Νέo Honda Transalp;!

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
(Δικυκινδρο 800αρι ταξιδεύει με 130 άνετα, ποιος να το φανταστεί αυτό σίγουρα είναι θαύμα της Χόντα κανείς άλλος δεν έχει τέτοια τεχνολογία)

Πες και άλλα Ηλία, περιμένουμε πως και πως να ψωνίσεις ΤΑ και σελφι με τον mr Mr
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
(Δικυκινδρο 800αρι ταξιδεύει με 130 άνετα, ποιος να το φανταστεί αυτό σίγουρα είναι θαύμα της Χόντα κανείς άλλος δεν έχει τέτοια τεχνολογία)

Πες και άλλα Ηλία, περιμένουμε πως και πως να ψωνίσεις ΤΑ και σελφι με τον mr Mr
130 ειναι το οριο κυριος :p
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
130 ειναι το οριο κυριος :p
Εννοείται μην κοιτάς που κάποιοι γυρνάνε από Ελάτη μέσω Γερμανίας (σχολή ΦΟΙΝΙΚΑΣ/ΦΑΡΣΑ) και βλέπουν 230 στο κοντέρ τους, όλοι εμείς οι υπόλοιποι με το όριο πάμε. Πάμε και με λιγότερα αν γυρνάμε βράδυ με ντακαρίσιο μηχανάκι που έχει φώτα με ασετυλίνη όπως κάποτε που τα έφτιαχνες με λίγο στουπί αντί για φιτίλι και σβήνει μόνο του όποτε θέλει εκείνο, όπως έκαναν τα γαϊδούρια που... μουλάρωναν.

Το θέμα δεν είναι αυτό, είναι η έκπληξη "το είδα με 130 στην ΕΟ και έμοιαζε άνετο"

Δηλαδή ξέρω 'γω ένα Vstrom650 του 2005 στα 130 ζορίζεται. Ή ένα Τενερέ 750/Άφρικα 750/Πενφέ R80μόνογιαγνώστες. Να μου πείς ότι είδες CBF125 δικάβαλο με 130 και έμοιαζε άνετο, να εκπλαγώ και εγώ με την ποιότητα του τσίπουρου που κατανάλωσες πριν γράψεις.

Μήπως στην προσπάθεια να εκθειάσουμε την κυρά Χόντα Χαμαμάτσου έχουμε χάσει το μέτρο;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εννοείται μην κοιτάς που κάποιοι γυρνάνε από Ελάτη μέσω Γερμανίας (σχολή ΦΟΙΝΙΚΑΣ/ΦΑΡΣΑ) και βλέπουν 230 στο κοντέρ τους, όλοι εμείς οι υπόλοιποι με το όριο πάμε. Πάμε και με λιγότερα αν γυρνάμε βράδυ με ντακαρίσιο μηχανάκι που έχει φώτα με ασετυλίνη όπως κάποτε που τα έφτιαχνες με λίγο στουπί αντί για φιτίλι και σβήνει μόνο του όποτε θέλει εκείνο, όπως έκαναν τα γαϊδούρια που... μουλάρωναν.

Το θέμα δεν είναι αυτό, είναι η έκπληξη "το είδα με 130 στην ΕΟ και έμοιαζε άνετο"

Δηλαδή ξέρω 'γω ένα Vstrom650 του 2005 στα 130 ζορίζεται. Ή ένα Τενερέ 750/Άφρικα 750/Πενφέ R80μόνογιαγνώστες. Να μου πείς ότι είδες CBF125 δικάβαλο με 130 και έμοιαζε άνετο, να εκπλαγώ και εγώ με την ποιότητα του τσίπουρου που κατανάλωσες πριν γράψεις.

Μήπως στην προσπάθεια να εκθειάσουμε την κυρά Χόντα Χαμαμάτσου έχουμε χάσει το μέτρο;
Για το δικαβαλο μάλλον είπε ο άνθρωπος, ότι τους έβλεπε άνετα και τους δύο
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για το δικαβαλο μάλλον είπε ο άνθρωπος, ότι τους έβλεπε άνετα και τους δύο
Πες μου πάλι ΠΟΥ είναι το εκπληκτικό, δεν συζητάμε για 690/701/monkey125, για τράνσαλπ συζητάμε.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τενερε700, Τουαρέγκ, γκλιτερ ???
Ναι τι. Δεν έχει 20 χρόνια τώρα οργώσει κόσμος την Ευρώπη ΜΕ τις γυναίκες τους με τα 9Χ0 θα μου πεις, γιατί ο XL φοράει γυαλιά που βλέπουν μόνο Τρανσαλπ 600 στο δρόμο του.

Το Τ7 και το Τουαρέγκ ΔΕΝ έχουν τον προσανατολισμό του Τρανσαλπ, απλά ταιριάζουν σε τιμή. Το Vstrom800 έχει χώρο για δύο κανονικότατα, που είναι ο ανταγωνιστής.

Να σκεφτείτε καριέρα στις ειδήσεις παιδιά αν είναι να κάνετε spinning τα πράγματα στα σοβαρά, εμείς τουλάχιστον κάνουμε προφανές ότι τρολάρουμε.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εννοείται μην κοιτάς που κάποιοι γυρνάνε από Ελάτη μέσω Γερμανίας (σχολή ΦΟΙΝΙΚΑΣ/ΦΑΡΣΑ) και βλέπουν 230 στο κοντέρ τους, όλοι εμείς οι υπόλοιποι με το όριο πάμε. Πάμε και με λιγότερα αν γυρνάμε βράδυ με ντακαρίσιο μηχανάκι που έχει φώτα με ασετυλίνη όπως κάποτε που τα έφτιαχνες με λίγο στουπί αντί για φιτίλι και σβήνει μόνο του όποτε θέλει εκείνο, όπως έκαναν τα γαϊδούρια που... μουλάρωναν.

Το θέμα δεν είναι αυτό, είναι η έκπληξη "το είδα με 130 στην ΕΟ και έμοιαζε άνετο"

Δηλαδή ξέρω 'γω ένα Vstrom650 του 2005 στα 130 ζορίζεται. Ή ένα Τενερέ 750/Άφρικα 750/Πενφέ R80μόνογιαγνώστες. Να μου πείς ότι είδες CBF125 δικάβαλο με 130 και έμοιαζε άνετο, να εκπλαγώ και εγώ με την ποιότητα του τσίπουρου που κατανάλωσες πριν γράψεις.

Μήπως στην προσπάθεια να εκθειάσουμε την κυρά Χόντα Χαμαμάτσου έχουμε χάσει το μέτρο;
Μου αρεσει που μου απαντας και σοβαρα :ha
Εννοειται οτι συμφωνουμε
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μου αρεσει που μου απαντας και σοβαρα :ha
Εννοειται οτι συμφωνουμε
βλέπεις όμως ότι υπάρχουν άνθρωποι που ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ότι πρόκειται για ΑΘΛΟ της μοντέρνας τεχνολογίας και αποκλειστικό προνόμιο της φτερούγας! 1300 λάικ από εμένα και ένα φανάρι με Χ φώτα θέσης δώρο.
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Πες μου πάλι ΠΟΥ είναι το εκπληκτικό, δεν συζητάμε για 690/701/monkey125, για τράνσαλπ συζητάμε.
Το εκπληκτικό είναι οτι το παλιό transalp δεν ήταν άνετο σε αυτές τις καταστάσεις. Και δεν το λέω για να εκθειάσω ούτε για να το συγκρίνω με άλλα μηχανάκια. Το νήμα είναι για το transalp 700 , μια μοτοσικλέτα που αναβαθμίστηκε ολοκληρωτικά σε σχέση με τις προηγούμενες γενιές.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το 700 είναι παλιό μοντέλο, δεν ξέρω, μπορεί να έχεις δίκιο, δεν το αγάπησε κανείς.

Το 600 και το 650 είναι τα τίμια.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Να μου πείς ότι είδες CBF125 δικάβαλο με 130 και έμοιαζε άνετο, να εκπλαγώ και εγώ με την ποιότητα του τσίπουρου που κατανάλωσες πριν γράψεις.
Μην προκαλείς τον mrmr
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην προκαλείς τον mrmr
Άσε με γιατί με ένα ποστ γκρεμίζουν το αφήγημα των χοντάκηδων για το ότι τα παλια τρανσάλπ ήταν χιλιομετροφάγοι για όλη την οικογένεια, για κάθε μέρα δουλειά και για τα Σταν, πόσο ψέμα να χωρέσει ο ανθρώπινος νους. Όπου έχω καβαλήσει παλιό ΤΑ και έχει μιά χαρά σέλα, αλλά εγώ θα μου πεις βολεύομαι παντού, όλοι το ξέρουν αυτό.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ναι τι. Δεν έχει 20 χρόνια τώρα οργώσει κόσμος την Ευρώπη ΜΕ τις γυναίκες τους με τα 9Χ0 θα μου πεις, γιατί ο XL φοράει γυαλιά που βλέπουν μόνο Τρανσαλπ 600 στο δρόμο του.

Το Τ7 και το Τουαρέγκ ΔΕΝ έχουν τον προσανατολισμό του Τρανσαλπ, απλά ταιριάζουν σε τιμή. Το Vstrom800 έχει χώρο για δύο κανονικότατα, που είναι ο ανταγωνιστής.

Να σκεφτείτε καριέρα στις ειδήσεις παιδιά αν είναι να κάνετε spinning τα πράγματα στα σοβαρά, εμείς τουλάχιστον κάνουμε προφανές ότι τρολάρουμε.

Στους Δολομίτες στην Μέκκα του μοτοσυκλετισμού στην Ευρώπη σε ον οφ ή adventure τέλος πάντων, είδα μόνο 2 ΚΤΜ και ελάχιστα vstrom 650.

Ενώ υπήρχαν άπειρα gs κάθε χρονολογίας, διάφορα Ducati, πάτα πολλά Άφρικα και Τρανσαλπ καρμπυρατέρ, πολλά καινούργια Άφρικα και Super Tenere, t7 και tracer μπόλικα και φυσικά Benelli λόγω Ιταλίας.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εντάξει say no more στέλνω τώρα μήνυμα στην Πίρερ ανώνυμη εταιρεία να ζητήσω να ανακαλέσουν δημόσια το ψέμα τους ότι πουλάνε μηχανάκια, αν δεν τα βλέπει ο Κώστας και ο Γιώργος δεν υπάρχουν πουθενά. Να δεις που τα κρατάνε στις υπόγες για να βγουν στο ιμπέι "αγρατζούνιστο τιμή όσο το πήρα, χάρισμα" μετά δέκα χρόνια.

Αν πας σε χριστιανικό προορισμό και όχι στο μουσουλμανικό τέμενος της Μέκκας μήπως αλλάζουν τα δεδομένα δεν ξέρω, λέω μιά πιθανότητα. Τι στο καλό πια κανείς δεν ταξιδεύει εκτός από πενφεδάκηδες και χονταίους;

(να προσθέσω ότι ΑΛΛΟΣ είπε ότι το παλιό το ΤΑ δεν ταξιδεύει με δυό άτομα, εννοείται ότι ΠΑΛΙ σε λάθος άνθρωπο κάνετε παράθεση και μάθημα, αλλά... αυτοί είστε)
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εμ βέβαια, οι μεν έχουν λεφτά για αγορά κ συντήρηση, η δε για χάπια και ναρκωτικά :ha
Θα χρειαστούν και οι πρώτοι λεφτά για ψυχοφάρμακα λόγω Χ.
Να δεις που ο Ίλον Μασκ πλήρωσε για δωρεάν διαφήμιση της πλατφόρμας του και κατήργησε το πουλί γιατί έχει φτερά, ακόμα ένας λόγος που οι χονταίοι μισούν το 1300, εδώ το διαβάσατε πρώτοι.
 
Top Bottom