Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για την μοτοσικλέτα παρήγγειλα την ντίζα του τσοκ γιατί με το κρύο και την υγρασία δεν παίρνει μπρος το πρωί (30 ευρώ αεροπορική...). Είδα και το νέο μαγαζί της Yamaha στην Μεσογείων, απλά απίθανη δουλειά και μπράβο τους. Ένα σαλάκι έτρεξε στο ΜΤ-10...

Για την άλλη μοτοσικλέτα πήρα καθαριστικό κιτ DNA για το φίλτρο αέρα γιατί το έχω ξεχάσει δύο χρόνια και θα βρω μέσα αρκούδες.

Για τον αναβάτη πήρα το MX-9 MIPS της BELL το οποίο έκατσε "κουτί" στο κεφάλι μου. Ικανοποιητικό εσωτερικό σαν υλικά μαξιλαριών (αρκετά φτηνά κράνη είναι σκληρά τα πανιά τους και πονάνε), δεν υπάρχει σημείο επαφής με το αφρολέξ, καλό ζύγισμα, αλλά τραγικά βαρύ σε σχέση με το HJC που είναι από τα πιο ελαφριά κράνη και με λίγο Darth Vader αίσθηση μεγέθους...
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Την πήγα για σπα!!! αλλαγή δίσκων!


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Αυπνιες παλι αποψε!!!! Ρεστορεισιον ντει!!!! ± tips


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλό θα ήταν να κάνεις δοκιμές για να βεβαιωθείς πως η επέκταση του φτερού δε μαγγώνει στην ποδιά σε μεγάλο βύθισμα του πιρουνιού.
Είναι κάτι σύνηθες στα africa και μπορεί να φέρει μπελάδες, για αυτό και θα δείς πολλά κομμένα φτερά σε χωμάτινα στημένα μηχανάκια.
Ίσως είναι τόσο μακριά η προέκτασή σου που δε φτάνει να μαγγώσει στην ποδιά αλλά τσεκαρέ το οπωσδήποτε.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλό θα ήταν να κάνεις δοκιμές για να βεβαιωθείς πως η επέκταση του φτερού δε μαγγώνει στην ποδιά σε μεγάλο βύθισμα του πιρουνιού.
Είναι κάτι σύνηθες στα africa και μπορεί να φέρει μπελάδες, για αυτό και θα δείς πολλά κομμένα φτερά σε χωμάτινα στημένα μηχανάκια.
Ίσως είναι τόσο μακριά η προέκτασή σου που δε φτάνει να μαγγώσει στην ποδιά αλλά τσεκαρέ το οπωσδήποτε.
Μισο μπερδευτηκα.... Ειναι μακρια οποτε θα βρει η ειναι μακρια και δεν βρισκει.... Οντως δεν μπορω να το καταλαβω αν δεν το δω... Αλλα υπολογισε οτι κατω απο τις βιδες τις ποδια θα μπει και αυτο... Με προβληματισες παντως


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Μισο μπερδευτηκα.... Ειναι μακρια οποτε θα βρει η ειναι μακρια και δεν βρισκει.... Οντως δεν μπορω να το καταλαβω αν δεν το δω... Αλλα υπολογισε οτι κατω απο τις βιδες τις ποδια θα μπει και αυτο... Με προβληματισες παντως


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ίσως η επέκταση είναι τόσο μακρυά που δε φτάνει το βύθισμα του μπροστινού για να μαγκώσει στο πάνω μέρος της ποδιάς. Ίσως και όχι...
Τα μαμά φερά στα άφρικα έχουν την τάση να φωλιάζουν στην ποδιά σε ακραία βυθίσματα του μπροστινού.
Το δικό μου μετά απο άλμα (με ασετάριστο πιρούνι) καβάλησε την ποδιά με αποτέσεμα το μηχανάκι μετά να μη στρίβει. Πώς δεν έπεσα έστω κι απο το σοκ πως δε μπορώ να στρίψω δεν ξέρω... Αποτέλεσμα ήταν να μου σπάσει το φτερό στην ένωση με την επικαλαμίδα από το ζόρισμα, να χαλαρώσει έτσι ακόμα παραπάνω και μετά να μαγκώνει ευκολότερα.. Έκοψα 4-5 cm απο το φτερό και ησύχασα. Δες φωτό από το μηχανάκι για να καταλάβεις τι εννοώ και ποιά σημεία. Πρώτο post, πρώτες 2 φωτό φαίνεται καλύτερα
Τώρα βασικά που ξαναείδα τις φωτό μου στο λινκ που σου έστειλα, μάλλον δύσκολο να φτάσει τόσο ψηλά η επέκταση για να καβαλήσει την ποδιά. Καλύτερα όμως να τσεκάρεις τις αποστάσεις σου κλπ και να το έχεις στο νού σου στο χώμα.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Να μωρέ εδώ, μαζεύω πραγματάκια για την καλή μου..




Το αμορτισέρ μόνο δεν έχω ακόμα στα χέρια μου..
Η αναμονή με σκοτώνει.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Για σήμερα μέχρι τα μεσάνυχτα η HELL έχει 40% έκπτωση!!!

HEL Performance | Stainless Steel Braided Brake Lines

Τσίμπησα για εμπρός και πίσω, θα γίνουν έργα ανάπτυξης στην Τενερέλα!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Σημερα ειχε λιπανση στα λαστιχακια απο τις νεες βαλιτσες...Εψαξα κ βρηκα ενα-στα χαρτια κ στις δηλωσεις...-πολυ καλο προϊον τής Wurth για τη δουλεια αυτη.Στη φωτο φαινεται κ ο κωδικος προϊοντος για οποιον ενδιαφερομενο ..Εχει σφουγγαρακι επανω για σωστη ροη του λαδιου σιλικονης ωστε να μην τρεχει απο τα λαστιχακια κ λερωνει εσωτερικα τη βαλιτσα...Εκανα ενα καλο περασμα κ ειδωμεν...Μενει να τις δοκιμασω σε ταξιδακι,ειδικα τωρα που δωσανε και 10 αλογα παραπανω τα αυτοκολλητα ADVride.gr απανω... Οσονουπω βρουυυυυμ λοιπον


Send by mAthosalas' S8-F8 ...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom