Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Ρε παιδες αυτό το κάλυμμα δε μειώνει τη ροή του αέρα?
Χαζή ερώτηση ίσως, αλλά μήπως το παραπάνω μειώνει τον όγκο που χρειάζεται ο χώρος καύσης για να γίνει η ανάφλεξη?
Δεν υπάρχει θέμα. Δεν είναι τόσο πυκνό όσο φαίνεται στην φωτό... Το έχω χρησιμοποιήσει εκτενώς σε 690enduro χωρίς να δω κάποια διαφορά στην απόδοση. Απ' την άλλη το τι μάζευε (που δεν έφτανε στο φίλτρο) ήταν απίστευτο! Σκέψου το σαν το λάδι στο φίλτρο, παρότι ένα αλάδωτο φίλτρο θα ήταν πιο ελεύθερο, θα το έβαζες ποτέ χωρίς να το λαδώσεις;

Στάλθηκε από το SM-J330FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ρε παιδες αυτό το κάλυμμα δε μειώνει τη ροή του αέρα?
Χαζή ερώτηση ίσως, αλλά μήπως το παραπάνω μειώνει τον όγκο που χρειάζεται ο χώρος καύσης για να γίνει η ανάφλεξη?
Είναι κάτι σαν το σφουγγάρι που χεις βάλει για σνόρκελ στο 990 Γιάννο.
Ενα είδος προ-φίλτρου δηλαδή.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εξάτμιση
Ζελατίνα

"δεν πιστεύω να βάλεις την τάπα" είπε με νόημα ο πρώην ιδιοκτήτης

εντάξει την έκανα την χάρη...

placebo effect αλλά σαν να γεμίζει πιο σβέλτα η 6η.... ως τα 130.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ένα τεράστιο ευχαριστώ στον Αλέξανδρο εκ Βέροιας Alex990 , γνήσιο απόγονο του Μεγάλου Αλεξάνδρου, ο οποίος μεσολάβησε για να ταπωθεί η τρόμπα πίσω φρένου.
Δευτέρα την έστειλα, Τετάρτη την είχα.
:inlove::inlove:

 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ένα τεράστιο ευχαριστώ στον Αλέξανδρο εκ Βέροιας Alex990 , γνήσιο απόγονο του Μεγάλου Αλεξάνδρου, ο οποίος μεσολάβησε για να ταπωθεί η τρόμπα πίσω φρένου.
Δευτέρα την έστειλα, Τετάρτη την είχα.
:inlove::inlove:

Καλα δεν ντρεπεσαι;;;;;; ¨Κυκλοφορας¨ με αμαξι τωρα;;;;; :laugh:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Άστα φίλε Νίκο...
Αν με δεις έχω κοκκινισει τώρα, σαν το πατζαρι χαχαχα

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Άστα φίλε Νίκο...
Αν με δεις έχω κοκκινισει τώρα, σαν το πατζαρι χαχαχα

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και με το αμάξι στα ίδια είσαι ρε γμτμ;

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σήμερα μεταξύ άλλων, έβγαλα προφιλτρο και φίλτρο για πλύσιμο, απλωμα και στέγνωμα.
Αύριο έχει λάδωμα.
Επί τη ευκαιρία είπα να καθαρίσω και τον περιβάλλοντα χωρο των σωμάτων ψεκασμού, ψεκαζοντας με σπρευ επαφών και καθαρίζοντας τα πάντα με πανάκι μικροϊνών.
Το παράξενο είναι ότι δεν βρήκα υπολείμματα λαδιού σε φιλτροκουτι και πεταλούδες όπως άλλες φορές.
Ειχε, αλλά παρά πολύ λίγα.
Ειναι καλό ή κακό αυτό?



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σήμερα μεταξύ άλλων, έβγαλα προφιλτρο και φίλτρο για πλύσιμο, απλωμα και στέγνωμα.
Αύριο έχει λάδωμα.
Επί τη ευκαιρία είπα να καθαρίσω και τον περιβάλλοντα χωρο των σωμάτων ψεκασμού, ψεκαζοντας με σπρευ επαφών και καθαρίζοντας τα πάντα με πανάκι μικροϊνών.
Το παράξενο είναι ότι δεν βρήκα υπολείμματα λαδιού σε φιλτροκουτι και πεταλούδες όπως άλλες φορές.
Ειχε, αλλά παρά πολύ λίγα.
Ειναι καλό ή κακό αυτό?



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είσαι πολύ ψείρας ρε φιλαράκι μου...:hlb:
Όσον αφορά τα υπολείμματα μάλλον δεν είχες πολλές αναθυμιάσεις λόγω στάθμης λαδιού γι'αυτό και ήταν καθαρά...;)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Σήμερα μεταξύ άλλων, έβγαλα προφιλτρο και φίλτρο για πλύσιμο, απλωμα και στέγνωμα.
Αύριο έχει λάδωμα.
Επί τη ευκαιρία είπα να καθαρίσω και τον περιβάλλοντα χωρο των σωμάτων ψεκασμού, ψεκαζοντας με σπρευ επαφών και καθαρίζοντας τα πάντα με πανάκι μικροϊνών.
Το παράξενο είναι ότι δεν βρήκα υπολείμματα λαδιού σε φιλτροκουτι και πεταλούδες όπως άλλες φορές.
Ειχε, αλλά παρά πολύ λίγα.
Ειναι καλό ή κακό αυτό?



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πεταλούδες + Φιλτροκούτι Καθαρά = ΚαλοΛαδωμένο Φίλτρο + Καλή Στεγανοποίηση
Απουσία Νερο-Λαδιού στο φιλτροκούτι = Σωστή στάθμη λαδιού ,σωστό δούλεμα κινητήρα ,απουσία υπερθέρμανσης ,συχνότητα ανοίγματος-καθαρισμού φιλτροκουτιού.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Πεταλούδες + Φιλτροκούτι Καθαρά = ΚαλοΛαδωμένο Φίλτρο + Καλή Στεγανοποίηση
Απουσία Νερο-Λαδιού στο φιλτροκούτι = Σωστή στάθμη λαδιού ,σωστό δούλεμα κινητήρα ,απουσία υπερθέρμανσης ,συχνότητα ανοίγματος-καθαρισμού φιλτροκουτιού.
πσσσσσσσσσσσσσ......
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αν δεν βρείτε πρόβλημα οι κτμδες, τρελαίνεστε.
Εχετε ξεφυγγγγγ
Αυτό ρε φίλε, δηλαδή σε λίγο θα δούμε θέμα: "Είναι τρεις βδομάδες και η μοτοσικλέτα μου δουλεύει κανονικά, είμαι απελπισμένος τι να κάνω; Είχε τύχει σε έναν ακόμη στην Αμερική αλλά τελικά είχε διαρροή λαδιού και δεν το είχε δει. Είμαι μοναδική περίπτωση βοηθήστε με" :wacky::roflmao::wacky:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Αυτό ρε φίλε, δηλαδή σε λίγο θα δούμε θέμα: "Είναι τρεις βδομάδες και η μοτοσικλέτα μου δουλεύει κανονικά, είμαι απελπισμένος τι να κάνω; Είχε τύχει σε έναν ακόμη στην Αμερική αλλά τελικά είχε διαρροή λαδιού και δεν το είχε δει. Είμαι μοναδική περίπτωση βοηθήστε με" :wacky::roflmao::wacky:
Εγώ την 4η βδομάδα που δούλευε καλά την πούλησα!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σήμερα λαδωσα προφιλτρο+φίλτρο αέρα, λαδωσα αλυσίδα, τσεκάρισα λαδακια, παραφλου και υγρά φρένων και συμπλεκτη, έλεγξα πιέσεις, έβαλα βενζίνη και αύριο δρομοοοοο, άντε να ξεμουδιασουμε και λίγο γιατί σκουριασαμε.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σήμερα λαδωσα προφιλτρο+φίλτρο αέρα, λαδωσα αλυσίδα, τσεκάρισα λαδακια, παραφλου και υγρά φρένων και συμπλεκτη, έλεγξα πιέσεις, έβαλα βενζίνη και αύριο δρομοοοοο, άντε να ξεμουδιασουμε και λίγο γιατί σκουριασαμε.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Tι είναι το κόκκινο σφουγγάρι?
Εκει έχουν όλα τα 990 το γύρισμα για τον αέρα ναι?
Μαλλον από εκεί πέρναγε τόση σκόνη και τα βρήκα στις πεταλούδες (και με πολύ λαδωμένο φίλτρο)
 
Top Bottom