Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το Ιαπωνικό θαύμα ήθελε κοντά στο ένα λίτρο παραφλού. Εντάξει, ήξερα ότι χάνει λίγο από την τάπα του ψυγείου γιατί μύριζε αυτή την "καμμένη ζάχαρη" στο τράφικ αλλά δεν περίμενα ότι θα συμπληρώσω τόσο ψυγείο και δοχείο. Να θυμηθώ να πάω να βρω μιά τάπα γμτ γιατί η μαμά έχει κάπου 45 ευρώ και πραγματικά μου φαίνονται πεταμένα. Συμπλήρωμα και λίγο λάδι κλασσικά.

Λατρεία πάντως και οι δύο γριές με τα κουσούρια τους. Να δω ποιά θα πάρει το τουρουτουτού.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ειδικα σε ταπα ψυγειου, θα εβαζα τη μαμα ;)
Το Ιαπωνικό θαύμα ήθελε κοντά στο ένα λίτρο παραφλού. Εντάξει, ήξερα ότι χάνει λίγο από την τάπα του ψυγείου γιατί μύριζε αυτή την "καμμένη ζάχαρη" στο τράφικ αλλά δεν περίμενα ότι θα συμπληρώσω τόσο ψυγείο και δοχείο. Να θυμηθώ να πάω να βρω μιά τάπα γμτ γιατί η μαμά έχει κάπου 45 ευρώ και πραγματικά μου φαίνονται πεταμένα. Συμπλήρωμα και λίγο λάδι κλασσικά.

Λατρεία πάντως και οι δύο γριές με τα κουσούρια τους. Να δω ποιά θα πάρει το τουρουτουτού.
Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Το Ιαπωνικό θαύμα ήθελε κοντά στο ένα λίτρο παραφλού. Εντάξει, ήξερα ότι χάνει λίγο από την τάπα του ψυγείου γιατί μύριζε αυτή την "καμμένη ζάχαρη" στο τράφικ αλλά δεν περίμενα ότι θα συμπληρώσω τόσο ψυγείο και δοχείο. Να θυμηθώ να πάω να βρω μιά τάπα γμτ γιατί η μαμά έχει κάπου 45 ευρώ και πραγματικά μου φαίνονται πεταμένα. Συμπλήρωμα και λίγο λάδι κλασσικά.

Λατρεία πάντως και οι δύο γριές με τα κουσούρια τους. Να δω ποιά θα πάρει το τουρουτουτού.
τι νουμερο ειναι η ταπα του; Υπαρχουν εναλλακτικες ακομα και απο αυτοκινητο.
Κανε μια ερωτηση σε αυτον εδω που φερνει παπαδες και αν κατι βρεις στο βαζω στο ΚΤΕΛ και το παραλαμβανεις αυθημερον.
https://motor-part-import.business.site
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
τι νουμερο ειναι η ταπα του; Υπαρχουν εναλλακτικες ακομα και απο αυτοκινητο.
Κανε μια ερωτηση σε αυτον εδω που φερνει παπαδες και αν κατι βρεις στο βαζω στο ΚΤΕΛ και το παραλαμβανεις αυθημερον.
https://motor-part-import.business.site
1.2 bar αν θυμάμαι σωστά, αλλά τα αυτάκια και οι διαστάσεις είναι κοινές;
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
1.2 bar αν θυμάμαι σωστά, αλλά τα αυτάκια και οι διαστάσεις είναι κοινές;[/QUOTE
1,2 bar οκ πολλα αυτοκινητα εχουν ταπες αυτης της πιεσης. Οσο για τα αυτακια πρεπει να την εχω σαν δειγμα για να βρω κατι. Κανε ενα τηλ στον Δημητριου κανει δικες του εισαγωγες και φερνει παπαδες οπως σου ειπα. Αν την εχει στην στελνω. 15-20 ευρω πανε περιπου οι ταπες .
1,2 bar οκ πολλα αυτοκινητα εχουν ταπες αυτης της πιεσης. Οσο για τα αυτακια πρεπει να την εχω σαν δειγμα για να βρω κατι. Κανε ενα τηλ στον Δημητριου κανει δικες του εισαγωγες και φερνει παπαδες οπως σου ειπα. Αν την εχει στην στελνω. 15-20 ευρω πανε περιπου οι ταπες .
 
Τελευταία επεξεργασία:

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
H συζήτησή γίνεται για τα άλλα 20 που κάνει η γνήσια ?
Όταν θα στεγνώσει τελείως κάποια φορά θα το έχει κάνει το θαύμα του το γιαπωνέζικο και τότε θα μας την λένε οι Ευρωπαίοι. :cool:

ΑΕ ΠΑΡΕ ΤΗΝ YAMAHA :yew:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όχι προς το παρόν δεν με ενδιαφέρει και USB
Προφανως ο Κωστας @onroad το λεει διοτι οταν χρησιμοπιεις το gps στο κινητο η μπαταρια του πεφτει σχετικα γρηγορα.;)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
H συζήτησή γίνεται για τα άλλα 20 που κάνει η γνήσια ?
Όταν θα στεγνώσει τελείως κάποια φορά θα το έχει κάνει το θαύμα του το γιαπωνέζικο και τότε θα μας την λένε οι Ευρωπαίοι. :cool:

ΑΕ ΠΑΡΕ ΤΗΝ YAMAHA :yew:
Πολύ πιο πιθανό είναι να στεγνώσει από λάδι παρά από νερό. Βέβαια και στην μία περίπτωση και στην άλλη το βλέπεις από τα λαμπάκια. Για το ψυκτικό φταίω γιατί είχα να το κοιτάξω από πέρυσι το καλοκαίρι.

Τώρα που το παραγέμισα βέβαια, το πλάκωσα... εμ... στο όριο κανονικά για να ζεσταθεί και φτάνοντας στον προορισμό έφτιαξε μιά ωραία λιμνούλα κάτω από το δοχείο διαστολής.
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Προφανως ο Κωστας @onroad το λεει διοτι οταν χρησιμοπιεις το gps στο κινητο η μπαταρια του πεφτει σχετικα γρηγορα.;)
Προφανώς, απλά τώρα θα το χρησιμοποιούσα για 1 ώρα μαξ, οπότε φτάνει..!
Δούλευα και σε γνωστή εταιρεία συσκευών πλόηγησης, τα ξέρω απ' έξω κι ανακατωτά, απλά θέλω μία καλή βάση για το κινητό στην μηχανή!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Προφανώς, απλά τώρα θα το χρησιμοποιούσα για 1 ώρα μαξ, οπότε φτάνει..!
Δούλευα και σε γνωστή εταιρεία συσκευών πλόηγησης, τα ξέρω απ' έξω κι ανακατωτά, απλά θέλω μία καλή βάση για το κινητό στην μηχανή!
Πάσο τότε...;)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Έβαλα στο τουκατι αυτή τη βάση που έχει και θύρα usb , πρόσθεσα και μια ασφαλειοθηκη και είναι κομπλέ .
Εντυπωσιάστηκα από την ποιότητα , έχω την αντίστοιχη σε ram στο xr400 μαζί με την θύρα usb το κόστος έφτασε τα 70€ .

https://www.ideahellas.gr/product/ειδη-αυτοκινητου-μοτοσυκλετασ/μεταλλική-βάση-φόρτισης-μοτοσυκλέτα/

Παρόλα αυτά αν δεν σου κάνει αυτή έχει και άλλου τύπου . Μπορείς να τις βρεις περίπου 5€ πιο φτηνά από το eBay μέσο Κίνας , αλλά δεν ξέρω αν αξίζει η αναμονή σε σχέση με το κόστος .
https://www.ideahellas.gr/product-category/ειδη-αυτοκινητου-μοτοσυκλετασ/αξεσουαρ-μοτοσυκλετασ/


TOUKATI RIDER
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Οσο και να παιδευεστε, οσο εντυπωσιακα αποτελεσματα και να εχετε, σε λιγες χιλιαδες χλμ θα γινουν χαλια ξανα. Και καθε φορα χειροτερα....
Οτι θα ξαναγινει το ξερω. Αλλα μετα απο πολυ καιρο. Θα το κανω παλι ομως για να ειναι ομορφο.Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω ,ειναι ψυχοθεραπεια :D
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Μετά από έναν γαματο χωμάτινο χειμώνα νομίζω τις αξίζει μια σωστή περίποιηση



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ευκαιρία να βάλω και καμία δεκαριά βίδες που άφησα ανα την ελλλαδα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Άντε καλά!








Όταν κάνεις δουλειές σαν των Ταρζάν στο γκαράζ και θες αύριο πρωί πρωί να το καβαλήσεις τότε κάνεις κάτι τέτοιο.. πέτυχε.. Έπρεπε να πετύχει.. Έσπασε η βίδα μέσα(καταραμένο matador 130$&€) και δυστυχώς τρύπησα στραβά στην προσπάθειά μου να τη βγάλω και να είναι έτοιμο σε λίγα λεπτά και εκεί έγινε καινούργια πατέντα με λίγα λόγια η μαμα φλαντζα δεν κάνει πλέον έχει μετακινηθεί πολύ ελαφρώς σε άλλη κατεύθυνση η μια και δεξιά μεριά.. δεν πειράζει απλά κάθε αλλαγή θα με κουράζει λίγο η κόλλα για καθάρισμα όλα καλά και λέω δεν πειράζει γιατι αν πειράζει πάμε αλλού.. Θέλει κατέβασμα το μοτέρ για να γίνει εκεί που είναι δεν θα το βάλει χέρι κανείς να το κάνει. Μόνο ο θείος μου στην Ελλάδα χαχαχχχχχχχχ..Ε όχι δα.... θα το πάω έτσι ακόμα 50.000χλμ και στης 90-100.000 που θα κατέβει μοτερ για άνοιγμα καρδιάς θα γίνει και αυτό... Με κουράζει το ρημάδι αλλά πολύ πύραυλος και στιβαρότητα πάνω απ'όλα!




Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom