Στους δρόμους της Ελλάδας με παπί...

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Θα είναι σίγουρα φοβερή εμπειρία ... Και κατά την εκτίμησή μου πολύ σωστή επιλογή γεωγραφικής περιοχής για περιπλάνιση ...

Για φέτος έχω κανά δυό σενάρια που τα επεξεργάζομαι εδώ και καιρό . Μου έδωσες όμως τροφή για επιπλέον σκέψεις όταν με το καλό επιστρέψω από τα σχέδιά μου.
Τα καλύτερα σου εύχομαι και αναμένουμε τις περιγραφές σου !
Στο ταξίδι στην Ιταλία θα κινηθώ προς Πομπηϊα για να δω τον αρχαιολογικό χώρο, λίγο στη
Νάπολη για πίτσα και στην επιστροφή θα μείνω μερικές μέρες στα ελληνόφωνα χωριά της Καλαβρίας.
Υπολογίζω τα χιλιόμετρα σε 1000 περίπου και οι διαμονές κυρίως σε κάμπινγκ...αργότερα κατά
το Σεπτέμβριο/Οκτώβριο λέω για κανα Οκτόμπερφεστ στο Μόναχο...στους απώτερους σκοπούς μου
και στο πίσω μέρος του μυαλού για το μέλλον περιλαμβάνονται, Τυνισία, Νήσοι Λοφότεν και άλλα
τέτοια όμορφα...

Σε ευχαριστώ για την πρόσκληση :) !

Σε ποιά περιοχή κινείσαι ?
Αθήνα και πέριξ, μένω στον Αγιο Ιερόθεο/Ανθούπολη στο Περιστέρι θα χαρώ να βρεθούμε κάπου για ένα
καφέ και ανταλλαγή απόψεων περί μινιμαλιστικών παπιοταξιδιών.
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Η πάπια ξαναχτυπαει με στοχο τα lofoten, like like like!


Και καπου στην Αθηνα αλλη μια ετοιμαζεται να ξεκινησει για το Τοκιο :cool:

adv phone

Στο μέλλον λέμε, κάτσε να ζούμε, όνειρα κάνουμε χαχαχαχααχαχααχαχαχαχα !

Τον ζηλεύω τον Κώστα το Μητσάκη, μια Ινδία, μια στο Τόκυο...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Στο μέλλον λέμε, κάτσε να ζούμε, όνειρα κάνουμε χαχαχαχααχαχααχαχαχαχα !

Τον ζηλεύω τον Κώστα το Μητσάκη, μια Ινδία, μια στο Τόκυο...
Θα σου το πω εκ πειρας προσωπικης,οταν ζεις στο bonus time εχοντας περασει βολτα απο τον Αχεροντα τα καθε Lofoten ειναι ο επομενος προορισμος σου κ αμα λαχει τα βγαζεις κ σε long weekend!!!!

adv phone
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Θα σου το πω εκ πειρας προσωπικης,οταν ζεις στο bonus time εχοντας περασει βολτα απο τον Αχεροντα τα καθε Lofoten ειναι ο επομενος προορισμος σου κ αμα λαχει τα βγαζεις κ σε long weekend!!!!

adv phone
Αυτόν το π@ύστη το βαρκάρη τον έχω κοροϊδέψει πολύ, για πόσο ακόμα δεν ξέρω, ελπίζω μόνο να
είναι για πάρα πολύ καιρό για να βρω χρόνο να πάω στα μέρη που θέλω...

Εν τω μεταξύ, αυτές τις μέρες δεν είχα πολύ δύναμη να καβαλήσω μετά από μερικές επιπλοκές ψιλοπράγματα,
οπότε δεν πήγα πουθενά, ούτε καν βγήκα από το σπίτι.

Στα της προετοιμασίας του ταξιδιού, αγόρασα καινούρια μπαταρία αφού η πρώτης τοποθέτησης του παπιού
μου άφησε χρόνους μετά από 25 μήνες και 43.678 χιλιόμετρα. Έπαθε θειϊκωση, έβρασε και απλά
σταμάτησε να κρατάει τη φόρτισή της, μπήκε λοιπόν μια καινούρια με 20 ευρώ, μέτρησα και τον ανορθωτή για
τον φόβο των ιουδαίων και η πάπια παίρνει μπρος με μισή μιζιά πλέον.
Τα σαμάρια τα έχω ήδη πακετάρει και χωράνε άλλα τόσα πράγματα μέσα, το μόνο που μένει είναι οργανώσω μέσα
στο μικρό τανκ μπαγκ τα εργαλεία και τα ανταλλακτικά που ίσως χρειαστώ, και καλώς εχόντων των πραγμάτων
την άλλη Παρασκευή τέτοια ώρα θα είμαι στα ανοιχτά του Ιονίου πελάγους με προορισμό το Μπάρι.

Ατάκα του κουμπάρου μου και χρόνια σιδερόκωλου μηχανόβιου μόλις του είπα ότι θα πάω στην Ιταλία με το
παπί "Το ήξερα ότι είσαι βλαμένος τόσα χρόνια, τώρα έμαθα ότι είσαι γενναίος βλαμένος" :laugh:

upload gif
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Νικολα ο βαρκαρης ειναι αργος,που να προλαβει τον παπιο με το κουπι...δεν φτουραει χα,χα!!

γυρνα με το καλο απ'τους μακαροναδες κ σου 'χω μπυρο-πακετο δυνατο για Βαυαρια σε φεστιβαλ κ μπυρο-μοναστηρια-ζυθοποιια,3 βδομαδες εχω αλητεψει στις πεδιαδες της!!
πολλα χιλιομετρα,κ εξισου πολλες κανουλες!!





 

Θάνος.Κ

Σκουτεροtraveller
Περιοχή
Νότια Προάστια Αθηνών forever
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda SH 300i C-Abs
Μα γιατί το λες αυτό; χαχαχαχαχαχαχαχαχααχα :yew:

Αν ακόμα ταξιδεύεις με το σκούτερ που βλέπω στο αβαταρ και κάνεις κέφι παρέα, ρίξε μου μύνημα :friendship:

Αυτό το καιρό απουσιάζω απο την Αθήνα. Παρόλα αυτά από Σεπτέμβρη που αναμένεται η επανοδος θα τι δούμε
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Νικόλα :hailbig:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Ενας ωραίος προορισμός που δεν είχα πάει, ενώ είχα περάσει πολλές φορές είναι η Αρχαία Ολυμπία, είπα
να αράξω λοιπόν για καναδυο μέρες...










Που στην ευχή πάω; :eek::sneaky:







 
Τελευταία επεξεργασία:

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Το μηχανάκι έχει γίνει άσπρο από το χώμα :D, αύριο που θα επιστρέψω θα πάω
από τον 111 μέχρι τη Νεμέα για να γουστάρω πιο πολύ, γιατί η Πατρών Πύργου
και η παλιά Κορίνθου Πατρών δεν παλεύονται, ίσως σταματήσω στα Μαζέϊκα για
καμιά τεράστια μπριζόλα ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το μηχανάκι έχει γίνει άσπρο από το χώμα :D, αύριο που θα επιστρέψω θα πάω
από τον 111 μέχρι τη Νεμέα για να γουστάρω πιο πολύ, γιατί η Πατρών Πύργου
και η παλιά Κορίνθου Πατρών δεν παλεύονται, ίσως σταματήσω στα Μαζέϊκα για
καμιά τεράστια μπριζόλα ;)
Μέσω 111....φτάνεις Λεβιδι και ανεβαίνεις το πάσο Κανδηλας προς Νεμέα!!!
Πριν το Λεβιδι.....η στάση στα Μαζεικα για Γιγας μπριζόλα.....απαραίτητη!
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Τον έχω τσεκάρει τον 111 ξεκινάει από Αμαλιάδα αλλά μπορώ να πάω και από τη διαδρομή που έκανα προς Φολόη
μέσω Λάλα σήμερα και θα τον βρω στη Λαμπεία, την ταβέρνα με τις γίγας μπριζόλες δεν ξέρω στα Μαζέϊκα
αλλά πόσες να έχει πια...:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τον έχω τσεκάρει τον 111 ξεκινάει από Αμαλιάδα αλλά μπορώ να πάω και από τη διαδρομή που έκανα προς Φολόη
μέσω Λάλα σήμερα και θα τον βρω στη Λαμπεία, την ταβέρνα με τις γίγας μπριζόλες δεν ξέρω στα Μαζέϊκα
αλλά πόσες να έχει πια...:D
Είναι στην κεντρική πλατεία....απέναντι από το περίπτερο
Μαθουσαλας.......ακουει?
 
Top Bottom