Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Τζαμακι για τον ανεμοθωρακα..
Ο ανεμ ειναι ελαφρως φιμε
Μηπως επρεπε να μη βαλω τελειως διαφανο?
Μπορω να το αλλαξω
Τα φωτα σας..


Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Τζαμακι για τον ανεμοθωρακα..
Ο ανεμ ειναι ελαφρως φιμε
Μηπως επρεπε να μη βαλω τελειως διαφανο?
Μπορω να το αλλαξω
Τα φωτα σας..


Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλυτερα ο λευκος....να σπαει ο ογκος κ να μην φαινεται σαν συνεχεια.
 

giannaros900

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
TDM 900 2002
Τζαμακι για τον ανεμοθωρακα..
Ο ανεμ ειναι ελαφρως φιμε
Μηπως επρεπε να μη βαλω τελειως διαφανο?
Μπορω να το αλλαξω
Τα φωτα σας..


Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κράτα το ως έχει..

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Για άλλη μια φορά ήρθαμε παρέα στη δουλειά και για άλλη μια φορά της ψιθύρισα ότι θα έρθει η μέρα που αντί να στρίψουμε για την βιομηχανική, θα συνεχίσουμε ευθεία για βόλτα....
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Και να αναρωτιέσαι γιατί δε μπορείς να ρυθμίσεις συμπλέκτη σωστά κάποιο βόδι το κόλλησε και στραβά μάλιστα
Καινούριο και όλα καλα


Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Και λύνεις και τις δαγκάνες για συντήρηση και είναι κολλημένες..και τα τακάκια σούπερ μάρκα (ανάθεμα αν την έχω ξαναδεί)
Γνήσια και τέλος (δοκιμασμένα πράματα)


Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Και λύνεις και τις δαγκάνες για συντήρηση και είναι κολλημένες..και τα τακάκια σούπερ μάρκα (ανάθεμα αν την έχω ξαναδεί)
Γνήσια και τέλος (δοκιμασμένα πράματα)


Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κινεζικα τακακια, 25$ ολο το σετ 3 δαγκανες αν σου λεει κατι...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Λυπηθηκα να δωσω στην Μουρατεκ 33€ κι εκατσα κι εφτιαξα δικους μου σπιτικους αποστατες για το μπροστινο φτερο, με 2€ κοστος.

Λαμακια απο πρακτικερ, 0.30€ το ενα. Ξετρυπημα στη μεγγενη στα σωστα κεντρα.




Κρεμασμα για βαψιμο με μαυρο ματ σπρει.




Τοποθετηση στις θεσεις του οριτζιναλ φτερου.




Τελικο αποτελεσμα , 2εκ, ψηλοτερο απο πριν.




Και συγκριση πριν και μετα.

 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Λυπηθηκα να δωσω στην Μουρατεκ 33€ κι εκατσα κι εφτιαξα δικους μου σπιτικους αποστατες για το μπροστινο φτερο, με 2€ κοστος.

Λαμακια απο πρακτικερ, 0.30€ το ενα. Ξετρυπημα στη μεγγενη στα σωστα κεντρα.




Κρεμασμα για βαψιμο με μαυρο ματ σπρει.




Τοποθετηση στις θεσεις του οριτζιναλ φτερου.




Τελικο αποτελεσμα , 2εκ, ψηλοτερο απο πριν.




Και συγκριση πριν και μετα.


Φωτο απο το κουκλι βεσπόνι βαλε...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Τι ωραίο που το έχεις το τενερε!!!!!! Πλήρως ερωτεύσιμο!!!!!!!!! Μπράβο σου

Για να είμαι δίκαιος και η βεσπουλα ωραία είναι (απλά δε με ενθουσιάζουν οι βεσπες)

Να τα έχεις πάντα έτσι Κούκλια να τα χαίρεσαι
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Τι ωραίο που το έχεις το τενερε!!!!!! Πλήρως ερωτεύσιμο!!!!!!!!! Μπράβο σου

Για να είμαι δίκαιος και η βεσπουλα ωραία είναι (απλά δε με ενθουσιάζουν οι βεσπες)

Να τα έχεις πάντα έτσι Κούκλια να τα χαίρεσαι
Θενξ! Το Τενερε το ειχα παρει το '13 με 900€ αν θυμαμαι καλα, απο εμπορο. Αρρυθμιστα καρμπυρατερ, μηδενικα φρενα τρυπια εξατμιση και φυσικα ολα τα πλαστικα σπασμενα. Το μοτερ ομως οταν το εβγαλα βολτα κελαηδουσε και τραβαγε σαν τρελο, παρολο που ηταν αρρυθμιστο. Εκατσα λοιπον και το εφτιαξα ολο, κολλησα τα πλαστικα,τα εβαψα, εβαλα το κιτακι αυτοκολλητα ρεπλικα Πετερχανσελ, νεα σελα με εξτρα αφρο, ανοιξα μοτερ και πηρα "καινουρια" κεφαλη με ρεκτιφιε γιατι οι βαλβιδες του ειχαν φτασει στο οριο τους, σερβις στο αμορτισερ, φουλ καινουρια τα σωθηκα των καρμπυρατερ, κολλησα τις μαλακιες της Yamaha στον ηδη ασθενη για το μοτερ σκελετο...




Ολα μονος μου, απειρες ωρες δουλειας πανω του. Με εχει γυρισει σε ολη την Ελλαδα, και με πηγε και με εφερε Ανκονα-Ρωμη-Σιενα, χωρις κιχ παρ'ολα τα 27 του χρονια. Το μονο κακο του ειναι οτι καιει τον πατο του, οπως ολα τα 750, 10λιτρα στην πολη, 7 στην εθνικη. Ολο λεω να το δωσω γιατι στην ουσια πλεον εκτελει χρεη παπιου εντος Αθηνας, μιας και το ΚΤΜ δεν το βαζω κεντρο στην κινηση, αλλα δεν μου παει η καρδια...

Και μια σημερινη , φρεσκια...




Το βεσπακι απο την αλλη ουτε εμενα με τρελαινει, αλλα ειναι το πρωτο μου μηχανακι ας πουμε (το εκλεβα στα μουλωχτα απο τον πατερα μου πιτσιρικας) και μιας και το ειχα ακομα στην αυλη ειπα να περασω δημιουργικα τον χρονο μου. Αυτο ειναι μαλλον του '71 απ'οτι εχω δει απο το VIN, και οταν ξεκινησα το restoration ηταν καπως ετσι, μετα απο ακινησια 20 ετων.

 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Επισης σημερα παρελαβα αυτα τα φτηνιαρικα θερμαινομενα καλυμματα γκριπ. Ειναι με βελκρο κι εφαρμοζουν πανω απο τα γκριπ, δουλευουν με USB και εχουν μονο μια σκαλα, χωρις διακοπτη. Λιγο που τα δοκιμασα στον φορτιστη κανουν δουλιτσα για τις δροσερες μερες για καποιον που δεν εχει θερμαινομενα.

Εγω ομως επειδη ηδη εχω, τα πηρα για αλλη δουλεια. Θελω να τα δοκιμασω απλωμενα μεσα απο την επενδυση του μπουφαν, να θερμαινουν στηθος/κορμο.

 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Θενξ! Το Τενερε το ειχα παρει το '13 με 900€ αν θυμαμαι καλα, απο εμπορο. Αρρυθμιστα καρμπυρατερ, μηδενικα φρενα τρυπια εξατμιση και φυσικα ολα τα πλαστικα σπασμενα. Το μοτερ ομως οταν το εβγαλα βολτα κελαηδουσε και τραβαγε σαν τρελο, παρολο που ηταν αρρυθμιστο. Εκατσα λοιπον και το εφτιαξα ολο, κολλησα τα πλαστικα,τα εβαψα, εβαλα το κιτακι αυτοκολλητα ρεπλικα Πετερχανσελ, νεα σελα με εξτρα αφρο, ανοιξα μοτερ και πηρα "καινουρια" κεφαλη με ρεκτιφιε γιατι οι βαλβιδες του ειχαν φτασει στο οριο τους, σερβις στο αμορτισερ, φουλ καινουρια τα σωθηκα των καρμπυρατερ, κολλησα τις μαλακιες της Yamaha στον ηδη ασθενη για το μοτερ σκελετο...




Ολα μονος μου, απειρες ωρες δουλειας πανω του. Με εχει γυρισει σε ολη την Ελλαδα, και με πηγε και με εφερε Ανκονα-Ρωμη-Σιενα, χωρις κιχ παρ'ολα τα 27 του χρονια. Το μονο κακο του ειναι οτι καιει τον πατο του, οπως ολα τα 750, 10λιτρα στην πολη, 7 στην εθνικη. Ολο λεω να το δωσω γιατι στην ουσια πλεον εκτελει χρεη παπιου εντος Αθηνας, μιας και το ΚΤΜ δεν το βαζω κεντρο στην κινηση, αλλα δεν μου παει η καρδια...

Και μια σημερινη , φρεσκια...




Το βεσπακι απο την αλλη ουτε εμενα με τρελαινει, αλλα ειναι το πρωτο μου μηχανακι ας πουμε (το εκλεβα στα μουλωχτα απο τον πατερα μου πιτσιρικας) και μιας και το ειχα ακομα στην αυλη ειπα να περασω δημιουργικα τον χρονο μου. Αυτο ειναι μαλλον του '71 απ'οτι εχω δει απο το VIN, και οταν ξεκινησα το restoration ηταν καπως ετσι, μετα απο ακινησια 20 ετων.

Οκ, τεράστια μαγκιά και άπειρος σεβασμός!!!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Στείλε link για τα χερούλια σε παρακαλώ
 
Top Bottom