Adventure Tour Παρνασσός - Γκιώνα by Worksbike 11-12/11

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ανασυγκρότηση με το Κρητικό κλιμάκιο

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Βάλε καμμία λασπωμένη... :waiting:
Είναι εδώ ο 2wheeler που έχει λάβει υποδοχή Σπίλμπεργκ, μόνο αυτόγραφα που δεν του ζητάνε.


.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ναι, τι;
Φουιτ έπαθε, συμβαίνει και στα καλύτερα νουντλς
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Πήγαμε duo με [mention]GeorgeKor [/mention].

Ωραίος ο Γιώργος με το 790 είχαμε πολυ καλο ρυθμό και το ευχαριστηθήκαμε και οι δυο.

Η διαδρομή είχε πολυ χώμα και ηταν πολυ μεγάλη για βγει ολόκληρη.

Οποτε η διοργάνωση ακύρωσε τα τελευταια χώματα.
























Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πήγαμε duo με [mention]GeorgeKor [/mention].

Ωραίος ο Γιώργος με το 790 είχαμε πολυ καλο ρυθμό και το ευχαριστηθήκαμε και οι δυο.

Η διαδρομή είχε πολυ χώμα και ηταν πολυ μεγάλη για βγει ολόκληρη.

Οποτε η διοργάνωση ακύρωσε τα τελευταια χώματα.
























Sent from my iPhone using Tapatalk
Ωραία χώματα πρέπει να είχε
Βροχή φάγατε?
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Ωραία χώματα πρέπει να είχε
Βροχή φάγατε?
Μόνο για 2-3 χιλιόμετρα.. και θερμοκρασία ελάχιστη 10 βαθμούς.
Η πίστα ήταν πολυ καλή πήγαινε με μια πάνω , λιγο λάσπερα ήταν απτο Παρνασσό, που αν φοραγες ενα ωραίο τακούνι πήγαινες και εκει γρήγορα .. γενικά με το 50/50 δεν βρήκα κάπου προβλημα εκτος απο λίγο oriental στη λάσπη
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Γλυτσα σε πολλά σημεία και ακόμα περισσότερα σαθρά που βουλιάζει ο μπροστινός....γενικά πεθανααα
Αλλά είχε και πατημένα κομμάτια οπότε ξεδωσαμε!!!!

***Σημείωση ότι κυνηγηθηκα με τον Καρετσο χωρίς να το ξέρω (από όσο μου είπαν) και έπεσε (από την πίεση μου χαχαχα) και τον σήκωσα με τα χέρια μου ...... Αν το ήξερα θα έκοβαν μια τούφα από τα μαλλιά για ενθημιοοο

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Πήγαμε duo με [mention]GeorgeKor [/mention].

Ωραίος ο Γιώργος με το 790 είχαμε πολυ καλο ρυθμό και το ευχαριστηθήκαμε και οι δυο.

Η διαδρομή είχε πολυ χώμα και ηταν πολυ μεγάλη για βγει ολόκληρη.

Οποτε η διοργάνωση ακύρωσε τα τελευταια χώματα.
























Sent from my iPhone using Tapatalk
Ψευδεστε κυριε!! Δεν ακυρωθηκε κανενα ζωμα!!! 5 και ημασταν Αραχωβα, φαγαμε κοκορετσακι και με το που επεσε η νυχτα καναμε και νυχτερινη!! Με sfera mavro provato και Φαιδωνα!!!


Λουκουμι η διαδρομη φοβερα τερεν για ολα τα γουστα!!! Λασπη, Γαρμπιλι, Κοκκινοχωμα, Ακροπολικοχωμα!!! Μπορει να μην ειχε πολλα τοπια αλλα οδηγικα ηταν φανταστικη!!! Θα με πειτε ανωμαλο αλλα το καλυτερο κομματι ηταν στις λασπουριες πριν την Αγοριανη!!! Κριμα για αυτους που ψαρωσανε στην ανηφορικη αντιπυρικη.... Επιστροφη στην βαση εγω!!
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Ψευδεστε κυριε!! Δεν ακυρωθηκε κανενα ζωμα!!! 5 και ημασταν Αραχωβα, φαγαμε κοκορετσακι και με το που επεσε η νυχτα καναμε και νυχτερινη!! Με sfera mavro provato και Φαιδωνα!!!


Λουκουμι η διαδρομη φοβερα τερεν για ολα τα γουστα!!! Λασπη, Γαρμπιλι, Κοκκινοχωμα, Ακροπολικοχωμα!!! Μπορει να μην ειχε πολλα τοπια αλλα οδηγικα ηταν φανταστικη!!! Θα με πειτε ανωμαλο αλλα το καλυτερο κομματι ηταν στις λασπουριες πριν την Αγοριανη!!! Κριμα για αυτους που ψαρωσανε στην ανηφορικη αντιπυρικη.... Επιστροφη στην βαση εγω!!
Μπράβο αγόρια! Θα ήθελα πολύ να ήμουν μαζί σας....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Φανταστικά μερη , μονο ,αυτα

Αλλη μια ωραία εκδρομή απο τον κ. Δημήτρη Χελιώτη με διάσχιση του πάσου της Γκιώνας , διάσχιση Γραβιάς, Επτάλοφο , Καλοσκοπή κλπ
Το τελευταίο μέρος ,καρακόλιθος-Λιβαδειά , επειδη νύχτωνε μας ειδοποίησαν απο τη γραμματεια της διοργάνωσης να μη το κάνουμε , οδηγάγαμε, πολλες ωρες και η λαςπη μας πηγε λιγο πιςω χρονικά ,για να ξεμπλέξουμε ,χωρις τούμπες

Επίσης,
εβρεχε απο επταλοφο προς γραβιά αλλα , ήμασταν κάτω απο πυκνά κλαριά ψηλών δέντρων , λες κ μας κράταγε καποιος ομπρέλα κ βράχηκαμε ελαχιστα , δε γίνονται αυτα :) :)

Το Honda Africa Twin 1100, του IoannisB ,νομίζω δικαίως βγηκε η καλύτερη μοτοσυκλετα στο περιοδικό Μότο, στο mega test on off 2023 , πολυ ποιοτική μοτοσυκλετα , ´οργώνεί´ σε τέτοιες απαιτητικές μοτοβολτες , σε ποίκιλα τερέν κ δε σε αγχώνει










antsoar




























Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Φανταστικά μερη , μονο ,αυτα

Αλλη μια ωραία εκδρομή απο τον κ. Δημήτρη Χελιώτη με διάσχιση του πάσου της Γκιώνας , διάσχιση Γραβιάς, Επτάλοφο , Καλοσκοπή κλπ
Το τελευταίο μέρος ,καρακόλιθος-Λιβαδειά , επειδη νύχτωνε μας ειδοποίησαν απο τη γραμματεια της διοργάνωσης να μη το κάνουμε , οδηγάγαμε, πολλες ωρες και η λαςπη για να ξεμπλέξουμε ,χωρις τούμπες , μας πηγε λιγο πιςω χρονικά

Επίσης,
εβρεχε απο επταλοφο προς γραβιά αλλα , ήμασταν κάτω απο πυκνά κλαριά ψηλών δέντρων , λες κ μας κράταγε καποιος ομπρέλα κ βράχηκαμε ελαχιστα , δε γίνονται αυτα :):)

Το Honda Africa Twin 1100, του IoannisB ,νομίζω δικαίως βγηκε η καλύτερη μοτοσυκλετα στο περιοδικό Μότο, στο mega test on off 2023 , πολυ ποιοτική μοτοσυκλετα , ´οργώνεί´ σε τέτοιες απαιτητικές μοτοβολτες , σε ποίκιλα τερέν κ δε σε αγχώνει










antsoar




























Sent from my iPhone using Tapatalk
Πολύ ωραία μπράβο και σημαντικό ότι το ευχαριστηθηκατε!!!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Στην βάση μου ασφαλής.
Αίσθηση που αποκόμισα: σαν ένα μεγάλο χωμάτινο 36ωρο από τα παλιά αλλά χωρίς το άγχος των χιλιομέτρων. Γιορτή κανονικά!

Εντυπωσιακότερη συμμετοχή, η συνεπιβάτης στο δικαβαλο 990 όπου ο τύπος το πήγαινε τεζα μπάλαντεζα παντού!
Ήταν ακόμα μια κοπέλα, γνωστή απ' τα σοσιαλ όπως έμαθα, με ένα 990 που το πήγαινε αέρα. Αν και σήμερα το πρωί την είδα να έχει φύγει σε χαντάκι απ' την πλευρά του βουνού χωρίς άλλες συνέπειες μάλλον.

Ίσως γράψω δυο σκέψεις για την όλη εμπειρία αργότερα
 
Top Bottom