Adventure Tour Παρνασσός - Γκιώνα by Worksbike 11-12/11

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Έκλεισα κ γω τελικά στο hotel Livadia, που ειναι στο κεντρο , απο παρασκευη βραδυ θα παω … εκτος φυσικά απροόπτου,
Οποτε τα λεμε εκει ή ξεκινάμε με καποιον που παει , απο αθηνα …
Τη διαδρομή του Σαββάτου θα κανω κ επιστροφή αθενς , κυριακη πρωί μετα απο καφε και καμια βόλτα τριγύρω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Έκλεισα κ γω τελικά στο hotel Livadia, που ειναι στο κεντρο , απο παρασκευη βραδυ θα παω … εκτος φυσικά απροόπτου,
Οποτε τα λεμε εκει ή ξεκινάμε με καποιον που παει , απο αθηνα …
Τη διαδρομή του Σαββάτου θα κανω κ επιστροφή αθενς , κυριακη πρωί μετα απο καφε και καμια βόλτα τριγύρω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Θα φυγουμε και εμεις Παρασκευη απογευμα απο Αθηνα μολις κανονισουμε την ωρα θα ανακοινωθει στο θεμα
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Πόσοι είναι για την soft διαδρομή;
Αν είναι κάποιοι δλδ..
εγω θα κανω τη soft, αλλα στη θεωρια μπορεί να ειναι soft, μην εισαι σίγουρος με χελιωτη...το πολυ πολυ να μας φανε οι αρκούδες
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Επειδή με βλέπω να αποφασίζω εντελώς τελευταία στιγμή, θα βρεθεί λέτε τπτ στην Λιβαδειά για διαμονή ή θα την βγάλω σε παγκάκι;
 

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Χμ, ναι, είδα κ εγώ τη σημερινή πρόγνωση για το Σάββατο και βλέπω ότι δίνει βροχές και μάλιστα με σημαντική ένταση. Για να δούμε αν κ πως θα αλλάξει η πρόγνωση τις επόμενες μέρες και πόσο μπορεί να επηρρεάσει.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Το σαββατο , Για λιγο δίνει βροχή , το meteo, καλύτερα ομως για να μη γλιστράει στο χώμα..

άμα ομως βρέχει συνεχεια τον ήπιαμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Θα ήθελα να ανέβω από Αθήνα είτε αυθημερόν Σάββατο είτε από Παρασκευή για ΣΚ, είτε Σάββατο πρωί για ΣΚ.

Για πείτε αν είναι κάποιος να συντονιστούμε

Ρυθμος εθνικής 120-130
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Καλησπερα εγω και μια ντουζινα ακομα θα αναχωρησουμε ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16:00μμ σημειο συνταντησης ΧΩΡΙΑΤΙΚΟ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟ απο ασφαλτο ..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Δυστυχώς εγώ δεν θα μπορέσω τελικά
Ε βέβαια αν φας ένα κουτί μελομακάρονα μονάχος σου που να μπορέσεις μετά;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καλησπερα εγω και μια ντουζινα ακομα θα αναχωρησουμε ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16:00μμ σημειο συνταντησης ΧΩΡΙΑΤΙΚΟ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟ απο ασφαλτο ..
Υποθέτω εννοείς με μεγάλα άρα θα ανέβετε από εθνική.

Θα φύγω και εγώ από Παρασκευή, δεν έχω αποφασίσει ώρα, αλλά θα δοκιμάσω την τύχη (και τις αντοχές μου με το κατσίκι) από παλιά προς Θήβα. Top speed 90km/h για να μου μείνει λάστιχο για το event :notworthy::hungover:

Σήμερα ψώνισα και ένα δεύτερο drybag 20lt για να δέσω στο σύστημα της givi και έριξα και την γλίτσα (slime) στα λάστιχα. Ελπίζω να μην μάθω ποτέ αν δουλεύει ή όχι :laugh:.
Το ντύσιμο επίσης είναι ένα θέμα, βγήκα σήμερα με το κανονικό μου μπουφάν και έβγαλα την μπέμπελη, ελπίζω προς τα εκεί να έχει δροσά :laugh:
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Υποθέτω εννοείς με μεγάλα άρα θα ανέβετε από εθνική.

Θα φύγω και εγώ από Παρασκευή, δεν έχω αποφασίσει ώρα, αλλά θα δοκιμάσω την τύχη (και τις αντοχές μου με το κατσίκι) από παλιά προς Θήβα. Top speed 90km/h για να μου μείνει λάστιχο για το event :notworthy::hungover:

Σήμερα ψώνισα και ένα δεύτερο drybag 20lt για να δέσω στο σύστημα της givi και έριξα και την γλίτσα (slime) στα λάστιχα. Ελπίζω να μην μάθω ποτέ αν δουλεύει ή όχι :laugh:.
Το ντύσιμο επίσης είναι ένα θέμα, βγήκα σήμερα με το κανονικό μου μπουφάν και έβγαλα την μπέμπελη, ελπίζω προς τα εκεί να έχει δροσά :laugh:
Η θερμοκρασία το Σαββατο που ανέβηκα ήταν 10 βαθμούς.. ψηλότερα Γκιώνα μπορεί και 7.

Στα πεδινά ήταν 25…έχει μεγάλες διαφορές.


Αν είναι ο καιρός με αντάρα θα θέλει και night vision.

αυτα τα βουνά δεν έχουν χώμα ,είναι σπαστήριο καλα έκανες και έβαλες υγρό.
 
Top Bottom