος ο Domie..
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Ξέρουμε όλοι (ή έτσι νομίζω) ότι για πολλούς η μοτοσυκλέτα είναι αντικείμενο πάθους και όχι απλό εργαλείο.
Κάποιοι κατασκευαστές το κατέχουν και σχεδιάζουν μοντέλα με έντονη προσωπικότητα με δικό τους στυλ , ρισκάροντας ίσως πωλήσεις.
Κάποιοι άλλοι προτιμούν την αντιγραφή και την...βαρεμάρα ! (κρίμα για την honda)








 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλώς ή κακώς η Honda δεν θα σχεδιάσει ποτέ μοτοσυκλετα με μεγάλο ρίσκο όπώς ένα V85TT η ένα Tuareg. Έχει στις τάξεις της και πολύ συντηρητικό κοινό και προτιμά να παίζει safe. Τα αποτελέσματα δείχνουν πως καλά κάνει απο τις πωλήσεις. Κάποιοι μπορεί να μην συμφωνούμε και να θέλαμε κάτι πιο ιδιαίτερο αλλά έτσι έχει η κατάσταση. ντάξει άσχημο δεν το λες το Transalp. Είναι αρμονικό σαν σχήμα. Ίσως με προσωπικές πινελιές σε αυτοκόλλητα, καμιά εξάτμιση, μια σοβαρή ποδιά αλουμινένια, χούφτες, μια ζελατινούλα λίγο φυμέ , λάστιχο 50/50 και κάνα προβολάκι θα δείξει αρκετά πιο μάχιμο.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Ξέρουμε όλοι (ή έτσι νομίζω) ότι για πολλούς η μοτοσυκλέτα είναι αντικείμενο πάθους και όχι απλό εργαλείο.
Κάποιοι κατασκευαστές το κατέχουν και σχεδιάζουν μοντέλα με έντονη προσωπικότητα με δικό τους στυλ , ρισκάροντας ίσως πωλήσεις.
Κάποιοι άλλοι προτιμούν την αντιγραφή και την...βαρεμάρα ! (κρίμα για την honda)








Κοντα στο βασιλικο ποτιζεται και η γλαστρα.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Καλώς ή κακώς η Honda δεν θα σχεδιάσει ποτέ μοτοσυκλετα με μεγάλο ρίσκο όπώς ένα V85TT η ένα Tuareg. Έχει στις τάξεις της και πολύ συντηρητικό κοινό και προτιμά να παίζει safe. Τα αποτελέσματα δείχνουν πως καλά κάνει απο τις πωλήσεις. Κάποιοι μπορεί να μην συμφωνούμε και να θέλαμε κάτι πιο ιδιαίτερο αλλά έτσι έχει η κατάσταση. ντάξει άσχημο δεν το λες το Transalp. Είναι αρμονικό σαν σχήμα. Ίσως με προσωπικές πινελιές σε αυτοκόλλητα, καμιά εξάτμιση, μια σοβαρή ποδιά αλουμινένια, χούφτες, μια ζελατινούλα λίγο φυμέ , λάστιχο 50/50 και κάνα προβολάκι θα δείξει αρκετά πιο μάχιμο.
Προσωπικά η original ποδιά που αρέσει πάρα πολύ!! Αγκαλιάζει ωραία το μοτέρ και δένει πολύ αρμονικά αναβαθμίζοντας πολύ το μοτόρι, αισθητικά και λειτουργικά. Εάν το αγόραζα δε θα έψαχνα για οποιαδήποτε άλλη.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Προσωπικά η original ποδιά που αρέσει πάρα πολύ!! Αγκαλιάζει ωραία το μοτέρ και δένει πολύ αρμονικά αναβαθμίζοντας πολύ το μοτόρι, αισθητικά και λειτουργικά. Εάν το αγόραζα δε θα έψαχνα για οποιαδήποτε άλλη.
η οποία δεν είναι στανταρ βεβαια αλλα aftermarket αγορά. Σίγουρα με αυτήν έχεις ήδη διαφορά και στο αισθητικό και στην προστασία του μοτέρ. Απλά σχολίασα με βάση την μοτοσυκλέτα όπως πουλιέται απο το εργοστάσιο.:friendship:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ήρθε. Κρυφτείτε.


 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
πήρε ο αδερφός μου και ρώτησε στον Σαρακάκη πότε θα μπορούμε να το δούμε και του είπαν τέλος της εβδομάδας

στο πιο πάνω βίντεο φαίνεται πιο όμορφο από ότι το νόμιζα
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Είδα το βιντεάκι από εχθές και ομολογώ μου άρεσε πολύ περισσότερο από ότι περίμενα.
 

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο
παντως τα περιφερειακα απ τις τιμες αρχικου καταλογου εχουν παρει αρκετη αυξηση μεσα σε λιγες μερες
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
πήρε ο αδερφός μου και ρώτησε στον Σαρακάκη πότε θα μπορούμε να το δούμε και του είπαν τέλος της εβδομάδας

στο πιο πάνω βίντεο φαίνεται πιο όμορφο από ότι το νόμιζα
Είδα το βιντεάκι από εχθές και ομολογώ μου άρεσε πολύ περισσότερο από ότι περίμενα.
Ξαπλωστε λίγο ,θα σας περάσει :friend:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Το "στραντζαριστο" ψαλίδι μια ομορφιά .... σίγουρα είναι αντιγραφή Κινέζου :wacky:
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
δεν θα ήταν γ@.ω να βγάλει η Χόντα ένα Dominator2 (ξέρω γω..) με τον κινητήρα του T.alp και πιο 50/50 χαρακτήρα;
Έχει ακουστεί σαν φήμη ότι ένα NX-750 Dominator μπορεί να σκάσει μύτη αργότερα.

Βέβαια με τους λογιστάδες που κάνουν κουμάντο στην Ηοnda μην το δέσετε και κόμπο.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Έχει ακουστεί σαν φήμη ότι ένα NX-750 Dominator μπορεί να σκάσει μύτη αργότερα.

Βέβαια με τους λογιστάδες που κάνουν κουμάντο στην Ηοnda μην το δέσετε και κόμπο.
Τώρα ψώνισα... :ha
 
Top Bottom