Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
To άφησα να δουν το κοντέρ. "Είναι το μαμά κοντέρ;" Ναι. "Να δω και κάτι άλλο;" Εμ... Βασικά, χρόνο έχεις; "Γίνεται χαμός". ΟΚ, άρα να μην δεις κάτι άλλο γιατί δεν θα προλαβαίνεις και θα μου πεις κανένα νούμερο τρελό, αυτά που έχω δει είναι αυτά, κουβέντα να γίνεται, το κοντέρ δες που είναι "βασικό" γιατί με τα άλλα θα βγάλω άκρη σιγά σιγά.

Και πάμε παρακατ...
Σε ποιο μηχανάκι μεσιέ ή δεν παίζει ρόλο?
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To X

Έχει γερμανική σχεδίαση, αυστριακή καρδιά και "ιταλική ψυχή" με αντίστοιχα θέματα. Απρίλια φορνεβερ!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για να μην ανοίγω άλλο θέμα, πού θα μπορούσα να τυπώσω αυτοκόλλητο για το transalp? εννοώ o τάγκι βενζίνης, τα πλαστικά γύρω και τα 2 πλαστικά στο πλάι πίσω.
Φαντάζομαι πάω από εκεί με την μηχανή, παίρνουν μέτρα κτλ. Πιο πολύ vinyl wrap θα έλεγα, παρά μεμονωμένα αυτοκόλλητα.

Παράδειγμα https://www.acmegraphic.com/wp-content/uploads/2021/08/motorcycle-decal-wrap.jpg
Δες στους DXL Graphics
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Για να μην ανοίγω άλλο θέμα, πού θα μπορούσα να τυπώσω αυτοκόλλητο για το transalp? εννοώ o τάγκι βενζίνης, τα πλαστικά γύρω και τα 2 πλαστικά στο πλάι πίσω.
Φαντάζομαι πάω από εκεί με την μηχανή, παίρνουν μέτρα κτλ. Πιο πολύ vinyl wrap θα έλεγα, παρά μεμονωμένα αυτοκόλλητα.

Παράδειγμα https://www.acmegraphic.com/wp-content/uploads/2021/08/motorcycle-decal-wrap.jpg
Λογικα έχει και ετοιμα αυτοκόλλητα με διάφορα σχεδια, για Ktm τουλάχιστον είχε που ειχα κοιτάξει σε αυτον που λέει ο thenos, στο DXL, φαντάζομαι και για transalp, οπως επίσης κάνει και custom απο όσο ξέρω...
 
Τελευταία επεξεργασία:

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Ναι ναι θα πάρω εκεί αύριο, γιατί και εγώ custom έχω φτιάξει.
Ωραίο μαγαζί, έχουν κάνει και jet ski!
Θα δούμε, αναλόγως τιμής, γιατί δεν με καίει κιόλας!
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Νομίζω λες πολλά.
Μπορεί να είναι λιγότερα Κώστα, ειχα ρωτήσει εναν στο motomarket με ενα 950 που ειχε κάνει custom και αν θυμάμαι καλά με τοποθέτηση μαζί τόσο μου είχε πει, δεν έχω προσωπική εμπειρία οπότε δεν είμαι σίγουρος, μπορεί να έχεις δίκιο...καλύτερα να ρωτήσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
200 ευρώ??? :oops:
Με 180+φπα έβαλα στο γραφείο 2 αυτοκόλλητα 2.20×1.40m διατρυτα στα τζάμια!! :roflmao:

Ναι αν είναι τοσα, δεν αξίζει! Τα φτιάχνω στο πορτοκαλί.:yew:

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
200 ευρώ??? :oops:
Με 180+φπα έβαλα στο γραφείο 2 αυτοκόλλητα 2.20×1.40m διατρυτα στα τζάμια!! :roflmao:
Είχα πάει κάποτε, να ρωτήσω στην μαμάκα bmw, πόσο έχει το μπαράκι σχήματος Π, που έχει στην ζελατίνα το adv το 1200!!!
Σκεφτόμουν να έβαζα τότε την ζελατίνα του adv, με όλα τα παρελκόμενα!!!!
Μου είχαν πει, εκείνα τα "παλιά" χρόνια, 140€!!!! Ένα κομματάκι αλουμίνιο.... :oops:
Την ίδια περίοδο, είχα βάλει με 300€, κάγκελα στο πίσω μικρό μπαλκόνι του σπιτιού :wacky:!!!!
Καταλαβαίνεις τι "πήρανε" φυσικά.... :ha
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
"Αγααααπη μου, πού πήγαν τα κάγκελα από το πίσω μικρό μπαλκόνι????"
:ha:ha
Τα κάγκελα εμειναν στη θέση τους, και το κομματάκι αλουμίνιο στη θέση του (στην αποθήκη της αντιπροσωπείας :laugh: )
Ήταν δίκαιο, έγινε πράξη!!!! :ha
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μπορεί να είναι λιγότερα Κώστα, ειχα ρωτήσει εναν στο motomarket με ενα 950 που ειχε κάνει custom και αν θυμάμαι καλά με τοποθέτηση μαζί τόσο μου είχε πει, δεν έχω προσωπική εμπειρία οπότε δεν είμαι σίγουρος, μπορεί να έχεις δίκιο...καλύτερα να ρωτήσει.
Λογικό το νούμερο ή ας το πω πιο σωστά κάπου εκεί παίζουν τα ΚΤΜ στην αγορά καλώς ή κακώς (με την έννοια του δεν βλέπω τον λόγο να ανοίξει ακόμα μιά κουβέντα αν είναι υπερβολή η χρέωση του αυτοκολληταζή - ε, ε, γλωσσοπλασία), έχουν και κάμποση επιφάνεια βέβαια να καλυφθεί.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
200 ευρώ??? :oops:
Με 180+φπα έβαλα στο γραφείο 2 αυτοκόλλητα 2.20×1.40m διατρυτα στα τζάμια!! :roflmao:

Ναι αν είναι τοσα, δεν αξίζει! Τα φτιάχνω στο πορτοκαλί.:yew:

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.!!
Ε ναι, στο πορτοκαλί τα 200€ θα είναι το μικρότερο νούμερο που θα ακούς, οπότε όλα νορμάλ.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε ναι, στο πορτοκαλί τα 200€ θα είναι το μικρότερο νούμερο που θα ακούς, οπότε όλα νορμάλ.
Δεν ήσουν εσύ το nuda που διασταυρωθηκαμε λίγο πριν την Αττική οδό λοιπόν...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λογικό το νούμερο ή ας το πω πιο σωστά κάπου εκεί παίζουν τα ΚΤΜ στην αγορά καλώς ή κακώς (με την έννοια του δεν βλέπω τον λόγο να ανοίξει ακόμα μιά κουβέντα αν είναι υπερβολή η χρέωση του αυτοκολληταζή - ε, ε, γλωσσοπλασία), έχουν και κάμποση επιφάνεια βέβαια να καλυφθεί.
Είναι και η ποιότητα .
2 χρόνια τα διάτρητα στον Γκάντι και δεν έχουν κουνηθεί, ούτε αλλάξει χρώμα.
Αντέχουν σε γρατσουνιές κλπ.
 
Top Bottom