Χωματινο μαθημα level 1 Δεκεμβριου

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αυτό περιμένουμε, τους δεινόσαυρους. Εγώ αύριο θα είναι εκεί στις 10.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Μαλλον δεν θα εχει δεινοσαυους.
Μεχρι 990cc βλεπω θα ειστε. :roflmao::roflmao:
 

antonis_dov

Μέλος
Περιοχή
Δάφνη
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2021
Παντως εγω εχω καποιους προβληματισμους μιας και θα ειναι η πρωτη ουσιαστικη επαφη με το χωμα με το 990 Adv και βλεπω και βροχες για αυριο, που με τοσο νερο που εχει ριξει μεσ την βδομαδα αναρωτιεμαι ανα θα εχει μεινει καθολου χωμα για πατημα... :rolleyes::UH:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Παντως εγω εχω καποιους προβληματισμους μιας και θα ειναι η πρωτη ουσιαστικη επαφη με το χωμα με το 990 Adv και βλεπω και βροχες για αυριο, που με τοσο νερο που εχει ριξει μεσ την βδομαδα αναρωτιεμαι ανα θα εχει μεινει καθολου χωμα για πατημα... :rolleyes::UH:
Μία από τα ίδια. Είμαι καινούριος οδηγός στο χώμα και φοβάμαι ότι θα χει αρκετή βροχή, το Σάββατο ειδικά.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Θα πατε, μονο εαν αισθανεστε ανετα και "ασφαλεις"!!!
Ρωτηστε τους εαυτους σας και μονο αυτους. μην πιεστείτε απο τιποτα.
Τετοια μαθηματα, γινοταν και συνεχισουν να γινονται, εχετε ολο το χρονο μπροστα σας!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Και εγω προβληματίζομαι γιατι δειχνει εκτος απο πολυ βροχή και πολυ αέρα.. στο freemeteo λεει και για 8 μποφόρ.. Εμενα θα ειναι η πρώτη απόπειρα για χώμα.. Επίσης προς το παρον δεν εχω συμπλέκτη.. μεχρι το βραδυ θα το παλέψω να εχω και βλέπουμε..
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Παντως εγω εχω καποιους προβληματισμους μιας και θα ειναι η πρωτη ουσιαστικη επαφη με το χωμα με το 990 Adv και βλεπω και βροχες για αυριο, που με τοσο νερο που εχει ριξει μεσ την βδομαδα αναρωτιεμαι ανα θα εχει μεινει καθολου χωμα για πατημα... :rolleyes::UH:
Μια χαρα θα είναι το τεραιν, για τα χωμάτινα λάστιχα. Η ξεραΐλα είναι χειροτερη.
Θα βρει ο Δημητρης ιδανικα σημεια για το μαθημα.
Την Κυριακη θα χρειαστεί να κανετε ολες τις συνθηκες, στη βολτα.
 

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
Νομιζω το Σαββατο μας προβληματιζει μονο, που δινει 17mm βροχη και 8 μποφορ. Κυριακη θα ειναι μπομπα ο καιρος.
Το θεμα δεν ειναι μονο το τερεν, αλλα να μπορουμε να κανουμε το μαθημα χωρις να εχουμε βραχει μεχρι το κοκαλο :rolleyes:
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Παντως ισχύει το καλυτερα να παμε και να δουμε απο το να μην παμε καθολου και να μείνουμε με την απορία! Αδιάβροχο απο το πρωι να ειμαστε σαν κινούμενες σακούλες σκουπιδιών ..!
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Αν ειναι να μπειτε σε δυσκολες συνθηκες (που θα μπειτε) ,νομιζω ειναι η ευκαιρια σας να δειτε πως γινεται. Δεν προκειται να σας παει σε ακατορθωτα , κατι ξερει παραπανω απο μας.
Δεν θα το εχανα με τίποτα. Παρτε και μια 2ερη αλλαξια ρουχα σε μια τσαντα το πολυ πολυ
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Εγώ πάντως μου έχει τύχει αρκετές φορές να φάω ψιχαλες εκεί που δίνει κατακλυσμούς και το αντίστροφο. Μια πρόβλεψη είναι, πάμε και θα δούμε. Αν δε γίνεται και οι συνθήκες είναι χάλια, ο Δημήτρης θα το σταματήσει θεωρώ.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δίπλα είναι η Πάρνηθα... Μην μασάτε, πάρτε ένα ποντσο μαζί και βουρ.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Ξυπνάμε πρωί και βλέπουμε καιρό.
Αν ρίχνει παπάδες δεν νομίζω να υπάρχει νόημα να το συζητάμε.

Το θέμα είναι αν αναβληθεί, να έχουμε την ευκαιρία να το κάνουμε κάποιο άλλο ΣΚ...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τελευταία επεξεργασία:

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Παλίκαροι μη σκιαζεστε. Λάσπη θα βρείτε στο βουνό όταν με το καλό πάτε τη δική σας εκδρομή . Δεν θα ναι πάντα στεγνά με ήλιο. Αυτή ειναι η ευκαιρία να προπονηθουμε σε ασφαλές περιβάλλον 5 λεπτά από τα σπίτια μας. Και αν τόσο πολύ δεν την παλεύει κάποιος γυρίζει


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Μέσα και εγώ, αδιάβροχα και άμα βρέξει έβρεξε,δεν το χάνω με τίποτα.Με τόσα άτομα και με δάσκαλο θα είναι ασφαλές το περιβάλλον όσο γίνεται, βέβαια ο καθένας ξέρει καλύτερα τον εαυτό του οπότε ας πάρει αυτός την απόφαση.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ας βγούμε από το comfort zone εδώ που οι συνθήκες είναι ιδανικές (κοντά στη βάση μας και με γνωστή του αντικειμένου). Είναι πολύτιμη εμπειρία. Και εγώ θα είμαι εκεί αύριο

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Ξέρει κανείς αν εκεί στο BP στο Γρηγόρη είναι ανοιχτή η πίσω πόρτα;

Έτσι μου βγάζει το Google maps να πάω, αλλά ήταν πάντα κλειστή όσες φορές πήγα παλαιότερα.
 
Top Bottom