Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αν τους το πεις και τους πεις και τις ροπες τοτε ναι Αλλιως οχι απ οτι ειδα
Το αυτο
Ροποκλειδο έβαλαν μόνο στις βίδες της δαγκάνας κ του σενσορα Αβς
Στις άλλες οχι
Οι πίσω αλλωστε έχουν ψηλη ροπή στα 105 νομίζω
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το αυτο
Ροποκλειδο έβαλαν μόνο στις βίδες της δαγκάνας κ του σενσορα Αβς
Στις άλλες οχι
Οι πίσω αλλωστε έχουν ψηλη ροπή στα 105 νομίζω
:friendship:

Και μάλιστα πίσω, πρώτο σφίξιμο στα 80-85 και μετά στα 105 σταυρωτά.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ναι Γιάννη είναι
Μάλιστα αρκετοί το 1ο σφυξιμο το δίνουν κ στα 55 αντί του 80 που αναφέρει ο Κώστας
Ομως για το 105 όλοι συμφωνουμε
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Καινούργια λάστιχα (Brigestone AT41) και led λάμπες μεσαίας & μεγάλης σκάλας.

Η τοποθέτηση led είχε αρκετή μανούρα καθώς εκτυπώθηκαν πιο μακριά καπάκια φαναριού σε 3D printer και έγινε DIY οπή στο εκτυπωμένο καπάκι της μεγάλης σκάλας γιατί δεν χωράει μέσα η καλωδίωση της led λάμπας.





 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Η τοποθέτηση led είχε αρκετή μανούρα καθώς εκτυπώθηκαν πιο μακριά καπάκια φαναριού σε 3D printer και έγινε DIY οπή στο εκτυπωμένο καπάκι της μεγάλης σκάλας γιατί δεν χωράει μέσα η καλωδίωση της led λάμπας.
Αν η λάμπες έχουν απο πίσω ψύκτρες ή και ανεμιστήρα άνοιξε στο καπάκι απο την κάτω πλευρα (ώστε να μην μπαίνει νερό ) μερικές τρύπες ώστε να διευκολύνεις την ροή αέρα και την ψύξη.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Αν η λάμπες έχουν απο πίσω ψύκτρες ή και ανεμιστήρα άνοιξε στο καπάκι απο την κάτω πλευρα (ώστε να μην μπαίνει νερό ) μερικές τρύπες ώστε να διευκολύνεις την ροή αέρα και την ψύξη.
Πολύ καλή παρατήρηση, ευχαριστώ! Έχουν ψήκτρα με ανεμιστήρα. Δεν είχα σκεφτεί ότι χρειάζεται, αν και το μόνο λογικό είναι οτι κάπου πρέπει να πάει αυτός ο ζεστός αέρας.

Και πάνω που νόμιζα ότι είχα τελειώσει με αυτό...Εμπρός καλό μου τρυπάνι!

Το φως των led λαμπών είναι πολύ καλό με τρομερή βελτίωση στη διάχυση υπό κλίση μέσα στη στροφή.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πολύ καλή παρατήρηση, ευχαριστώ! Έχουν ψήκτρα με ανεμιστήρα. Δεν είχα σκεφτεί ότι χρειάζεται, αν και το μόνο λογικό είναι οτι κάπου πρέπει να πάει αυτός ο ζεστός αέρας.

Και πάνω που νόμιζα ότι είχα τελειώσει με αυτό...Εμπρός καλό μου τρυπάνι!

Το φως των led λαμπών είναι πολύ καλό με τρομερή βελτίωση στη διάχυση υπό κλίση μέσα στη στροφή.
Σωστή η ιδέα του Σπύρου. Πάρε ένα τρυπανάκι 6αρακι και άνοιξε 3-4 τρύπες στη κάτω μεριά απλά να το θυμάσαι άμα την πλένεις να περνάς καμιά ταινία στο σημείο.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Σωστή η ιδέα του Σπύρου. Πάρε ένα τρυπανάκι 6αρακι και άνοιξε 3-4 τρύπες στη κάτω μεριά απλά να το θυμάσαι άμα την πλένεις να περνάς καμιά ταινία στο σημείο.
Έτοιμο!!! Μετράει η τηλεργασία! :pc:
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Χαζή ερώτηση. Ή μπορεί και όχι. Τα σπρέι αλυσίδας λήγουν; Έχω δυο ολοκαίνουργια μπουκάλια που είναι τριών ετών και κάτι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μπαααα...
Έχω και εγώ.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Χαζή ερώτηση. Ή μπορεί και όχι. Τα σπρέι αλυσίδας λήγουν; Έχω δυο ολοκαίνουργια μπουκάλια που είναι τριών ετών και κάτι.
Εγώ βρήκα και κάτι denicol 10ετιας και βάλε και είχα την ίδια απορία αλλά τελικά τα χρησιμοποίησα ... σαν καινούργια δουλεύουν. Αρκεί να έχει αέριο για να βγεί έξω. Ανακινησέ το καλά πριν την χρήση.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγώ βρήκα και κάτι denicol 10ετιας και βάλε και είχα την ίδια απορία αλλά τελικά τα χρησιμοποίησα ... σαν καινούργια δουλεύουν. Αρκεί να έχει αέριο για να βγεί έξω. Ανακινησέ το καλά πριν την χρήση.
Και αέριο να μην έχουν, ξαναγεμίζουν!!!
Θέλει μια διαδικασία βέβαια, αλλά γίνεται!
 
Top Bottom