Στο βουνό του ΛΕΩΝΙΔΑ, Κυριακή 12/11/2017-The off-road story

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Υπέροχη βόλτα, υπέροχη άνθρωποι και υπέροχες εικόνες. Έχω στο μυαλό μου το περσινό ακρόπολις που τα ελληνικά πληρώματα περάσαμε την Ελάτεια Καρυά λασπωμένη θα περάσατε σούπερ και πολύ διασκεδαστικά !!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Υπέροχη βόλτα, υπέροχη άνθρωποι και υπέροχες εικόνες. Έχω στο μυαλό μου το περσινό ακρόπολις που τα ελληνικά πληρώματα περάσαμε την Ελάτεια Καρυά λασπωμένη θα περάσατε σούπερ και πολύ διασκεδαστικά !!!
Ποιος είσαι συ ρε φίλε και δε μιλάς?
Ήσουνα στην περσυνή κόλαση εκεί μέσα?:eek::eek::eek:
Ημουν εκεί που έχω τα Η στη φώτο... μετά το Ζέλι στον Αγ Σεραφειμ (εκκλησάκι που δε φαίνεται), κουτρουβαλάγατε στη λασπούρα για τη δεξιά που σας έβγαζε στις ελιές με τα μούτρα, όντες στριμένοι 30-40 πριν... Ήρωες!!! Πες πλήρωμα/νούμερο κι ίσως έχω φώτο σου ;)
Ευτυχώς μας έκανε τη χάρη ο καιρός και ήταν μια χαρά! Χωρίς σκόνη και λάσπη που παλευόταν!


@mike , Μιχάλη η διαδρομή σας είναι το γκρι (το ξέρεις..), το ? πάνω στο γκρι είναι 230 μέτρα πριν τον Πρ. Ηλία, όπου και το πήδημα στην αριστερή που χάνεται ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ξεκινάω σε 20 λεπτά για Κοπαΐδα, ειναι κανείς μέσα?

:sk:
:ll::ll::ll::ll:


Πάρε hovercraft και σφύρα!!!
Μέσαα λέμε (με hovercraft:D:D:D)
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Ποιος είσαι συ ρε φίλε και δε μιλάς?
Ήσουνα στην περσυνή κόλαση εκεί μέσα?:eek::eek::eek:
Ημουν εκεί που έχω τα Η στη φώτο... μετά το Ζέλι στον Αγ Σεραφειμ (εκκλησάκι που δε φαίνεται), κουτρουβαλάγατε στη λασπούρα για τη δεξιά που σας έβγαζε στις ελιές με τα μούτρα, όντες στριμένοι 30-40 πριν... Ήρωες!!! Πες πλήρωμα/νούμερο κι ίσως έχω φώτο σου ;)
spam on
Ευτυχώς μας έκανε τη χάρη ο καιρός και ήταν μια χαρά! Χωρίς σκόνη και λάσπη που παλευόταν!
Φίλε ήσουν σε δυνατό σημείο !!! πλήρωμα Αλυγιζάκης Χατζηδάκης νούμερο 56 μ ένα 9αρι ! άσε μακελειό πετύχαμε τον μπροστινό μας μέσα στην ειδική (είχε σβουρίξει) και τον περάσαμε σε μια στενή δεξιά φουρκέτα που είδα το χάρο να με χαιρετάει !! είχαν θαμπωσει όλα μέσα και έτσι πηγαίναμε με μισό ανοιχτό παράθυρο και οι σημειώσεις μου είναι γεμάτες λάσπες :):):):):):)
spam off
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Φίλε ήσουν σε δυνατό σημείο !!! πλήρωμα Αλυγιζάκης Χατζηδάκης νούμερο 56 μ ένα 9αρι ! άσε μακελειό πετύχαμε τον μπροστινό μας μέσα στην ειδική (είχε σβουρίξει) και τον περάσαμε σε μια στενή δεξιά φουρκέτα που είδα το χάρο να με χαιρετάει !! είχαν θαμπωσει όλα μέσα και έτσι πηγαίναμε με μισό ανοιχτό παράθυρο και οι σημειώσεις μου είναι γεμάτες λάσπες :):):):):):)
spam off
:)

Γνωστό πλήρωμα! :ok::ok::ok::ok:
Θα ψάξω το βράδυ για φώτο σας στο σκληρό μου, μια πρόχειρη από το Νο 59 πλήρωμα με Μίτσου επίσης, για να υπάχρει εικόνα, τι εννοούμε.... ;)





Οι τετρακούνες φυσικά με τις πόρτες..., τα "μούτρα" που έγραψα αναφερόμουν στα Yaris κλπ (δεν ήξερα με τι όπλο τρέχεις ;) )

Το σπαμ, είναι σχετικό ;)
Χωρίς Ακρόπολις, αυτά δε θα τα ήξερε ούτε ο παραδίπλα αγρότης!!!
Σημειώνω, ότι όταν πρωτοπήγα εγώ εκεί , το 2004, μόνο η παρέα μου και 3 ελικόπτερα ήταν! Ούτε από το χωριό δεν υπήρχε κόσμος ;)

Δεν το θεωρώ σπαμ, οτιδήποτε Ακροπολικό γράφεται εδώ μέσα!!!!



Ούτε το 2011 δεν είχε κόσμο (λίγους, πολύ λίγους...)
έτσι για του λόγου το αληθές και για να ξέρουμε όλοι πώς βγαίνουν οι διαδρομές !!!
Θέλει πολλά χρόνια στα βουνά για να κάνεις μόντα 200 χλμ χώμα ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
@forester Τέο πάντως μου έχει κάνει εντύπωση και ζηλεύω του μπαρμπάδες (με την καλή έννοια) που στις αναγνωρίσεις μας κάνουν ιστορίες και βλέπεις 80χρονους να σχολιάζουν πλασαρίσματα σε μια στροφή είτε να σχολιάζουν τι είδους ανάρτηση πρέπει να φοράνε τα αυτόκινητα . Ωραία κουλτούρα απ τους κατοίκους εκεί που για εμάς τους Κρητικούς είναι πολύ ευχάριστη έκπληξη !
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@forester Τέο πάντως μου έχει κάνει εντύπωση και ζηλεύω του μπαρμπάδες (με την καλή έννοια) που στις αναγνωρίσεις μας κάνουν ιστορίες και βλέπεις 80χρονους να σχολιάζουν πλασαρίσματα σε μια στροφή είτε να σχολιάζουν τι είδους ανάρτηση πρέπει να φοράνε τα αυτόκινητα . Ωραία κουλτούρα απ τους κατοίκους εκεί που για εμάς τους Κρητικούς είναι πολύ ευχάριστη έκπληξη !
Φινλαμία δε λέμε…?

Καθόλου τυχαίο!!!!:cool:
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Φινλαμία δε λέμε…?

Καθόλου τυχαίο!!!!:cool:
αν βρείς φωτό θα χαρώ να μου στείλεις φίλε και το βράδυ θα προσπαθήσω να φτιάξω ενα 3λεπτο βιντεάκι απ τα Incar εκείνης της ειδικής
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Φινλαμία δε λέμε…?

Καθόλου τυχαίο!!!!:cool:
Κατι...πινουνε εκει πανω.....εχω φιλαρακι Λαμιωτη που στα 50+ αποφασισε να τρεξει σε ραλλυ ασφαλτου - αναβασεις κ ειναι απο τους πρωτους στη κατηγορια του.....με "νοικιαρικο" αγωνιστικο παρακαλω !!!!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Βιντεαρα!

Δυστηχως εγω νομιζα οτι η δικια μου γραφει ορισμενες φορες ενω τελικα δεν εγραφε....εχω χασει αρκετα καλα κομματια :(

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μπράβο παίδες, είναι φανερό πως από όλα είχε η βόλτα και προφανώς περάσατε φανταστικά! Κάποια κομμάτια που φαινόντουσαν ακόμη και στα βίντεο δύσκολα, "φαντάζομαι" πως θα ήταν στη πραγματικότητα! Οπότε έξτρα μπράβο στους κατόχους με τις χοντρές.
Χάρηκα με τη χαρά σας.
 
Top Bottom