Νότια Εύβοια, Ακρωτήριο Καφηρέας (Κάβο Ντόρο)

theo_ts

Advexperience.gr
Περιοχή
Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Suzuki Gs 500
New Force NF 500
Ναι, να φατε εδω

Και να πειτε χαιρετισμους απ τον ανηψιο του Σπυρου του Ρουντου
Ερώτηση?? Που ειναι αυτό το ομορφο ταβερνάκι? Thanks
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

theo_ts

Advexperience.gr
Περιοχή
Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Suzuki Gs 500
New Force NF 500
Ευχαριστώωωω
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
οποτε το ραντεβου ειναι στην Αγ. Μαρινα στις 08?
Ναι σωστά.

Τώρα κοίταξα Google maps και το δίνει σχεδόν μια ώρα δρόμο απ' το σπίτι :oops:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Για πείτε για να οργανωθούμε, είναι κάποιος σίγουρος; Κώστα konkost ?

Έστω και με έναν ακόμα πάμε κανονικά, μόνος μου βαριέμαι να τραβηχτώ. Θα προτιμήσω κάτι πιο κοντινό, όπως το πρόσφατο attica tour του Χελιώτη που το έχασα.

Τώρα όσον αφορά την διαδρομή. Κοιτάζοντας καλύτερα τους χάρτες βλέπω ότι η βόλτα μπορεί να βγει από τελείως Soft, να βγαίνει και με Hayabusa, μέχρι Romaniacs :hungover::laugh:. Το όρος Όχη που είναι στην περιοχή έχει υψόμετρο 1398μ, και βλέπω πολλά δρομάκια και μονοπάτια που το διασχίζουν. Θα έχει να κάνει καθαρά με την όρεξη και την σύνθεση της παρέας. Βέβαια όσο κοιτάζω ανακαλύπτω κάτι φαράγγια κάτι δρακόσπιτα κάτι παραλίες, τόσο μου ανοίγει η όρεξη. Το δηλώνω από τώρα, αν χάσουμε το φέρι εγώ δεν κάνω τον γύρο από Χαλκίδα με το σβουμ, θα προτιμήσω να κοιμηθώ στην παραλία :laugh:

Όσοι είναι σίγουροι για την συμμετοχή ας το δηλώσουν για να ξέρουμε τι θα κάνουμε.

1 antsoar
2 ...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Για πείτε για να οργανωθούμε, είναι κάποιος σίγουρος; Κώστα konkost ?

Έστω και με έναν ακόμα πάμε κανονικά, μόνος μου βαριέμαι να τραβηχτώ. Θα προτιμήσω κάτι πιο κοντινό, όπως το πρόσφατο attica tour του Χελιώτη που το έχασα.

Τώρα όσον αφορά την διαδρομή. Κοιτάζοντας καλύτερα τους χάρτες βλέπω ότι η βόλτα μπορεί να βγει από τελείως Soft, να βγαίνει και με Hayabusa, μέχρι Romaniacs :hungover::laugh:. Το όρος Όχη που είναι στην περιοχή έχει υψόμετρο 1398μ, και βλέπω πολλά δρομάκια και μονοπάτια που το διασχίζουν. Θα έχει να κάνει καθαρά με την όρεξη και την σύνθεση της παρέας. Βέβαια όσο κοιτάζω ανακαλύπτω κάτι φαράγγια κάτι δρακόσπιτα κάτι παραλίες, τόσο μου ανοίγει η όρεξη. Το δηλώνω από τώρα, αν χάσουμε το φέρι εγώ δεν κάνω τον γύρο από Χαλκίδα με το σβουμ, θα προτιμήσω να κοιμηθώ στην παραλία :laugh:

Όσοι είναι σίγουροι για την συμμετοχή ας το δηλώσουν για να ξέρουμε τι θα κάνουμε.

1 antsoar
2 ...
Αν πας στα 1398μ με μοτο και περασεις και απ τον Αγιο Μάμα βγαλε βιντεο να σε θαυμασουν οι Romaniacs
:brr:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αντωνη ενημερωτικα μπορεις να πας ψηλα στο Οχη, μονο αν στριψεις σε εναν προσφατα ανοιγμενο δρομο, αριστερα στον Αετο. Ή καπου εκει. Ειναι-ηταν και ασφαλτος
Για ανεμογεννητριες τον ανοιξαν.
Ψηλα ειναι φλατ, μεχρι και αεροδιαδρομος πρεπει να υπαρχει.
Και ενα απο τα 3 ή 4 μετεορολογικα σημεια στην Ελλαδα που δινουν ανταποκριση για να υπολογισουν τον καιρο.
Αλλα αν δοκιμασεις απο αλλου, θελει τραιαλ μηχανακι.
Γλυστρουσε και το μουλαρι λεμε.
:ha
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
θα παιξει ρολο και ο καιρος για την τελικη απόφαση μου,

η ιδεα να παλεύω, σε λάσπες με 270κιλα με ασφαλτινα , δεν με εξιτάρει,,,
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
θα παιξει ρολο και ο καιρος για την τελικη απόφαση μου,

η ιδεα να παλεύω, σε λάσπες με 270κιλα με ασφαλτινα , δεν με εξιτάρει,,,
Λασπες δεν θα εχει πουθενα
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Με ενδιαφέρει πολύ, θέλω να τη κάνω αυτή τη βόλτα απο πρόπερσι, αλλά πάντα κάτι δε βολεύει.

Μετά απο 1μιση μήνα που με ταλαιπωρεί ισχυαγλια στο δεξί πόδι από τη μέση μου έχω αρχίσει να βρίσκω ρυθμό και πλέον μπορώ να ξανακαβαλησω και να κάνω ήπια γυμναστική.

Οπότε 1) λόγω μέσης και 2) ασφαλτινων ελαστικών έχω να πω ότι αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται για διαδρομή με όσο το δυνατόν λιγότερο και ευκολότερο χώμα δηλώνω παρόν. Δλδ κατι τύπου απο εκεί που τελειώνει η άσφαλτος μέχρι το εκκλησάκι στο κάβο ντόρο.

7-8 χιλιόμετρα βλέπω ότι είναι.

Αν δεν προλάβουμε τελευταίο Φέρι παίζει διανυκτέρευση στα μεσοχωρια. 15 λεπτά απο τα νέα στυρα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Κάθε φορά που θα κάτσω να κάνω δουλειά με το basecamp θέλω να πετάξω το λάπτοπ από το παράθυρο :rage::punch::muted: Δηλαδή ρε φίλε, η Garmin ως η leader εταιρεία του χώρου, αυτό είναι το καλύτερο που μπορούσε να φτιάξει? o_O:rolleyes:

Τέλος πάντων, κοιτάζοντας χάρτες είδα ότι αντί να κατέβουμε Μαρμάρι μπορούμε να μπούμε χώμα κατευθείαν από Νέα Στύρα βγαίνοντας στην ανατολική ακτή προς Βαθύρρεμα και παραλία Βαρελλαίων. Συναντάμε πάλι την διαδρομή στον Άγιο Δημήτριο.
Επίσης πρόσθεσα ένα κομμάτι που ανεβαίνει Πλατανιστό και Επανωχώρι στις πηγές και τους καταρράκτες. Και τέλος την επιστροφή παραλιακά από Πόρτο Λάφια.

Βάζω τα αρχεία παρακάτω. Τα παίρνετε έτσι εκτός κι αν κάποιος θέλει να τα συρράψει. Εγώ παραιτήθηκα γιατί θα μείνει χωρίς λάπτοπ :rage::hungover:
 

Attachments

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάθε φορά που θα κάτσω να κάνω δουλειά με το basecamp θέλω να πετάξω το λάπτοπ από το παράθυρο :rage::punch::muted: Δηλαδή ρε φίλε, η Garmin ως η leader εταιρεία του χώρου, αυτό είναι το καλύτερο που μπορούσε να φτιάξει? o_O:rolleyes:

Τέλος πάντων, κοιτάζοντας χάρτες είδα ότι αντί να κατέβουμε Μαρμάρι μπορούμε να μπούμε χώμα κατευθείαν από Νέα Στύρα βγαίνοντας στην ανατολική ακτή προς Βαθύρρεμα και παραλία Βαρελλαίων. Συναντάμε πάλι την διαδρομή στον Άγιο Δημήτριο.
Επίσης πρόσθεσα ένα κομμάτι που ανεβαίνει Πλατανιστό και Επανωχώρι στις πηγές και τους καταρράκτες. Και τέλος την επιστροφή παραλιακά από Πόρτο Λάφια.

Βάζω τα αρχεία παρακάτω. Τα παίρνετε έτσι εκτός κι αν κάποιος θέλει να τα συρράψει. Εγώ παραιτήθηκα γιατί θα μείνει χωρίς λάπτοπ :rage::hungover:
Γιατί παιδεύεσαι με τα μηχανήματα του διαβόλου αφού υπάρχει εύκολη λύση...?

 
Top Bottom