Χώμ(α) sweet home..mAthosalas speaking.3-4-5 Ιουνίου 2016

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Με το μικρό. ...θα είσαι? ?
Να κανονίσουμε να φυγουμε όλοι μαζί το πρωι
Ναι Κώστα,με το μικρό. Υπολογίζω κάτι λιγότερο από 3 ώρες μέχρι Ακράτα οπότε θα ξεκινήσω νωρίς νωρίς. Δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνετε με 80. Θα με πετύχετε στο δρόμο λογικά την ώρα που θα φτάνετε.
Όσο για τη λίστα, εγώ θα σας βρω Σάββατο πρωί και μετά τη βόλτα θα την κάνω για πίσω. Οπότε μην με υπολογίζετε για διαμονή.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Tι;θα φερει και κανα πιπινάκι μαζι;:geek::inlove::happy:
Μη λες τέτοια ωρέ Μαθό...ούτε γι'αστείο...θα μας κάψεις χωρίς λόγο....:banghead::banghead::banghead:

Gsmaniac....εσύ ειδικά - να μην έχεις κανένα "παράπονο"....(10 μέρες απουσία και στην 21η Μαίου - μόνη μου την έβγαλα και εορτάζουσα :friend:)
Ζουζου - ξέρουμε εμείς....:p
Ωπα...τι γίνεται εδώ ; .... τί ξέρετε που δεν ξέρουμε ; ... αδικία ... πείτε μας που συναντιέστε διαδυκτιακά ,να γραφτούμε να βλέπουμε κι εμείς...:D:p:roflmao:
 

ZOUZOU

Μέλος
Όνομα
Μαρία
Μοτό
Συνοδοιπόρος του El Gatto.... όπου με παίρνει μαζί....
Ωπα...τι γίνεται εδώ ; .... τί ξέρετε που δεν ξέρουμε ; ... αδικία ... πείτε μας που συναντιέστε διαδυκτιακά ,να γραφτούμε να βλέπουμε κι εμείς...:D:p:roflmao:[/quote]

Ένα θα σου πω μόνο.... μια και αναρωτιέσαι.... ξέρω το βασικότερο.... ξέρω που κοιμάσαι.....:yew::yew:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ωπα...τι γίνεται εδώ ; .... τί ξέρετε που δεν ξέρουμε ; ... αδικία ... πείτε μας που συναντιέστε διαδυκτιακά ,να γραφτούμε να βλέπουμε κι εμείς...:D:p:roflmao:
Ένα θα σου πω μόνο.... μια και αναρωτιέσαι.... ξέρω το βασικότερο.... ξέρω που κοιμάσαι.....:yew::yew:[/quote]
:pointu:
Γάτε... γάτα και η κυρα Μάρω!
(θα μου πεις, άμα δεν ταιριάζατε...;) )
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ
1.mAthosalas απο Παρασκευη με 2 διανυκτερευσεις Βαλιμη και Μαζεϊκα
2.john-egio απο Παρασκευη με 2 διανυκτερευσεις Βαλιμη και Μαζεϊκα
3.Gsmaniac από Παρασκευή μάλλον, παίζει και το Σαββατο, ίσως και την Κυριακή.
4.iliADVas ???
5.el-Gatto ???
6.GiorgosGS1200 ???
7.forester ???
8.kaf ???
9.allen ???
10.HAWK_46 ???
11.est μόνο Σάββατο
12. ScoobyDrz μόνο Σάββατο
13.Giorgopro Σαββατο-Κυριακη με 1 Διανυκτερευση Μαζεϊκα


ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΙΝΦΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΛΤΑ

-Διαδρομες καθαρες τσεκαρισμενες,πολυ σαθρα κομματια και γλυστρηματα πολλα,πιεσεις ελαστικων στο 1.6-1.7 περιπου ,παιζουν φυτευτες και κροκαλες...
-Μικρης εως μετριας δυσκολιας περασματα για ολους,με ενα-δυο σημεια για λελους VS αντΓες...
-ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΝΑΒΑΤΗ ΦΟΥΛ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...το αυτονοητο αλλά να το υπενθυμισω
-Ελαστικα 50-50 τουλαχιστο,ΟΧΙ ασφαλτινα γιατι θα ταλαιπωρηθεις και θα ταλαιπωρησεις...δεν θα το διασκεδασεις...
-Ειπαμε...Δυσκολια τετοια εποχη δεν παιζει ιδιαιτερη αλλά χωματινο λαστιχο και εξοπλισμος παντα επιβαλλονται εκει πανω.


ΒΕΝΖΙΝΗ
1.Γεμισμα Ακρατα-Γεμισμα Καλαβρυτα-Γεμισμα Μαζεϊκα-Γεμισμα Τρικαλα
2.Πανω απο 150χλμ χωμα δεν παιζει αυτονομια να χρειασθει...Για οσους απευθειας αυθημερον ερχομαστε να μπουμε χωμα γεματοι μπενζινα δεν παιζει προβλημα κανενα...θα εχω και κλεφτη μαζι για το αχρειαστο αλλά αχρειαστο θα'ναι...ρουφα-φυσα κλπ λελικα :hungry:
3.Οσοι ερθουν απο Αθηνα Πατρα Σουηδια Σαραγεβο Σαουδικη Αραβια(καλα οι τελευταιοι το τζετ θα το γεμισουν στο χωριο τους :p ) θα φουλαρουμε σε ενα απο τα σημεια που γραφω παραπανω στο 1

ΝΕΡΟ
Καλο ειναι να εχουμε μαζι camelback/παγουρια κλπ ωστε να ενυδατωνομαστε "εν πλω" και να μην κοβουμε ρυθμο ή σταματαμε για νερο...
Πηγες αφθονες σε πολλα σημεια...ανεφοδιασμος καμελμπακ εξασφαλισμενος

Γενικοτερα,το εχετε δει κι απ'αλλες βολτες μου,δεν θελω αγχος...παμε για γελιο παμε για γουστα παμε για βουνο οπότε κανονες και καλουπια τα αφηνουμε για τα τσιμεντα στο κλεινον αστυ...Εγω αυτο που μπορω να πω ειναι οτι δεν κανω τιποτα παραπανω απο αυτο που κανω στις δικες μου βολτες...στηνω μια διαδρομη να την παω να γουσταρω.Χωρις τι κ πως και αγχη παρα μονο για να βγουν χαμόγελα και ομορφιες...μεσα απο τα βουνα που γουσταρω...κι ειναι κι αλλοι εδω μεσα που το βλεπουνε στο ιδιο τεμπο...για παμε :)
Οποιος γουσταρει να συνταξιδεψουμε...το παμε παρεα.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ πλεον,μιας και ειμαστε στην τελικη ευθεια,να φτιαξουμε μια λιστα,κατα τα γνωστα,να δουμε ποσοι θα ειμαστε,ποιοι θελουνε δωματια,φαγητα και τα σχετικα,ποιοι θα ερθουν απο Παρασκευη...να οργανωθουμε.Το συντομοτερο και καλυτερο...
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
μαθο ,δεν εχω χωματινα λαστιχα για να κανω την διαδρομη , και ειχα πολλα ποδηλατοχωματινα χλμ τελευταια :)
πρεπει να με δουν και οι γυναικες μου!:D

αλλα θα ερθω να σας δω,μαλλον σαββατο, και να γνωρισω την προσωπικοτητα (mathosalas) :biker2:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ
1.mAthosalas απο Παρασκευη με 2 διανυκτερευσεις Βαλιμη και Μαζεϊκα
2.john-egio απο Παρασκευη με 2 διανυκτερευσεις Βαλιμη και Μαζεϊκα
3.Gsmaniac από Παρασκευή μάλλον, παίζει και το Σαββατο, ίσως και την Κυριακή.
4.iliADVas ???
5.el-Gatto (Σαββατο-Κυριακή - 1 διανυκτέρευση (Σ) σε δωμάτιο - φαγιά/κρασιά φουλ-έξτρα)
6.GiorgosGS1200 ???
7.forester ???
8.kaf ???
9.allen ???
10.HAWK_46 ???
11.est μόνο Σάββατο
12. ScoobyDrz μόνο Σάββατο
13.Giorgopro Σαββατο-Κυριακη με 1 Διανυκτερευση Μαζεϊκα
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Στόχος ηταν το προγραμμα του est, με επιστροφη προς Κιατο αντί Αθήνα.
Αλλα εργασιακά κολληματα δυσκόλεψαν πολυ την αρχική σκέψη.
Μεχρι την Παρασκευή ελπιζω.
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Για να μαζευομαστε σιγα σιγα:yew: (με την αδεια των γυναικων μας ;)).
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
μαθο ,δεν εχω χωματινα λαστιχα για να κανω την διαδρομη , και ειχα πολλα ποδηλατοχωματινα χλμ τελευταια :)
πρεπει να με δουν και οι γυναικες μου!:D

αλλα θα ερθω να σας δω,μαλλον σαββατο, και να γνωρισω την προσωπικοτητα (mathosalas) :biker2:
To 990 ρε Θαναση και με τις ζαντες μόνο,παει παντου..παρτο αποφαση και ανεβα,μη μασας..Οσο για τις προσωπικοτητες αστα για κανα καφεδακι αυτα να τα λεμε,επανω να ερθεις για τη βολτα να γουσταρεις ;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Στόχος ηταν το προγραμμα του est, με επιστροφη προς Κιατο αντί Αθήνα.
Αλλα εργασιακά κολληματα δυσκόλεψαν πολυ την αρχική σκέψη.
Μεχρι την Παρασκευή ελπιζω.
Λευτερη αν αλλαξει κατι εδω ειμαστε :)
 

ScoobyDrz

Μέλος
Περιοχή
Πατρα
Όνομα
Ανδρεας Νικολοπουλος
Μοτό
Suzuki DRZ 400s 2002
Αντρεα!!!...:secret:πες μου οτι εισαι στα δεξια της φωτο...:Watching:

να γυρισουμε 10 χρονια πισω;....:friendship:
Ναι φίλε!! Είμαι φακελωμενος βλεπω!! Άντε να έρθει το Σαββατο να τα πούμε από κοντά στα ψηλά.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
επειδή για το επόμενο trOffy 2017 ψηφίζω Πελοπόννησο
Σόρρυ για το οφ τόπικ αλλά ΜΗΝ το ξεχάσουμε αυτό... ;)
Και μηχανή να μην έχω ξαναπάρει ακόμα, θα βρω ένα δανεικό και θα έρθω!

Να περάσετε τέλεια!!!
 

Giannis 99

Μέλος
Περιοχή
Aττική
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
sym 150.
Μπράβο βρε Κωστή..Οργανωτικός,σαφής και πάνω απ'όλα αδελφός στους σύντροχους σου.:ok:
Βουυυρ λοιπόν και εύχομαι σε όλους σας να περάσετε super..:happy:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ
1.mAthosalas απο Παρασκευη με 2 διανυκτερευσεις Βαλιμη και Μαζεϊκα
2.john-egio απο Παρασκευη με 2 διανυκτερευσεις Βαλιμη και Μαζεϊκα
3.Gsmaniac από Παρασκευή μάλλον, παίζει και το Σαββατο, ίσως και την Κυριακή.
4.iliADVas ???
5.el-Gatto (Σαββατο-Κυριακή - 1 διανυκτέρευση (Σ) σε δωμάτιο - φαγιά/κρασιά φουλ-έξτρα)
6.GiorgosGS1200 ???
7.forester ???
8.kaf ???
9.HAWK_46 ???
10.est μόνο Σάββατο
11. ScoobyDrz μόνο Σάββατο
12.Giorgopro Σαββατο-Κυριακη με 1 Διανυκτερευση Μαζεϊκα
13.kordix CCM 404 μονο Σάββατο
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
@mAthosalas - διάβασα παραπάν' ότι θα έχεις μαζί σου και "κλέφτη" για βενζίνη.. ισχύει;
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom