Τζι πι Ες πλοηγοί κτλ κτλ το μπέρδεμα

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Το ΧΤ2 μάλλον είναι αυτό που ζητούσαμε, μάλλον γιατί δεν ξέρουμε τα βίτσια του ακόμα.




Ακόμα μια συσκευή, ακόμα μια εφαρμογή.
Garmin drive
Garmin smartphone link
Garmin explore
Garmin tread


Εξαιρετική διαχείριση πόρων. Άσε που πιθανώς όλα αυτά να μπορούσαν να μπουν στο ΧΤ με μια αναβάθμιση...
Η Garmin είναι γνωστή σε αυτό το παιχνίδι χρόνια τώρα. Τα ίδια και χειρότερα με τα αθλητικά ρολόγια, που δεν είναι φτηνά, όπως οι περισσότερες συσκευές της...

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα ρολόγια πρόσφατα ξέφυγαν της λογικής και βλέπεις ότι apple πρώτη και μετά οι υπόλοιποι ακολούθησαν αμέσως
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φαντάζομαι ότι για τους "παλιούς" στον χώρο που έμαθαν θέλοντας και μη το basecamp η νέα γραφική μέθοδος είναι περίεργη και λιγότερο ισχυρή σε παραμετροποίηση.

Για τους υπόλοιπους που ζητάνε μιά λύση "σαν το gmaps" με γραφικό περιβάλλον και να χτίζεται η βόλτα τους με κλικ είναι θεόσταλτο δώρο το τωρινό.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Ισχύει. Νομίζω όμως ότι ακόμα για κάποιον "νεο" που θέλει να οργανώσει μια διαδρομή από πριν με την ευκολία ενός υπολογιστή και μεγάλης οθόνης, το να μην έχει μια εφαρμογή στον υπολογιστή συμβατή με το gps είναι μπλέξιμο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Νομίζω ότι συγχρονίζονται με το explore ή κάτι τέτοιο είπαν στο φβ (δεν το έχω ψάξει ακόμα αφού δεν τρελαίνομαι στην σκέψη του να δώσω ακόμα περισσότερα λεφτά για συσκευή του είδους)
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Ένα βίτσιο είναι ότι δεν είναι συμβατό με το basecamp. Μόνο Garmin Tread App.
WTF!!! Έχεις δει αν τουλάχιστον μπορείς να του φορτώσεις gpx απλα κοπιάροντάς το στο storage ή υποχρεωτικά μόνο μέσα απο το κινητό?
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
WTF!!! Έχεις δει αν τουλάχιστον μπορείς να του φορτώσεις gpx απλα κοπιάροντάς το στο storage ή υποχρεωτικά μόνο μέσα απο το κινητό?
Με usb μπορείς κανονικά να γράψεις στο storage. Εκτός αν έχεις mac...

Θεωρητικά μπορείς να κάνεις export τα δεδομένα απο το bc και εισαγωγή στο garmin explore και απο εκεί συγχρονισμό με το tread app. Αλλά είναι έξτρα κόπος.
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Ναι οκ είναι παραπάνω κόπος αλλα όταν έχεις ήδη μια ολόκληρη βιβλιοθήκη με διαδρομές είναι λιγο μλκια να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις..
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Παιδια, βαλτε και καμια φωτογραφια, ξανθες-μελαχρινες, ο,τι να'ναι, γιατι απ' τα κειμενα δεν καταλαβαινω γρι...:rolleyes:
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Παιδια, βαλτε και καμια φωτογραφια, ξανθες-μελαχρινες, ο,τι να'ναι, γιατι απ' τα κειμενα δεν καταλαβαινω γρι...:rolleyes:
Βρήκα έναν ομόσταβλό σου, δυστυχώς δεν έχει μαλλιά, αλλά περιγράφει ένα παρεμφερές πρόβλημα σε garmin : πως να μεταφέρεις πολύ μεγάλα route στο gps όταν υπάρχει το όριο των 50 points ανα route.

 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Είσαι ξαδερφάκι των ready to race δεν έχεις ανάγκη.
Οντως, δουλευει χαρτης παραδοσιακος και ικανοτητα προσανατολισμου...και το να χαθεις εξ αλλου, βασικο συστατικο του adve δεν ειναι?:D
Βρήκα έναν ομόσταβλό σου, δυστυχώς δεν έχει μαλλιά, αλλά περιγράφει ένα παρεμφερές πρόβλημα σε garmin : πως να μεταφέρεις πολύ μεγάλα route στο gps όταν υπάρχει το όριο των 50 points ανα route.

Ομοσταυλος μονο ως προς την κομη...ειμαι πιο συμπαθητικος και εχω και καλυτερη προφορα στα Αγγλικα...και δεν γκρινιαζω και για το Norden
σαν γεροντοκορη, αυτος το εχει τερματισει...:)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να μην πω πόσες φορές με έχει "χάσει" το Google Maps σε βουνά, μία ιστορία από το AdvOn του πάλαι ποτέ είναι ακόμα στην κατηγορία. :p

Αν χαθείς, αν "ρισκάρεις" και δεν πάθεις τίποτα είναι μιά ωραία ιστορία για να γελάς.
 

Kon83

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
BMW F700GS
Voge 300 Rally
Vespa 300GTS
Καλησπέρα. Έχει κάποιος συνδρομη στο wikiloc να μου πει εάν είναι χρηστικό σαν εφαρμογή gps?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπέρα. Έχει κάποιος συνδρομη στο wikiloc να μου πει εάν είναι χρηστικό σαν εφαρμογή gps?
Από τοτε που μου το πρότεινε ο ilias.ali το χρησιμοποιώ φουλ !!!!! Είναι τρομερό.....μπες να δεις βίντεο στο youtube.

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καιρό είχα να σιχτιρισω το google maps

Βενζινάδικα κοντά μου πάρα πολύ χρήσιμη πληροφορία. Τι θέλεις από τα βενζινάδικα κοντά σου; Κατά κύριο λόγο βενζίνη ή τέλος πάντων κάποιο άλλο είδους καύσιμο. Βλέπεις το χάρτη να εμφανίζονται ένα σωρό τοποθεσίες, αρκετές από αυτές και με την τιμή του λίτρου που ισχύει στο πρατήριο.

Κλειστό το πρώτο κλειστό το δεύτερο.

Τελικά αναγκαστικά να βάλω γυαλιά και να δω ότι υπάρχει ένα έξτρα κουμπάκι το οποίο λέει ανοιχτά τώρα.

Είμαι σίγουρος ότι ο woke προγραμματιστής που κυκλοφορεί με ηλεκτρικό πατίνι για το καλό του πλανήτη δεν έχει σκεφτεί ότι όταν ψάχνεις για βενζινάδικο το κάνεις γιατί θέλεις βενζίνη τώρα όχι απλά για να πας να κάνεις περιήγηση στα πρατήρια της περιοχής. Εννοείται ότι μόλις πατήσεις στο κουμπί ανοιχτά τώρα εξαφανίζονται σχεδον όλα. Το καλό είναι ότι δεν έμεινα.
 
Top Bottom