Παντελόνι και μπουφάν τουριστικό.

Trelos166

Greco TheRider
Περιοχή
Planet Earth
Όνομα
Παν
Μοτό
R1200 GSA
Σωστό εν μέρει, υπάρχουν και μοντέλα που είναι απλώς ακριβά και όχι πανάκριβα! Επίσης η μαμά εταιρεία ανά διαστήματα βγάζει προσφορές που ακολουθούν όλοι οι αντιπρόσωποι σε όλο το πλανήτη. Σίγουρα μπορεί κανείς να κάνει καλή δουλειά με λιγότερα χρήματα, το "εξίσου" θέλει συζήτηση....

Κλείνω λέγοντας πως πιθανότατα δεν θα έκανα την πρόταση αν δεν υπήρχε η φράση του kverop: "Το budget το αφήνω ανοικτό".
Το σχόλιο δεν το έκανα για να εναντιωθώ στο δικό σου σύντροχε STF, απλά όταν είδα τις τιμές της KLIM , τότε που ψαχνόμουν και γω για εξοπλισμό, να στο πω απλά: ΕΚΑΡΑΦΛΙΑΣΑ ΑΣΚΗΜΑ!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το σχόλιο δεν το έκανα για να εναντιωθώ στο δικό σου σύντροχε STF, απλά όταν είδα τις τιμές της KLIM , τότε που ψαχνόμουν και γω για εξοπλισμό, να στο πω απλά: ΕΚΑΡΑΦΛΙΑΣΑ ΑΣΚΗΜΑ!!!
Χα, χα, χα, πίστεψε με σε νιώθω! Καλά κι εγώ δεν αισθάνθηκα πως εναντιώθηκες απλά εξηγούσα τους λόγους που έκανα την πρόταση!

Στη δική μου έρευνα όταν έψαχνα παντελόνι με "φορετές" προστασίες που απαραίτητα έπρεπε να φοριέται έξω από τις μπότες, το Dakar της Klim είχε τις πλησιέστερες για PouroDura-δα προδιαγραφές καθώς οι μπότες μου ανεβαίνουν πολύ ψηλά και υπέφερα από τις επικαλαμίδες μου.
Τέλος πάντων, είδα από κοντά το Dakar, με διευκόλυναν με 4 άτοκες δόσεις και το πήρα!
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Αγαπητοί φίλοι, κάθε πρόταση και συμβουλή είναι χρήσιμη.
Το θέμα του budget όντως το άφησα ανοιχτό όχι γιατί μου περισσεύει μια μικρή περιουσία ή γιατί δεν υπολογίζω τα χρήματα, αλλά γιατί πολύ απλά όταν ψάχνεις κάτι το οποίο να μπορεί να συνδυάσει το ιδανικότερο δυνατό και τις 4 εποχές, φοβάμαι οτι θα πρέπει να γίνουν οι απαραίτητες υποχωρήσεις, είτε σε χρήματα είτε ίσως σε αίσθηση θερμοκρασιών.
Οι τιμές που παίζουν και κρίνονται αποδεκτές για όλα αυτά που κοιτάω, μπορώ να σηκώσω οικονομικά και βρίσκονται στην επιθυμητή ποιότητα είναι:

Rev'it sand 2 285 Euro
Dainese D-explorer 335Euro

Αν μπορούσα να βρω και κάτι αντίστοιχο ποιοτικά της Klim ή άλλης εταιρείας θα μπορούσα να ανέβω λίγο ακόμα. Λίγο όμως!!!

Το σκεπτικό μου είναι το εξής και θα χαρώ να ακούσω συμβουλές απο τους παλαιότερους και πιο έμπειρους:
Το παντελόνι των 4 εποχών και όχι το αμιγώς καλοκαιρινό ή χειμερινό το επέλεξα ώστε να μπορεί να μου καλύψει και ένα ταξίδι στο εξωτερικό το οποίο να συνδυάζει τις θερμοκρασίες π.χ. της Ιταλίας κατακαλόκαιρο και στη συνέχεια των Άλπεων ή της Βόρειας Ευρώπης. Να μη χρειάζεται να κουβαλάω 2 παντελόνια ή μπουφάν ή οτιδήποτε. Μπορεί το μηχανάκι να έχει πολλούς και πλούσιους χώρους, αλλά πάντα είμαστε δύο πάνω του. Και η μία είναι γυναίκα (!!!!!) οπότε καταλαβαίνετε!
Το Jacket που έχω για αυτή τη χρήση είναι ούτως ή άλλως 3 εποχών (για καλοκαιρινό πλασάρεται αλλά δεν...) και με έχει βολέψει πάρα πολύ σε ταξίδια εντός συνόρων σε όλες σχεδόν τις συνθήκες. Συνεπώς θα ήθελα κάτι που να με εξυπηρετεί το ίδιο.
Αυτός είναι και ο λόγος που σκοπεύω να διαθέσω κάποια παραπάνω χρήματα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αγαπητοί φίλοι, κάθε πρόταση και συμβουλή είναι χρήσιμη.
Το θέμα του budget όντως το άφησα ανοιχτό όχι γιατί μου περισσεύει μια μικρή περιουσία ή γιατί δεν υπολογίζω τα χρήματα, αλλά γιατί πολύ απλά όταν ψάχνεις κάτι το οποίο να μπορεί να συνδυάσει το ιδανικότερο δυνατό και τις 4 εποχές, φοβάμαι οτι θα πρέπει να γίνουν οι απαραίτητες υποχωρήσεις, είτε σε χρήματα είτε ίσως σε αίσθηση θερμοκρασιών.
Οι τιμές που παίζουν και κρίνονται αποδεκτές για όλα αυτά που κοιτάω, μπορώ να σηκώσω οικονομικά και βρίσκονται στην επιθυμητή ποιότητα είναι:

Rev'it sand 2 285 Euro
Dainese D-explorer 335Euro

Αν μπορούσα να βρω και κάτι αντίστοιχο ποιοτικά της Klim ή άλλης εταιρείας θα μπορούσα να ανέβω λίγο ακόμα. Λίγο όμως!!!

Το σκεπτικό μου είναι το εξής και θα χαρώ να ακούσω συμβουλές απο τους παλαιότερους και πιο έμπειρους:
Το παντελόνι των 4 εποχών και όχι το αμιγώς καλοκαιρινό ή χειμερινό το επέλεξα ώστε να μπορεί να μου καλύψει και ένα ταξίδι στο εξωτερικό το οποίο να συνδυάζει τις θερμοκρασίες π.χ. της Ιταλίας κατακαλόκαιρο και στη συνέχεια των Άλπεων ή της Βόρειας Ευρώπης. Να μη χρειάζεται να κουβαλάω 2 παντελόνια ή μπουφάν ή οτιδήποτε. Μπορεί το μηχανάκι να έχει πολλούς και πλούσιους χώρους, αλλά πάντα είμαστε δύο πάνω του. Και η μία είναι γυναίκα (!!!!!) οπότε καταλαβαίνετε!
Το Jacket που έχω για αυτή τη χρήση είναι ούτως ή άλλως 3 εποχών (για καλοκαιρινό πλασάρεται αλλά δεν...) και με έχει βολέψει πάρα πολύ σε ταξίδια εντός συνόρων σε όλες σχεδόν τις συνθήκες. Συνεπώς θα ήθελα κάτι που να με εξυπηρετεί το ίδιο.
Αυτός είναι και ο λόγος που σκοπεύω να διαθέσω κάποια παραπάνω χρήματα.
http://www.mostwantedwarehouse.com/el/shop/62/4/texnikos-rouxismos/pantelonia/klim-latitude-misano-pant-detail

Αυτήν την εποχή παίζει προσφορά το Latitude από τα 500 στα 330€. Δεν είμαι σίγουρος αν είναι 4 εποχών αλλά έχει εξαερισμούς. Πάρε τηλέφωνο να τους ρωτήσεις αν κάνει για τη χρήση που το θες. Συνδυάζει Cordura με δέρμα στη περιοχή γύρω από τα γόνατα. Ρώτησε τους αν μπορείς να το επιστρέψεις στη περίπτωση που δεν σου κάνει ή δεν σου αρέσει, το πολύ-πολύ να χρεωθείς τα ταχυδρομικά. Εγώ πήρα το Dakar στα 220€ και θα έλεγα πως ως παντελόνι αντέχεται και το καλοκαίρι (έχει επίσης εξαερισμούς), για το αντίστοιχο μπουφάν μάλλον όχι.
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
http://www.mostwantedwarehouse.com/el/shop/62/4/texnikos-rouxismos/pantelonia/klim-latitude-misano-pant-detail

Αυτήν την εποχή παίζει προσφορά το Latitude από τα 500 στα 330€. Δεν είμαι σίγουρος αν είναι 4 εποχών αλλά έχει εξαερισμούς. Πάρε τηλέφωνο να τους ρωτήσεις αν κάνει για τη χρήση που το θες. Συνδυάζει Cordura με δέρμα στη περιοχή γύρω από τα γόνατα. Ρώτησε τους αν μπορείς να το επιστρέψεις στη περίπτωση που δεν σου κάνει ή δεν σου αρέσει, το πολύ-πολύ να χρεωθείς τα ταχυδρομικά. Εγώ πήρα το Dakar στα 220€ και θα έλεγα πως ως παντελόνι αντέχεται και το καλοκαίρι (έχει επίσης εξαερισμούς), για το αντίστοιχο μπουφάν μάλλον όχι.
Και εγώ αυτό κοιτούσα!
Δευτέρα θα επικοινωνήσω μαζί τους για περαιτέρω πληροφορίες.
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Αργησα να απαντησω λιγάκι... αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ. Θεωρώ πως με ύψος 2.02 και 90 κιλα τα πάντα θα σου είναι ειτε κοντα ειτε φαρδια! Το ζω συχνά πυκνά οπότε ψάχνω για οποιοδήποτε παντελόνι.

Ίσως όμως από αποψη μεγέθους το XL long της Revit να σε βολεψει πολύ. Αν πεταχτεις Νάουσα στείλε π.μ για να το δοκιμασεις.
Καλοκαιρινό δεν είναι. 4 εποχών δεν ξερω γιατί τα λενε... Είναι 2,5 εποχών μάλλον. Προσωπικά τα καλοκαιρινά ρούχα μηχανής δεν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη σε περίπτωση πτώσης. Έφαγα λίγη ζεστουλα στο ταξίδι μου... Εκτός πόλης πάντως παλευεται η κατάσταση. Εντός πόλεων στην κίνηση εβραζα στο ζουμί μου...
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Δεν εχει νουμερα σε αυτο , ειχα ρωτησει και εγω πριν παρω απ εξω το ιδο σε σετ αλλα δεν με καλυψε το ολο συνολο...

με το υψος που εχεις θα πας οπωσδηποτε σε long, εγω που ειμαι 1.86 πηρα το 36 και θα το ηθελα πιο μακρυ γιατι και η προστασια ειναι επανω οταν οδηγας και σηκωνεται αφηνοντας κενο απο κατω στην θεση οδηγησης.

Κατω απο 10-12 βαθμους, θα χρειαστεις οπωσδηποτε ισοθερμικο και για κατω απο τους 0 κατι πολυ καλο και ακριβο.Σε ζεστη δεν το δοκιμασα πιστευω πως μεχρι τους 30 θα εισαι οκ με ανοιχτους αεραγωγους, πιο πανω οτι και να φορας ειναι το ιδιο (σχεδον).

Η θα παρεις κατι απο τα καινουργια μοντελα ή θα ψαχτεις προς ebay αν βγει καποιο στοκ.
 
Reactions: STF

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Αυτό είναι και το νόημα των υπερτιμολογημένων αγαθών.
Η παραδοχή ότι θα μπορούσε να πωλείται και στα μισά χρήματα, σημαίνει ότι ο κατασκευαστής ακολουθεί μια πολιτική marketing...

Κάνοντας-τιμολογώντας τα ρούχα Klim στο διπλάσιο της πραγματικής τιμής τα αναγάγει σε αντικείμενο πόθου και επίδειξης στον υποψήφιο καταναλωτή!

"κοίτα με, εγώ φοράω κάτι που εσύ δεν μπορείς να αγοράσεις " είναι το υποσυνείδητα παραγόμενο μήνυμα που χρησιμοποιεί ο παραγωγός των Klim, Rukka, Bmw ίσως και κάποιων άλλων κατασκευαστών εξοπλισμού αναβάτη μοτοσυκλέτας... Με στόχο την προώθηση και βέλτιστη τιμή, ενός κορυφαίου όντως προϊόντος

Αυτό και μόνο τα κάνει διάσημα και αντικείμενα καταναλωτικού πόθου!!!

Σε καμία περίπτωση δεν υποτιμάς την ποιότητα των παραπάνω αναφερόμενων μαρκών εξοπλισμού...

Όμως η αλήθεια είναι ότι και άλλες σημαντικά φτηνότερες μάρκες, κάνεις εξίσου καλά και άριστα την δουλειά σου με ασφάλεια...







Στάλθηκε από το C6833 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Αργησα να απαντησω λιγάκι... αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ. Θεωρώ πως με ύψος 2.02 και 90 κιλα τα πάντα θα σου είναι ειτε κοντα ειτε φαρδια! Το ζω συχνά πυκνά οπότε ψάχνω για οποιοδήποτε παντελόνι.

Ίσως όμως από αποψη μεγέθους το XL long της Revit να σε βολεψει πολύ. Αν πεταχτεις Νάουσα στείλε π.μ για να το δοκιμασεις.
Καλοκαιρινό δεν είναι. 4 εποχών δεν ξερω γιατί τα λενε... Είναι 2,5 εποχών μάλλον. Προσωπικά τα καλοκαιρινά ρούχα μηχανής δεν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη σε περίπτωση πτώσης. Έφαγα λίγη ζεστουλα στο ταξίδι μου... Εκτός πόλης πάντως παλευεται η κατάσταση. Εντός πόλεων στην κίνηση εβραζα στο ζουμί μου...
Δυστυχώς κι εγώ το ζω αυτό με το ντύσιμο. Είτε είναι παντελόνι, είτε μπλούζες και μπουφάν.
Γενικά φίλε μου νιώθω υποχρεωμένος σε σένα πριν καν σε γνωρίσω! Μακάρι μόλις χαλαρώσει λίγο η δουλειά (απο Φλεβάρη, Μάρτη) να μπορέσω να πεταχτώ να πιούμε ένα καφεδάκι.
Δε με πειράζει πάντως η "ανεκτή "ζεστούλα". Τη ζω και με το μπουφάν μου. Εντός πόλης είναι προφανές πως το καλοκαίρι με οτιδήποτε θα ιδρώνεις. Το θέμα είναι να είναι αποδεκτό στον εθνικό.

Δεν εχει νουμερα σε αυτο , ειχα ρωτησει και εγω πριν παρω απ εξω το ιδο σε σετ αλλα δεν με καλυψε το ολο συνολο...

με το υψος που εχεις θα πας οπωσδηποτε σε long, εγω που ειμαι 1.86 πηρα το 36 και θα το ηθελα πιο μακρυ γιατι και η προστασια ειναι επανω οταν οδηγας και σηκωνεται αφηνοντας κενο απο κατω στην θεση οδηγησης.

Κατω απο 10-12 βαθμους, θα χρειαστεις οπωσδηποτε ισοθερμικο και για κατω απο τους 0 κατι πολυ καλο και ακριβο.Σε ζεστη δεν το δοκιμασα πιστευω πως μεχρι τους 30 θα εισαι οκ με ανοιχτους αεραγωγους, πιο πανω οτι και να φορας ειναι το ιδιο (σχεδον).

Η θα παρεις κατι απο τα καινουργια μοντελα ή θα ψαχτεις προς ebay αν βγει καποιο στοκ.
Πολύ χρήσιμες οι παρατηρήσεις σου. Είναι προφανές πως ό,τι και να πάρω σε Long θα κινηθώ. Άτιμη η φύση που δεν με άφησε στο 1,85 - 1,90 να γίνουν πιο απλά τα πράγματα!!!
Απλά μου κάνει εντύπωση. Απο αυτά που διάβασα το περίμενα πιο ζεστό για χειμώνα.

Αυτό είναι και το νόημα των υπερτιμολογημένων αγαθών.
Η παραδοχή ότι θα μπορούσε να πωλείται και στα μισά χρήματα, σημαίνει ότι ο κατασκευαστής ακολουθεί μια πολιτική marketing...

Κάνοντας-τιμολογώντας τα ρούχα Klim στο διπλάσιο της πραγματικής τιμής τα αναγάγει σε αντικείμενο πόθου και επίδειξης στον υποψήφιο καταναλωτή!

"κοίτα με, εγώ φοράω κάτι που εσύ δεν μπορείς να αγοράσεις " είναι το υποσυνείδητα παραγόμενο μήνυμα που χρησιμοποιεί ο παραγωγός των Klim, Rukka, Bmw ίσως και κάποιων άλλων κατασκευαστών εξοπλισμού αναβάτη μοτοσυκλέτας... Με στόχο την προώθηση και βέλτιστη τιμή, ενός κορυφαίου όντως προϊόντος

Αυτό και μόνο τα κάνει διάσημα και αντικείμενα καταναλωτικού πόθου!!!

Σε καμία περίπτωση δεν υποτιμάς την ποιότητα των παραπάνω αναφερόμενων μαρκών εξοπλισμού...

Όμως η αλήθεια είναι ότι και άλλες σημαντικά φτηνότερες μάρκες, κάνεις εξίσου καλά και άριστα την δουλειά σου με ασφάλεια...



Στάλθηκε από το C6833 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όλα έχουν να κάνουν με την υπεραξία που δίνει ο καθένας στα προϊόντα του και με το τί είναι διατεθειμένος ο καθένας να πληρώσει. Όπως ανέφερες είναι καθαρά θέμα marketing.
Και σίγουρα υπάρχουν εταιρείες με φθηνότερα είδη που κάνουν εξίσου καλή δουλειά. Απλά θα πρέπει να συνυπολογιστεί και η αντοχή στο χρόνο του κάθε προϊόντος.

Δε θυμάμαι αν το διάβαζα εδώ ή σε γειτονικό φόρουμ όπου κάτοχος της στολής Rally 2 της BMW έλεγε πως την έχει 11 χρόνια (νομίζω) και δε λέει να πάθει τίποτα. Και αυτό θα πρέπει να συνυπολογιστεί σε μια επένδυση όπως είναι η αγορά εξοπλισμού κάθε είδους. Δε λέω οτι τα υπόλοιπα δεν κρατάνε. Απλά παραθέτω παράδειγμα κατόχου.

Τέλος πάντων! Ακαδημαϊκή και ενδιαφέρουσα αυτή η συζήτηση, αλλά θέλει κατ' ιδίαν και καφεδάκι για να την αναλύσεις.
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Ειναι πολύ καλή η επιλογή της klim μην τα ισοπεδωνουμε κιολας.
Η αρχική τους τιμη ειναι υπερβολική και δεν το σκεφτόμουν καν αν δεν έπαιζε η προσφορά 45% κάτω.
Με ενα καλό ισοθερμικο την φοράς σε όλες τις συνθήκες.
Μετά απο την Rallye και τις προστασίες που φέρει εδω ένιωσα σαν να λείπει κάτι, γιατι ειναι σαφώς μικρότερες παρόλο πο ειναι d3o.
Το κύριο πλεονέκτημα ειναι πως ξεχνάς τα αδιάβροχα κ το ύφασμα που εινσι ανθεκτικό σε πτώση το οποίο επισκευάζεται.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Εγώ πάντως στην revit βρήκα την μέση οδό, καλή ποιότητα κι εργονομία σε όμορφη συσκευασία...
Παίζει ρόλο φυσικά η ποιότητα του προϊόντος αλλά και η μεταχείρηση κι η περιποίηση. Φοράω το revit off track εδώ και 8 χρόνια και είναι σχεδόν άριστη.
Ζεστό τον χειμώνα και υποφερτό το καλοκαίρι. Νερό δεν έχω πάρει καμία φορά!
Εγώ είμαι 1,85 αλλά φοράω το long λόγω ποδιών! Στις εταιρίες νομίζουν πως πρέπει να έχεις κοιλίτσα...
 

Trelos166

Greco TheRider
Περιοχή
Planet Earth
Όνομα
Παν
Μοτό
R1200 GSA
Εγώ πάντως στην revit βρήκα την μέση οδό, καλή ποιότητα κι εργονομία σε όμορφη συσκευασία...
Παίζει ρόλο φυσικά η ποιότητα του προϊόντος αλλά και η μεταχείρηση κι η περιποίηση. Φοράω το revit off track εδώ και 8 χρόνια και είναι σχεδόν άριστη.
Ζεστό τον χειμώνα και υποφερτό το καλοκαίρι. Νερό δεν έχω πάρει καμία φορά!
Εγώ είμαι 1,85 αλλά φοράω το long λόγω ποδιών! Στις εταιρίες νομίζουν πως πρέπει να έχεις κοιλίτσα...
Προσπαθώ να αφήσω κοιλιά εδώ και χρόνια... Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ειναι πολύ καλή η επιλογή της klim μην τα ισοπεδωνουμε κιολας.
...Το κύριο πλεονέκτημα ειναι πως ξεχνάς τα αδιάβροχα κ το ύφασμα που εινσι ανθεκτικό σε πτώση το οποίο επισκευάζεται.
Μην νομίζεις οτι θα ξεχάσεις τα αδιάβροχα...Γνωστός με στολή Klim πάνω κάτω αρκετών χιλιάδων ευρώ,κάναμε την ίδια διαδρομή κάτω απο συνεχόμενη και μερικές φορές δυνατή βροχή-διάρκεια βόλτας αν θυμάμαι καλά γύρω στο τρίωρο-και όταν σταματήσαμε στην Πράμαντα για καφέ είχε μπάσει η στολή αρκετό νερό...
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Μην νομίζεις οτι θα ξεχάσεις τα αδιάβροχα...Γνωστός με στολή Klim πάνω κάτω αρκετών χιλιάδων ευρώ,κάναμε την ίδια διαδρομή κάτω απο συνεχόμενη και μερικές φορές δυνατή βροχή-διάρκεια βόλτας αν θυμάμαι καλά γύρω στο τρίωρο-και όταν σταματήσαμε στην Πράμαντα για καφέ είχε μπάσει η στολή αρκετό νερό...
Και δεν την γύρισε πίσω;

Εγώ έχω βολευτεί με την rallye και όταν βρέχει βάζω αδιάβροχα.
Το μονο καλό στην φασαρία με την klim ειναι οτι έκανα μετάβαση απο την 2 στην 3!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Και δεν την γύρισε πίσω;
Λόγω της δουλειάς του την είχε αγοράσει απο το εξωτερικό.Προφανώς δεν είχε ξαναφάει τόση βροχή μαζεμένη γιατί επέμενε οτι είναι απολύτως αδιάβροχη και δεν πρόκειται να φορέσει αδιάβροχα...Η αλήθεια είναι οτι δεν γνωρίζω τι κινήσεις έκανε μετά απο αυτό...Θα προσπαθήσω να μάθω.
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Σοβαρά το λέτε, ότι χωρίς ναυλον αδιάβροχα, υπάρχει ρούχο να σε ταξιδέψει σε βροχή ???

Δεν υπάρχει παίδες... μην το ψάχνετε.....

Στάλθηκε από το C6833 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Σοβαρά το λέτε, ότι χωρίς ναυλον αδιάβροχα, υπάρχει ρούχο να σε ταξιδέψει σε βροχή ???

Δεν υπάρχει παίδες... μην το ψάχνετε.....

Στάλθηκε από το C6833 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαρη με αυτην Klim που αναφερεται παραπανω ειδα το Στεφανο @N4pSt3R να βγαζει 4ωρο σε φουλ βροχη θεοστεγνος.
Η στολη βεβαια ολοκαινουρια αλλα θεοστεγνη εσωτερικα.
Τωρα για το τι γινεται σε βαθος χρονου με τις μεμβρανες καθε ποιοτητας ε....ολοι εχουμε μια ιδεα.
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Σοβαρά το λέτε, ότι χωρίς ναυλον αδιάβροχα, υπάρχει ρούχο να σε ταξιδέψει σε βροχή ???

Δεν υπάρχει παίδες... μην το ψάχνετε.....

Στάλθηκε από το C6833 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σωστα, στην βροχη (δεν εννοουμε ψιλοβροχο 10 λεπτων) ολα θα μπασουν νερο, αλλα πολυ, αλλα λιγοτερο, αναλογα τις προδιαγραφες και τις ποιοτητες τους.
Τωρα την klim δεν την εχω δοκιμασει.
 
Top Bottom