λάστιχα ποια...?

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πρώτα απο ολα να ειναι φρέσκα
Για άσφαλτο ντανλοπ 3 αβλεπι
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
to dunlop πολυ ωραιο ελαστικο πραγματι
τα pirelli scorpion trail τα αποκλειεις?φοβερο ελαστικο
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
to dunlop πολυ ωραιο ελαστικο πραγματι
τα pirelli scorpion trail τα αποκλειεις?φοβερο ελαστικο
τα pirelli scorpion trail , προσωπικά τα αποκλείω....
Dunlop trailsmart @ibar Hλία ανέτρεξε στο σχετικό θέμα για τα Ντανλοπ και θα δεις απόψεις, review κλπ..
Τελειώνω το 2ο ζεύγος και το επόμενο πάλι το ίδιο θα είναι !
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
το tourance το απλο εχω ακουσει καλα λογια
τα pirelli scorpion trail , προσωπικά τα αποκλείω....
Dunlop trailsmart @ibar Hλία ανέτρεξε στο σχετικό θέμα για τα Ντανλοπ και θα δεις απόψεις, review κλπ..
Τελειώνω το 2ο ζεύγος και το επόμενο πάλι το ίδιο θα είναι !
το έχω διαβάσει όλο...
προς τα εκεί κλείνω πιο πολύ...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Pirelli....πολυ καλο, αλλά δεν βγάζει χλμ
Dunlop....πολυ καλο
Bridge adventure....αν θέλεις σκληρό λάστιχο, αλλά πολύ καλό σε όλες τις συνθήκες!
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Pirelli....πολυ καλο, αλλά δεν βγάζει χλμ
Dunlop....πολυ καλο
Bridge adventure....αν θέλεις σκληρό λάστιχο, αλλά πολύ καλό σε όλες τις συνθήκες!
οχι δεν θελω σκληρο
κανω 6-7χιλ το χρονο μονο σε βολτες
και τα θελω να μου βγαλουν 2 χρονακια...
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
και εγω αν ειχα το δικο σου...
αλλα με την χοντρή όμως...?
Αν είχα την χοντρή πάλι την ίδια επιλογή θα έκανα!
Εσύ ομως εχεις και το μαχαίρι εσύ και το πεπόνι...Οπότε περί ορέξεως...κολοκυθόπιτα.
Καλό καλοκαίρι:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν είχα την χοντρή πάλι την ίδια επιλογή θα έκανα!
Εσύ ομως εχεις και το μαχαίρι εσύ και το πεπόνι...Οπότε περί ορέξεως...κολοκυθόπιτα.
Καλό καλοκαίρι:friendship:
Όχι Τάκης.....
Στα gs...ειναι η χειρότερη επιλογή!!
Και το λένε όλοι.....φαντασου ότι τα βάζουν από το εργοστάσιο στα νέα lc και οι περισσότεροι μετά από 2-3 χιλιάδες χλμ τα πετανε.
Σε πιο ελαφριά μηχανάκια, έχω ακούσει τα καλύτερα
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Όχι Τάκης.....
Στα gs...ειναι η χειρότερη επιλογή!!
Και το λένε όλοι.....φαντασου ότι τα βάζουν από το εργοστάσιο στα νέα lc και οι περισσότεροι μετά από 2-3 χιλιάδες χλμ τα πετανε.
Σε πιο ελαφριά μηχανάκια, έχω ακούσει τα καλύτερα
Και όμως στά GS ήταν η καλύτερη επιλογή.:yew:


Για τα CITROEN λέω...;)
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
και πιο ακριβά...
δεν έχω αναφορές για αυτά...
ως προς την τιμη εσυ ξερεις..
ως προς την επιδοση δε θα βρεις αναφορες πολλες,διοτι δε βγαζουν πανω απο 10-12000 χλμ λογω σκισηματος του μπροστινου σε πρωτη φαση
την δουλεια τους ομως την κανουν θαυμασια!

τεσπα το θεμα ελαστικο ειναι πολυ ιδιαιτερο
και τα θελω,ο τροπος οδηγησης και οι απαιτησεις,διαφερουν απο οδηγο σε οδηγο !
καλοβολτα να ειναι οποια και αν επιλεξεις
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
οχι δεν θελω σκληρο
κανω 6-7χιλ το χρονο μονο σε βολτες
και τα θελω να μου βγαλουν 2 χρονακια...

Aν το θέλεις μόνο για βόλτες κοίτα ανάμεσα στο Dunlop και στο Bridgestone το οποίο θα προλαβαίνει να ζεσταθεί . Θα έχει μικρότερη φθορά από το Dunlop επειδή είναι σκληρότερο .
Πιστεύω ακόμα πως το Dunlop θα τετραγωνίσει γρηγορότερα . Γενικά νομίζω πως το Bridgestone είναι ιδανικό για ταξίδια δικάβαλος με βαλίτσες .
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Aν το θέλεις μόνο για βόλτες κοίτα ανάμεσα στο Dunlop και στο Bridgestone το οποίο θα προλαβαίνει να ζεσταθεί . Θα έχει μικρότερη φθορά από το Dunlop επειδή είναι σκληρότερο .
Πιστεύω ακόμα πως το Dunlop θα τετραγωνίσει γρηγορότερα . Γενικά νομίζω πως το Bridgestone είναι ιδανικό για ταξίδια δικάβαλος με βαλίτσες .
δικαβαλος και με βαλίτσες με 2 μωρά θα αργήσει να έρθει,καλά να είμαστε να βάλουμε τα επόμενα για αυτό το λόγο!
είμαι πιο πολύ ανάμεσα στα trailsmart και στα tourance τα άπλα λόγο τιμής τα δεύτερα...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Βάλε τα τρειλσμαρτ άσε την φτήνια κατα μέρους .....
λάστιχα φρενα αναρτήσεις δεν κανουμε εκπτώσεις !!!
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Εγω με τα anakee 2 ειμαι πολυ ευχαριστημενος, τα εχω για 15.000 χλμ. (εχουν μπει και σε χωματοδρομους ουκ ολιγες φορες) κι εχουν ακομα γυρω στις 3.000-4.000. Εξαιρετικο στα παγοδρομια της Αθηνας οταν βρεχει.
Τον χειμωνα παλι αυτα θα βαλω αφου και η τιμη ειναι πολυ καλη.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγω με τα anakee 2 ειμαι πολυ ευχαριστημενος, τα εχω για 15.000 χλμ. (εχουν μπει και σε χωματοδρομους ουκ ολιγες φορες) κι εχουν ακομα γυρω στις 3.000-4.000. Εξαιρετικο στα παγοδρομια της Αθηνας οταν βρεχει.
Τον χειμωνα παλι αυτα θα βαλω αφου και η τιμη ειναι πολυ καλη.


110/80-19+150/70-17 ANAKEE2 V MICHELIN **********
ΓΕΥΣΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ

ΠΡΟΣΦΥΣΗ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ?Τ Ο MICHELIN ANAKEE 2 ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.29% ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΡΟΣΦΥΣΗ ΣΕ ΒΡΕΓΜΕΝΟ ΕΔΑΦΟΣ*!ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙ ΑΥΤΟ Η MICHELIN ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΕ ΝΕΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΝ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ.

*ΔΟΚΙΜΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ C.E.R.M ( ΚΕΝΤΡΟ ΟΔΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΩΝ) ΤΟ 2008 ΣΕ ΕΛΑΣΤΙΚΑ 110/80-19+150/70-17 ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ.
https://www.tyreshop.gr/Product/243/Page/476/el/






Λάστιχα τεχνολογίας 2008.....
Και τα συζητάμε 10 χρόνια μετά?
OK mates, go ahead....:cool:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Όχι Τάκης.....
Στα gs...ειναι η χειρότερη επιλογή!!
Και το λένε όλοι.....φαντασου ότι τα βάζουν από το εργοστάσιο στα νέα lc και οι περισσότεροι μετά από 2-3 χιλιάδες χλμ τα πετανε.
Σε πιο ελαφριά μηχανάκια, έχω ακούσει τα καλύτερα
Δεν βαζουν τα Anakee 2 Κωστα...αλλά τα Anakee III...και οσοι λενε οτι τα πετανε,διαβαζω οτι κανουν με τα επομενα ελαστικα...25.000χλμ...o_Oαρα ισως να μην ειναι και καλος γνωμονας τα οσα διαβαζουμε...:rolleyes:
Προσωπικα φοραω τα Anakee III για ασφαλτο...Ομως εαν ειχα την επιλογη θα εβαζα τα Anakee 2,που τα εχω βαλει παλι και θεωρω ενα απο τα καλυτερα ελαστικα για ασφαλτο κ λιγες βλεψεις χωμα...Δεν εχω παραπονο ως ωρας και με το Anakee III ισα ισα που επιβεβαιωνει αυτα που γραφω πιο πανω για τα LC:cool:,οτι δηλαδη περιμενα να ειναι χάλια μαυρα με τα οσα "ελεγαν" και ισα-ισα που 3.000χλμ τωρα δεν θα ελεγα οτι με αφηνουν παραπονεμενο(Κρητη τα φορουσα δικαβαλος και πηγαινε μια χαρα...νομιζω:cool:)Τωρα αν στο υπολοιπο χρονου αντοχης τους αρχισουν τιποτα κουλά...ειδωμεν.Ως ωρας ομως εχουν δειξει πολυ καλη συμπεριφορα.

Και Λιακο... @ibar με το 12αρι που πηρες με ενα Anakee 2 φορεμενο και θα το ευχαριστηθεις στο δρομο(τον ασφαλτινο) αλλά και θα δοκιμασεις και κανα χωματακι να δεις οτι θα γουσταρεις(και μετα να βαλεις τοπικ "ποιο λαστιχο να βαλω για χωμα":D)...
Αυτα :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom