Τετράποδοι φιλοι......

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
AYTH EINAI H ΝΤΟΛΥ ΜΟΥ!!!1 ΑΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ..:p





K AYTOΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ 2 ΜΗΝΩΝ


ΠΟΥ ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΤΣΙ!

ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ!!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Φίλε...ΚΟΥΚΛΑΡΑ η Ντόλυ.
Κανόνισε ,αύριο που θα'ρθουμε στα μέρη σου ,θέλω να την γνωρίσω απο κοντά.
Ασε το ΚΤΜ στον στάβλο ,κι έλα με την κούκλα.:)

Κι ο Ηρακλής κούκλος επίσης.

Να τα χαίρεσαι. :friendship:
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Φίλε...ΚΟΥΚΛΑΡΑ η Ντόλυ.
Κανόνισε ,αύριο που θα'ρθουμε στα μέρη σου ,θέλω να την γνωρίσω απο κοντά.
Ασε το ΚΤΜ στον στάβλο ,κι έλα με την κούκλα.:)

Κι ο Ηρακλής κούκλος επίσης.

Να τα χαίρεσαι. :friendship:
χαχαχα!!το σκεφτηκα να ερθω με την ντολυ αλλα φοβαμαι μη νιωσουν αβολα τα δικα σας αλογα και τσινησουν!
εεε μολις φτασετε αν θες να την δεις μπορω να σε πεταξω μια μεχρι το σταβλο 5 λεπτα ειναι!αρκει να εχουν υπομονη οι αλλοι να περιμενουν η να αραξουν για καφε στην πλατεια πριν συνεχισουμε για μουσουνιτσα!το αφηνω πανω σου να το ρυθμισεις!εγω και η ντολυ ειμαστε προθυμοι!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
AYTH EINAI H ΝΤΟΛΥ ΜΟΥ!!!1 ΑΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ..:p





K AYTOΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ 2 ΜΗΝΩΝ


ΠΟΥ ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΤΣΙ!

ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ!!!
Ουαου.......:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο φυλακας στο καταφυγιο της Οιτης....:)
Πολυ κοινωνικο ζωντανο...το θυμαμαι αρκετα χρονια εκει πανω, παντα φιλικο
Δεν θελω να το δω σε κατασταση alert..:hungover:

 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
πες που ειναι εδω και τι συμβαινει, γιατι θα τα πω εγω:p
Λοιπόν αυτό το μέρος για να το επισκεφθεί κανείς πρέπει να κάνει πολλά χλμ.. Πρέπει να κοιμηθεί νωρίς την προηγούμενη ώστε να ξεκινήσει τις πρώτες πρωινές ώρες και να αντέξει την διαδρομή, την κούραση και,και,και.......
Φιλαράκια αυτό το μέρος είναι ο Ιππικός Όμιλος Κουβαρά μόλις 45 χλμ απο την Αθήνα και όταν η μέρα είναι καλή-ηλιόλουστη πίνεις το καφεδάκι σου στο γκαζονάκι, βλέπεις τα άλογα σε προπόνηση κι ανάμεσα στα τραπέζια κυκλοφορούν ελεύθερα εξημερωμένα λάμα, πόνυ και γαϊδουράκια:eek:.. Βρέθηκα πρόσφατα για καφέ εκεί τυχαία κι έπαθα πλάκα με το όλο σκηνικό.. Έχουν και 2 καγκουρό τα οποία όμως είναι πρόσφατα μέλη της παρέας τους κι ακόμη είναι σε δοκιμαστικά στάδια το να τα αφήνουν ελέυθερα ανάμεσα στον κόσμο αλλά όλοι μπορούν να πάνε να τα δουν όπως κι όλα τα υπόλοιπα ζώα που φιλοξενούν!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ο φυλακας στο καταφυγιο της Οιτης....:)
Πολυ κοινωνικο ζωντανο...το θυμαμαι αρκετα χρονια εκει πανω, παντα φιλικο
Δεν θελω να το δω σε κατασταση alert..:hungover:

Να μην τον δεις...:DΔυο φορες ειδα τον δικο μου σε τετοια κατασταση...
Την μια ο αλλος σκυλος ηταν μεσα σε μαντρα κ ευτυχως επιασε τι παιζει και την εκανε...
Την αλλη,...περνουσαμε βολτα σπο μια τσιμεντενια μαντρα 2 μετρων και στην καγκελοπορτα φθανοντας χωρις να εχω καταλαβει κατι περιεργο,ενοιωσα ενα "κλακ" διπλα μου απο μασελα σκυλου εσωκλειστου.Τον κρατουσα απο το περιλαιμιο...και το καραβοσκοινο που του ειχα για βολτα...εκανα να φυγω και οχι απλα δεν μπορεσα να τον κρατησω,αλλα απεκτησα κι ενα σημαδι για 2 Μηνες μετα, στην αριστερη παλαμη απο το περιλαιμιο,το οποιο το εσπασε και μετα τον "απολαυσα" μη μπορωντας να κανω ΤΙΠΟΤΑ να σαλταρει 2 μετρα υψος(ναι...δεν το πιστευα!!!)και απο μεσα ηταν 2 βελγικα Ποιμενικα που λυσαγαν....και αρχισαν να μετρανε δαγκωματιες...το απιστευτο ειχε γινει 2πλασιος σε ογκο,αφριζε και απλα οοοοοοταν τελειωσε αυτο που ειχε αποφασισει, ηρθε μονος του διπλα μου και συνεχισαμε τη βολτα λες και δεν προϋπηρξε τιποτα...Οση ωρα ηταν σε θεση μαχης ουτε καταλαβαινε απο εντολες και θορυβο που εσκεμμενα εκανα για να τον συνεφερω...Πηδηξε το μαντροτοιχο,η μασελα ηταν πηχτρα βαθυ κοκκινη...τα ειχα δει ολα!!!Δεν ξαναπερασα απο κει ποτέ...Δυσκολη κατασταση!!!:hungover:
Ειναι μεγαλη κουβεντα οι Ελληνικοι Ποιμενικοι,απιστευτα σκυλια αλλά εχουν καποιες ιδιαιτεροτητες και εν τελει...θελουν το χωρο τους οπως τούς αρμοζει.Ρεσπεκτ σε αυτο το σκυλο,μιλαμε για εξαιρετικη ρατσα!:yew:
 

Markos

Μέλος
Περιοχή
ΠόρτοΡάφτη
Όνομα
Markos
Μοτό
Sfi-ka DR 650 SE
Λοιπόν αυτό το μέρος για να το επισκεφθεί κανείς πρέπει να κάνει πολλά χλμ.. Πρέπει να κοιμηθεί νωρίς την προηγούμενη ώστε να ξεκινήσει τις πρώτες πρωινές ώρες και να αντέξει την διαδρομή, την κούραση και,και,και.......
Φιλαράκια αυτό το μέρος είναι ο Ιππικός Όμιλος Κουβαρά μόλις 45 χλμ απο την Αθήνα και όταν η μέρα είναι καλή-ηλιόλουστη πίνεις το καφεδάκι σου στο γκαζονάκι, βλέπεις τα άλογα σε προπόνηση κι ανάμεσα στα τραπέζια κυκλοφορούν ελεύθερα εξημερωμένα λάμα, πόνυ και γαϊδουράκια:eek:.. Βρέθηκα πρόσφατα για καφέ εκεί τυχαία κι έπαθα πλάκα με το όλο σκηνικό.. Έχουν και 2 καγκουρό τα οποία όμως είναι πρόσφατα μέλη της παρέας τους κι ακόμη είναι σε δοκιμαστικά στάδια το να τα αφήνουν ελέυθερα ανάμεσα στον κόσμο αλλά όλοι μπορούν να πάνε να τα δουν όπως κι όλα τα υπόλοιπα ζώα που φιλοξενούν!!
Πωωωωω, δίπλα μένω και δεν είχα ιδέα. Απίθανη πληροφορία!
Μου κίνησες το ενδιαφέρον να πάω.
Όμως τι παίζει με τις πρωινές ώρες, την διαδρομή, την κούραση και τα υπόλοιπα; Τι δεν κατάλαβα; :thinking:


..........................


Αυτός εδώ



ήταν ο κολλητός μου. Ο Ringo. Τον βρήκα στο δρόμο τραυματισμένο. Εφτά χρόνια τον πρόλαβα. Μετά έφυγε. Aπό καρδιά.
 

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Να μην τον δεις...:DΔυο φορες ειδα τον δικο μου σε τετοια κατασταση...
Την μια ο αλλος σκυλος ηταν μεσα σε μαντρα κ ευτυχως επιασε τι παιζει και την εκανε...
Την αλλη,...περνουσαμε βολτα σπο μια τσιμεντενια μαντρα 2 μετρων και στην καγκελοπορτα φθανοντας χωρις να εχω καταλαβει κατι περιεργο,ενοιωσα ενα "κλακ" διπλα μου απο μασελα σκυλου εσωκλειστου.Τον κρατουσα απο το περιλαιμιο...και το καραβοσκοινο που του ειχα για βολτα...εκανα να φυγω και οχι απλα δεν μπορεσα να τον κρατησω,αλλα απεκτησα κι ενα σημαδι για 2 Μηνες μετα, στην αριστερη παλαμη απο το περιλαιμιο,το οποιο το εσπασε και μετα τον "απολαυσα" μη μπορωντας να κανω ΤΙΠΟΤΑ να σαλταρει 2 μετρα υψος(ναι...δεν το πιστευα!!!)και απο μεσα ηταν 2 βελγικα Ποιμενικα που λυσαγαν....και αρχισαν να μετρανε δαγκωματιες...το απιστευτο ειχε γινει 2πλασιος σε ογκο,αφριζε και απλα οοοοοοταν τελειωσε αυτο που ειχε αποφασισει, ηρθε μονος του διπλα μου και συνεχισαμε τη βολτα λες και δεν προϋπηρξε τιποτα...Οση ωρα ηταν σε θεση μαχης ουτε καταλαβαινε απο εντολες και θορυβο που εσκεμμενα εκανα για να τον συνεφερω...Πηδηξε το μαντροτοιχο,η μασελα ηταν πηχτρα βαθυ κοκκινη...τα ειχα δει ολα!!!Δεν ξαναπερασα απο κει ποτέ...Δυσκολη κατασταση!!!:hungover:
Ειναι μεγαλη κουβεντα οι Ελληνικοι Ποιμενικοι,απιστευτα σκυλια αλλά εχουν καποιες ιδιαιτεροτητες και εν τελει...θελουν το χωρο τους οπως τούς αρμοζει.Ρεσπεκτ σε αυτο το σκυλο,μιλαμε για εξαιρετικη ρατσα!:yew:

Το όνομα αυτού Φρίξου, (Ποιμενικός Καύακασου) ήμουν πιτσιρικάς τον λάτρευα και με λάτρευε... ατελειώτες ώρες παρέα αγκαλία κτλ.
Πέθανε από το πείσματα του να πάρει εκδήκηση ένα σκυλί που μου την έπεσε και το είδε....
Έσπασε το πόδι του και δεν δέχτηκε ποτέ να περιμένει να γίνει καλά.... είπε θα τον <<σκοτώσω>> και όπου και να τον βάλαμε τα γκρέμιζε όλα για να πάει προς τον στόχο... μέχρι και σπίτι άλλαξε.... μεγάλη ιστορία... αλλά όπως είπες πολλές ιδιαιτερότητες οι Ποιμενικοί!!!

Ακόμα τον σκέφτομαι.... υπέροχο πλάσμα!!!
Μακάρι να μπορέσω να έχω ξανά παρέα μου ένα τέτοιο ζώο.
:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
f
Πωωωωω, δίπλα μένω και δεν είχα ιδέα. Απίθανη πληροφορία!
Μου κίνησες το ενδιαφέρον να πάω.
Όμως τι παίζει με τις πρωινές ώρες, την διαδρομή, την κούραση και τα υπόλοιπα; Τι δεν κατάλαβα; :thinking:


..........................


Αυτός εδώ



ήταν ο κολλητός μου. Ο Ringo. Τον βρήκα στο δρόμο τραυματισμένο. Εφτά χρόνια τον πρόλαβα. Μετά έφυγε. Aπό καρδιά.
Φίλε μου τα γράφω αστειευόμενος καθώς το μέρος είναι φανταστικό λες και βρίσκεσαι σε κανένα ορεινό χωριό μακριά απο την Αττική αλλά είναι δίπλα στα πόδια των Αθηναίων... Δεν ήθελα να σας μπερδέψω.. Σε προτρέπω να πας όπωσδήποτε απλά να διαλέξεις να είναι ηλιόλουστη μέρα ώστε να απολαύσεις το καφεδάκι σου έξω, ανάμεσα στα ζωάκια!!
 

Markos

Μέλος
Περιοχή
ΠόρτοΡάφτη
Όνομα
Markos
Μοτό
Sfi-ka DR 650 SE
Φίλε μου τα γράφω αστειευόμενος καθώς το μέρος είναι φανταστικό λες και βρίσκεσαι σε κανένα ορεινό χωριό μακριά απο την Αττική αλλά είναι δίπλα στα πόδια των Αθηναίων... Δεν ήθελα να σας μπερδέψω.. Σε προτρέπω να πας όπωσδήποτε απλά να διαλέξεις να είναι ηλιόλουστη μέρα ώστε να απολαύσεις το καφεδάκι σου έξω, ανάμεσα στα ζωάκια!!
Σόρυ, νόμιζα κυριολεκτούσες.
Εννοείται θα πάω. Έπαθα πλάκα με τη φωτογραφία σου!

Γιά όποιον άλλον τυχόν ενδιαφέρεται, το ωράριό τους είναι:

Ωράριο Καφέ
Τρίτη-Παρασκευή: 16.00-20.00
Σάββατο- Κυριακή:10.00-19.00
Δευτέρα Κλειστά
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
ξερω,ειναι ασχετο με την μοτοσυκλετιστικη κοινοτητα αλλα το βαζω (κι ελπιζω να μην σβηστει)γιατι ειναι ενα ιδιαιτερο θεμα.
βρηκα λοιπον στα τζουμερκα 2 κουταβακια τα οποια χμ...δεν περναγαν καλα αποτι φαινεται,μιας και ειναι πρωτη φορα που συναντησα τοσο φοβισμενα κουταβια.ειδικα το ενα ακομα ειναι μαζεμενο,παροτι το εχω 2 μερες μαζι μου.
αυριο το απογευμα θα τα παω στον γιατρο για τα πρωτα τους εμβολια.ειναι 3 μηνων,πιθανολογω απτην μικρη μου εμπειρια πως θα γινουν μικρου-μεσαιου μεγεθους.
το καφε ειναι θηλυκο και το ασπρουλι αρσενικο.
τα κουταβια βρισκονται στην πατρα αλλα αν υπαρχει ενδιαφερον θα βρεθει τροπος να μεταφερθουν.



 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
ενημερωνω το παραπανω σχολιο μου.
η καφετουλα βρηκε σπιτακι!!!το δικο μου!!!παροτι εχω αλλα δυο,ειπα να κρατησω και αυτην.
μας μενει ο ασπρουλης ο μουργος να βρει το σπιτακι του....
πηγαν χτες στον γιατρο,κανανε εμβολια ειναι υγιεστατα,μιξ ποιμενικου με κυνηγοσκυλο,θα γινουν 20-25 κιλα!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
ενημερωνω το παραπανω σχολιο μου.
η καφετουλα βρηκε σπιτακι!!!το δικο μου!!!παροτι εχω αλλα δυο,ειπα να κρατησω και αυτην.
μας μενει ο ασπρουλης ο μουργος να βρει το σπιτακι του....
πηγαν χτες στον γιατρο,κανανε εμβολια ειναι υγιεστατα,μιξ ποιμενικου με κυνηγοσκυλο,θα γινουν 20-25 κιλα!!!
Με τετοια φατσα σιγα μην γλυτωνες!

Ευγε για τη χειρονομια αγαπης :)

adv phone
 
Top Bottom