Νέo Honda Transalp;!

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
και στομα εχει και φωνη εχει ,αλλα 14500 σε 9 μηνες δεν εχει κανει ακομα ''κιχ''. Τωρα αν αρχιζει να σκουζει ξαφνικα δεν ξερω. :yew:
Κράζεις; Θαυμάζεις!
Κάπως έτσι κι εγώ!
σαν ευτραφής κυριουλης και εγώ, είπα να πειράξω!
No shots fired!
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Φίλος σου ο κύριος;
χαχα

edit: δε μπόρεσα να αντισταθώ, τα είπες πολύ σταράτα και το μυαλό μου πήγε στον σχεδόν συνονοματο
χαχαχα, διαχρονικό βίντεο.

Κουράστηκα να προσπαθώ να πω στον κόσμο ότι το αβγολέμονο δεν έχει σχέση με το αβγοτάραχο.
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Κράζεις; Θαυμάζεις!
Κάπως έτσι κι εγώ!
σαν ευτραφής κυριουλης και εγώ, είπα να πειράξω!
No shots fired!
Μπα δεν πειραζομαι μ αυτα,ταχω συνηθισει παιδιοθεν,λογω σωματοτυπου.Τα παχη μας τα καλλη μας.:cool:


και ενα σχετικο ανεκδοτο:

- Ένα τεστ εγκυμοσύνης παρακαλώ... - Ορίστε, καλά αποτελέσματα... - Ευχαριστώ γιατί έχουν φαγωθεί όλοι πως είμαι χοντρός..!!!
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
χαχαχα, διαχρονικό βίντεο.

Κουράστηκα να προσπαθώ να πω στον κόσμο ότι το αβγολέμονο δεν έχει σχέση με το αβγοτάραχο.
Κι επειδή βγήκαμε εκτός του θέματος όπου ιππόδρομος βάλτε τρανσαλπ 750 και πειτε μου μετά! Χαχα
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Επειδή το θέμα είναι σοβαρό μόνο με ένα τρόπο μπορεί να επιλυθεί...μοτοσυκλετιστικα...θα πάρει ο mr.mister το ιαπωνικό κατανα Transalp και ο panavour το κινέζικο του Voge και θα ξεκινήσουν από τους πρόποδες της Ακρόπολης...θα δώσω το σήμα της εκκίνησης...όποιος φτάσει πρώτος γίνεται ισόβιο μέλος όποιος έρθει 2ος διαγράφεται για πάντα...επίσης όποιος δεν τερματίσει...σημείο τερματισμού ποιο άλλο από το Νορτκαπ...την κάρο σημαία τερματισμού θα κουνήσει ο ενας και μοναδικός κύριος amyroukai . Απαραίτητος όρος συμμετοχής να περάσουν τα μηχανάκια από Μαρτινο...
Προτείνω η διαχείριση να σβήσει όλα τα άσχετα ποστ γιατί πιάνουν χώρο και ο χώρος όμως δεν είναι τζάμπα αλλά κάποιοι πληρώνουν για αυτόν...επίσης θα θέλει να διαβάσει κανείς καμια άποψη για το Transalp και θα διαβάζει τις βλακειες μας...
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Πάντως ότι και να λέμε το μοτερ αυτο της χοντα θα κλείσει πάρα πολλά σπίτια......δεν είναι και λίγο πράμα να έχεις πχ 990/TDM/GS1200 κλπ,κλπ,κλπ και να σε περνάει σουβλάκι μια TRANSALP ! ! ! !Είναι και το όνομα που σε τρελλάινει....γιατί TRANSALP συνώνυμο του αργού θάνατου μεχρι σήμερα....Επίσης απορώ γιατί το συγκρίνετε με το ΤΕΝΕΡΕ.......είναι σαν το 2004 να συγκρίναμε το ΤΡΑΝΣΑΛΠ650 με το ΧΤ660....... από τότε δεν υπήρχε καμία σχέση και ακόμα έτσι είναι...........
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επειδή το θέμα είναι σοβαρό μόνο με ένα τρόπο μπορεί να επιλυθεί...μοτοσυκλετιστικα...θα πάρει ο mr.mister το ιαπωνικό κατανα Transalp και ο panavour το κινέζικο του Voge και θα ξεκινήσουν από τους πρόποδες της Ακρόπολης...θα δώσω το σήμα της εκκίνησης...όποιος φτάσει πρώτος γίνεται ισόβιο μέλος όποιος έρθει 2ος διαγράφεται για πάντα...επίσης όποιος δεν τερματίσει...σημείο τερματισμού ποιο άλλο από το Νορτκαπ...την κάρο σημαία τερματισμού θα κουνήσει ο ενας και μοναδικός κύριος amyroukai . Απαραίτητος όρος συμμετοχής να περάσουν τα μηχανάκια από Μαρτινο...
Προτείνω η διαχείριση να σβήσει όλα τα άσχετα ποστ γιατί πιάνουν χώρο και ο χώρος όμως δεν είναι τζάμπα αλλά κάποιοι πληρώνουν για αυτόν...επίσης θα θέλει να διαβάσει κανείς καμια άποψη για το Transalp και θα διαβάζει τις βλακειες μας...
Βρες τίτλο να μεταφερθούν....από το πρωί το παλεύω.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Επειδή το θέμα είναι σοβαρό μόνο με ένα τρόπο μπορεί να επιλυθεί...μοτοσυκλετιστικα...θα πάρει ο mr.mister το ιαπωνικό κατανα Transalp και ο panavour το κινέζικο του Voge και θα ξεκινήσουν από τους πρόποδες της Ακρόπολης...θα δώσω το σήμα της εκκίνησης...όποιος φτάσει πρώτος γίνεται ισόβιο μέλος όποιος έρθει 2ος διαγράφεται για πάντα...επίσης όποιος δεν τερματίσει...σημείο τερματισμού ποιο άλλο από το Νορτκαπ...την κάρο σημαία τερματισμού θα κουνήσει ο ενας και μοναδικός κύριος amyroukai . Απαραίτητος όρος συμμετοχής να περάσουν τα μηχανάκια από Μαρτινο...
Προτείνω η διαχείριση να σβήσει όλα τα άσχετα ποστ γιατί πιάνουν χώρο και ο χώρος όμως δεν είναι τζάμπα αλλά κάποιοι πληρώνουν για αυτόν...επίσης θα θέλει να διαβάσει κανείς καμια άποψη για το Transalp και θα διαβάζει τις βλακειες μας...
θα καθαριστούν όλα, προς το παρόν διασκεδάζουμε.
Πάντως ότι και να λέμε το μοτερ αυτο της χοντα θα κλείσει πάρα πολλά σπίτια......δεν είναι και λίγο πράμα να έχεις πχ 990/TDM/GS1200 κλπ,κλπ,κλπ και να σε περνάει σουβλάκι μια TRANSALP ! ! ! !Είναι και το όνομα που σε τρελλάινει....γιατί TRANSALP συνώνυμο του αργού θάνατου μεχρι σήμερα....Επίσης απορώ γιατί το συγκρίνετε με το ΤΕΝΕΡΕ.......είναι σαν το 2004 να συγκρίναμε το ΤΡΑΝΣΑΛΠ650 με το ΧΤ660....... από τότε δεν υπήρχε καμία σχέση και ακόμα έτσι είναι...........
Κάτσε να το οδηγήσουμε. Κάτσε να γίνουν συγκριτικά επιδόσεων στη πράξη. Κάτσε να δούμε σαν μοτέρ τι χαρακτήρα έχει. Κάτσε να μπει το ίδιο το transalp δυναμόμετρο και μαζί να μπουν και τα άλλα στο ίδιο δυναμόμετρο. Κάτσε να δούμε και την απάντηση της yamaha γιατί μέχρι τώρα έπαιζε μόνο στη κατηγορία και ο cp2 είναι πολύ καλό μοτέρ και δεν αμφιβάλλω πως αν μείνει πίσω η yamaha σε επιδόσεις θα περάσει στην αντεπίθεση με βελτιωμένο μοτέρ. Κάτσε...

Και το πρώτο το africa 1000 διάβαζες άλογα ροπή στο δρόμο πάντως το έλεγες και βαρετό.
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Επειδή το θέμα είναι σοβαρό μόνο με ένα τρόπο μπορεί να επιλυθεί...μοτοσυκλετιστικα...θα πάρει ο mr.mister το ιαπωνικό κατανα Transalp και ο panavour το κινέζικο του Voge και θα ξεκινήσουν από τους πρόποδες της Ακρόπολης...θα δώσω το σήμα της εκκίνησης...όποιος φτάσει πρώτος
Ναι θα ξεκινησουν απ τους προποδες ....... αλλα τον τερματισμο δεν μας ειπες.Κοντρα μεχρι που?? μεχρι την θηβα που ελεγε κι ο Μουστακας??? :ha


παμε μια κοντρα? - Google Zoeken
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ο πόνος του Χοντάκια...:laugh:
Game over Game over

Hey mister.. Honda mono. Έχεις κι ένα εύρο?

You will see us with binoculars

Tenere ο τελευταίος ασπασμός

Yamaha,ο πόνος της ταπεινωσης

Το δυναμόμετρο μίλησε..

Yamaha, τ άλογα σου να χα (honda)

Όλα εγώ??
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Οπως και ναχει οσο και να κοπτεσθε,θα γινει μπεστ σελερ,οπως ειχε γινει και ο προγονος της.Η χοντα παντα ειχε τον τροπο να ''ενωνει'' μετρια επι μερους εξαρτηματα στα χαρτια,σε καλα εως πολυ καλα ''συνολα'' που κανουν τις μεγαλες πωλησεις.Μηχανες για τον ''πολυ'' κοσμο.
Τωρα μαλιστα με τα 90+ αλογατάκια της,μαλλον θα σπασει ταμεια.
Οσοι πιστοι και εχοντες το χρημα,προσελθετε.
Οι υπολοιποι ΜΗΝ παρετε,γιατι ΔΕΝ θα φτασει για ουλους.:prft:
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Οπως και ναχει οσο και να κοπτεσθε,θα γινει μπεστ σελερ,οπως ειχε γινει και ο προγονος της.Η χοντα παντα ειχε τον τροπο να ''ενωνει'' μετρια επι μερους εξαρτηματα στα χαρτια,σε καλα εως πολυ καλα ''συνολα'' που κανουν τις μεγαλες πωλησεις.Μηχανες για τον ''πολυ'' κοσμο.
Τωρα μαλιστα με τα 90+ αλογατάκια της,μαλλον θα σπασει ταμεια.
Οσοι πιστοι και εχοντες το χρημα,προσελθετε.
Οι υπολοιποι ΜΗΝ παρετε,γιατι ΔΕΝ θα φτασει για ουλους.:prft:
Νομίζω ότι η κατηγορία αυτή χρημάτων και πάνω από αυτήν ξεφεύγει από τον ‘’πολυσ’’ κόσμος.

Θεωρώ εγώ ότι εδώ πλέον παίζουμε πιο συγκεκριμένα στο τι θελουμε να κάνουμε τι οδηγεί ήμαστε και που θα χρησιμοποιήσουμε την μηχανή .

ο πολύς ο κόσμος νομίζω και για ξεκίνημα παίζει σε πιο χαμηλά budget όπως cb500 nc750 , voge 500ds , cf moto 650 mt κτλ κτλ .

κατα την δίκη μου οπτική
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν και μου αρέσει το Transalp δεν κάνει για τη χρήση που θέλω. Οι 21/18 τροχοί αφαιρούν πολύ από το επιθυμητό fun to ride που με ενδιαφέρει σε μια μοτοσυκλέτα που θα επέλεγα για να ταξιδέψω. Το ένιωσα έντονα στο -κατά τα άλλα- πολύ καλό Tuareg 660, το οποίο τουλάχιστον φοράει tubeless και φημιζόταν για τα εξαιρετικά μπασίματα στις στροφές παρά τους μεγάλους τροχούς.
Αν ήταν να επιλέξω στη μεσαία κατηγορία για μικρά και μεγάλα ταξίδια με σχετικά όρθια θέση οδήγησης θα επέλεγα το NC750X το οποίο μάλλον είναι πιο έντιμο σαν αγορά από πολλές απόψεις.
Το Transalp θα είχε πραγματικό ενδιαφέρον μόνο με 19/17 και tubless. Σε αυτή τη περίπτωση θα είχε νόημα -αναλόγως χρήσης- να γλιτώσεις π.χ. και το κόστος της πανάκριβης ποδιάς. Η οποία ποδιά και ως after market πανάκριβη θα είναι γιατί δεν υπάρχει πλαίσιο να πιάσει και προϋποθέτει κάγκελα για να τοποθετηθεί. Με αυτό το στήσιμο, με αυτές τις αναρτήσεις δε θα κάνει τίποτα περισσότερο από αυτά που θα έκανε με 19/17 ενώ θα ήταν πολύ καλύτερο στο δρόμο.

Όπως είναι τρώει άκυρο γιατί δεν θα το ήθελα ούτε για να πηγαίνω στη δουλειά μου. Ας αφήσω ένα μικρό παράθυρο λόγω του μπαλαντέρ κινητήρα που μπορεί κάτι να αντιστάθμιση στο πεδίο της διασκέδασης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Fan=ανεμιστήρας.


Στέφανε αργεί το κανάλι στο YouTube; Θα έχει τρελό σουξέ, ποιο πορτοκαλί φεγγάρι και πράσινα άλογα...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Fan=ανεμιστήρας.


Στέφανε αργεί το κανάλι στο YouTube; Θα έχει τρελό σουξέ, ποιο πορτοκαλί φεγγάρι και πράσινα άλογα...
:ha

Το διόρθωσα γιατί έβγαζε μάτι.

Για κανάλι μη περιμένεις άδικα.... fan to raid for ewer! Γίνε ακόλουθος μου εδώ και μου φτάνεις και μου περισσεύεις, είμαι της ποιότητας -και στο κοινό- και όχι της ποσότητας.

Αγγλικά δεν έκανα ποτέ μου και Ελληνικά έμαθα σιγά-σιγά από τα 9 μου χρόνια (ακόμη και στο σχολείο έπεσα στη φουρνιά των Γαλλικών).
Ε, .pas mal... pas mal!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom