Πόσα άλογα θεωρείς απαραίτητα;

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Ψήγματα σοφίας

Το πρώτο R1 ήθελε ρεκτιφιέ κάθε 80,000 χιλιόμετρα.
Τα BMW LC μένουν από ηλεκτρονικά στην υγρασία, θέλουν λύσιμο και σπρέι κάθε δύο μήνες
Tα Suzuki rgv wolf ήταν ειδική έκδοση πίστας με 240 πίσω λάστιχο που δεν φοράει κανένα μηχανάκι ούτε σήμερα
Έσπασε πίσω ρουλεμάν με 190 πάνω σε στροφή και όλα οκ, έγιναν 70 χιλιόμετρα μέχρι το συνεργείο λιπαίνοντας με σπρέι αλυσίδας.
Έσπασε αλυσίδα με 170+ αλλά με τόσα χιλιόμετρα απλά πετάγεται μακριά, δεν υπάρχει κίνδυνος.

Αν είχα βάλει δημοσιογραφικό μαγνητόφωνο έγραφα βιβλίο σήμερα

Και εννοείται καλά τα άλογα κλπ (Ε, φτάσαμε στο ζουμί) αλλά μόνο το τραξιον της Χόντα επιτρέπει ελεγχόμενη ολίσθηση με ασφάλεια, ακόμα καλύτερα αν το έχεις εκτός.

Να γιατί Χόντα, τσακωμενοι με την αλήθεια.
:secret:Πρεπει να τον πείσεις να κάνει εγγραφή στο φόρουμ...θα έχει πολλά να πει - γράψει.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μπουφάν με αερόσακο θα σου σώσουν τον αυχένα αλλά θα σου σπάσουν οι σπόνδυλοι, οπότε καλύτερα χωρίς, ακόμα και το κράνος επικίνδυνο είναι
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Τι λες τώρα?
Είπες εσύ ότι όσο περισσότερα είναι για ματαιοδοξία και για πουλ Μουρ στα καφέ??

Συγκεντρώσου....
Βάλε λίγο χιούμορ στη ζωή σου, γιατί χάνεις πολλές ωραίες στιγμής. Εγώ το είπα και το γούσταρα ως χιούμορ.

Εξάλλου με 165 πάω και εγώ για καφέ, ποιον ενοχλώ? Χαλάρωσε λίγο
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Να θέσουμε και ένα όριο από πόσα και πάνω θεωρείται κάποιος ψώνιο?

Ομολογώ πως κι εμένα δεν είναι η πρώτη μου προτεραιότητα τα άλογα αλλά δεν είχα κάνει ποτέ τη σκέψη πως όποιος έχει άλογα πολλά είναι ψώνιο από αυτο. Πάντα θεωρούσα ψώνιο όποιον έχει ακριβές μοτοσυκλέτες και τις έχει μόνο για τη καφετέρια. Αλλά μετά σκεφτόμουνα δικά τους λεφτά είναι μπορεί να θέλουν μόνο να τις βλέπουν δικές τους είναι και λέω έχουν κιναυτοι τα δικιά τους και τις ανάγκες τους.

Έτσι πρόχειρα μπορώ να σκεφτώ όμως και μοτοσυκλέτες και με λίγα άλογα όπως μερικά vstrom 650 καρνάβαλους με 1000 έξτρα 18 προβολακια ποδιές ειδικές για off road που δεν έχουν δει διόδια, tdm αραγμενα με μόνιμη θέση πάρκινγκ έξω από καφετέριες, Varadero πιο μπουκωμενα και από συναχωμενο που έχει φάει 14 κουτια zewa.

Αντίστοιχα έχω δει premium μοτοσυκλέτες με άπειρα άλογα να ταξιδεύουν Ελλάδα και εξωτερικό και αυτοί που τις έχουν να δικαιολογούν κάθε εύρο τους.

Ποιο είναι αυτό το κριτήριο που αυξάνει αναλογικά το επίπεδο του ψωνιου ανάλογα με τα άλογα? Κανένα απολύτως για μενα. Μονάχα απλά ενα πικροχολο σχόλιο με παραλήπτη ποιον? Αν έχεις να πεις για κάποιον συγκεκριμένα θα ήταν καλύτερα από τη γενίκευση. Εσύ πόσα άλογα έχεις? Να δούμε αν έχεις παραπάνω από όσα χρειάζεσαι.

Που και στη τελική κάποιος που έχει 200 άλογα μπορεί απλά σε κάθε χουφτωμα του γκαζιού να του σηκώνεται. Πρέπει μήπως να λογοδοτήσει και με τι θα γουστάρει να έχει σηκωμαρες? Σε ενδιαφέρει εσένα τι κάνει μέσα στο βρακί του?

Κι εγώ άμα δεν είχα άλλες προτεραιότητες θα ειχα και ένα street 140-150 άλογα στο γκαράζ έτσι και μόνο για τη γκ@υλα να υπάρχουν και όποτε θέλω να τα χουφτωνω. Μάλιστα υποθετω υπάρχουν εκατοντάδες που τα 150-200 άλογα τους δεν τα έχει δει ποτέ καφετερια.

Πραγματικά δε ξέρω τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα.
Κάνουμε την τρίχα, καραβόσκοινο.

Είπαμε ξύλινος λόγος ο γραπτός, αλλά εδώ έγινε μάρμαρο τελείως.

Δεν με ενδιαφέρει να απολογηθώ σε κανέναν, εξάλλου οποίος θέλει το παίρνει έτσι χιουμοριστικά όπως το έγραψα (τελικά βοηθούν τα emoji), αν όμως θιχτεί κάποιος, ας βρει γιατί. Σίγουρα δεν είμαι εγώ υπεύθυνος για αυτό.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Οι απαντήσεις δόθηκαν σε όσους είχαν απορίες.
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Του Ωμεγα..



-Ρε Μήτσο πόσα άλογα θεωρείς απαραίτητα;
-Για βόλτα 1.
-Οχι έτσι..
-ΟΚ.Για κυνήγι 1.
-Πάλι δεν κατάλαβες..
-Καλά... Για αγώνα 2+.
-Ρε Μήτσο σκέψου αλλιώς...
-Πες το ντε... Για ζευγάρωμα 2!!!! Και μη μου πεις ότι υπάρχει τεχνική με σύριγγα..
-Ρε Μήτσο είσαι αλλού.Σε μηχανάκια εννοώ..
-Όταν μένουν,ακόμα και σε βουνό 1 φτάνει..!!!
-Μήτσο @#$¥¢%§¢@&€...

:friendship:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν το crf300l είχε 45 άλογα θα ήταν αρκετά για μένα...αλλά...
Με το κιτ του Αρι Χένινγκ πάντως ανεβαίνει αρκετά. Vfm παραμένει κακό εν όψει των κινεζικών 450 για "γενική χρήση" που το θες.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Με το κιτ του Αρι Χένινγκ πάντως ανεβαίνει αρκετά. Vfm παραμένει κακό εν όψει των κινεζικών 450 για "γενική χρήση" που το θες.
Και σε συνδυασμό ότι και αυτό φτιάχνεται κάπου Ταϊλάνδη (αν δεν κάνω λάθος)!!!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κάνουμε την τρίχα, καραβόσκοινο.

Είπαμε ξύλινος λόγος ο γραπτός, αλλά εδώ έγινε μάρμαρο τελείως.

Δεν με ενδιαφέρει να απολογηθώ σε κανέναν, εξάλλου οποίος θέλει το παίρνει έτσι χιουμοριστικά όπως το έγραψα (τελικά βοηθούν τα emoji), αν όμως θιχτεί κάποιος, ας βρει γιατί. Σίγουρα δεν είμαι εγώ υπεύθυνος για αυτό.
Χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα!

Πράγματι κάνα emoji θα βοηθούσε αν το έγραψες χιουμοριστικά γιατι πως αλλιώς να καταλάβει ο άλλος πως κανεις πλάκα?
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
θέλω τόσα οσα να με φοβίζουν να ανοίγω τέρμα το γκάζι..

Και όταν το ανοίγω θέλω να με κάνουν να χαζογελάω σαν παιδί μέσα απο το κράνος.

Όταν την βλέπω να θέλω να την παω βολτα, και όταν τελειώνει η βολτα θέλω να εχω μια ρίγη συγκίνησης

Χρονια πολλά παιδιά !!
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Με το κιτ του Αρι Χένινγκ πάντως ανεβαίνει αρκετά. Vfm παραμένει κακό εν όψει των κινεζικών 450 για "γενική χρήση" που το θες.
Ο αρι χενινγκ όμως είναι στην Αμερική και αν είναι το κιτ του να ερθει απο κει...για αυτό περιμένω 450mt...
 
Top Bottom