λαστιχο για adventure lc8

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Λύση είναι και το δεύτερο ζευγάρι χωματινα ελαστικά . Πλέον σου κρατάνε τα δευτερα στο μαγαζί και στα περνάνε με 10-15 ευρώ. Εγώ κατέληξα σε αυτή την επιλογή (και πούλησα το δεύτερο σετ τροχών που ειχα).
Το αυτό εδώ και χρονια ;)
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Ανοιξε το γκαζι Σταματηηη :D :p Χωρις πλακα παντως, νουμερα σαν τα δικα σου και του Χ.Καλφα φανταζουν εξωπραγματικα για μενα και φιλους που τα φοραμε σε Τρανσαλπ που ειναι σχετικα ψοφιμι και εχει και γραμμικη ροπη. Οταν ταχα μονιμα πανω, το πισω εβγαζε 8000χμ αλλα γινοτανε "γουλι" σε τοσα χμ (παντως κραταγε ακομη καλα) και απο τα 6000χμ και μετα δεν ειχε πια τακουνι για σοβαρο χωμα. Τωρα που βαζω το πισω μονο για χωματαδες, βγαζει 4500-5000χμ και στα 6000χμ γινεται σλικ (οπως θα πιστοποιησει ο @el-Gatto που ειδε αυτο που αλλαξα το περασμενο Σαββατο).
Γιωργο το εχω πει πολλες φορες σε πουροβολτες οποτε το εχει φερει η κουβεντα.Με tkc πηγα Πατρα-Αγκονα-Μαροκο μεχρι τα σύνορα Δυτικης Σαχαρα ,δικαβαλλος,με βαλιτσες βολτες στην ερημο 3 μερες και επστροφη παλι ολο από ασφαλτο πισω μεχρι Αγκονα.Ταχύτητες στις εθνικες 140-150 το πολύ.συνολο χιλιομετρων γυρω στις 8.500 και εκανα άλλες 6000 μεχρι να το αλλαξω.Υπαρχουν καταγεγραμμένα ημερομηνίες χιλιόμετρα κάθε μερα κτλ.οποτε ξερω πολύ καλα τι λεω.στην ελλαδα μονο χωμα όμως όταν τα ξαναεβαλα πανω από 10.000 ποτε.τα desert που εχω αλλαξει 2φορες πανω από 6000 δεν αντεξαν.οποτε καπου καπου το ανοιγω το γκαζι κιεγω :friend:
και για του λογου του αληθες...



 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ωραιος Σταματη :cool: αυτο το ταξιδι στο Μαροκο τοχω κι'εγω στο μυαλο εδω και καποια χρονια αλλα θελει χρονο. Σε καποια φαση να τα πουμε για τις σχετικες πληροφοριες οπως ειχαμε πει, επισης για το ταξιδι μεχρι Ιραν.
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Ωραιος Σταματη :cool: αυτο το ταξιδι στο Μαροκο τοχω κι'εγω στο μυαλο εδω και καποια χρονια αλλα θελει χρονο. Σε καποια φαση να τα πουμε για τις σχετικες πληροφοριες οπως ειχαμε πει, επισης για το ταξιδι μεχρι Ιραν.
Οπότε θες Γιώργο κανένα πρόβλημα :ok:
 

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
εγω παλι μετα τα μαμα (χ2) , επελεξα να βαλω ενα ασφαλτινο λαστιχο ..το dunlop trailsmart ..εξαιτιας πολλων χιλιομετρων που μάζευα σε εθνικη και το μηδαμινο χωμα ! Η μηχανη αλλαξε οοοοληηη .αθορυβα και βεντουζα οταν ζεσταθουν . Εστριβα με περισσοτερη αυτοπεποιθηση , παρολο την 21 μπροστα και ειδα αρετες της μηχανης που δεν περιμενα . Τωρα επειτα απο 4500 χλμ περιπου ακομα κρατανε αλλα τα περα δωθε τελειωσαν και σκεφτομαι να παω σε tkc80 η΄στα karoo3 . Με τα συν και τα πλην τους το καθενα ..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Για να μην ανοίγω άλλο θέμα το Pireli scorpion pro το έχει δοκιμάσει κανένας ?? Όσο και να έψαξα δεν είδα αναφορά πουθενά
http://www.bikebandit.com/tires-tubes/motorcycle-tires/pirelli-scorpion-pro-motorcycle-tire


If You Want It Come And Get It
ΜΧ λάστιχο ρε φίλε...
Πώς να στρίψεις με δαύτο? Ακόμα και σε χώμα θα ψάχνεις μπερμπ! Μόνο κατακόρυφα ως προς το έδαφος δουλεύουν αυτά.... ;)
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Για να μην ανοίγω άλλου θεμα
Έχει βάλει κανείς mitas e09
Η pireli mt 21 ? Να μου πει εντυπώσεις . Ευχαριστω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Για να μην ανοίγω άλλου θεμα
Έχει βάλει κανείς mitas e09
Η pireli mt 21 ? Να μου πει εντυπώσεις . Ευχαριστω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Oσο αφορα το mt21 μονο για μπροστα γιατι το πισω δεν αντεχει...πολυ καλο στο χωμα και αξιοπρεπες για τακουνατο στην ασφαλτο.Τα μιτας δεν τα εχω δοκιμασει αν και θα θελα,αλλα αλογο που κερδιζει(908rr)δεν το αλλαζεις ευκολα.
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Oσο αφορα το mt21 μονο για μπροστα γιατι το πισω δεν αντεχει...πολυ καλο στο χωμα και αξιοπρεπες για τακουνατο στην ασφαλτο.Τα μιτας δεν τα εχω δοκιμασει αν και θα θελα,αλλα αλογο που κερδιζει(908rr)δεν το αλλαζεις ευκολα.
Σωστός!
Καλούτσικα ειναι ομως και τα μιτας να συμπληρώσω..
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Ξέρετε απο που μπορω να παραγγείλω τα Mitas e09 Dakar ;
Σημερα μου ειπαν πως ο αντιπρόσωπος δεν τα φέρνει Ελλάδα :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom