Συμβαίνει τώρα!

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
πολύ το χαίρομαι αυτό το μηχανάκι! Έτσι να το λυσσάς στις βόλτες.

Και επειδή τυχαίνει να φοράς και τη ζελατίνα που είχα κάνει παραχώρηση στον Χρήστο που είχε μείνει και απ το δικό μου να σου πω την ιστορία της! Γιατί φυσικά βλέπεις αυτη τη κούρμπα και λες πώς στο κέρατο έγινε αυτό! Δεν είναι πάντως εμπορίου.

Εϊχα φτιάξει λοιπόν στον MPF μια ζελατίνα και του είπα πως πρέπει να κάνουμε ένα σπάσιμο, ένα σήκωμα στην άκρη να σπάει την ροή του αέρα προς το κράνος. Πράγματι έγινε αλλά μετά απο κάνα 2μηνο είπα να βάλω και ένα φρύδι έξτρα για καλύτερα. Ήθελα όμως να το βάλω μόνιμα και έπιασα το δράπανο αλλά βιάστηκα λίγο με τις στροφές και έσπασε ένα μικρό κομμάτι στην άκρη. Πήγα και έφτιαξα καινούργια στον MPF αλλά αυτή τη λυπήθηκα και του λέω στρογγύλεψε την να την κρατήσω για πιο σπορ ζελατίνα. Και πράγματι το αποτέλεσμα οπτικά τουλάχιστον είναι πολύ ωραίο.

Βέβαια η αλήθεια είναι πως θέλει τόσο χρόνο να αλλάξεις ζελατίνα στο Bandit Που δεν ψήνεσαι. Μετά απο κάποιες αλλαγές το είχα φτάσει στα 40 λεπτά περίπου το ρεκόρ αλλαγής.

Σου είπα την ιστοριουλα επειδή σε βλέπω να το κρατάς χρόνια το εργαλείο και έχει σημασία καμιά φορά να ξέρεις και ιστορικά του στοιχεία.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
πολύ το χαίρομαι αυτό το μηχανάκι! Έτσι να το λυσσάς στις βόλτες.

Και επειδή τυχαίνει να φοράς και τη ζελατίνα που είχα κάνει παραχώρηση στον Χρήστο που είχε μείνει και απ το δικό μου να σου πω την ιστορία της! Γιατί φυσικά βλέπεις αυτη τη κούρμπα και λες πώς στο κέρατο έγινε αυτό! Δεν είναι πάντως εμπορίου.

Εϊχα φτιάξει λοιπόν στον MPF μια ζελατίνα και του είπα πως πρέπει να κάνουμε ένα σπάσιμο, ένα σήκωμα στην άκρη να σπάει την ροή του αέρα προς το κράνος. Πράγματι έγινε αλλά μετά απο κάνα 2μηνο είπα να βάλω και ένα φρύδι έξτρα για καλύτερα. Ήθελα όμως να το βάλω μόνιμα και έπιασα το δράπανο αλλά βιάστηκα λίγο με τις στροφές και έσπασε ένα μικρό κομμάτι στην άκρη. Πήγα και έφτιαξα καινούργια στον MPF αλλά αυτή τη λυπήθηκα και του λέω στρογγύλεψε την να την κρατήσω για πιο σπορ ζελατίνα. Και πράγματι το αποτέλεσμα οπτικά τουλάχιστον είναι πολύ ωραίο.

Βέβαια η αλήθεια είναι πως θέλει τόσο χρόνο να αλλάξεις ζελατίνα στο Bandit Που δεν ψήνεσαι. Μετά απο κάποιες αλλαγές το είχα φτάσει στα 40 λεπτά περίπου το ρεκόρ αλλαγής.

Σου είπα την ιστοριουλα επειδή σε βλέπω να το κρατάς χρόνια το εργαλείο και έχει σημασία καμιά φορά να ξέρεις και ιστορικά του στοιχεία.
Ένα δάκρυ κυλησε
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
γιατί να είσαι π@π@ρας, μια εξήγηση απο την ιατρική κοινότητα ψάχνω!!
Γιατί καποιος πρέπει να σας προσγειωσει
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
πολύ το χαίρομαι αυτό το μηχανάκι! Έτσι να το λυσσάς στις βόλτες.

Και επειδή τυχαίνει να φοράς και τη ζελατίνα που είχα κάνει παραχώρηση στον Χρήστο που είχε μείνει και απ το δικό μου να σου πω την ιστορία της! Γιατί φυσικά βλέπεις αυτη τη κούρμπα και λες πώς στο κέρατο έγινε αυτό! Δεν είναι πάντως εμπορίου.

Εϊχα φτιάξει λοιπόν στον MPF μια ζελατίνα και του είπα πως πρέπει να κάνουμε ένα σπάσιμο, ένα σήκωμα στην άκρη να σπάει την ροή του αέρα προς το κράνος. Πράγματι έγινε αλλά μετά απο κάνα 2μηνο είπα να βάλω και ένα φρύδι έξτρα για καλύτερα. Ήθελα όμως να το βάλω μόνιμα και έπιασα το δράπανο αλλά βιάστηκα λίγο με τις στροφές και έσπασε ένα μικρό κομμάτι στην άκρη. Πήγα και έφτιαξα καινούργια στον MPF αλλά αυτή τη λυπήθηκα και του λέω στρογγύλεψε την να την κρατήσω για πιο σπορ ζελατίνα. Και πράγματι το αποτέλεσμα οπτικά τουλάχιστον είναι πολύ ωραίο.

Βέβαια η αλήθεια είναι πως θέλει τόσο χρόνο να αλλάξεις ζελατίνα στο Bandit Που δεν ψήνεσαι. Μετά απο κάποιες αλλαγές το είχα φτάσει στα 40 λεπτά περίπου το ρεκόρ αλλαγής.

Σου είπα την ιστοριουλα επειδή σε βλέπω να το κρατάς χρόνια το εργαλείο και έχει σημασία καμιά φορά να ξέρεις και ιστορικά του στοιχεία.
Ευχαριστω Βαγγελη
Οντως, η μηχανη ειναι ακριβως οτι ηθελα. :happy:
Την μαμα ζελατινα την ειχα στην πρωτη βολτα και δεν θυμαμαι ακριβως τι γινοταν, εδειχνε καλυτερη σε ροη. Εβρεχε κι ολας τοτε.
Αλλα αυτη μου αρεσει οπτικα πιο πολυ και λογικα κανω λαθος με την πρωτη εντυπωση και αυτη ειναι καλυτερη. Παντως η ροη μου ερχεται στο λαιμο, χωρις να ενοχλει σχεδον καθολου.
Στην αλλαγη, παραλιγο να λυσω ολο το φερινγκ αν δεν ρωτουσα. :roflmao:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τα καλά της άδειας εεε...!!!!!
Ναι, αλλα αλλαξαμε το ωραριο των κοριτσιων, γιατι δεν προλαβαινει να μαγειρεψει η μαμα και εχω μονο 3 ωριτσες κενο.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ωραία ήταν και σήμερα. Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την βόλτα, ήταν τέλεια!!


Καλές γιορτές σε όλο το φόρουμ με υγεία! Να περάσετε ωραία με τις οικογένειές σας! :):D





 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Ωραία παρέα ,ωραία βολτούλα,ωραία μέρα !!! Να είστε καλά παίδες !!!
Υγεία σε όλους και καλές γιορτές να έχουμε !!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Παλικάρια που είναι το μέρος ?έχουμε κάνα χαρτί διαδρομής?
Ραμνουντα κ Λιμνιωνας πρεπει να ειναι,ΒΑ Αττικη
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Παλικάρια που είναι το μέρος ?έχουμε κάνα χαρτί διαδρομής?
Η διαδρομή είναι από το Φιλικό Trail Ride που είχε γίνει πέρυσι τον Μάιο. Εδώ είναι το νήμα που είχε ανοίξει τότε με διάφορες πληροφορίες Φιλικό Trail Ride - Κυριακή 28 Μαΐου 2023

Και εδώ είναι η διαδρομή όπως την είχε ανεβάσει ο Λευκάδιος στο wikiloc Kryonéri - Agioi Anárgyroi Kapandritíou
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
είναι αλητες, εκπρόσωποι, εκπρόθεσμοι, αντιπρόσωποι, διπρόσωποι, και αντιπρόσωποι άνευ αντιπροσώπου :inlove::inlove::inlove:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Ωραία ήταν και σήμερα. Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την βόλτα, ήταν τέλεια!!


Καλές γιορτές σε όλο το φόρουμ με υγεία! Να περάσετε ωραία με τις οικογένειές σας! :):D





Επειδή ζηλέψαμε θα πάμε σήμερα να κάνουμε την διαδρομή μαζί με τον Στέφανο (est).
Για όποιον θέλει να έρθει ραντεβού στο Limit Up Κρυονερίου στις 12

Θα το βάλω και στο νήμα της τελευταίας στιγμής .
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Τι διάβασαν τα ματάκια μου;;;; ο Παναγιωτόπουλος bmw γίνετε εξειδικευμένος από εξουσιοδοτημένος;;;;


Η κάτι έχω χάσει στην μετάφραση;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom