Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
akis69
Καλοτάξιδοι και απεφτοι!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Σας μερσω όλους!!
Το μπαούλο βγήκε, πήγε στην αποθήκη και δύσκολα θα ξαναμπεί πάνω.
Δεν είμαι φαν κι εγώ.
Μόνο αν πάω για καμία δουλειά στο κέντρο και θέλω να αφήσω κράνος μέσα το οποίο σπανίζει πολυυ!
Θενο, κοίτα άμα δεν τα βρούμε,δεν χάθηκε ο κόσμος, αγγελία και πάμε για άλλα.
Αλλά το μηχανάκι το πήρα το Σάββατο, προχθές,απλά το Σάββατο γυρίσαμε στην Πάτρα βράδυ και χθες ήμουν στη γύρα,δεν είχα χρόνο και γι'αυτό το έβαλα σήμερα.
Θα υπάρξει και συνέχεια στο section της μοτοσυκλέτας για να την φέρω στα μέτρα μου όσον αφορά κάποια έξτρα που θέλω να βάλω.
Καθώς και κάποια που θέλω να βγάλω,όπως τον συναγερμό και τα κάγκελα εμπρός που θα μπουν και τα δύο σε αγγελία .
Σιγά σιγά.
Ένα σέρβις πρώτα και το βλέπουμε μετα.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Σας μερσω όλους!!
Το μπαούλο βγήκε, πήγε στην αποθήκη και δύσκολα θα ξαναμπεί πάνω.
Δεν είμαι φαν κι εγώ.
Μόνο αν πάω για καμία δουλειά στο κέντρο και θέλω να αφήσω κράνος μέσα το οποίο σπανίζει πολυυ!
Θενο, κοίτα άμα δεν τα βρούμε,δεν χάθηκε ο κόσμος, αγγελία και πάμε για άλλα.
Αλλά το μηχανάκι το πήρα το Σάββατο, προχθές,απλά το Σάββατο γυρίσαμε στην Πάτρα βράδυ και χθες ήμουν στη γύρα,δεν είχα χρόνο και γι'αυτό το έβαλα σήμερα.
Θα υπάρξει και συνέχεια στο section της μοτοσυκλέτας για να την φέρω στα μέτρα μου όσον αφορά κάποια έξτρα που θέλω να βάλω.
Καθώς και κάποια που θέλω να βγάλω,όπως τον συναγερμό και τα κάγκελα εμπρός που θα μπουν και τα δύο σε αγγελία .
Σιγά σιγά.
Ένα σέρβις πρώτα και το βλέπουμε μετα.
Σε καλό δρόμο είσαι, καλοταξιδοι!
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Καλοτάξιδοι...!
Να σημειώσω πως πέρυσι ακριβώς την ίδια μέρα στην Ναύπακτο (13/03/22) έγινε η ανταλλαγή των Vstrom και KTM 950 μεταξύ του Άκη και του todor με την σχετική ιεροτελεστία...
Έκτοτε τα απαρνήθηκαν αμφότεροι...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα απαρνηθηκα, σχετικό ειναι...
Σαν τρελός θελω να γυρισω στην αγκαλιά ενος 1090.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Στον ωραιοτερο χρωματισμο...;) καλοταξιδο, πολυ ομορφο.
Συμφωνώ!
Εν τω μεταξύ στο ίδιο χρώμα είχα και το στρώμ που δεν το λες και το πιο συνηθισμένο!!
Είπα να περιμένω λίγο καιρό ακόμα αλλά εμφανίστηκε μπροστά μου η αγγελία και δεν μπόρεσα να αντισταθώ :happy:
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
......
Θα υπάρξει και συνέχεια στο section της μοτοσυκλέτας για να την φέρω στα μέτρα μου όσον αφορά κάποια έξτρα που θέλω να βάλω.
Καθώς και κάποια που θέλω να βγάλω,όπως τον συναγερμό και τα κάγκελα εμπρός που θα μπουν και τα δύο σε αγγελία .
Σιγά σιγά.
Ένα σέρβις πρώτα και το βλέπουμε μετα.
Περιμένω εναγωνίως να δω γιατί θες να αφαιρέσεις τον συναγερμό (που υποθέτω είναι και μαμά ).
Εγώ θα τον κρατούσα και θα πρόσθετα και ένα μόνιμοτο τρακερακι μπαϊ δε γουεη .
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Περιμένω εναγωνίως να δω γιατί θες να αφαιρέσεις τον συναγερμό (που υποθέτω είναι και μαμά ).
Εγώ θα τον κρατούσα και θα πρόσθετα και ένα μόνιμοτο τρακερακι μπαϊ δε γουεη .
Αφενός στο σπίτι το μηχανάκι μπαίνει σε αυλή και κλειδώνεται κιόλας, αφετέρου,δεν χρησιμοποιείται σαν καθημερινό μέσο,αλλά είναι για βόλτα κυρίως.
Στο παρελθόν ο αδερφός μου κι ένας φίλος έχουν αντιμετωπίσει θέματα με συναγερμό (δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει από τότε βέβαια τον τρόπο που δουλεύουν).
Πχ ο αδερφός μου στην πορεία με ένα Βερσυς, του άναβαν στα καλά καθούμενα τα αλαρμ πολλές φορές.
Και λέω να τον αφαιρέσω μιας και δεν θα χρησιμοποιείται.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Αφενός στο σπίτι το μηχανάκι μπαίνει σε αυλή και κλειδώνεται κιόλας, αφετέρου,δεν χρησιμοποιείται σαν καθημερινό μέσο,αλλά είναι για βόλτα κυρίως.
Στο παρελθόν ο αδερφός μου κι ένας φίλος έχουν αντιμετωπίσει θέματα με συναγερμό (δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει από τότε βέβαια τον τρόπο που δουλεύουν).
Πχ ο αδερφός μου στην πορεία με ένα Βερσυς, του άναβαν στα καλά καθούμενα τα αλαρμ πολλές φορές.
Και λέω να τον αφαιρέσω μιας και δεν θα χρησιμοποιείται.
Δες μήπως απλά τον απενεργοποιήσεις πριν τον ξηλώσεις (αν είναι και ο εργοστασιακός συναγερμός τότε μάλλον σίγουρα γίνεται, τουλάχιστον στο δικό μου S1000XR).
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Αν υπάρ
Δες μήπως απλά τον απενεργοποιήσεις πριν τον ξηλώσεις (αν είναι και ο εργοστασιακός συναγερμός τότε μάλλον σίγουρα γίνεται, τουλάχιστον στο δικό μου S1000XR).
Αν υπάρχει τέτοια επιλογή, τότε παίζει να γίνει.
Θα μιλήσω με τον μηχανικό που τα δουλεύει αρκετά χρόνια, πιθανόν να ξέρει.
Θα ψαχτω και στο ίντερνετ, εκτός αν αναφέρει και το βιβλίο της μοτοσυκλέτας κάτι,δεν έχω αφιερώσει πολύ χρόνο ακόμα εκεί.
Θενξ .
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρε σεις τι συζητάμε τώρα, αλήθεια. Μπορείς πάντα να μην πειράζεις και τίποτα (αν δεν αποδειχθεί ότι έχει πρόβλημα) και να το λιώσεις στην βόλτα για το επόμενο δίμηνο γιατί μετά θα μπει αγγελία :p
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ρε σεις τι συζητάμε τώρα, αλήθεια. Μπορείς πάντα να μην πειράζεις και τίποτα (αν δεν αποδειχθεί ότι έχει πρόβλημα) και να το λιώσεις στην βόλτα για το επόμενο δίμηνο γιατί μετά θα μπει αγγελία :p
Και να λεει σαν πρωτο εξτρα .....εργοστασιακος συναγερμος.
:happy:
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ρε σεις τι συζητάμε τώρα, αλήθεια. Μπορείς πάντα να μην πειράζεις και τίποτα (αν δεν αποδειχθεί ότι έχει πρόβλημα) και να το λιώσεις στην βόλτα για το επόμενο δίμηνο γιατί μετά θα μπει αγγελία :p
Θεωρητικά ήρθε για να μείνει όμως ποτέ δεν ξέρεις πως έρχονται τα πράγματα.
Για το στρώμ πχ είπα τότε πάρτο και βλέπουμε και το κράτησα 5.5 χρόνια.
Όταν άλλαξαν τα θέλω μου , πουλήθηκε.
Γενικά τα μηχανάκια θέλω να τα φέρνω στα μέτρα μου, σύμφωνα με τις ανάγκες και την χρήση που κάνω, οπότε θελω να βάλω 2-3 πράγματα για προστασία και δυνατότητα φόρτωσης αποσκευών και επειδή είμαι και καγκουρας, κάποια στιγμή στο μέλλον με καλύτερα οικονομικά -ελπιζω- μια εξάτμιση γιατί έχει πολύ ωραίο ήχο!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τι μου θύμησες τώρα. Από τα πρώτα πράγματα που ήθελα να αλλάξω στο 950, την σέλα... Τελικά "άλλαξα" οπίσθια και δεν το παίρνω για να πάω "μακριά" :p
Να δούμε φέτος αν θα με πιάσει προκοπή.
 
Top Bottom