Τζι πι Ες πλοηγοί κτλ κτλ το μπέρδεμα

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Όχι,το άφησα δυο λεπτά ακόμα αφού έκλεισαν τα πάντα στο καντράν κι ακόμα έδειχνε τον κεραυνό.Μολις το ξεκουμπωσα απο τη βάση αμέσως μπήκε στα βήματα για την διαδικασία απενεργοποίησης


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Λογικα μετα απο λιγα λεπτα πρεπει να κανει το ιδιο και πανω στη βαση. Για δες το.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: n.l

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Όχι,το άφησα δυο λεπτά ακόμα αφού έκλεισαν τα πάντα στο καντράν κι ακόμα έδειχνε τον κεραυνό.Μολις το ξεκουμπωσα απο τη βάση αμέσως μπήκε στα βήματα για την διαδικασία απενεργοποίησης


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έτσι που το περιγράφεις καταλαβαίνω ότι η γραμμή της τάσης δεν είναι μέσω του κεντρικού διακόπτη.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Υπάρχουν αναμονες τάσης swithed και non swithed.
Αυτό στην πράξη σημαίνει ότι μια non swithed αναμονή δεν περνάει μέσω του κεντρικού διακόπτη αλλά κατ ευθείαν από την μπαταρια.
Αυτό πιστεύω ότι συμβαίνει.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Έτσι που το περιγράφεις καταλαβαίνω ότι η γραμμή της τάσης δεν είναι μέσω του κεντρικού διακόπτη.
Εφοσον μιλαει για την αναμονη που υφισταται, τοτε ειναι μεσω κεντρικου διακοπτη. Κι αυτο το κανει πολυ περιεργο!
Μια πιθανοτητα ειναι να υπαρχει αλλη συνδεση...... κοινως, αυτος που εκανε τη δουλεια, εκανε κατι αλλο απο αυτο που ζητησε ο φιλος :confused:
Θελει ψαξιμο στη συνδεση για να σιγουρευτει το πραμα.
Παντως η συσκευη δειχνει μια χαρα.
Έτσι που το περιγράφεις καταλαβαίνω ότι η γραμμή της τάσης δεν είναι μέσω του κεντρικού διακόπτη.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: n.l

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Χωρίς το ηλ. σχεδιο τίποτα δεν είναι σίγουρο Θοδωρή....

Απλά , πολύμετρο ανά χείρας και έλεγχο επιτόπου στο φις. Αν δείχνει ταση ύστερα από το κλείσιμο του διακόπτη τότε δεν περνά από τον κεντρικό διακόπτη.
 
Reactions: n.l

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Και γω κάτι τέτοιο νόμιζα,όποτε κάποια στιγμή πρεπει να το κοιτάξω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
2 390lm είναι στο δρόμο από Γερμανία για Ελλάδα. Όταν θα φτάσουν θα γραφτούν και οι πρώτες εντυπώσεις.... νομίζω ότι είναι μια εξαιρετική touring Επιλογή GPS.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Έχω το Bmw Navigator Street και φόρτιση απο γνήσιο καλώδιο που πάει στη φίσα πίσω απο τα φώτα.Οταν κλείνω το διακόπτη και μετά απο λίγο κλείνει το ρεύμα στο καντράν λόγω can bus,η συσκευή δείχνει στην κατάσταση μπαταρίας τον κεραυνό.Αυτο δε σημαίνει ότι συνεχίζει να φορτίζει και αν ναι απο που βρίσκει ρεύμα ;Δε θα πρεπε να βγάζει την αντίστροφη μέτρηση για απενεργοποίηση με την ερώτηση συνέχεια ή απενεργοποίηση όπως κανει όταν το βγάζω απο τη βάση ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ωχχχχχ:banghead:




Λογικα μετα απο λιγα λεπτα πρεπει να κανει το ιδιο και πανω στη βαση. Για δες το.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
όχι μην του λες να το δει...:p
έχουμε ταξίδι αύριο...:)
 
Reactions: n.l

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Έχω το Bmw Navigator Street και φόρτιση απο γνήσιο καλώδιο που πάει στη φίσα πίσω απο τα φώτα.Οταν κλείνω το διακόπτη και μετά απο λίγο κλείνει το ρεύμα στο καντράν λόγω can bus,η συσκευή δείχνει στην κατάσταση μπαταρίας τον κεραυνό.Αυτο δε σημαίνει ότι συνεχίζει να φορτίζει και αν ναι απο που βρίσκει ρεύμα ;Δε θα πρεπε να βγάζει την αντίστροφη μέτρηση για απενεργοποίηση με την ερώτηση συνέχεια ή απενεργοποίηση όπως κανει όταν το βγάζω απο τη βάση ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Φιλε μου μάλλον κολλάει το CAN B και δεν κλείνει το ρεύμα, μου το έκανε και μένα κάποιο καιρό
Έφτιαξε μόνο του κάποια στιγμή ή συνηρθε μετά από αναβάθμιση που έγινε στο ετήσιο service.
 
Reactions: n.l

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Φιλε μου μάλλον κολλάει το CAN B και δεν κλείνει το ρεύμα, μου το έκανε και μένα κάποιο καιρό
Έφτιαξε μόνο του κάποια στιγμή ή συνηρθε μετά από αναβάθμιση που έγινε στο ετήσιο service.
Α,ευχαριστώ.Νοεμβριο θα κανει σέρβις όποτε μια και καλη θα το κοιτάξουν στην αντιπροσωπεία .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
2 390lm είναι στο δρόμο από Γερμανία για Ελλάδα. Όταν θα φτάσουν θα γραφτούν και οι πρώτες εντυπώσεις.... νομίζω ότι είναι μια εξαιρετική touring Επιλογή GPS.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Απο αύριο και για 4 μέρες Γιώργο θα δοκιμάζεται το εν λόγω στα βουνά της Σερβίας,της Βόσνιας και του Μαυροβούνιου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
μαγκες αναμενουμε...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
πάντως αν ψάχνεται κάποιος αυτή την περίοδο για αγορά παίζει αυτή
https://www.louis.de/en/artikel/garmin-zumo-390lm-motorcycle-navigator/10001679?list=232156538&filter_article_number=10001679
σε πολύ καλή τιμή πιστεύω. :)
κυκλοφορούν και κάτι εκπτωτικά κουπόνια αυτή την περίοδο και η τιμή πέφτει κι άλλο:cool:
Δε με λέτε ωρε παλουκάρια.
Φτούνο-Φτού το γρμνκό ,θα ιέχ ούλες τις οδηγίες-μανιουάλια-ειδοποιήσεις-δρόμους κ μπλα-μπλα στα Ελληνικά ,ή θα θέλει μεταφραστή ;
Και περιέχει και όλες τις βάσεις κλπ ασεσοράϊζ που χρειάζονται για στήριξη σε μοτό;

Για πέτε οι γνωρίζοντες...:)

Γιατί ,αν οι απαντήσεις είναι ,ΝΑΙ σε όλα ,τότε αξίζει σαν αγορά.
Και θα δεχτώ ευχαρίστως το εκπτωτικό κουπόνι σε πμ. ;)

Κι ευχαριστώ προκαταβολικά για απαντήσεις κ κουπόνια. :friendship:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Δε με λέτε ωρε παλουκάρια.
Φτούνο-Φτού το γρμνκό ,θα ιέχ ούλες τις οδηγίες-μανιουάλια-ειδοποιήσεις-δρόμους κ μπλα-μπλα στα Ελληνικά ,ή θα θέλει μεταφραστή ;
Και περιέχει και όλες τις βάσεις κλπ ασεσοράϊζ που χρειάζονται για στήριξη σε μοτό;

Για πέτε οι γνωρίζοντες...:)

Γιατί ,αν οι απαντήσεις είναι ,ΝΑΙ σε όλα ,τότε αξίζει σαν αγορά.
Και θα δεχτώ ευχαρίστως το εκπτωτικό κουπόνι σε πμ. ;)

Κι ευχαριστώ προκαταβολικά για απαντήσεις κ κουπόνια. :friendship:
Απ οτι λεει η περιγραφη τα αξεσουαρ ειναι μεσα,για manual στα ελληνικα ομως δεν...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το user manual δεν με πολυ-ενδιαφέρει.
Αφ'ενός γιατί κ στα Αγγλικά ,μου είναι ΟΚ ,αφ'εταίρου γιατί πιστεύω ότι θα διατίθεται το Ελληνικό κ onLine.

Αυτά που μ'ενδιαφέρουν είναι ,να έχει τα προγράμματά του καί στην Ελληνική γλώσα ,να έχει όλους τους χάρτες που έχει κ η Ελληνική version ,να έχει δωρεάν αναβαθμίσεις ,κ να έχει τις βάσεις στήριξης-τροφοδοσίας moto & auto ,ωστε να μην χρειαστεί έξτρα κόστος αγοράς τους.

Eπίσης ,φαντάζομαι ,οτι ΔΕΝ θα έχει προεγκατεστημένο το Auto Drive Hellas ,το οποίο οι χρήστες θεωρούν πολύ καλό για πλοήγηση off-road.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κωστη το hellas auto drive δεν το εχει. Γραφει τι εχει μεσα τα εχω βαλει σε αλλο ποστ 2 η 3 σελιδες πισω

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom