Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Απίστευτα όμορφο το ΧΤΖ :brv:! ( όπως και η βέσπα φυσικά )

Καλλιτέχνης Kώστα και μόνος όλα κιόλας . Εύγε !

Πρέπει μια μέρα να κανονίσουμε Καφέ και συγκέντρωση όσο πιο πολλών με παλαιά- εργαλεία εποχών Disco 80's - 90's ! :sn:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θενξ! Το Τενερε το ειχα παρει το '13 με 900€ αν θυμαμαι καλα, απο εμπορο. Αρρυθμιστα καρμπυρατερ, μηδενικα φρενα τρυπια εξατμιση και φυσικα ολα τα πλαστικα σπασμενα. Το μοτερ ομως οταν το εβγαλα βολτα κελαηδουσε και τραβαγε σαν τρελο, παρολο που ηταν αρρυθμιστο. Εκατσα λοιπον και το εφτιαξα ολο, κολλησα τα πλαστικα,τα εβαψα, εβαλα το κιτακι αυτοκολλητα ρεπλικα Πετερχανσελ, νεα σελα με εξτρα αφρο, ανοιξα μοτερ και πηρα "καινουρια" κεφαλη με ρεκτιφιε γιατι οι βαλβιδες του ειχαν φτασει στο οριο τους, σερβις στο αμορτισερ, φουλ καινουρια τα σωθηκα των καρμπυρατερ, κολλησα τις μαλακιες της Yamaha στον ηδη ασθενη για το μοτερ σκελετο...




Ολα μονος μου, απειρες ωρες δουλειας πανω του. Με εχει γυρισει σε ολη την Ελλαδα, και με πηγε και με εφερε Ανκονα-Ρωμη-Σιενα, χωρις κιχ παρ'ολα τα 27 του χρονια. Το μονο κακο του ειναι οτι καιει τον πατο του, οπως ολα τα 750, 10λιτρα στην πολη, 7 στην εθνικη. Ολο λεω να το δωσω γιατι στην ουσια πλεον εκτελει χρεη παπιου εντος Αθηνας, μιας και το ΚΤΜ δεν το βαζω κεντρο στην κινηση, αλλα δεν μου παει η καρδια...

Και μια σημερινη , φρεσκια...




Το βεσπακι απο την αλλη ουτε εμενα με τρελαινει, αλλα ειναι το πρωτο μου μηχανακι ας πουμε (το εκλεβα στα μουλωχτα απο τον πατερα μου πιτσιρικας) και μιας και το ειχα ακομα στην αυλη ειπα να περασω δημιουργικα τον χρονο μου. Αυτο ειναι μαλλον του '71 απ'οτι εχω δει απο το VIN, και οταν ξεκινησα το restoration ηταν καπως ετσι, μετα απο ακινησια 20 ετων.

Εξαιρετική δουλειά η οποία εκτός από γνώσεις απαιτεί και πολύ μεράκι...!!!
Μην κάνεις το λάθος και το πουλήσεις διότι το συναίσθημα δεν πληρώνεται...;)
Και πάλι μπράβο για την ανακατασκευή...!!!:ok:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Έχεις κάνει πολύ ωραία δουλειά. Και μόνο για το μεράκι και τον χρόνο που έχεις αφιερώσει δεν αξίζει να το πουλήσεις το τενερε.
Και πάλι μπράβο
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Επισης σημερα παρελαβα αυτα τα φτηνιαρικα θερμαινομενα καλυμματα γκριπ. Ειναι με βελκρο κι εφαρμοζουν πανω απο τα γκριπ, δουλευουν με USB και εχουν μονο μια σκαλα, χωρις διακοπτη. Λιγο που τα δοκιμασα στον φορτιστη κανουν δουλιτσα για τις δροσερες μερες για καποιον που δεν εχει θερμαινομενα.

Εγω ομως επειδη ηδη εχω, τα πηρα για αλλη δουλεια. Θελω να τα δοκιμασω απλωμενα μεσα απο την επενδυση του μπουφαν, να θερμαινουν στηθος/κορμο.

Ωραια η σκεψη σου
Ειναι καλο να μοιραζομαστε χρησιμες σκεψεις
Ομως σκεψου αν ειναι απολυτα ασφαλες σε μια πιθανη (που ποτε να μην ερθει) πτωση ή μπορει να σε συμπαρασυρει η συνδεδεμενη καλωδιωση με χειροτερα αποτελεσματα
Μπορει να ειναι ενα απλο φισακι που καθετα απασφαλιζεται πανευκολα αλλα υπο γωνια να συγκρατειται γερα.

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ωραια η σκεψη σου
Ειναι καλο να μοιραζομαστε χρησιμες σκεψεις
Ομως σκεψου αν ειναι απολυτα ασφαλες σε μια πιθανη (που ποτε να μην ερθει) πτωση ή μπορει να σε συμπαρασυρει η συνδεδεμενη καλωδιωση με χειροτερα αποτελεσματα
Μπορει να ειναι ενα απλο φισακι που καθετα απασφαλιζεται πανευκολα αλλα υπο γωνια να συγκρατειται γερα.

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολυ σωστη η παρατηρηση αλλα δεν υπαρχει τετοιο θεμα, γιατι η καταληξη των καλωδιων πανω στις αντιστασεις ειναι 2 πολυ ψιλα καλωδια (εικαζω 2x 0.25mm²) που μπορουν να κοπουν πολυ ευκολα σε καθε περιπτωση αναγκης, ακομη και φωτιας απο βραχυκυκλωμα που λεει ο λογος.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
που το κανεις και ποσο περιπου παει?
Στον ρεμουνδο θα την στείλω και θα σου πω για χρηματα αφού το ανοίξει.
Στον Γκάντι πλήρωσα 120 ευρώ... Φουλ επισκευή.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σέρβις πίσω ανάρτησης και προσωρινά θα δουλέψω με το αμορτισέρ που κουβαλησε τον ζυμαρουλη στο παμιρ..




Advphone....
κιτρινο ,βυζαντινο κομματι της κιτρινης λαιλαπας.......
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Πριν μερικές μέρες! Δεν έχω νιώσει ποτέ καλύτερη αίσθηση στο γκριπ είναι απίστευτο πραγματικά, η θέρμανση όμως δεν είναι αυτό που θα ήθελα! Στο σκατεμ πάθαινες έγκαυμα και με αυτά σε ίδιες θερμοκρασίες περίπου, ίσα που νιώθεις λίγο ζέστη, πάντως από 6 βαθμούς και πάνω πιστεύω να είναι εντάξει! Η δοκιμή έγινε στους - 3


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Μες στα γούστα νυχτιατικα
Ρε γιατί κάτι δε με αρέσει...να τι δε μου άρεσε...πολύ νοικοκύρης ο προηγούμενος, άρχοντας!!
Τεσπα όλα έγιναν όπως πρέπει και βούτυρο ή γκαζιερα


Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μες στα γούστα νυχτιατικα
Ρε γιατί κάτι δε με αρέσει...να τι δε μου άρεσε...πολύ νοικοκύρης ο προηγούμενος, άρχοντας!!
Τεσπα όλα έγιναν όπως πρέπει και βούτυρο ή γκαζιερα


Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μάλλον εσύ είσαι πολύ μερακλής...;)
 
Top Bottom