Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πρωινή φλασιά. Αυτές τις μέρες που το πρωί είναι όλα μούσκεμα σα να έχει βρέξει, έχει νόημα η ρύθμιση σε rain mode ???
Και ναι και όχι. Έχεις καταλάβει να γλιστράει ο πίσω τροχός στο νορμάλ; Το XR αρχίζει τον χορό παντού στο road και το λαμπάκι του τραξιον λέει συχνά "άντε πάλι σε γλίτωσα", μια μοτοσικλέτα με "κανονικά" άλογα και ροπή πιθανό να μην το κάνει. Δεν υπάρχει λάθος επιλογή, το βασικό είναι να καβαλάς χωρίς ανησυχία.

Εγώ δεν το άλλαξα αλλά δεν μένω και Αθήνα που σίγουρα είναι χειρότερη κατάσταση το πρωί..
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Έτσι όπως οδηγάω εγώ προς το παρόν (δε βρίσκω emoji κότας) το μηχανάκι δε γλιστράει ποτέ πουθενά. Για την ηρεμία του μυαλού μου το λέω.

και όχι για Αθήνα… για επαρχιακούς…
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Έτσι όπως οδηγάω εγώ προς το παρόν (δε βρίσκω emoji κότας) το μηχανάκι δε γλιστράει ποτέ πουθενά. Για την ηρεμία του μυαλού μου το λέω.

και όχι για Αθήνα… για επαρχιακούς…
μια δοκιμή θα σε πείσει...
για την ηρεμία του μυαλού και μόνο θα πάταγα τα 2-3 κλικ που θέλει για να ενεργοποιηθεί ...
αφού τα έχουμε τα ηλεκτρονικά ας τα χρησιμοποιήσουμε!!!
:friendship:
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Έτσι όπως οδηγάω εγώ προς το παρόν (δε βρίσκω emoji κότας) το μηχανάκι δε γλιστράει ποτέ πουθενά. Για την ηρεμία του μυαλού μου το λέω.

και όχι για Αθήνα… για επαρχιακούς…
Θα το βάζεις αφού το έχει.
Ποτέ δε ξες ,κάλλιο γαηδουρόδενε
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Της πήρα νέα, μεταχειρισμένη, εξάτμιση. Λίγο χτυπημένη σε σημείο που δεν φαίνεται, για το μάτι...

Μου έκαναν και ψηστήρι για να φτιάξω το XR στα 190 άλογα αλλά το μάτι ήταν στο R1250R.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Της πήρα νέα, μεταχειρισμένη, εξάτμιση. Λίγο χτυπημένη σε σημείο που δεν φαίνεται, για το μάτι...

Μου έκαναν και ψηστήρι για να φτιάξω το XR στα 190 άλογα αλλά το μάτι ήταν στο R1250R.
Ωχχχχ ..πηγες από άγγελο
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Της πήρα νέα, μεταχειρισμένη, εξάτμιση. Λίγο χτυπημένη σε σημείο που δεν φαίνεται, για το μάτι...

Μου έκαναν και ψηστήρι για να φτιάξω το XR στα 190 άλογα αλλά το μάτι ήταν στο R1250R.
Photo or didn't happen
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Photo or didn't happen
Εννοείται ότι βαρέθηκα να την βάλω επάνω

Αλλά έπλυνα το μηχανάκι... Και πάλι μπράβο στον φιλτατο Παναγιώτη στο Ηράκλειο που με το μαντζουνι του ξεκολλάει το μυγακι για πλάκα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Άλλαξα το πλαστικό προστατευτικό ψυγείου, με το μεταλλικό της ktm μετά απο πολύ ψάξιμο στο να το βρώ καθως είναι discontinued σαν ανταλλακτικό
.
Είχες κακή ψύξη με το πλαστικό?
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Είχες κακή ψύξη με το πλαστικό?
Όχι κάτι το ιδιαίτερο τα γνωστά, σε κίνηση με 1η-2η, αλλά το άλλαξα με την λογική ότι θα είναι καλύτερα θα δείξει... Στο 990 που είχα παλαιότερα με το πλαστικό το ειχα αφήσει.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Άλλαξα επίσης και τους καθρέφτες και εβαλα αυτους τους σπαστούς.
Να έχεις υπόψη πως τα τζάμια τους μπορεί να φύγουν από τη θέση τους οπότε να είσαι υποψιασμένος όσον αφορά αυτό.
Κατά τα άλλα είναι πολύ πρακτικοί αλλά όχι χωρίς τρέμουλο...
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Να έχεις υπόψη πως τα τζάμια τους μπορεί να φύγουν από τη θέση τους οπότε να είσαι υποψιασμένος όσον αφορά αυτό.
Κατά τα άλλα είναι πολύ πρακτικοί αλλά όχι χωρίς τρέμουλο...
Ναι το διαπίστωσα για το τρέμουλο, για τα τζάμια δεν ειχα ιδέα αλλα θα έχω το νού μου, ευχαριστώ.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Θερμοσυστελομμενα γκριπ ....γιατί αν χαλάσουν τα μαμά, θες νεφρό.
Motowash Αμφιθέας



advphone
Ερώτηση
Αν τα μαμά από κάτω είναι θερμαινόμενα, δουλεύει το όλο πράγμα με τα θερμοσυστελλόμενα?
 
Top Bottom