Συμβαίνει τώρα!

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Καλημέρα Χρονια πολλα στους εορτάζοντες.

Δροσιααα



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στειλε ενα μνμ , θα σου καναμε το τραπέζι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραία πραματα....



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πάω με το WRR να επισκεφθώ την αγαπημένη μου Λέσβο.

Καλά να περάσετε Στέφανε!
 
Reactions: STF

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Συνέβη χτες το σούρουπο, η μπουμπούκα λίγο έξω από το χωριό μου, τους Σπαθαραίους Σάμου λόγω του πανηγυριού ;), γιατί είμαστε για τα πανηγύρια και φαινόμαστε...

Τινος εισαι ρε Κωνσταντινε?
Εγω ειμαι ανηψιος του Δημητρη Γιαννακη.
3ο σπιτι δεξια στην ανηφορα.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σαν φτωχος συγγενής είναι δίπλα στις προπελες το κτμ ρε φίλε....πώς κατάντησες? :p
Οι Αρκουδειδες οι αυστριακοί κάτι κάνουν στο εγκέφαλο :)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τινος εισαι ρε Κωνσταντινε?
Εγω ειμαι ανηψιος του Δημητρη Γιαννακη.
3ο σπιτι δεξια στην ανηφορα.
Λευτέρη δεν γνώριζα πως ειχες σχέση με Σαμο, πρέπει να τα πούμε από κοντά.
Εχω καταγωγή από τη μάνα μου, για την ακρίβεια ο παππούς έζησε τα παιδικά του χρόνια λίγο έξω από το χωριό προς Σαμιοπούλα που είχανε ένα κτήμα απ' ότι έχω ακούσει. Ο αδερφός του ο θείος μου ο Πυθαγόρας είχε και σπίτι στο χωριό. Ο άλλος αδερφός ο Τηλέμαχος πνίγηκε στο ναυάγιο του Σαμαινα.

Στους Σπαθαραίους έχω πολλούς φίλους και το έχω ζήσει πολύ το χωριό. Οι κολλητοί μου είναι ο Μανώλης και Μιχάλης Γιαννάκης του κυρ Κώστα και της Βάσως που έχουν σπίτι και στο Λιμνονάκι.
Το μητρωνυμο μου είναι Βαρβαδούκας.

Το σπίτι μας είναι τώρα στο Βαθύ.Το νησί δεν παίζεται, κάθε φορά που πάω όλο και κάτι καινούργιο θα δω, είναι όλο όμορφες εκπλήξεις.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λευτέρη δεν γνώριζα πως ειχες σχέση με Σαμο, πρέπει να τα πούμε από κοντά.
Εχω καταγωγή από τη μάνα μου, για την ακρίβεια ο παππούς έζησε τα παιδικά του χρόνια λίγο έξω από το χωριό προς Σαμιοπούλα που είχανε ένα κτήμα απ' ότι έχω ακούσει. Ο αδερφός του ο θείος μου ο Πυθαγόρας είχε και σπίτι στο χωριό. Ο άλλος αδερφός ο Τηλέμαχος πνίγηκε στο ναυάγιο του Σαμαινα.

Στους Σπαθαραίους έχω πολλούς φίλους και το έχω ζήσει πολύ το χωριό. Οι κολλητοί μου είναι ο Μανώλης και Μιχάλης Γιαννάκης του κυρ Κώστα και της Βάσως που έχουν σπίτι και στο Λιμνονάκι.
Το μητρωνυμο μου είναι Βαρβαδούκας.

Το σπίτι μας είναι τώρα στο Βαθύ.Το νησί δεν παίζεται, κάθε φορά που πάω όλο και κάτι καινούργιο θα δω, είναι όλο όμορφες εκπλήξεις.
Να γιατι advride.
Ο Κωστας ειναι ο αδερφος του θειου μου.
Μια φορα εχω ερθει, αλλα το εχω γυρισει καλα το νησι με τζιπακι.
Ειναι φοβερο και πριν τις φωτιες η διαδρομη μεχρι Σπαθαραιους απιστευτη.
Θα τα πουμε κι απο κοντα.
Καλα να περασεις.
:friendship:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κατέβηκα από το πλοίο στο λιμάνι της Μυτιλήνης στις 8 το πρωί. Πέρασαν 5 χρόνια από τότε που είχα ξαναέρθει στη Λέσβο... κι έχω έρθει δεκάδες φορές. Έζησα εδώ 4 συνεχόμενα χρόνια από 18 έως 22 ετών και ήταν ίσως τα καλύτερα χρόνια της ζωής. Γνωρίζω αρκετά καλά το νησί και έχω πολύ καλούς φίλους εδώ.

Αναλόγως υλικού που θα μαζέψω από φωτογραφίες έχω σκοπό να σας συστήσω το νησί της Λέσβου. Για εμένα -αν και δεν έχω καμία σχέση καταγωγής- είναι ο τόπος μου και το νιώθω τιμή μου να αισθάνομαι έτσι για αυτό εδώ το νησί.

Για όσους λατρεύουν το εντούρο, τις ονοφφάδες και τη φωτογραφία, πρόκειται για έναν παράδεισο. Χαρακτηριστικά μοναστήρια, ιστορικά και αρχαία μνημεία, πολυποίκιλη φυσιογνωμία στη φύσης της, τη κάνουν ένα νησί που πρέπει να επισκεφθεί κάθε φίλος της περιπέτειας και της φωτογραφίας.

Όσες φωτογραφίες έχω βάλει είναι πρόχειρα βγαλμένες με το κινητό μου καθώς μετά την αποβίβαση μου δίψαγα να ρουφήξω άμεσα γερές δόσεις από τη Λέσβο.

Στις παρακάτω φωτό θα δείτε τον Μόλυβο από μακριά, το λιμάνι του αλλά και Εριωδούς και Φλαμίνγκο από τον υδροβιότοπο της Αχλαδερής που βρίσκεται στην άκρη του κόλπου της Καλλονής.

Οι πρώτες φωτογραφίες είναι από το Αρχαίο Ρωμαϊκό Υδραγωγείο που βρίσκεται στη Μόρια.













 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Κατέβηκα από το πλοίο στο λιμάνι της Μυτιλήνης στις 8 το πρωί. Πέρασαν 5 χρόνια από τότε που είχα ξαναέρθει στη Λέσβο... κι έχω έρθει δεκάδες φορές. Έζησα εδώ 4 συνεχόμενα χρόνια από 18 έως 22 ετών και ήταν ίσως τα καλύτερα χρόνια της ζωής. Γνωρίζω αρκετά καλά το νησί και έχω πολύ καλούς φίλους εδώ.

Αναλόγως υλικού που θα μαζέψω από φωτογραφίες έχω σκοπό να σας συστήσω το νησί της Λέσβου. Για εμένα -αν και δεν έχω καμία σχέση καταγωγής- είναι ο τόπος μου και το νιώθω τιμή μου να αισθάνομαι έτσι για αυτό εδώ το νησί.

Για όσους λατρεύουν το εντούρο, τις ονοφφάδες και τη φωτογραφία, πρόκειται για έναν παράδεισο. Χαρακτηριστικά μοναστήρια, ιστορικά και αρχαία μνημεία, πολυποίκιλη φυσιογνωμία στη φύσης της, τη κάνουν ένα νησί που πρέπει να επισκεφθεί κάθε φίλος της περιπέτειας και της φωτογραφίας.

Όσες φωτογραφίες έχω βάλει είναι πρόχειρα βγαλμένες με το κινητό μου καθώς μετά την αποβίβαση μου δίψαγα να ρουφήξω άμεσα γερές δόσεις από τη Λέσβο.

Στις παρακάτω φωτό θα δείτε τον Μόλυβο από μακριά, το λιμάνι του αλλά και Εριωδούς και Φλαμίνγκο από τον υδροβιότοπο της Αχλαδερής που βρίσκεται στην άκρη του κόλπου της Καλλονής.

Οι πρώτες φωτογραφίες είναι από το Αρχαίο Ρωμαϊκό Υδραγωγείο που βρίσκεται στη Μόρια.













Το Yamahaκι στο στοιχειο του.
Καλες διαδρομες φιλε.
 
Reactions: STF
Top Bottom