τα βασικά των ΒΑΣΙΚΩΝ στρώσεων

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Για βάλε και κανένα λινκ, από εκεί που ψωνίζεις.



Όταν μπορώ οικονομικά από αυτους τους 3 αγοράζω. Τα προιοντα είναι απίστευτα. Εδώ και χρόνια δεν φοραω συνθετικά. Για πολλους λόγους.
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Η αλήθεια είναι βέβαια, ότι αν η δραστηριότητα δεν είναι αεροβια, αλλά στατική (moto), ίσως να μην αξίζει (οικονομικά), να πληρωσεις για μάλλινο.
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Για βάλε και κανένα λινκ, από εκεί που ψωνίζεις.
Πες στη μάνα να σου πλέξει



Όταν μπορώ οικονομικά από αυτους τους 3 αγοράζω. Τα προιοντα είναι απίστευτα. Εδώ και χρόνια δεν φοραω συνθετικά. Για πολλους λόγους.
Πολύ μπροστά οι παππούδες μας με τις μαλλινες σκελεες
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Merino εχω κάλτσες και ειναι πολυ ωραία σαν επιλογή.
Ειναι ζεστές και συνάμα το πόδι σου δεν υδρωνει...
Θεωρώ οτι αξίζουν τα χρήματα τους.
Θα κρατήσω αυτα τα καταστήματα που πρότεινες nomad για μελλοντικές αγορές!
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Πες στη μάνα να σου πλέξει
Πολύ μπροστά οι παππούδες μας με τις μαλλινες σκελεες
Η φύση είναι πιο έξυπνη από εμας και παντα έδειχνε τον δρόμο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η αλήθεια είναι βέβαια, ότι αν η δραστηριότητα δεν είναι αεροβια, αλλά στατική (moto), ίσως να μην αξίζει (οικονομικά), να πληρωσεις για μάλλινο.
Ελα που είμαστε από αυτά τα όργια, που πάμε με τις μηχανές για να περπατήσουμε στα βουνά.
Βλαμμένοι εντελώς
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τα μοναδικά base layers (και όχι μόνο) που αξιζουν, είναι όσα έχουν βάση μαλλί. Τα υπόλοιπα είναι μέσες λυσεις. Εάν δεν υπήρχε το θέμα του κόστους (όλα τα σύγχρονα μάλλινα τεχνικά ρουχα είναι πανακριβα) τα συνθετικά θα είχαν πεταχτει στα σκουπίδια.
Χωρίς να διεκδικεί δάφνες επιστημονικής ανάλυσης, ένα κειμενακι που λέει τα βασικά

Αυτό Δημήτρη ήθελα να το γράψω κι εγώ έχοντας δυο απλά μάλλινα φανελάκια (ARCADIA !!!) τα οποία χρησιμοποιώ όταν είμαι άρρωστος (σπάνιο να συμβεί) και σε χωμάτινες βόλτες. Τα είχα αγοράσει πριν από 15-20 χρόνια από ένα μικρό μαγαζάκι στη Νέα Ιωνία Αττικής στη τιμή των 10€ το καθένα και δεν δείχνουν να έχουν σημαντική φθορά, το αντίθετο θα έλεγα. Πλέον έχουν και μουσειακή αξία αφού πρέπει να είναι τα μόνα ρούχα που έχω και είναι made in greece.


Το βίντεο του Γιάννη ήταν μια τεχνική ανάλυση των σύγχρονων προτάσεων ένδυσης μοτοσυκλετισμού οπότε δεν αναφέρθηκα. Παρήγαγε συζήτηση και αυτό είναι κέρδος για όλους μας όπου και αν φθάσουμε από άποψη συμπερασμάτων.


 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Το βίντεο του Γιάννη ήταν μια τεχνική ανάλυση των σύγχρονων προτάσεων ένδυσης μοτοσυκλετισμού οπότε δεν αναφέρθηκα. Παρήγαγε συζήτηση και αυτό είναι κέρδος για όλους μας όπου και αν φθάσουμε από άποψη συμπερασμάτων.



[/QUOTE]
Αα ρε Στέφανε τι μου θύμησες τώρα, κάτι τέτοια είχε φυλαγμένα η μάνα μου από τον μακαρίτη τον πατέρα μου και όταν ήμουν μικρότερος με προέτρεπε να τα φοράω για να μην κρυώνω και αρρωσταίνω. Εγώ βέβαια δεν τα φόρεσα ποτέ για τους γνωστούς λόγους που ένας νέος σκέφτεται: τι είναι αυτό ρε θα φανεί από το πουκάμισο και θα ξεφτιλιστώ, θα με δει η γκόμενα και θα ξενερώσει, οι φίλοι μου θα με πουν φλώρο κτλ. Θα ρωτήσω τη μάνα μου αν τα έχει ακόμη για να τα δοκιμάσω, κάλιο αργά παρά ποτέ!
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Αυτό Δημήτρη ήθελα να το γράψω κι εγώ έχοντας δυο απλά μάλλινα φανελάκια (ARCADIA !!!) τα οποία χρησιμοποιώ όταν είμαι άρρωστος (σπάνιο να συμβεί) και σε χωμάτινες βόλτες. Τα είχα αγοράσει πριν από 15-20 χρόνια από ένα μικρό μαγαζάκι στη Νέα Ιωνία Αττικής στη τιμή των 10€ το καθένα και δεν δείχνουν να έχουν σημαντική φθορά, το αντίθετο θα έλεγα. Πλέον έχουν και μουσειακή αξία αφού πρέπει να είναι τα μόνα ρούχα που έχω και είναι made in greece.


Το βίντεο του Γιάννη ήταν μια τεχνική ανάλυση των σύγχρονων προτάσεων ένδυσης μοτοσυκλετισμού οπότε δεν αναφέρθηκα. Παρήγαγε συζήτηση και αυτό είναι κέρδος για όλους μας όπου και αν φθάσουμε από άποψη συμπερασμάτων.


Και εννοείται δεν αμφισβητησα, τίποτα από το βίντεο. Απλά επειδή έχω σχέση με άλλο χώρο, που τα τεχνικά ρουχα είναι απαραιτητα και έχοντας δοκιμάσει τα παντα, έγραψα τα δικά μου συμπεράσματα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Α
Αυτό Δημήτρη ήθελα να το γράψω κι εγώ έχοντας δυο απλά μάλλινα φανελάκια (ARCADIA !!!) τα οποία χρησιμοποιώ όταν είμαι άρρωστος (σπάνιο να συμβεί) και σε χωμάτινες βόλτες. Τα είχα αγοράσει πριν από 15-20 χρόνια από ένα μικρό μαγαζάκι στη Νέα Ιωνία Αττικής στη τιμή των 10€ το καθένα και δεν δείχνουν να έχουν σημαντική φθορά, το αντίθετο θα έλεγα. Πλέον έχουν και μουσειακή αξία αφού πρέπει να είναι τα μόνα ρούχα που έχω και είναι made in greece.


Το βίντεο του Γιάννη ήταν μια τεχνική ανάλυση των σύγχρονων προτάσεων ένδυσης μοτοσυκλετισμού οπότε δεν αναφέρθηκα. Παρήγαγε συζήτηση και αυτό είναι κέρδος για όλους μας όπου και αν φθάσουμε από άποψη συμπερασμάτων.


Ω ναι, τα ιδια ειχα αγορασει κι εγω πριν 18 χρονια για το στρατο, εκαναν τρομερη δουλεια και φυσικα δεν εχουν παθει τιποτα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και εννοείται δεν αμφισβητησα, τίποτα από το βίντεο. Απλά επειδή έχω σχέση με άλλο χώρο, που τα τεχνικά ρουχα είναι απαραιτητα και έχοντας δοκιμάσει τα παντα, έγραψα τα δικά μου συμπεράσματα.
Με τον χώρο του μοντελινγκ?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom