Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Να προσθεσω στο παραπανω το εξης. Ειχα φερει τον μπροστινο τροχο στην Αθηνα να ακτινολογηθει σε γνωστο μαγαζι επειδη χρειαζοτανε απο πολυ καιρο αλλα δεν ειχα βρει ευκαιρια - με εξυπηρετησε ο πολυ φιλος TimosV που τον πηγε και τον πηρε καθως εγω εφευγα για το Νησι. Δοθηκε συσκευασμενος με bubblewrap για να μη χτυπηθει (κυριως οι δισκοι) και ο Τιμος που τον παρελαβε τον ξανασυσκευασε, tnx again m8! :ok:

Οταν τον ανοιξα χθες για να μονταρω πανω το ελαφρα χρηιμοποιημενο TKC70, ειδα οτι ελειπε η φακαρολα!! :( Ενταξει, μπορει να τους χαλασε στο βγαλσιμο (που δε νομιζω) αλλα θαπρεπε να βαλουν αλλη και να τον παραδωσουν οπως τον πηρανε. Βρεθηκα λοιπον σε επαρχιακη πολη να ψαχνω για φακαρολα και δεν υπηρχε πουθενα, ουτε στο πολυ μεγαλο λαστιχαδικο της πολης! Βρηκα λοιπον μια παλια σαμπρελα απο παπι (17αρα νομιζω) και εκοψα μια "φακαρολα" αλλα ητανε αρκετα χαλαρη σε 21" τροχο. Να μην τα πολυλογω, ΕΥΤΥΧΩΣ βρηκα μια "ξεχασμενη" φακαρολα σε ενα συνεργειο μετα απο πολυ ψαξιμο και ευτυχως ητανε για 21 τροχο!! Και τη χρειαζομουνα επειγοντως γιατι σημερα το απογευμα πρεπει νακατεβω Αθηνα.

Αυτ(ι)α, οταν δεν ασχολεισαι με κατι μονος δεν ειναι ποτε σιγουρο οτι θα γινει σωστα η δουλεια, δυστυχως.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Πρώτο σφίξιμο αλυσίδας μετά την τοποθέτηση.
Αλλαγή υγρών πίσω φρένου.
Εξαέρωση στο εμπρός γιατί κάτι δε μου άρεσε.
Και το κυριότερο από τα Scorpion trail 2 περάσαμε στα Mutant M+S
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Άδειασμα τεποζίτου.

Είχα ξεχάσει οτι ήμουν ρεζέρβα. Σπρώξιμο στη πρώτη αντλία, αβέρτο 10αρικο και συνεχίζουμε
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Άδειασμα τεποζίτου.

Είχα ξεχάσει οτι ήμουν ρεζέρβα. Σπρώξιμο στη πρώτη αντλία, αβέρτο 10αρικο και συνεχίζουμε
Ελπιζω να μην ειχε πολυ σπρωξιμο.
Εγω μια φορα το επαθα με μεγαλο και οταν μου εσβησε, ημουν σε κατηφορα και με την φορα που ειχα εφτασα σε αντλια!! :laugh:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Ελπιζω να μην ειχε πολυ σπρωξιμο.
Εγω μια φορα το επαθα με μεγαλο και οταν μου εσβησε, ημουν σε κατηφορα και με την φορα που ειχα εφτασα σε αντλια!! :laugh:
Καμιά 150αρια μέτρα ευτυχώς. 'Οχι τπτ άλλο , αλλά θα με είδε κανας ΚΤΜάκιας και θα γέλαγε ότι χάλασε.
Έτσι βγαίνουν οι φήμες
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ελπιζω να μην ειχε πολυ σπρωξιμο.
Εγω μια φορα το επαθα με μεγαλο και οταν μου εσβησε, ημουν σε κατηφορα και με την φορα που ειχα εφτασα σε αντλια!! :laugh:

Είχα μείνει 2 φορές από βενζίνη ψηλά στο βουνό με το ΥΖ πιο παλιά το οποίο δεν είχε ρεζέρβα σαν μοτοκρός. Δεν χρειάστηκε καθόλου σπρώξιμο και κάπου έτσι κατάλαβα πως μου αρέσει πολυ αυτό το αναγκαστικό downhill μόνο που δεν είχε ξεκινήσει ακόμα το κανονικό ποδηλατικό downhill. ;)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Έτοιμη και η σελιτσα...δεν το περίμενα να κάνει τέτοια δουλειά, με το ανάγλυφο στο πλάι



advphone
A εσυ ετοιμαζεσαι για πολυ μακρια!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
A εσυ ετοιμαζεσαι για πολυ μακρια!!
το καλλυμα αλλαξα, γιατι ειχε λερωθει το κοκκινο σε σημειο που δεν καθαριζε καλα.
δεν ηταν θεμα ταξιδιου...δηλαδη.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έτοιμη και η σελιτσα...δεν το περίμενα να κάνει τέτοια δουλειά, με το ανάγλυφο στο πλάι



advphone
Με γεια... ;)
 
Top Bottom