Φιλικό Trail Ride 10 Μαρτίου 2024

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλή βολτα παίδες, να περάσετε όμορφα, καλή διασκέδαση! Με έψηνε και εμένα είναι η αλήθεια αλλά με τόσες συμμετοχές δε θα το ευχαριστιόμουν.
 

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
Μέρες και καλή βόλτα!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αφου δεν μου δανειζετε μηχανακι να τρεξω, να κι εγω. :p

 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μικρή παύση για καθαρό αέρα

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τι ωραία μάζωξη που ήταν αυτή σήμερα! Σε όλα τα Trail Ride που έχω πάει μέχρι τώρα υπάρχει μια αίσθηση γιορτής.

Είχα μια ανησυχία λόγω των πολλών συμμετοχών και των αυτοκινήτων και έτσι πήγα νωρίς αλλά τελικά όλα κύλησαν ομαλά χωρίς καθυστερήσεις και ουρές.

Ο kranomitros είχε πάει ακόμα νωρίτερα και είχε πιάσει πρώτο τραπέζι πίστα. Κάθισα για καφέ και χάζευα τον κόσμο που μαζευόταν. Νομίζω πως τα Tenere 700 είναι πλέον η πλειοψηφία σε τέτοιες διοργανώσεις. Επίσης σήμερα πολλά μικρά, πολλά καθαρά και μετά όλα τα γνωστά μεσαία και μεγάλα on-off της αγοράς. Είδα και τον Αποστόλη apos.zeitou και με αυτή την κίτρινη φωσφοριζέ ολόσωμη φόρμα πρέπει να τον είδαν και από τον διαστημικό σταθμό .

Αποστόλη η δουλειά που έχεις ρίξει επάνω στο XT είναι επικών διαστάσεων, μπράβο για το μεράκι σου!

Και εκεί που πίνω τον καφέ μου αμέριμνος, βλέπω SWM RS500 κίτρινο να παρκάρει απ' έξω. Βγήκα να συστηθώ και να ανταλλάξω πληροφορίες και χάρηκα που το feedback για την εως τώρα εμπειρία ήταν θετικό όπως και το δικό μου. Εντάξει, τα 2 μηχανάκια δεν είναι και μεγάλο στατιστικό δείγμα, αλλά η στατιστική είναι έτσι κι αλλιώς αφηρημένη επιστήμη

Την βόλτα την βγάλαμε μαζί με τον GeorgeKor με το KTM790 και ένα άλλο παιδί, τον Κώστα με το XR250 που δυστυχώς δεν θυμάμαι πως γράφει εδώ. Οι συνθήκες ιδανικές με ωραίο καιρό και λίγες λασπούρες μόνο στα ανήλιαγα. Το κομμάτι της διαδρομής στην Μαλακάσα μέσα στο δάσος ήταν υπέροχο και μου θύμισε πως ήταν η Βαρυμπόμπη πριν καεί.

Τέλος, φαίνεται πια πως το σώμα αρχίζει και μαθαίνει και στις τελευταίες βόλτες έχω σταματήσει να παλεύω με την μηχανή. Στις αρχές σε μια τέτοια βόλτα θα σταμάταγα κάθε λίγο λαχανιασμένος και κουρασμένος χωρίς να μπορώ να καταλάβω καν γιατί. Σήμερα ο μόνος λόγος που ήθελα διάλειμμα ήταν μπας και βγάλουμε καμιά φωτογραφία και να απολαύσουμε λίγο φύση. Φαίνεται πως τα αθροιστικά χιλιόμετρα κάνουν δουλειά ακόμα κι αν δεν το αντιλαμβάνεσαι πάντα ως πρόοδο.



Τελικά φωτογραφίες δεν έβγαλα . Βάζω μια δανεική του GeorgeKor , κάποια στιγμή θα δω τι έγραψε και η κινεζοκάμερα.

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Επεράσαμ' όμορφα, όμορφα, όμορφα... :ok: :ok:

Γνωστά σχεδόν μέρη, ωραία μέρα, ιδανικός καιρός, πολλά χιλιόμετρα !

Έχοντας περάσει αρκετές φορές από τα περισσότερα σημεία, δεν πήγαινε το μυαλό μου πως υπάρχουν κ άλλα που δεν έχω περάσει.
Τα βρήκαμε λοιπόν κι αυτά, πιπεράτα όσο πρέπει, με την σφραγίδα της Αττικής γης.
Το μηχανάκι υποδειγματικό και στο στοιχείο του με ανοιχτές φλαταδούρες και ''ξυρισμένους'' χωματόδρομους.
Ο κόσμος πολύς στην εκκίνηση, αλλά απλωμένος στο βουνό που δεν σε προβλημάτιζα πουθενά.
2-3 σημεία δύσκολα με πέτρες μεγάλες και αφράτο χώμα ξεπεράστηκαν όχι εύκολα (βαρίδι το ρημάδι) αλλά χωρίς βοήθεια.

Ευχαριστώ τον ALEX1250 που μάζεψε την πίσω σέλα η οποία αυτονομήθηκε κάποια στιγμή αλλά επέστρεψε στην θέση της με συνοπτικές διαδικασίες.

Πολλά παιδιά είδα, μίλησα λίγο με αρκετά, αλλά δεν είδα κανέναν στον τερματισμό πλην Blue line & zanny ...

Φωτογραφίες γιοκ, γιατί μας συνεπήρε η οδήγηση.

Καλή αντάμωση στα επόμενα !
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Πολλά παιδιά είδα, μίλησα λίγο με αρκετά, αλλά δεν είδα κανέναν στον τερματισμό πλην @Blue line & @zanny ...
Που εισασταν; Απο τον τερματισμο πρεπει να εφυγα απο τους τελευταιους ...με βανακι της οδικης Ενα καρφι αποφασισε να τρυπωσει στο πισω λαστιχο, ευτυχως μαλλον καπου κοντα στον τερματισμο
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Όπως είπαν και οι από πάνω ήταν πραγματικά μια πολύ όμορφη μέρα. Είχε από όλα και πάντα βγαίνει κάποιο κομματι που δεν είχες κάνει τελικά. Χάρηκα που είδα από κοντά γνώριμες φατσες και ήδη ανυπομονώ για την επομενή βόλτα. Στο επανιδείν!

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Μερικες photo , κ απο εμένα , απο την πολυ ωραία σημερινη μοτοβολτα , με συμπυκνωμένη σε 4 ωρες διαδρομής περίπου, όλης της ομορφιάς, της αττικης γης , στα βορεια ανατολικά του Νομού.
Στο τέλος του trail ride 2024, στο τερματισμό , στο limit up cafe ,η γραμματεια, μας έδωσε αναμνηστικό δίπλωμα συμμετοχής κ ενα T-shirt

antsoar SWM300


Konos Honda XR250






















Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ωραία ήταν σήμερα. Προσωπικά το είχα ανάγκη έτσι κάμποσα χλμ μαζεμένα. Άργησα το πρωί να πάω στο limit up. Έφτασα εκεί κατά τις 9.15. Συνεπώς όποιον είδα τον είδα στη πορεία.Εκτος από τον Στάθη zanny και κάνα δυο άλλα παιδιά.

Έχω ωραία βιντεάκια και με παρατράγουδα. Όπως εμένα να ουρλιάζω Αντωναρα σε ένα κίτρινο SWM και να με κοιτάει ο άνθρωπος καλά καλά. Μετά σταμάτησε λέω ποιος είσαι εσύ που πηγές τον antsoar?!!

Να μας δώσει ανταπόκριση ο sfera τι έγινε τελικά αν γύρισε σπίτι του όλα καλά.

Χάρηκα με όποιος προλάβαμε και τα είπαμε. Νομίζω χρειαζόμαστε ένα καφέ μεσοβδόμαδο να τα πούμε και πιο άνετα.

Μέχρι να φτιάξω ένα σωστό βίντεο ένα μικρό απόσπασμα teaser

 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Πολύ ωραία η σημερινή βόλτα, πολλά άτομα (τελικά πόσες συμμετοχές είχε σε μηχανές, είδα νούμερο 160+). Βρεθήκαμε με λίγα παιδιά αλλά στην πορεία κρατήσαμε ρυθμό με 2 ακόμα της παρέας και δεν είδα πολλούς, πέρα από τα 5-6 παιδιά που μιλήσαμε.

Θα ήθελα πολύ να επανέλθει η φάση των Trail ride σε αγωνιστική μορφή.
Να βγαίνει δηλαδή ημερήσιο ή 3ήμερο δελτίο αθλητή και να παίζει κανονικά με χρονομετρημένες διαδρομές κλπ κλπ.
Είναι κρίμα να έχουμε στη χώρα 3 ράλυ (Hellas Rally, Rally Greece, Olympia Rally) που μαζεύουν διεθνείς συμμετοχές και να μην έχουμε μικρότερα μονοήμερα ή 2ήμερα.
Φαντάζομαι οτι το θέμα της μη ύπαρξης τέτοιων events θα έχει να κάνει με οικονομικά θέματα (λίγες συμμετοχές) ή κάποια τεχνικά.
Προσωπική μου άποψη πάντως είναι οτι σε σχέση με παλαιότερα, υπάρχουν πλέον πολλοί περισσότεροι που θα ενδιαφέρονταν για κάτι τέτοιο.

Τέλος, ένα μικρό κόψε-ράψε από τα ελάχιστα που τράβηξα
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ωραία ήταν σήμερα. Προσωπικά το είχα ανάγκη έτσι κάμποσα χλμ μαζεμένα. Άργησα το πρωί να πάω στο limit up. Έφτασα εκεί κατά τις 9.15. Συνεπώς όποιον είδα τον είδα στη πορεία.Εκτος από τον Στάθη zanny και κάνα δυο άλλα παιδιά.

Έχω ωραία βιντεάκια και με παρατράγουδα. Όπως εμένα να ουρλιάζω Αντωναρα σε ένα κίτρινο SWM και να με κοιτάει ο άνθρωπος καλά καλά. Μετά σταμάτησε λέω ποιος είσαι εσύ που πηγές τον antsoar?!!

Να μας δώσει ανταπόκριση ο sfera τι έγινε τελικά αν γύρισε σπίτι του όλα καλά.

Χάρηκα με όποιος προλάβαμε και τα είπαμε. Νομίζω χρειαζόμαστε ένα καφέ μεσοβδόμαδο να τα πούμε και πιο άνετα.

Μέχρι να φτιάξω ένα σωστό βίντεο ένα μικρό απόσπασμα teaser

Αυτό για τον καφέ το είχα και εγώ στο μυαλό μου. Όντως έχει μαζευτεί υλικό για ενδιαφέρον κουβέντα. Έλεγα για Τρίτη απόγευμα κάνα Μπουρνάζι. Δες το και γράψε στο αντίστοιχο θέμα ;)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Kostas rally R.o.C. ήρθατε τελικά εγώ δεν σας είδα??

Αυτό για τον καφέ το είχα και εγώ στο μυαλό μου. Όντως έχει μαζευτεί υλικό για ενδιαφέρον κουβέντα. Έλεγα για Τρίτη απόγευμα κάνα Μπουρνάζι. Δες το και γράψε στο αντίστοιχο θέμα ;)
Μπουμπουνα το τι να δω?! Καλή η ιδέα σου πάμε.
 

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
Kostas rally R.o.C. ήρθατε τελικά εγώ δεν σας είδα??
Άμα εισαι νιάτο .....βραζει το αιμα!!!! δεν γινοταν να το χασω!!!
Συμπτωματικα πήρα το νουμερακι 78 .... που ειναι και το έτος γεννησής μου
:pointu:
 

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
Αποστόλη ( apos.zeitou )εκεί με το λάστιχο... δεν σας ρωτησα καν για βοήθεια, ενω υπηρχε η διαθεση!!!
Πραγματικα αν σταματουσαμε δεν θα εβγαινε μετα ουτε το 1/4 της διαδρομης. O φιλος δυσκολευοταν αρκετά και εξ ανάγκης μία η ώρα τα παρατήσαμε..
 
Τελευταία επεξεργασία:

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Ωραία ήταν, είδα αρκετούς συμφορουμιτες έστω για λίγο λόγω του χαμού που γινόταν! Θέλω να ευχαριστήσω τον Κωνσταντή με το βυτιοφορο του... συγνώμη με το 1150gs ήθελα να πω ( δεν γνωρίζω το Nickname) που μου έδωσε καύσιμο για να συνεχίσω τη βόλτα.
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Καλημερα αναφερομαι κι εγω.. Ειχα μια πολυ καλη πτωση στο 122χλμ με αποτελεσμα να μην περνει το μηχανακι μπρος .. Οποτε δικαβαλο με τον spymavro γυρισαμε στο Limitup και πηραμε το τρειλερ για να το μαζεψουμε.. Απο την πτωση λιγο πονο στα πλευρα εχω ολα μια χαρα.
Ευχαριστω οσους σταματησαν για να προσφερουν την γνωση τους μηπως και παρει μπρος το ρημαδι . . :)
 
Top Bottom