Ωχ!τα πλευρα μου,ΩΧ!η μεση μου,ε ασταδιαλα πια...Υποστρωμα!

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Θεωρώ πως καλό είναι από 5 και πάνω . Αυτό που σου έγραψε ο Γλυκογιώργης είναι καλό και για την μηχανή . Για το αυτοκίνητο έχω ένα 10αρι...
Μπορείς να πας και να τσεκάρεις κάποια από κοντά...να ξαπλώσεις για να καταλάβεις .
Στην Πάτρα λίγα πράγματα βρίσκεις.
Έχω ένα φουσκωτό στρώμα όταν παίζει αμάξι κλπ,θέλω να πάρω ένα αυτοφουσκωτο κάποια στιγμή για την μηχανή.


Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Θεωρώ πως καλό είναι από 5 και πάνω . Αυτό που σου έγραψε ο Γλυκογιώργης είναι καλό και για την μηχανή . Για το αυτοκίνητο έχω ένα 10αρι...
Μπορείς να πας και να τσεκάρεις κάποια από κοντά...να ξαπλώσεις για να καταλάβεις .
για την μηχανη το θελει....;)
με το αυτοκινητο:mkms: κουβαλαει ''φουσκωτο'''....
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Ναι το ξέρω , αφού έγραψα πως είναι καλό για την μηχανή . Το 10αρι είναι βαρύ , γι ΄αυτό έγραψα πως το έχω στο αυτοκίνητο . Πάντως σε σχέση με ένα φουσκωτό είναι πολύ πιο άνετο .
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Σε 2,5άρι κοιμάμαι και για 2-3 μέρες είμαι κομπλέ.
100κιλά (πάθους)
:p
:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:ουαουουου....ααχ αχ αχχχχ!!!!

































πως μ' αρεσει οταν μιλαω βρωμικα....:p
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Μετά την σύντομη σχετικά ζωή του no name υποστρώματος 5cm, επέλεξα επώνυμο προϊόν & με μικρότερο πάχος (3cm). OUTWELL Sleepin Single 3.0 cm
Δοκιμασμένο πρόσφατα για λίγες μέρες, φαίνεται η ποιότητα του, έχει μικρό όγκο & βάρος. Δεν είναι όσο άνετο είναι ένα 5cm αλλά είναι μια χαρά (για τα δικά μου δεδομένα & 90 kg), σε αυτήν την τιμή είναι και value for money.
 
Τελευταία επεξεργασία:

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Είμαι σε αναζήτηση αυτοφουσκωτου υποστρώματος και θα ήθελα την βοήθεια σας για να επιλέξω... σκέφτομαι να πάρω ή 3cm ή 5cm αλλά μου φαίνονται ογκώδη όταν είναι πακεταρισμενα! πχ σκεφτόμουνα για αυτό http://www.vango.co.uk/gb/sleeping-bags/1609-trek-5-standard.html αλλα 21χ27 μου φαίνεται μεγάλο όταν εγώ έχω στο μυαλό μου οτι θέλω να τα χωρέσω όλα τα πράγματα μου (σκηνές υπνόσακους κλτπ) μέσα σε ένα σάκο 50 litron για βοηθήστε λίγο και πείτε μου καμιά λύση η οποία να μην ξεφεύγει κ οικονομικά ούτε σε διαστάσεις!
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Και εγώ το ίδιο δίλλημα είχα φίλε μου.Απεκλεισα το αυτοφουσκωτο λόγω όγκου και πήγα στην λύση κάποιου επωνύμου φουσκωτού όπου οι διαστάσεις είναι πολυ μικρότερες...Οι τιμες είναι απο 60 ευρω και ανεβαίνουν...Ετσι λοιπόν μετά απο παρότρυνση κάποιων μελών πήγα jumbo και αγόρασα ενα φουσκωτό που έχουν το οποίο είναι πολυ άνετο μικρο σε όγκο και κοστος 8 ευρω...
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Και εγώ το ίδιο δίλλημα είχα φίλε μου.Απεκλεισα το αυτοφουσκωτο λόγω όγκου και πήγα στην λύση κάποιου επωνύμου φουσκωτού όπου οι διαστάσεις είναι πολυ μικρότερες...Οι τιμες είναι απο 60 ευρω και ανεβαίνουν...Ετσι λοιπόν μετά απο παρότρυνση κάποιων μελών πήγα jumbo και αγόρασα ενα φουσκωτό που έχουν το οποίο είναι πολυ άνετο μικρο σε όγκο και κοστος 8 ευρω...
Αυτά μπορεις να τα φουσκώσει με τις ηλεκτρικές φουσκωτηρες που έχουμε για τα λάστιχα της μοτοσικλέτας ;
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Αυτά μπορεις να τα φουσκώσει με τις ηλεκτρικές φουσκωτηρες που έχουμε για τα λάστιχα της μοτοσικλέτας ;
Δεν χρειάζονται τρόμπα..Σε 10 λεπτά το πολύ έχει φουσκώσει με το στόμα...
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Αλλά όπως είπε και ο Κώστας πιο πάνω σίγουρα σε αξιοπιστία δεν θα έχει την ίδια με κάποιο επώνυμο...Μην περιμένεις να βγάλεις κάνα μήνα κάμπινγκ..Αλλά φαντάζομαι για 3-4 βράδια δεν θα έχει σίγουρα πρόβλημα...Για να μην βρεθώ και εγώ προ εκπλήξεως με το που το πήρα το φουσκωσα και το άφησα δύο βράδια φουσκωμενο στο σπιτι να δω αν θα χάσει αέρα....Δεν έχασε καθόλου οπότε θα με βολεψει για τρία βράδια που το θέλω...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ θέλω ένα τέτοιο τον χρόνο, αλλά με αρκετές μέρες ύπνου.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Είμαι σε αναζήτηση αυτοφουσκωτου υποστρώματος και θα ήθελα την βοήθεια σας για να επιλέξω... σκέφτομαι να πάρω ή 3cm ή 5cm αλλά μου φαίνονται ογκώδη όταν είναι πακεταρισμενα! πχ σκεφτόμουνα για αυτό http://www.vango.co.uk/gb/sleeping-bags/1609-trek-5-standard.html αλλα 21χ27 μου φαίνεται μεγάλο όταν εγώ έχω στο μυαλό μου οτι θέλω να τα χωρέσω όλα τα πράγματα μου (σκηνές υπνόσακους κλτπ) μέσα σε ένα σάκο 50 litron για βοηθήστε λίγο και πείτε μου καμιά λύση η οποία να μην ξεφεύγει κ οικονομικά ούτε σε διαστάσεις!
εχω και φουσκωτα και αυτοφουσκωτα.
επισης εχω εναν 50αρι σακο που βαζω μεσα σκηνη υπνοσακο στρωμα και οτι αλλο χρειαστει για καμπ.
το φουσκωτο στρωμα το εχω βαλει μεσα στον σακο και ειχαν χωρεσει μια χαρα.το αυτοφουσκωτο(δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα σε εκδρομη)σκεφτηκα να το βαλω πανω στον σακο δεμενο με τους ιμαντες του σακου να γινουν ενα σωμα δηλαδη.
το φουσκωτο που εχω ειναι απτα τζαμπο και εχει βγαλει συνολο καμια 10αρια βραδια και το αυτοφουσκωτο που πηρα προσφατα ειναι αυτο:
https://www.hobbi.gr/stroma-aytofouskoto-outwell-sleepin-single-p-9168.html
 
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Suzuki Drz 400s /Honda Xrv 750/ Honda CBR 1100xx
Μετά από πολλές δοκιμές και αφού εχω αγοράσει ολά τά είδη στρωμάτων που υπάρχουν κατέληξα πως τα καλύτερα στρώματα,κατά την γνώμη μου πάντα,είναι τα αυτοφουσκωτά τουλάχιστον 5cm(εαν έχεις χώρο για φόρτωμα)και τα φουσκωτα καλής ποιότητας(βλέπε @Miouos και βάλε...)αν θες πιο ελαφρύ και διαχειρίσιμο στρώμα.Προσωπικά κατέληξα σε αυτο https://www.lightgear.gr/ypostroma-robens-vapour-6cm.html και είναι άνετο,ζεστό και πανάλαφρο.Χωράει ακόμα και σε σάκο πλάτης!Αυτα τα 2 είδη στρωμάτων έχουν και την καλύτερη μόνωση απο το έδαφος τούς κρύους μήνες.Δεν θα ξανααγόραζα ποτέ στρώμα ''Jumbo style'' γιατί 1ον είναι σκουπίδια,2ον είναι πιο βαριά απο τα άλλα 2,3ον δεν προσφέρουν καθόλου μόνωση από το έδαφος,γιατί δέν έχουν κυψέλες γιά τόν αέρα με αποτέλεσμα να σου ''ρουφάει'' την ζέστη το έδαφος,4ον ΘΕΣ τρόμπα,γιατι στο βουνό και πάνω από τα 1500μ υψόμετρο,αν δεν πεθάνεις να φυσάς,θα κάνεις πάνω απο 20 λεπτά(και μετα θα πεθανεις..)5ον ''σκάνε'' πολύ εύκολα και είναι πολυ άσχημο μέσα στήν νύχτα να ξυπνήσεις κάτω(3 φορές το έχω πάθει..)και τέλος κάνουν πολυ ΘΟΡΥΒΟ!!κρατσα κρουτσα ολη νυχτα,ούτε να γυρίσεις δεν μπορείς!!Εύχομαι να βοήθησα λίγο.
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Μετά από πολλές δοκιμές και αφού εχω αγοράσει ολά τά είδη στρωμάτων που υπάρχουν κατέληξα πως τα καλύτερα στρώματα,κατά την γνώμη μου πάντα,είναι τα αυτοφουσκωτά τουλάχιστον 5cm(εαν έχεις χώρο για φόρτωμα)και τα φουσκωτα καλής ποιότητας(βλέπε @Miouos και βάλε...)αν θες πιο ελαφρύ και διαχειρίσιμο στρώμα.Προσωπικά κατέληξα σε αυτο https://www.lightgear.gr/ypostroma-robens-vapour-6cm.html και είναι άνετο,ζεστό και πανάλαφρο.Χωράει ακόμα και σε σάκο πλάτης!Αυτα τα 2 είδη στρωμάτων έχουν και την καλύτερη μόνωση απο το έδαφος τούς κρύους μήνες.Δεν θα ξανααγόραζα ποτέ στρώμα ''Jumbo style'' γιατί 1ον είναι σκουπίδια,2ον είναι πιο βαριά απο τα άλλα 2,3ον δεν προσφέρουν καθόλου μόνωση από το έδαφος,γιατί δέν έχουν κυψέλες γιά τόν αέρα με αποτέλεσμα να σου ''ρουφάει'' την ζέστη το έδαφος,4ον ΘΕΣ τρόμπα,γιατι στο βουνό και πάνω από τα 1500μ υψόμετρο,αν δεν πεθάνεις να φυσάς,θα κάνεις πάνω απο 20 λεπτά(και μετα θα πεθανεις..)5ον ''σκάνε'' πολύ εύκολα και είναι πολυ άσχημο μέσα στήν νύχτα να ξυπνήσεις κάτω(3 φορές το έχω πάθει..)και τέλος κάνουν πολυ ΘΟΡΥΒΟ!!κρατσα κρουτσα ολη νυχτα,ούτε να γυρίσεις δεν μπορείς!!Εύχομαι να βοήθησα λίγο.
Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον !!! όπως και του @Miouos που το είδα από κοντά κ μου άρεσε αλλά κολλάω στο οτι εκει θες και φουσκωτηρα!
 
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Suzuki Drz 400s /Honda Xrv 750/ Honda CBR 1100xx
Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον !!! όπως και του @Miouos που το είδα από κοντά κ μου άρεσε αλλά κολλάω στο οτι εκει θες και φουσκωτηρα!
Aκη,αυτα τα μικρά δεν θέλουν φουσκωτήρα ,με το στομα τα φουσκώνεις πολύ γρηγορα.Εμενα θελει 1 λεπτό να φουσκώσει...Υπάρχουν και κάποια που εχουν ενσωματωμένη τρομπα π.χ. https://www.lightgear.gr/fouskoto-stroma-ferrino-swift.html
 
Top Bottom