Τα πάντα για τα 690...

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Επιχείρηση πατάκια aka footpegs που λένε και στα ορεινά χωριά . S3, rade garage, τα ραλλύ της Ktm η κάτι άλλο ? Τι προτείνει η παρέα ? Δε μ ενδιαφέρει το χαμήλωμα όσο η άνεση σε όρθια θέση
Μιχάλη, επειδή δεν βλέπω στην εξίσωση τον παράγοντα "λεφτά", εγώ θα προτιμούσα τα γνήσια από το 450 RALLY.
Αν δεν βάλω αυτά, μένω με τα μαμά. με τα οποία δεν έχω και κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, να πω την αλήθεια
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Τα λεφτά πάντα είναι παράγοντας αλλά σ αυτά τα κομμάτια συνήθως τα φτηνά τα πληρώνεις ακριβά! Τα μαμά μου κάθονται μικρά , με κουράζει μετά τη μισή ώρα ! Θα κοιτάξω και τα ραλλυ ! Ευχαριστώ φίλε !
 
Reactions: dtz

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Ξερει κανένας αν σε 690 μπαινει κοντη μανέτα συμπλέκτη.....???
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Ερώτηση..........θέλω να βάλω λάστιχο για ασφαλτο τωρα που τελειωνουν τα χωματα.......εχω πολυ περισσότερες επιλογες σε 150/70/18 πίσω αντί για 140/80/18..........
Το έχει κάνει κανένας ????? Θα έχω σοβαρό πρόβλημα ??????Δεν με νοιάζει το στρίψιμο τάπα, θέλω να είναι πιο ήσυχο απο τα τακουνάτα γιατί σε 140/80/18 τα λάστιχα είναι θεωρητικά 60/40 χωμα
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Ερώτηση..........θέλω να βάλω λάστιχο για ασφαλτο τωρα που τελειωνουν τα χωματα.......εχω πολυ περισσότερες επιλογες σε 150/70/18 πίσω αντί για 140/80/18..........
Το έχει κάνει κανένας ????? Θα έχω σοβαρό πρόβλημα ??????Δεν με νοιάζει το στρίψιμο τάπα, θέλω να είναι πιο ήσυχο απο τα τακουνάτα γιατί σε 140/80/18 τα λάστιχα είναι θεωρητικά 60/40 χωμα
Συνήθως το φάρδος των στεφανιών επιτρέπει ένα νούμερο κάτω ή ένα νούμερο πάνω (πχ 130mm και 150mm στην περίπτωση σου) αλλά νομίζω ότι το 140/80/18 είναι ήδη στο άνω όριο του φάρδους του στεφανιού των 690 (2.5" αν δεν κάνω λάθος).
Αναλογικά τα μεγάλα 2κύλινδρα που φοράνε ελαστικά 150mm έχουν στεφάνια 4" ή 4.25" ,δηλαδή αρκετά φαρδύτερα από το 2.5".
Στρητ λάστιχο σε διάσταση 140/80/18 είναι το Conti Trail Attack 3 αλλά είναι πανάκριβο.Υπάρχουν και άλλα πχ Avon Trailrider.
Πάντως και τα 80/20 λάστιχα σε σχέση με τα τακουνάτα μια χαρά αθόρυβα ειναι.Έχω δοκιμάσει στο xr μου (2.5" ζάντα) Dunlop trailmax σε διάσταση 120/90/18 και έμεινα πολύ ικανοποιημένος από την συμπεριφορά του.
 
Top Bottom