Adventure Tour Παρνασσός - Γκιώνα by Worksbike 11-12/11

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Υποθέτω εννοείς με μεγάλα άρα θα ανέβετε από εθνική.

Θα φύγω και εγώ από Παρασκευή, δεν έχω αποφασίσει ώρα, αλλά θα δοκιμάσω την τύχη (και τις αντοχές μου με το κατσίκι) από παλιά προς Θήβα. Top speed 90km/h για να μου μείνει λάστιχο για το event :notworthy::hungover:

Σήμερα ψώνισα και ένα δεύτερο drybag 20lt για να δέσω στο σύστημα της givi και έριξα και την γλίτσα (slime) στα λάστιχα. Ελπίζω να μην μάθω ποτέ αν δουλεύει ή όχι :laugh:.
Το ντύσιμο επίσης είναι ένα θέμα, βγήκα σήμερα με το κανονικό μου μπουφάν και έβγαλα την μπέμπελη, ελπίζω προς τα εκεί να έχει δροσά :laugh:
Θα είμαστε μεγάλα και μικρά την ροή σε μια πορεία με μηχανές την δίνουν τα μικρά οπότε αν θέλεις έρχεσαι..και 99% θα παμε παλιά Εθνική
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Υποθέτω εννοείς με μεγάλα άρα θα ανέβετε από εθνική.

Θα φύγω και εγώ από Παρασκευή, δεν έχω αποφασίσει ώρα, αλλά θα δοκιμάσω την τύχη (και τις αντοχές μου με το κατσίκι) από παλιά προς Θήβα. Top speed 90km/h για να μου μείνει λάστιχο για το event :notworthy::hungover:

Σήμερα ψώνισα και ένα δεύτερο drybag 20lt για να δέσω στο σύστημα της givi και έριξα και την γλίτσα (slime) στα λάστιχα. Ελπίζω να μην μάθω ποτέ αν δουλεύει ή όχι :laugh:.
Το ντύσιμο επίσης είναι ένα θέμα, βγήκα σήμερα με το κανονικό μου μπουφάν και έβγαλα την μπέμπελη, ελπίζω προς τα εκεί να έχει δροσά :laugh:
Το σκέφτομαι αν θα ανέβω αλλά αν ανέβω με βλέπω για αναχώρηση κατά τις 18:30 από βόρεια προάστια
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
antsoar και εγω με τον Σταμάτη sfera και τα υπολοιπα παιδια θα ανεβω. Εκει 90-100 max παιζω και εγω.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
antsoar και εγω με τον Σταμάτη sfera και τα υπολοιπα παιδια θα ανεβω. Εκει 90-100 max παιζω και εγω.
Ok, αν είναι έτσι θα χαρώ να ανέβουμε παρέα. Αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω μην με περιμένετε άδικα.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Σχετικό - άσχετο. Μιας και λενε για μεγάλες πιθανοτητες βροχής ΟΚ για το σώμα θα πάρω τα αδιαβροχα που φοράω και στον δρόμο, με το MX κράνος παιζει καμιά πατέντα να μειωσουμε τα ζόρια? Ή το σταυρό μας μην κανει κρυο και παμε για πνευμονία..
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Σχετικό - άσχετο. Μιας και λενε για μεγάλες πιθανοτητες βροχής ΟΚ για το σώμα θα πάρω τα αδιαβροχα που φοράω και στον δρόμο, με το MX κράνος παιζει καμιά πατέντα να μειωσουμε τα ζόρια? Ή το σταυρό μας μην κανει κρυο και παμε για πνευμονία..
Υποτίθεται αύριο απόγευμα θα ρίχνει τουλούμια.καλο θα ήταν ένα αντβε κρανος με τη μάσκα προβλέπω το νερό να γίνεται παπακια
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Σχετικό - άσχετο. Μιας και λενε για μεγάλες πιθανοτητες βροχής ΟΚ για το σώμα θα πάρω τα αδιαβροχα που φοράω και στον δρόμο, με το MX κράνος παιζει καμιά πατέντα να μειωσουμε τα ζόρια? Ή το σταυρό μας μην κανει κρυο και παμε για πνευμονία..
Καθόλου άσχετο δεν είναι, και καλά που μου το θύμισες γιατί η μάσκα που έχω είναι προ δεκαετίας και μάλλον έχουν αλλάξει τα μεγέθη με τα νέα κράνη και αφήνει κενό. Το ανακάλυψα πρόσφατα με τον δύσκολο τρόπο όταν έπεσα σε βροχή και ξαφνικά δεν ήξερα που να κρυφτώ όταν οι σταγόνες μου τρυπαγαν το πρόσωπο σαν βελόνες. o_O:hungover:
Μάλλον πάω για αγορά της τελευταίας στιγμής σήμερα.

Edit
Πάντως αν εννοείς για το κρύο η λύση είναι μπαλακλάβα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
το κρυο παλεύεται με buff ή μπαλακλαβα και δεν θα πετύχουμε ιδιαιτερο πιστευω.
Για το νερό μου μπήκανε σκέψεις...
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
το κρυο παλεύεται με buff ή μπαλακλαβα και δεν θα πετύχουμε ιδιαιτερο πιστευω.
Για το νερό μου μπήκανε σκέψεις...
Γαντάκι Sanitas μην ξεχάσετε…aDventure tour στη Κρήτη όλη μερα βρόχα βαζαμε νερά μπουργάνα , , αγκαλιάζαμε και τα καλοριφέρ :roflmao:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πάντως ο χειρότερος καιρός για Παρασκευή με την ως τώρα πρόβλεψη είναι μεσημέρι/απόγευμα.
Αρχίζω να κάνω σκέψεις για πρωινή αναχώρηση
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Άμα βρέχει πολυ , εγω δε θα παω
πηγα για κολύμπι στη κρητη , οποτε μου φτάνει αυτο :)

… θα το δω αυριο… σκέφτομαι να φύγω 2:00μμ με 3:00μμ απο παλια εθνικη μανδρα Θήβα Λιβαδειά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Πάντως ο χειρότερος καιρός για Παρασκευή με την ως τώρα πρόβλεψη είναι μεσημέρι/απόγευμα.
Αρχίζω να κάνω σκέψεις για πρωινή αναχώρηση
Παρακολουθω μηπως παμε παρεα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Πηγαίνετε ρε μην χάνετε τις βόλτες, ας βρέξει, ας χιονίσει, όλα στο πρόγραμμα είναι, όλα εμπειρίες είναι σε αυτήν την πτάνα τη ζωή, αυτές μένουν όταν θα είσαστε με Π και θα αναπολείτε τις παλιές καλές εποχές που έβραζε το αίμα και ήσασταν βουτηγμένοι στην γλυκιά ταλαιπωρία. Δε θυμάμαι κάνα παπού να πίνει το τσάι του στο μπαλκονι και να αναπολεί τις στιγμές που καθότανε στον καναπέ και έκαιγε τα κύτταρα του μπροστά στην τηλεόραση γκάντ ντάμνιτ!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom