Νότια Εύβοια, Ακρωτήριο Καφηρέας (Κάβο Ντόρο)

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν νομίζω ότι υπάρχει μηχανή που νά μήν την βγάζει είναι λίγα τα χιλιόμετρα και χωρίς ζορισματα
Σχετικα με αυτο να πω οτι το χωματινο κομματι που καναμε ειχε φλαταδουρες που μπορουσες να πας "αεροπορια" και αλλες στρωμενες με χαλικι που εχανες την στροφη για πλακα Ειχε ομως και στενα σαθρα με μπολικη πετρα Πετρα κυλιομενη, φυτευτη, μικρη, μεγαλη,...καθε ειδους Μεχρι και (ευκολη) λασπη βρηκαμε! Ειχε δε και καμποσα κομματια καποιων δεκαδων μετρων που ηθελαν ολη την προσοχη του οδηγου για να περαστουν με ασφαλεια
Εν ολιγοις και συμπερασματικα το χωματινο κομματι μπορει να το πει καποιος και ευκολο αλλα κατα την γνωμη μου οχι για εναν πρωτοβγαλτο στο χωμα με μεγαλο-βαρυ ον οφ γιατι θα τον κουρασει πολυ (τα χωματινα λαστιχα εξυπακουονται)
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Έλεγα να την κάνω και εγώ να πάω από στυρα προς άγιο Δημήτριο και από εκεί καβο ντόρο, ίσως και αυτό το σκ
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Επισης να αναφερω για οποιον δεν το προσεξε οτι δεν καναμε την αρχικη διαδρομη που ειχε ανεβασει ο antsoar αλλα αυτη που τροποποιημενη ανεβασα εγω στο ποστ 42 Η οποια ξεκιναγε απο τα Νεα Στυρα και οχι απο το Μαρμαρι

Με μωβ γραμμη δειχνω την χωματινη διαδρομη
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μόλις βγήκε φρέσκο απ' τον φούρνο.
Φοβήθηκα ότι θα μου απορρίψει ο σωλήνας λόγω δικαιωμάτων αλλά οι Porcupine Tree στάθηκαν καλοί μαζί μου. :):cool:

Edit: έκανα μια προσπάθεια να ανέβει σε καλύτερη ποιότητα, δεν είμαι σίγουρος ότι έχει μεγάλη διαφορά.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ίσως στο απορρίψει τις επόμενες μερες
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ίσως στο απορρίψει τις επόμενες μερες
Αυτό δεν το ήξερα. Έκανε αυτόματη αναγνώριση κομματιών και έβγαλε μήνυμα ότι υπάρχουν δικαιώματα αλλά δεν έχει επιπτώσεις. ελπίζω να μην μου το χαλάσει γιατί στο κομμάτι με την ομίχλη πιστεύω ότι ταίριαξε πάρα πολύ καλά το Trains των PT.

Εντωμεταξύ πάλι μου χάλασε την ποιότητα της εικόνας. Τι στα κομμάτια κάνω λάθος?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πρέπει να κάνεις κωδικοποίηση σε τουλάχιστον 2Κ για να στο ανεβάσει σε hd
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μόλις βγήκε φρέσκο απ' τον φούρνο.
Φοβήθηκα ότι θα μου απορρίψει ο σωλήνας λόγω δικαιωμάτων αλλά οι Porcupine Tree στάθηκαν καλοί μαζί μου. :):cool:

Οκ...για ss δεν είναι, αλλά το xr την βγάζει την διαδρομή.

Νομίζω όσο μεγαλώνει η ημέρα θα είναι πιο όμορφα η γύρα εκεί
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν τα λέμε....τα κάνουμε κιόλας άμα λάχει ναουμε
Σορυ δεν καταλαβα, εχεις δικιο, ολα τα xr την βγαζουν την διαδρομη
Και το 250, και το 400, και το 600 και, και, και ολα τα xr ...της χονδα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κωστή, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν τη βγάζει το xr αυτήν τη διαδρομή;

Δεν λέω αν το διαλύσεις η αν πάρεις τις ζάντες στο χέρι.....αυτό είναι άλλο πράγμα το οποίο έχει να κάνει με την τσέπη του καθενός.

Αλλά ένας ικανός οδηγός δε μπορεί να το πάει πιστεύεις;
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Μόλις βγήκε φρέσκο απ' τον φούρνο.
Φοβήθηκα ότι θα μου απορρίψει ο σωλήνας λόγω δικαιωμάτων αλλά οι Porcupine Tree στάθηκαν καλοί μαζί μου. :):cool:


Πολυ ωραία διαδρομή , απο την επόμενη βόλτα που προτείνεις Αντώνη,πρεπει να κόβεις εισιτήρια !!!

Καλοκαιρι να την πέσουμε σε καμια παραλια ,θα αξίζει πολυ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Κωστή, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν τη βγάζει το xr αυτήν τη διαδρομή;

Δεν λέω αν το διαλύσεις η αν πάρεις τις ζάντες στο χέρι.....αυτό είναι άλλο πράγμα το οποίο έχει να κάνει με την τσέπη του καθενός.

Αλλά ένας ικανός οδηγός δε μπορεί να το πάει πιστεύεις;
Ενας ικανος οδηγος μπορει να παει οποιοδηποτε οπουδηποτε (σχεδον) Ε και; Ειναι φτιαγμενα για να πηγαινουν παντου;
Και εγω ο κουλος μπορω να παω οποιοδηποτε (...λεμε τωρα) ...με, ξερω γω,10 χλμ/ω και σπρωξε-τραβα
Θα ειναι αυτο οδηγηση;

Μεγαλο μερος της διαδρομης εβγαινε και με πιο ασφαλτινο απο το xr μηχανακι Ομως ειχε και αρκετα πονηρα κομματια οπως τα ειπε ο antsoar που απαιτουσαν ιδιαιτερη προσοχη
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ενας ικανος οδηγος μπορει να παει οποιοδηποτε οπουδηποτε (σχεδον) Ε και; Ειναι φτιαγμενα για να πηγαινουν παντου;
Και εγω ο κουλος μπορω να παω οποιοδηποτε (...λεμε τωρα) ...με, ξερω γω,10 χλμ/ω και σπρωξε-τραβα
Θα ειναι αυτο οδηγηση;

Μεγαλο μερος της διαδρομης εβγαινε και με πιο ασφαλτινο απο το xr μηχανακι Ομως ειχε και αρκετα πονηρα κομματια οπως τα ειπε ο antsoar που απαιτουσαν ιδιαιτερη προσοχη
Το ίδιο πράγμα λέμε Κωστή απλά από διαφορετική οπτική.
Μια βέσπα είναι φτιαγμένη να πηγαίνει παντού; Όχι.
Ο Γκόγκος όμως γύρισε σχεδόν όλον τον κόσμο.
Επίσης υπάρχει και κάποιος ο οποίος γυρνάει τον κόσμο με Hayabusa, τριβαλιτσος δικαβαλος όλον τον κόσμο, σε ΟΛΑ τα τεραιν.

Είναι φτιαγμένα για αυτό; Όχι.
Το κάνουν όμως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό το ζευγάρι με την χαγιαμπούσα συνέχισε με άλλα μηχανάκια και τώρα διάβασα ότι την κάνει "ολική επαναφορά".
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το ίδιο πράγμα λέμε Κωστή απλά από διαφορετική οπτική.
Μια βέσπα είναι φτιαγμένη να πηγαίνει παντού; Όχι.
Ο Γκόγκος όμως γύρισε σχεδόν όλον τον κόσμο.
Επίσης υπάρχει και κάποιος ο οποίος γυρνάει τον κόσμο με Hayabusa, τριβαλιτσος δικαβαλος όλον τον κόσμο, σε ΟΛΑ τα τεραιν.

Είναι φτιαγμένα για αυτό; Όχι.
Το κάνουν όμως.
Συμφωνούμε σε αυτό, αλλά αυτή δεν είναι η απάντηση που θα δώσεις σε κάποιον που θα ρωτήσει πληροφορίες για μια διαδρομή.

Αν ήταν έτσι σε κάθε τέτοια ερώτηση θα λέγαμε, άσε μας ρε φίλε, ο Πολ Ταρες το περνάει με hayabusa :laugh:

Αυτό που ειπώθηκε εξ αρχής ήταν απλά πληροφορία για τυχόν ενδιαφερόμενους. Όταν δίνεις λοιπόν τέτοιες πληροφορίες υποτίθεται εστιάζεις στον μέσο όρο. Για τον μέσο όρο των αναβατών λοιπόν η διαδρομή σε καμία περίπτωση δεν προτείνεται με street μηχανάκι. Αυτό είπαμε. Και πάλι μιλάμε για το κομμάτι που προσθέσαμε εμείς στην ανατολική πλευρά. Είμαι σίγουρος ότι παρακάμπτοντας το αυτό θα υπάρχει άλλος δρόμος που είναι εύκολος για όλους.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ούτε να αλλάξω παράθυρο δεν πρόλαβα. Ακόμα ένας.




 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom