Τραβελι εντουρο - Παρνωνας 2018...the off road story

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Σκληρε...σε εφτιαξα









Ο μαλακός είμαι, ο σκληρός μου πήρε το μηχανάκι και τρέχω να τον φτάσω ... δεν πιάνεται με τίποτα .. το κωλόπαιδο ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Λοιπον !
Η βολτα ηταν υπεροχη και καθολα οργανωμενη , καμια σχεση με τις δικες μου !!
Νομιζω ηλια οτι ο παρνωνας πρεπει να γινετε αυτην την εποχη παντα !
Σιγουρα ηταν ο καλυτερος παρνωνας κατα την δικη μου αποψη τα τελευταια 4 χρονια που παιρνω μερος
Το ενστικτο αλλα και η φιλοσοφια μου ακομα μια φορα βγαινει αληθινο ,δηλαδη οταν εμπιστευεσαι και δινεις χωρο στα νεα παιδια κανουν παπαδες
Μπραβο ηλια γενικως για ολο το σκηνικο που εστεισες προς ευχαριστηση μας
Μπραβο στον Σωτηρη που βοηθησε στο 110 % των δυνατοτητων του
Μπραβο στον μανιακ και στον φορεστερ πρωτον για το οτι κανανε την μουτζουροδουλεια της σκουπας αλλα και μπραβο τους για την δεξιοτητα τους στον χειριζμο των gs ειδικα στον πετρινο γολγοθα που τυχαια μιονο δεν εκατσε στο δρομολογιο ( πολυ κολοπαιδο ο ηλιας κουλα )
Το επιπεδο οπως ειπε ο τεο παραπανω εχει ανεβει πολυ και οχι μονο στον χειριζμο των μοτο αλλα κατα την δικη μου αποψη στην ποιοτητα παιδεια και την κουλτουρα των συμετεχοντων στα δρωμενα ,και η ανοδος ειναι τεραστια
Σιγουρα απο τοτε που θυμαμαι τις χωματινες εξορμησεις μας η εξελιξη ειναι ραγδαια και αναρωτιεμαι μηπως η τρελα ειναι μεταδοτικη,καμια φορα δεν φτανει η λεξη ακραιο για να περιγραψει κανεις τι μπορει να συμβει σε μια απλη χωματοβολτα του advride και το κακο, καλο δεν ξερω,κουτσοι στραβοι κουλοι
(και εννοω τα παιδια χωρις εμπειρια οπως ειμασταν ολοι στην αρχη) και οι υπολοιποι τα καταφερνουν και στην επομενη χωματοβολτα ειναι ολοι τους δεκα σκαλια επανω και το πιο σημαντικο απο ολα ειναι οτι ολο αυτο το παιρνανε και στην σκληρη! καθημερινοτητα τους
Εντελει αυτο το τελευταιο ειναι και η εσανς του χωρου η ταυτοτητα του που χαιρομαι που μεταλαμπαδευεται απο το παλιο στο νεο
Τεσπα με λιγα λογια τους επαιξα μπαλιτσα και στο χωμα και στην ασφαλτο και απο την κουλαμαρα μου οδευω προς την ολοκληρωση μου,να γινω ντακαρισιος !
Εφαγα πετρα πολυ στα ποδια στα χερια στο κρανος αλλα δεν το εβαλα κατω και ειμουν ασθμαινωντας πολλες φορες εκει κοντα στον ηλια στον κορακα στον γακη στον σκληρο καργιολη που το εχει απο κουνια μαλλον!στους παλιοαφρικανους που πεταγανε στον σογκουν που νομιζει οτι ειναι γιαπωνεζος σαμουραι,με αυτο το παλιο σκατεμι 640 adve που πραγματικα ειναι οδοστρωτηρας και με βοηθαει να μετατοπιζω τα ορια μου σε αδιευκρινιστα επιπεδα
Μπραβο σε ολους,εισασταν υπεροχοι !!
Σας ευχαριστω
Τα "αδιευκρίνιστα επίπεδα" είναι κάπου καρφωμένα σε ένα δένδρο με τον οδηγό με ένα παλούκι στο χέρι σαν τον Κόναν τον βάρβαρο :drt:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τα "αδιευκρίνιστα επίπεδα" είναι κάπου καρφωμένα σε ένα δένδρο με τον οδηγό με ένα παλούκι στο χέρι σαν τον Κόναν τον βάρβαρο :drt:
αυτη η φωτο επρεπε καποιος να την ειχε τραβηξει!!!!!!!!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το θέμα είναι ότι βρεθήκαμε όλοι στο ύψωμα......
Σωστός!!! :ok:
Κρίμα που δεν το έγραψε κάνεις σε βίδεο για να δει ο κόσμος την ευκολια:D
ΣΕ λίγο θα γράψετε ότι κάνουμε εντουρο, ενώ η πραγματικότητα είναι ότι διασχιζουμε χωματοδρομους:p
Να επαναλάβω κι εδώ ότι ,εντυπωσιάστηκα για άλλη μια φορά από τις δυνατότητες των Γελαδιών Νταλικών Μονόδρομων. :laugh:
Οταν τις κοίταγα μετά το το ανέβασμα στο ΤΣΙΜΠΟΥΚΟΡΕΜΑ ,δεν μπορούσα να πιστέψω ότι ανέβηκαν.
Κι ας τις είχα δεί με τα μάτια μου να σκαρφαλώνουν τα κοτρώνια.
Και πάνω απ'όλα ,RESPECT στους αναβάτες τους @gsmaniac & @forester
Είστε ΤΡΕΛΛΟΚΟΜΕΙΑ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.:D:p:wacky:
Και :friendship:
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Σωστός!!! :ok:

Να επαναλάβω κι εδώ ότι ,εντυπωσιάστηκα για άλλη μια φορά από τις δυνατότητες των Γελαδιών Νταλικών Μονόδρομων. :laugh:
Οταν τις κοίταγα μετά το το ανέβασμα στο ΤΣΙΜΠΟΥΚΟΡΕΜΑ ,δεν μπορούσα να πιστέψω ότι ανέβηκαν.
Κι ας τις είχα δεί με τα μάτια μου να σκαρφαλώνουν τα κοτρώνια.
Και πάνω απ'όλα ,RESPECT στους αναβάτες τους @gsmaniac & @forester
Είστε ΤΡΕΛΛΟΚΟΜΕΙΑ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.:D:p:wacky:
Και :friendship:
Συμφωνώ. ..respect .... και στα πετροθραυστικα και για @gsmaniac @forester ...
Έσπασαν τις πέτρες και τις πήραν βόλτα


Sent by my super duper secret pooper scooper
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
:D Φαίνονται στις φώτο μαζί με την πέτρα και κάποια παράσημα και μετάλλεια ανδρείας που κέρδισε επάξια η μαυρούλα μου :inlove::inlove::inlove::inlove:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black



Από Θανάση @allen

edit: 2 από το Θανάση ;)


Στο δεύτερο βίντεο, κάπου στο 0:25 έχω πέσει και με πιάνει η κάμερα στο 0:42 να έχω όρθιο το μηχανάκι ξανά, αλλά με μούρη ανάποδα:roflmao: . Για 2-3 μέτρα πριν τελειώσει το γλιστερό χορταράκι μιλάμε... Ούτε κατάλαβα τι έγινε.
Αμέσως όμως κοίταξα να φύγω ξανά, για να μη με πάρει από κατω η ψυχολογία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εχω χαθει σε ενα σωρο φωτογραφιων....πολλες ενδιαφερουσες και τα τοπια υπεροχα...:photo:διαλεξω ξεδιαλεγω,κοβω ραβω αλλά ακομα...το μυαλο ειναι εκει πανω...(ειναι και ακριβες μερικες φωτο γμτ...αυτο το ΙΒΑΝ γεμισε...:D:p)...θα ακολουθησει εντος των ημερων ενα καλο δειγμα για ολους οσοι συνεληφθησαν φωτογραφικα...:cool:
Αν ηξερα το βραχοκηπο-ρεμα-οι αντρες ξεχωριζουν απ'τ'αγορια-τσιBOOKορεμα(ακα @forester ) -ασκησεις ακριβειας-εντουροπαγιδα αγελαδων...θα ειχα περασει μπροστα και θα ειχα στησει τη Φωτογραφικη εκει μεσα...Θα εβγαιναν ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ φωτο...δεν πειραζει...Yπαρχουν αρκετες απο αλλα σημεια...Αλλωστε ελπιζω και ζηταω στην επομενη(και σε καθε επομενη...)αυτο το ρεμα πρεπει να μπαινει παντα στον Παρνωνα...ειναι must και βγαζει πολλα γουστα!!!

Για το ρυθμο ειπαμε?Σε χωμα αλλα και σε ασφαλτινα στροφιλικια εκει μεσα-που ηταν πολλα-ειχαν ολοι σχεδον ενα απιστευτα γρηγορο και γ@ματο ρυθμο!!!Πραγματικα ηταν μια απο τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΙΚΕΣ βολτες μικτες που εχω βρεθει!!!Και το ευτυχες ηταν οτι ολα γινονταν με ΑΣΦΑΛΕΙΑ και ΟΜΑΔΙΚΟΤΗΤΑ!!!Aκομα και με...3ψηφιες ταχυτητες σε πολλα κομματια...ασφαλτο ή χωμα!Το "τραινακι" ηταν πραγματικα αντρικο εδω...κι οχι λελοκατασταση ή σερνόμενο άλα μακρυα γαϊδουρα και χωστον-δωστον-φατον-ριχτον-εγω ποτε θα γινω μανα στυλ...:p

Ο @ilai Λιακος δινει ρυθμο και υποψηφιοτητα για ρεσιταλ οικοδεσποτη γιατι απλα δεν κανει τιποτα αλλο απο τη βολτα του παρεα και με αλλους.και το καραγουσταρω αυτο!:)
Ο Παρνωνας ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!:inlove:
Το ADVride...g@maei δινοντας πολλους ποντους με τετοιες συγκεντρωσεις και συμμετοχες...:ok:

Μην κατσω και αναφερω εναν-εναν απο τους συμμετεχοντες γιατι θελω σεντονι που θα δωσει μια νοτα men(και δεν...:p)αλλά θα αφησει απεξω ολα οσα λεμε και ξαναλεμε...."οσα γινονται εκει πανω μενουν στα βουνα-ΟΜΕΡΤΑ"...:cool:

...αντε και στην επομενη και γρηγορα...ωχ...:eek:η επομενη ειναι η δικη μας εδω...:inlove:για να αρχισουμε χαρτογραφησεις και λοιπα...Χωμ(α) Sweet Home 2 is cominggggg sooooooon :yew:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Suzuki Drz 400s /Honda Xrv 750/ Honda CBR 1100xx
Δεν θα πω πολλά,αλλά ήταν Η ΒΟΛΤΑ!!!!!!Ακομα είμαι γεμάτος από τις διαδρομές,την θέα,την αδρεναλίνη,από την αύρα ολόκληρης της παρέας που ανακάτωσε το βουνο...Ένα μεγάλο μπράβο στον Ηλία για το δύσκολο έργο της ευθύνης και την φιλοξενία και στον καθένα ξεχωριστά,είτε είπαμε πολλά είτε λίγα η αλλάξαμε μια μάτια η έστω μια γκαζια!!Ο καθένας με τον τρόπο του έκανε αυτό το Σ/Κ να γίνει ξεχωριστό!!!Σας ευχαριστώ όλους για την παρέα!!!Θα τα ξαναπούμε εκεί ψηλά με όλους ..σίγουρα!!

Υ.Γ - Το ρέμα Γ@Μ@ΥΣΕ!!!!!!!

Ένα video με κάποιες στιγμές του 2ημερου έτσι να σκονιστουμε πάλι!!

 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
(ειναι και ακριβες μερικες φωτο γμτ...αυτο το ΙΒΑΝ γεμισε...:D:p)
Υπάρχει εναλλακτικός τρόπος πληρωμής για τις φωτό εκτός από λεφτά????
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Υπάρχει εναλλακτικός τρόπος πληρωμής για τις φωτό εκτός από λεφτά????
Σκληρος ακουγεσαι...αν και εφοσον...κατι θα γινει...στειλε φωτο σε ΠΜ...:D
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Σκληρος ακουγεσαι...αν και εφοσον...κατι θα γινει...στειλε φωτο σε ΠΜ...:D
Σκληρός είναι μόνο ΕΝΑΣ. Εγώ είμαι μελάτος...

Στάλθηκε από το ZTE BLADE V0850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δεν θα πω πολλά,αλλά ήταν Η ΒΟΛΤΑ!!!!!!Ακομα είμαι γεμάτος από τις διαδρομές,την θέα,την αδρεναλίνη,από την αύρα ολόκληρης της παρέας που ανακάτωσε το βουνο...Ένα μεγάλο μπράβο στον Ηλία για το δύσκολο έργο της ευθύνης και την φιλοξενία και στον καθένα ξεχωριστά,είτε είπαμε πολλά είτε λίγα η αλλάξαμε μια μάτια η έστω μια γκαζια!!Ο καθένας με τον τρόπο του έκανε αυτό το Σ/Κ να γίνει ξεχωριστό!!!Σας ευχαριστώ όλους για την παρέα!!!Θα τα ξαναπούμε εκεί ψηλά με όλους ..σίγουρα!!

Υ.Γ - Το ρέμα Γ@Μ@ΥΣΕ!!!!!!!

Ένα video με κάποιες στιγμές του 2ημερου έτσι να σκονιστουμε πάλι!!

Το ρεμα ειναι αυτο που ξεκιναει στο 07:18 ?
Λογικα ειναι αυτο που ανεβασε ο Ηλιας @ilai στην αρχη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το ρεμα ειναι αυτο που ξεκιναει στο 07:18 ?
Λογικα ειναι συτο που ανεβασε ο Ηλιας @ilai στην αρχη.
Aυτο ηταν πατημενος δασικος...το ρεμα ηταν αλλο...κανείς δεν ειχε το κουραγιο να βγαλει φωτο η βιντεο...:D:stm: ειναι απο την κατηγορια "ΟΜΕΡΤΑ" που μενουν εκει και μονο εκει θα το δει κανείς...:woho:
 
Top Bottom