αλλος για ...νορβηγια;

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
ρε Μάρκο, 0620 το πρωί ....γίδες αρμέγεις....?

θα ήθελα πολύ να ακολουθήσω γμτ,...δύσκολα φέτος για ταξίδι!
Mητσο θα σε παμε εμεις βολτα μεσω οθονης..
6 και 20 ειναι το κανονικο μας ...7 οδηγαμε.
Το θεμα της ημερας ειναι το αλτσχαιμερ που εμφανισε η μηχαναρα μου:p
μολις εμαθε οτι κλειστηκε το deal και θα τη φορτωσω μπαγκαζια και χιλιομετρα..
Αυριο οι δοκιμες για τη διαγνωση αλλα δε στεναχωριεμαι γιατι εχω φιλο τον one and only πετσακια:hungry::hungry:
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
εχει βγει κ ενα προβλημα υγειας εδω κ καιρο κ πρεπει να το κοιταξω.οποτε μαλλον ...αντε γεια ...νορτσε
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Το θεμα της ημερας ειναι το αλτσχαιμερ που εμφανισε η μηχαναρα μου:p
μολις εμαθε οτι κλειστηκε το deal και θα τη φορτωσω μπαγκαζια και χιλιομετρα..
Αυριο οι δοκιμες για τη διαγνωση αλλα δε στεναχωριεμαι γιατι εχω φιλο τον one and only πετσακια:hungry::hungry:
εχει βγει κ ενα προβλημα υγειας εδω κ καιρο κ πρεπει να το κοιταξω.οποτε μαλλον ...αντε γεια ...νορτσε
Αυτα γινονται αν η παρεα εχει ολο ηλικωμενους..:rolleyes:
Μαρκο αυριο εχω ραντεβου για τη μηχανη και διπλα εχει εναν πρακτικο να δει τη μεση σου..
Παραδοσιακος σπουδαγμενος σε λουτρα της Πολης:p κι εχει σιγουρα τη λυση:wacky:
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Αυτα γινονται αν η παρεα εχει ολο ηλικωμενους..:rolleyes:
Μαρκο αυριο εχω ραντεβου για τη μηχανη και διπλα εχει εναν πρακτικο να δει τη μεση σου..
Παραδοσιακος σπουδαγμενος σε λουτρα της Πολης:p κι εχει σιγουρα τη λυση:wacky:
αστα να πανε.ου γαρ ερχεται μονο ειχε πει ο..
λες να ανεβω πανω για ενα ...λουτρο σπεσιαλ;
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
αστα να πανε.ου γαρ ερχεται μονο ειχε πει ο..
λες να ανεβω πανω για ενα ...λουτρο σπεσιαλ;
Το λουτρο ειναι μετα τη θεραπεια:p
Λεω να σε παω εκει που παγωνει το βουτυρο να στρωσεις!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Σύμφωνα με την EFG Eurobank...δουλεύουν....


http://www.eurobank.gr/Uploads/pdf/PNP_QA.pdf
Συμφωνα με το αρθρο 15 το οριο συναλλαγων το οριζει σε καθημερινη βαση η Τραπεζα.
Η Πειραιως π.χ. σημερα με ενημερωσε οτι συναλλαγες με χρεωστικη ή πιστωτικη δικη τους στο εξωτερικο δεν γινονται.
Αν αλλαξει κατι αυτο θα γινει μετα την υπογραφη της συμφωνιας δλδ γυρω στις 15 Αυγουστου
δλδ δεν ητανε γραφτο μας να δουμε φετος τη χωρα των φιορδ.
(Υπολογιστε Σκοπια Σερβια Ουγγαρια Τσεχια Δανια Νορβηγια εκτος της ζωνης του ευρω
και το τι μπερδεμα θα γινει με ισοτιμιες με λεφτα που δεν φτανουν ή που περισσευουν ανα διελευση χωρας πριν ξεκινησετε).
Η ανοδος μεσω χωρων του ευρω με πλοιο κλπ ειναι εκτος budget για εμενα και το Μαρκο.
Αλλα......
Μαρκο ετοιμασε το στρομ να παμε να ανακαλυψουμε ποσο βορεια παγωνει το βουτυρο:)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Συμφωνα με το αρθρο 15 το οριο συναλλαγων το οριζει σε καθημερινη βαση η Τραπεζα.
Η Πειραιως π.χ. σημερα με ενημερωσε οτι συναλλαγες με χρεωστικη ή πιστωτικη δικη τους στο εξωτερικο δεν γινονται.
Αν αλλαξει κατι αυτο θα γινει μετα την υπογραφη της συμφωνιας δλδ γυρω στις 15 Αυγουστου
δλδ δεν ητανε γραφτο μας να δουμε φετος τη χωρα των φιορδ.
(Υπολογιστε Σκοπια Σερβια Ουγγαρια Τσεχια Δανια Νορβηγια εκτος της ζωνης του ευρω
και το τι μπερδεμα θα γινει με ισοτιμιες με λεφτα που δεν φτανουν ή που περισσευουν ανα διελευση χωρας πριν ξεκινησετε).
Η ανοδος μεσω χωρων του ευρω με πλοιο κλπ ειναι εκτος budget για εμενα και το Μαρκο.
Αλλα......
Μαρκο ετοιμασε το στρομ να παμε να ανακαλυψουμε ποσο βορεια παγωνει το βουτυρο:)
ειναι μια ενδιαφερουσα προσεγγιση :thinking:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
ειναι μια ενδιαφερουσα προσεγγιση :thinking:
Στεργιο ειναι δυστυχως ρεαλιστικη κι αν αναφερουμε και τον κινδυνο για κλοπη με τοσα μετρητα πανω σε μοτοσυκλετα βαραινει κι αλλο το πραγμα..
Και σε ξεχωριστο μπογο με αρνητικες ενδειξεις το οτι για να ευχαριστηθεις ενα ταξιδι
πρεπει να εισαι χαλαρος και να μην το κανεις με το στανιό που λενε:(
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Τζίφος... :(
Γιανναρε καθε εμποδιο σε κακό λεω εγω ειδικα για τον Παυλο που ειχε φετος μοναδικη ευκαιρια μεγαλης αδείας..
Η ρηση ενος παλιου φιλου για το ταξιδι αυτο επιβεβαιωνεται απο τις συγκυριες... 500 το συζητανε 50 το σχεδιαζουν και 5 πανε....
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Παιδιά μόλις πήρα την Πειραιώς και μου είπε ότι στο εξωτερικό γίνονται συναλλαγές κανονικά με την κάρτα visa του λογαριασμού σου , απλά μπορείς να βγάλεις μέχρι το ποσό των 60 ευρώ σε μετρητά
επίσης και άλλος φίλος με alpha bank το ίδιο μου είπε...
@paschalis εσύ με ποιον μίλησες με Πειραιώς ? Μη ρώτας αυτούς που δουλεύουν μέσα σε τράπεζα διότι έτσι έκανα κι εγώ και τελικά μου έλεγε αρλουμπες, πάρε στο τηλ 2103288000
 
Τελευταία επεξεργασία:

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Κάντε μια ερώτηση για χώρες μέλη του Ευρώ αλλά χωρίς να έχουν ευρώ...όσο περισσότερα μαθαίνεις τόσο το καλύτερο!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Παιδιά μόλις πήρα την Πειραιώς και μου είπε ότι στο εξωτερικό γίνονται συναλλαγές κανονικά με την κάρτα visa του λογαριασμού σου , απλά μπορείς να βγάλεις μέχρι το ποσό των 60 ευρώ σε μετρητά
επίσης και άλλος φίλος με alpha bank το ίδιο μου είπε...
@paschalis εσύ με ποιον μίλησες με Πειραιώς ? Μη ρώτας αυτούς που δουλεύουν μέσα σε τράπεζα διότι έτσι έκανα κι εγώ και τελικά μου έλεγε αρλουμπες, πάρε στο τηλ 2103288000
Eιχανε μια μηχανογραφημενη κατασταση που ελεγε τα τι και πως Γιαννη..
Οτι λαχει εμεις οι βλαχοι γινεται κι αν ισχυει αυτο που ξερει-και δε μιλαει-η κουφαλα ο μομπις και για την Alpha μας βλεπω στο δρομο:):)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Eιχανε μια μηχανογραφημενη κατασταση που ελεγε τα τι και πως Γιαννη..
Οτι λαχει εμεις οι βλαχοι γινεται κι αν ισχυει αυτο που ξερει-και δε μιλαει-η κουφαλα ο μομπις και για την Alpha μας βλεπω στο δρομο:):)
Έτσι... δώσε τον στεγνά αυτόν τον μομπις :p
 

xntinou

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS 07
Μας έχετε τρελάνει με την εκδρομάρα σας ας ούμε .. Ψαχνόμαστε με τις τράπεζες και ας μην ταξιδεύουμε :cool: :D
 

moby_gr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1200GS Adventure
Έτσι είναι Πασχάλη, όλες οι Ελληνικής έκδοσης πιστωτικές κάρτες ισχύουν για αγορές στο εξωτερικό, με μόνο όριο το πιστωτικό τους όριο!!!
Δεν ισχύουν όμως, για ανάληψη μετρητών καθόλου, ούτε καν των 60 ευρώ που επιτρέπεται εδώ.
Κάθε μέρα, εδώ και τρεις μέρες :p παίρνουμε δυο άνθρωποι την Alpha μήπως την πρώτη φορά παρακουσαμε ή πέσαμε σε κάναν άσχετο...

Έτσι, ναι, έχεις τη δυνατότητα τεχνικά, αν μπορείς και θες να ταξιδέψεις (πάλι καλά που δε μας το κόψανε κι αυτό)

Απλά όλες οι πληρωμές με κάρτα ;) κάτι που εξάλλου σε όλη την Ευρώπη θεωρείται δεδομένο... :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom