1st ADVRIDE KART CHALLENGE (Τετάρτη 22/6)

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Παιδιά δυστυχώς δεν με παίρνει η ώρα..Δεν θα έχω τελειώσει πρίν τις 7:30 απογευματινή και είμαι αρκετά μακριά απ' το σημείο,οπότε άκυρος.. λυπάμαι πολύ:(:(:(
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Παιδιά δυστυχώς δεν με παίρνει η ώρα..Δεν θα έχω τελειώσει πρίν τις 7:30 απογευματινή και είμαι αρκετά μακριά απ' το σημείο,οπότε άκυρος.. λυπάμαι πολύ:(:(:(
Κρίμα ρε Μανωλάκη και θέλαμε να σε δούμε.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλημέρα σε όλους.

Οι συμμετοχές έκλεισαν. Είναι 21.

Ενημερώνεται η πίστα και θα ενημερωθείτε κι εδώ για τις λεπτομέρειες..

Φορέστε τα αγωνιστικά σας φτάνει η ώρα της μάχης!!:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα σε όλους.

Οι συμμετοχές έκλεισαν. Είναι 21.

Ενημερώνεται η πίστα και θα ενημερωθείτε κι εδώ για τις λεπτομέρειες..

Φορέστε τα αγωνιστικά σας φτάνει η ώρα της μάχης!!:p
Σου έφτιαξα και πανό....λυσσαρα



advphone
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Gentlemen start your engines


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αν... ξυριστει και... καλλωπιστει λιγακι το.....girl, αξιζει να γεμισουμε τις εξεδρες!!!!!!!!!!!!! :ha
Δε μας τα λες καλά Νικόλα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φήμες λένε....ότι ο κορυδαλιωτης θα ζητησει ζύγισμα pass από ζυγαριά φαρμακείου, για να βγάλει τα γκρουπ....:thnkg:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λοιπόν καλοί μου αγωνιζόμενοι....

Κάναμε ότι καλύτερο μπορούσαμε για να φτιάξουμε τον πιο ανταγωνιστικό, ενδιαφέρον και συναρπαστικό αγώνα!!!!

¨Επειτα απο διαπραγμάτευση με τους υπεύθυνους της πίστας καταφέραμε να έχουμε διαθέσιμα απο την αρχή τα πιο ισχυρά κάρτ των 500cc.

Αυτό σημαίνει βέβαια πώς απο την μία θα έχουμε την μέγιστη δυνατή απόλαυση και ελαχιστοποίηση των διαφορών λόγω σωματικού βαρους αλλά απο την άλλη θα πρέπει να δείξουμε και μια σύνεση και προσοχή καθώς η πίστα είναι αρκετά σφιχτή και αν παρασυρθούμε μπορεί να κοπανήσουμε με ταχύτητα είτε στα λάστιχα είτε χειρότερα πάνω σε κάποιον άλλον οδηγό και να τρανταχτούμε καλά και να προκαλέσουμε και κάποια άσκοπη ζημιά. Να σεβαστούμε και να τιμήσουμε την εμπιστοσύνη της πίστας παρακαλώ πολύ με σύνεση και υπομονή ειδικά στους πρώτους γύρους. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΡΟΥΟΜΕΝΑ. Εϊναι καρτ και είναι πίστα.

Συνεπώς δεν ξέρω ποιοί απο εμάς έχουν κάποια εμπειρία. Θυμίζω πώς τα λάστιχα στην αρχή είναι κρύα και απαιτούν μια προσοχή και ένα ζέσταμα. Το φρένο είναι σημαντικό ειδικά με τα καρτ των 500cc και πρέπει να χρησιμοποιείται στα σωστά σημεία φρεναρίσματος. Δεν φρενάρουμε πάνω στον μπροστινό μας. Αν βλεπουμε πως φεύγουμε ευθεία προς τα λάστιχα χρησιμοποιούμε το φρένο και ας χάσουμε μισό δευτερόπλεπτο μέχρι να αποκτήσουμε αίσθηση της πίστας.

Δεν μπορούμε να βγάλουμε λοιπόν ζυγαριά, τα καρτ των 500cc εξασφαλίζουν πώς υπάρχει απόθεμα δύναμης και για τον πιο βαρύ να γράψει εξίσου ανταγωνιστικό ή και τον καλύτερο χρόνο.

Πάμε τώρα στην διαδικασία.

Θυμίζω προσερχόμαστε στην πίστα στις 6,30 ΄΄η κάπου εκεί κοντά. Το πρώτο γκρουπ θα μπει στη πίστα στις 7.00μ.μ.

Τα γκρουπ θα είναι τρια (3) απο επτά (7) άτομα. Η αρχική κατάταξη θα γίνει αλφαβητικά (δεν βρήκα πιο δίκαιο τρόπο) και τα γκρουπ χωρίζονται ως εξής:

Σημείωση: Χρησιμοποιούμε το ψευδώνυμο μας και στο χαρτί που θα πάρουμε όπως και στην οθόνη για το Live Feed των χρόνων θα υπάρχει ο 3ψήφιος απο τα γράμματα του ψευδώνυμου μας που θα αναγνωρίζουμε τους χρόνους μας. Τους αναφέρω απο κάτω

GROUP (A)

  1. Aldebaran
  2. ChristosGR (CHG)
  3. christetr (CHR)
  4. Doc.DD (DOC)
  5. dodos (DOD)
  6. GogosLux (GOG)
  7. gaslion (GAS)
GROUP (B)

  1. kuklinski (KUK)
  2. Lefteriskou (LEF)
  3. orla13 (ORL)
  4. Padis (PAD)
  5. Shogun (SHO)
  6. Siam (SIA)
  7. sfera (SFE)
GROUP (C)

  1. tc-drift (TCD)
  2. Takisg (TAK)
  3. XR Maniac (XRM)
  4. Ziggy (ZIG)
  5. vassat (VAS)
  6. xaotikos (XAO)
  7. socrates
Τα γκρούπ όπως τα αναφέρω θα μπουν διαδοχικά στην πίστα για 2 Session 8 λεπτα το καθένα. Το πρώτο ως γνωριμία της πίστας και δοκιμές και το δεύτερο Session ως χρονομετρημένα για κατάταξη.

Βάσει λοιπόν των χρονομετρημένων του δεύτερου session απο τα 3 γκρούπ θα βάλουμε κάτω τους χρόνους και θα γίνει η κατάταξη για την σειρά των τριών (3) αγώνων με 7 συμμετέχοντες που θα προκύψει βάσει χρόνων με τον εξής τρόπο:

A ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (ΒΑΣΕΙ ΧΡΟΝΩΝ)

  1. 1ος χρόνος
  2. 6ος χρόνος
  3. 7ος χρόνος
  4. 12ος χρόνος
5)13ος χρόνος
6)18ος χρόνος
7)19ος χρόνος

Β ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (ΒΑΣΕΙ ΧΡΟΝΩΝ)

  1. 2ος χρόνος
  2. 5ος χρόνος
  3. 8ος χρόνος
  4. 11ος χρόνος
5)14ος χρόνος
6)17ος χρόνος
7)20ος χρόνος

Γ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (ΒΑΣΕΙ ΧΡΟΝΩΝ)

  1. 3ος χρόνος
  2. 4ος χρόνος
  3. 9ος χρόνος
  4. 10ος χρόνος
5)15ος χρόνος
6)16ος χρόνος
7)21ος χρόνος

Οι δύο (2) πρώτοι απο κάθε αγώνα του ημιτελικού θα περάσουν στον μεγάλο τελικό των 5 γύρων με έξι (6) συμμετοχές

Οι θέσεις του τελικού θα προκύψουν ως εξής:

Θέσεις 1-2-3 οι τρείς πρώτοι των ημιτελικών. Πρώτος θα είναι στην εκκίνηση απο αυτούς ο οδηγός με τον καλύτερο χρόνο γύρου στον ημιτελικό, δεύτερος ο οδηγός με τον επόμενο χρόνο γύρου και αντιστοιχα ο τρίτος

Θέσεις 4-5-6- οι τρείς δεύτεροι των ημιτελικών με αντίστοιχη σειρά απο τον καλύτερο χρόνο που έγραψε ο καθένας στον ημιτελικό.


Δεν ξέρω αν μπέρδεψα κάποιους. Απλά είπα αφού κάνουμε μάζωξη για φιλικό αγώνα να τον κάνουμε και ενδιαφέρον και δίκαιο και με αγωνία!

Αν κάποιος έχει κάποια ερώτηση την κάνει. Αλλιώς τα λέμε εκεί την τετάρτη!!


Μην ξεχάσω να αναφέρω πώς το κόστος με όλα τα παραπάνω που καταφέραμε είναι 35€ τα οποία θα πρότεινα να τα πληρώσουμε όλοι στην άφιξη να ξεμπερδευουμε να πάρουμε το χαρτί μας να μην γίνεται μετά συνωστισμός στο ταμείο κατα την διάρκεια των γύρων και να θυμίσω πώς ο νικητής θα κερδίσει ένα εισιτήριο για οδήγηση μιας Ferrari!!

Σαν telemarketing ακούστηκα μια χαρά.. :roflmao:


Παρακαλώ όποιος συμμετέχει ας κάνει ένα Like σε αυτό το ποστ να ξέρω πως το διάβασε, ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βάλτο και στο πρώτο ποστ Βαγγέλη.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Top Bottom