Σάββατο 8 Απρ 2023, Βόρεια Εύβοια, άσφαλτος

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Η αισθηση στιβαροτητας που ειχε το 990 μου που ηταν και το s, αρα και πολυ ψηλοτερο απο το απλο, απλα δεν υπαρχει.
Ναι, ειχα κανει 85000 χλμ και το ειχα μαθει , αλλα απο την αλλη ηταν 18/21 και πανυψηλο, με τα κλασικα scorpion.
Απο ηλεκτρονικα... μονο μπουζι...ουτε abs το συγκεκριμενο...
Πιο απολαυστικη οδηγηση, με κανενα αλλο μηχανακι, δυστυχως. Εμπαινες οπως ερχοσουνα και δεν σε φοβιζε πουθενα.
Προφανως δεν εχω χρονομετρηθει για να ξερω σε απολυτους χρονους με ποιο παω γρηγοροτερα (990,1290 s και τωρα Norden),
αλλα μια και μιλαμε για καθημερινη οδηγηση-βολτα και οχι αγωνες, αυτο ειναι παντελως αδιαφορο.
Αυτο που εχει σημασια ειναι οτι μαζι του βελτιωθηκαμε και εμεις σαν οδηγοι, εισπρατοντας ατελειωτη ευχαριστηση
και δυστυχως μειναμε να ψαχνουμε καποια να της μοιαζει...:)
Ισχυει στο ακεραιο αυτο που ειχε πει εδω ενας φιλος : Αν το εχεις μην το δωσεις κι αν δεν το'χεις μην το παρεις (τωρα πια) :(
Οσο γι αυτους που δεν καταλαβαινουν, λογικο ειναι, μ' αυτα που οδηγανε...:p
Σκέψεις να γυρίσω εκεί κάποια στιγμή , αλλά η κούραση λόγω ηλικίας και αυξημένη τιμή του (μέχρι και 10000€)(τα πολύ καλά μηχανάκια) με κάνουν και φεύγω από τέτοιες σκέψεις!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τέτοια κουφά γράφετε και σε λίγο θα πουλιούνται μόνο για γνωστές ..20000 γιουρια :wacky:

Πείτε ότι ο γερασμένος σκύλος είναι δύσκολο να μάθει νέα κόλπα να κλείσουμε το τάβλι
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Τέτοια κουφά γράφετε και σε λίγο θα πουλιούνται μόνο για γνωστές ..20000 γιουρια :wacky:

Πείτε ότι ο γερασμένος σκύλος είναι δύσκολο να μάθει νέα κόλπα να κλείσουμε το τάβλι
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τέτοια κουφά γράφετε και σε λίγο θα πουλιούνται μόνο για γνωστές ..20000 γιουρια :wacky:

Πείτε ότι ο γερασμένος σκύλος είναι δύσκολο να μάθει νέα κόλπα να κλείσουμε το τάβλι
Για το πρώτο, δεν πρέπει να μιλάτε οι αερόψυκτοι. Θαυμάζουμε όλοι την αγορά.


Άντε οι άλλοι που το είχαν από μικροί κλπ πες ισχύει. Εγώ το πήρα τώρα και χωρίς να έχω θετική στάση απέναντι του αρχικά. Μάλλον όλοι μαζί κάτι έχουμε δει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για το πρώτο, δεν πρέπει να μιλάτε οι αερόψυκτοι. Θαυμάζουμε όλοι την αγορά.


Άντε οι άλλοι που το είχαν από μικροί κλπ πες ισχύει. Εγώ το πήρα τώρα και χωρίς να έχω θετική στάση απέναντι του αρχικά. Μάλλον όλοι μαζί κάτι έχουμε δει.
Ναι ...είστε ειδική κατηγορία, βλέπετε όνειρα πορτοκαλι και μπράβο σας
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Για το πρώτο, δεν πρέπει να μιλάτε οι αερόψυκτοι. Θαυμάζουμε όλοι την αγορά.


Άντε οι άλλοι που το είχαν από μικροί κλπ πες ισχύει. Εγώ το πήρα τώρα και χωρίς να έχω θετική στάση απέναντι του αρχικά. Μάλλον όλοι μαζί κάτι έχουμε δει.
Άστον γέροντα από το αερόψυκτο (μόνο για γνωστές) είδε πως είναι τα G και βγάζει γλώσσα :inlove:
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Για το πρώτο, δεν πρέπει να μιλάτε οι αερόψυκτοι. Θαυμάζουμε όλοι την αγορά.


Άντε οι άλλοι που το είχαν από μικροί κλπ πες ισχύει. Εγώ το πήρα τώρα και χωρίς να έχω θετική στάση απέναντι του αρχικά. Μάλλον όλοι μαζί κάτι έχουμε δει.
Πες τα γιατι θα πρεπει να αποδειξουμε οτι δεν ειμαστε...
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Ωραια βολτιτσα κανατε και ωραια κουβεντα ανοιξατε μετα απο αυτην
Η ανταλλαγη μοτο και αποψεων μετα τις βολτες ειναι απο τα αγαπημενα μου
Για να πω κ εγω την γνωμη μου ....
Το 950/990 ειναι οντως φανταστικο στο στροφιλικι, ειδικα στο κλειστο, οσο πιο κλειστο τοσο πιο ωραιο, σε φουρκετες μπαινεις διπλωμενος βγαινεις διπλωμενος κανεις κ μια σουζα αμα λαχει...στο ανοιχτο στριβοντας με 100φευγα αρχιζει και βγαζει μια βαρια αισθηση απο τον 21 εμπρος αλλα δεν γινεται να ειναι και στα παντα καλο...λογικο...τα φρενα του ειναι οντως ανεπαρκη για πιεση σε στροφιλικι και για φρεναρισματα πανικου
Για το 1190 δεν εχω αποψη, το ειχα οδηγησει πριν χρονια, αλλα θυμαμαι δεν μου αρεσε
Το 1290 το ειχα, το S, πολυ ευκολο, πολυ γρηγορο, πολυ αποτελεσματικο και αρκετα διασκεδαστικο, ειδικα για σουζες. Απο φρενα πασχει για τα αλογα του και την φορα που μαζευει, θελει αλλαγη σε τρομπα οπωσδηποτε και καλυτερα και σε δαγκανες. Εγω το εδωσα επειδη κατι με χαλουσε, μαλλον επειδη του ζητουσα να στριβει σαν να εχει 17αρη μπροστα, πραγμα που δεν γινεται
Το XR το οδηγησα λιγο, χωρις να το πιεσω, αλλα μου αρεσε η αισθηση του και τα φρενα του, δεν μου αρεσε το μοτερ του γιατι εχω συνηθισει την αποτομη δυναμη των V2 και ενος V4
Θα προσπαθησω μια φορα που θα το παρω χαμπαρι εγκαιρα να σας ακολουθησω να τα πουμε και απο κοντα
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το 990 στο μονο που δειχνει το δρομο ειναι σε κατι βιδες πρωτης δευτερας,,,στα αλλα ολα το Τ ειναι πολυ μπροστα....
ολα αυτα μεχρι να ανεβει καποιος σε ενα μουλτι,ειτε αεροψυκτο 1000 μοικανο,ειτε κυριλε αλητη 1200 ....
καλο αγιο ,χρυσο το 990,το γουσταρει και η γυναικα,εχει περασει καλα με αυτο,σε μαθαινει πραγματα,κανει ωραια καντηλια....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
μπαινεις διπλωμενος βγαινεις διπλωμενος κανεις κ μια σουζα αμα λαχει...


Θα προσπαθησω μια φορα που θα το παρω χαμπαρι εγκαιρα να σας ακολουθησω να τα πουμε και απο κοντα
Αν το ραντεβού είναι 9:30 ξεκινάς 10:15 και θα φτάσουμε μαζί όπως τα γράφεις, εννοείται ότι αφού φτάσουμε η συζήτηση θα έχει ενδιαφέρον, μην μας παραγγείλεις καφέ θα κρυώσει μέχρι να φτάσουμε :p


Natassa πες στον κύριο Gee, θυμάσαι που λέγαμε για elbow sliders στις φουρκέτες του αγίου, θυμάσαι αν καταλήξαμε σε τιτάνιο για να βγάζουν σπίθες ή απλές πλαστικές;
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Χαχαχαχαχα

Ήθελα να πεταχτώ όταν διάβασα το post του Gee αλλα κρατήθηκα για να μη σας χαλάσω την κουβέντα... τώρα που έγινα καλά ή θα κάνετε βόλτες κρυφές από το φόρουμ ή..... ξέρετε :zzz:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
το 990 στο μονο που δειχνει το δρομο ειναι σε κατι βιδες πρωτης δευτερας
Αυτό που δίνεις μιά άλλη άποψη αλλά ουσιαστικά λες το ίδιο με ΟΛΟΥΣ τους άλλους να το κοιτάξεις :p


Χαχαχαχαχα

Ήθελα να πεταχτώ όταν διάβασα το post του Gee αλλα κρατήθηκα για να μη σας χαλάσω την κουβέντα... τώρα που έγινα καλά ή θα κάνετε βόλτες κρυφές από το φόρουμ ή.....
Υπάρχει πάντα η λύση ανοίγουμε λίγο και περιμένουμε λίγο, γενικά λύσεις υπάρχουν :p

Tώρα θέλουμε κάποιον με 890R στην επόμενη για να δούμε αν όντως είναι "ίδιο αλλά σύγχρονο" που λέει ο onroad για να φτιάξω roadmap για το γκαράζ. Δεν πιστεύω να το νοικιάζουν κάπου για ένα σιδερόκωλο ΣΚ όπως τις πενφέ, τι κακό και αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
θυμάσαι αν καταλήξαμε σε τιτάνιο για να βγάζουν σπίθες ή απλές πλαστικές;
Τιτάνιο το χειμώνα, το καλοκαίρι πλαστικές.. Μην το μπουρλωτιάσουμε το δάσος, κρίμα ειναι..
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Τιτάνιο το χειμώνα, το καλοκαίρι πλαστικές.. Μην το μπουρλωτιάσουμε το δάσος, κρίμα ειναι..
Προς στιγμήν νόμιζα μιλάτε για βαλίτσες, αλλά κόλλησα με το πως θα βάλουμε φωτιές με τις βαλίτσες και κατάλαβα .... :mad:


:roflmao:
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Προς στιγμήν νόμιζα μιλάτε για βαλίτσες, αλλά κόλλησα με το πως θα βάλουμε φωτιές με τις βαλίτσες και κατάλαβα .... :mad:


:roflmao:
Ξύνουμε και βαλίτσες άμα λάχει..
 
Top Bottom