Φιλικό Trail Ride 10 Μαρτίου 2024

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
136 συμμετοχες! μεχρι στιγμης...
Μάλλον θα πάω με μπυρίτσες και ποπ-κορν τελικά :brs: τι πλοηγήσεις και π@@ιες... αραχτός σε ένα δέντρο και pics :yew:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σας έχουν στείλει διαδρομές να μπούμε να τραβήξουμε καμοια φωτό;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nibo

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
knobs
172km θα είναι η διαδρομή και διαφορετική από αυτή των 4Χ4 με κοινό μόνο το πρώτο χιλιόμετρο στην εκκίνηση
Βενζινάδικα στο 20km, στο 47km, και στο 136km
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
κάνω copy paste ,όλο το mail !!

Ενημέρωση για τις μοτοσυκλέτες:
Εκκίνηση στις 9:00 ακριβώς! Ειδικά όσοι θέλουν να κάνουν ολόκληρη την διαδρομή των 172 χιλιομέτρων.
Η διαδρομή είτε τελείως διαφορετική από αυτή των 4Χ4, έχουν μόνο κοινό το πρώτο χιλιόμετρο στην εκκίνηση, οπότε δώστε προσοχή!
Η Γραμματεία ανοίγει από τις 7:30, και όσοι είναι οικονομικά τακτοποιημένοι παραλαμβάνουν το αυτοκόλλητό τους (και το roadbook τους σε όσους το έχουν επιλέξει) και ξεκινούν!
Τα ηλεκτρονικά αρχεία θα σταλούν με email στις 17:00 του Σαββάτου.
Περιττό να πούμε ότι μπότες, κράνος, γάντια, θώρακας είναι υποχρεωτικά!
Βενζινάδικα υπάρχουν στο 20km, στο 47km, και στο 136km οπότε υπολογίστε αυτονομία άνω των 90km.
Μπορείτε να οδηγήσετε όσο θέλετε, καθώς υπάρχουν διαφυγές και «καβάτζες» (τα μπλέ ίχνη στο GPS) που μπορείτε να παρακάμψετε κομμάτια της διαδρομής, και να προχωράτε πιο μπροστά. Γενικώς, κάθε 10-20 περίπου χιλιόμετρα, υπάρχει άσφαλτος που μπορείτε να ακολουθήσετε για την επιστροφή.
Γενικώς να οδηγάτε παρέες παρέες, και όχι προκλητικά κι επιθετικά προς τους από πίσω, σπινιάροντας και πετώντας πέτρες ή λάσπες. Η διαδρομή πέρα από 2 δύσκολες ανηφόρες με λίγη πέτρα, δεν έχει γενικώς δυσκολίες.
Στο βασικό ίχνος του GPS υπάρχουν νούμερα που είναι οι «τουλίπες» του Roadbook, οπότε μπορείτε να ξέρετε ανά πάσα στιγμή που βρίσκεστε. Βλέποντας τις «μπλέ» γραμμές – παρακάμψεις, μπορεί να δείτε από που ξεκινά η καθεμία και που καταλήγει, οπότε διαλέγετε και παίρνετε! Ώστε να προχωράτε πιο μπροστά όταν ο ρυθμός σας δεν είναι τόσο γοργός.
Σε κάποια στιγμή το ίχνος σας οδηγεί μπρος – πίσω προς το παλιό λιμανάκι του Λιμνιώνα, όπου αξίζει να το επισκεφτείτε – είναι πολύ ωραίο! Προσοχή εκεί, καθώς συναντάτε αντίθετα συναδέλφους σας! Μπορείτε επίσης να κάνετε στάση στο Σέσι, αλλά γενικώς μην καθυστερείτε!
Στις 16:00 το απόγευμα, στην πρώτη άσφαλτο που συναντάτε, τα παρατάτε και γυρνάτε από άσφαλτο πίσω.
Στην επιστροφή, στον τερματισμό ενημερώνετε για την άφιξή σας ή για τυχόν εγκατάλειψη κι επιστροφή στο σπίτι σας. Παίρνετε το αναμνηστικό σας δίπλωμα (όσοι είχαν δηλώσει μέχρι την Παρασκευή) από την Γραμματεία – στους υπόλοιπους θα δοθούν σε 2ο χρόνο. Κόβουμε την πίτα μας, ξεκουραζόμαστε και αναμένουμε το Party!
Τέλος, φτιάξαμε κι ένα μπλουζάκι Trail Ride και το οποίο δίνουμε σε συμβολική τιμή (5€), για την ενίσχυση του Σωματείου μας!
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
7:30 ανοίγει η γραμματεία
7:30 ανοίγει ο Τεχνικός για τα 4Χ4
8:45 Ενημέρωση ΜΟΤΟ
9:00 Εκκίνηση ΜΟΤΟ
9:15 Ενημέρωση 4Χ4
9:30 Εκκίνηση 4Χ4
13:30 Αρχίζουν τα τερματίζουν τα οχήματα
17:00 Κοπή βασιλόπιτας / κλήρωση δώρων από τα φλουριά
17:30 Τερματισμός τελευταίων οχημάτων
18:00 Rally Dakar - Βασίλης Μπούδρος
18:30 Απονομές Αγώνα 4Χ4
19:00 MotoGP | Losail Qatar
19:45 Επίσημη Κοπή πίτας
20:00 Τιμούμε τους αθλητές του Σωματείου μας
20:30 Party μέχρι τελικής πτώσεως!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Όταν λάβετε το gpx στείλτε μου στο βιμπερ κάποιο καλό παιδάκι για να πάω να σταθώ!!!!

6981875580

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Φρέσκο φρέσκο !!!
Αποστόλη , Τα χρώματα στο χάρτη που εχουν αλλο χρώμα απο το βασικό track, ειναι διαφυγές για να κόβεις δρόμο ; Μαλλον αυτο θα ειναι …


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αποστόλη , Τα χρώματα στο χάρτη που εχουν αλλο χρώμα απο το βασικό track, ειναι διαφυγές για να κόβεις δρόμο ; Μαλλον αυτο θα ειναι …


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έτσι το κωδικοποίω και εγώ Γιώργο!!
Κόκκινη η βασική και τα άλλα παρακάμψεις !!
 

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
Tα σημαιάκια είναι οι λεγόμενες τουλίπες;
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Tα σημαιάκια είναι οι λεγόμενες τουλίπες;

Όχι. Το track στο gps δεν έχει καμμιά σχέση με αυτό των αυτοκινήτων.

Πάντως όσοι δεν έχουν τακτοποιήσει την συνδρομή τους καλό θα είναι να είναι νωρίς αύριο στο Κρυονέρι καθώς προμηνύεται χαμός.
Και καλό θα είναι (και συγχωρέσετε με που το λέω) ασχέτως αν κυκλοφόρησε η διαδρομή, να πληρωθεί η συμμετοχή. Έτρεξαν πολλοί άνθρωποι και έδωσαν χρόνο και κόπο για να περάσουμε εμείς καλά....
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150



9 και μισή θα είμαι εδώ ελάτε με σούζα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συνονόματε αν φύγουμε 9 τα μηχανάκια από Κρυονέρι και σε μισή ώρα είμαστε 1 χιλιόμετρο πιο πάνω θα το κάνουμε 36ωρο :roflmao::roflmao:
Για σούζα ούτε εγώ εγγυώμαι ....για τούμπα μέσα είμαι :roflmao::roflmao:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Όχι. Το track στο gps δεν έχει καμμιά σχέση με αυτό των αυτοκινήτων.

Πάντως όσοι δεν έχουν τακτοποιήσει την συνδρομή τους καλό θα είναι να είναι νωρίς αύριο στο Κρυονέρι καθώς προμηνύεται χαμός.
Και καλό θα είναι (και συγχωρέσετε με που το λέω) ασχέτως αν κυκλοφόρησε η διαδρομή, να πληρωθεί η συμμετοχή. Έτρεξαν πολλοί άνθρωποι και έδωσαν χρόνο και κόπο για να περάσουμε εμείς καλά....
Γιατί θα έχει και αδήλωτους?? :wacky:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Βοηθειααααα


Όπως πάντα της τελευταίας στιγμής...θα έρθω αύριο να δηλώσω , για να μην ζαλίσω τον Δημήτρη τέτοια ώρα έχει κανείς να μου στείλει το road book σε ηλεκτρονική μορφή να δοκιμάσω το dmd 2 που κατέβασα;;;


Ευχαριστώ πολύ

Viber 6981875580

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Κάπου είδα ότι θα έχει περίπου 80 πληρώματα στα αυτοκίνητα (επί δύο άτομα) και οι μοτοσυκλέτες πρέπει να έχουν ξεπεράσει τις 120. Ούτε καφέ δεν θα βρούμε να πιούμε αν δεν πάμε νωρίς o_O:laugh:

Καλή βόλτα σε όλους!
 
Top Bottom