ADVtrOFFy 2017..The ADV story

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
προσπαθω να ανεβασω καμια φωτο αλλα κατι κανω λαθος
Μήπως δεν στέγνωσαν ακόμα!!!!!!!!!!:):):)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
καλά ρε Τεό 6:30 λεπτά βίντεο για να περάσεις τα καραφλά:cool: ??? εμείς περάσαμε τόσο γρήγορα που ούτε φώτο δεν προλάβαμε να βγάλουμε :p:D
όπως βλέπεις είμαι ευγενής :)
προσπέρασα μόνο σταματημένους και πήγα λίγο σβέλτα, μόνο όσο ήμουν μόνος:happy:
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Παιδιά ξεχασα το μυαλο μου κάπου εκει στο βουνό ! Αμα το βρει κάποιος να το αφησει εκει που ειναι και θα περάσω εγω καποια στιγμή να το το παρω !
Ευχαριστω προκαταβολήκα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Last edited by a moderator:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καταθεση ψυχής ήταν όσα ζήσαμε!
Από όλη την ομάδα , όχι μόνο από τον Κώστα. Ακόμα κι αυτοί του καταφυγίου, μας σκλάβωσαν!!!
Δεν είναι θέμα το τι κάνεις. Μπορεί να κάνεις τα πάντα... Το θέμα είναι πώς το κάνεις;!!!!
170χλμ χώμα και τα τελευταία 20 μέσα σε βροχή-ομίχλη-καταιγίδα-χαλάζι..... είναι θέμα!
Και 55 μοτοσυκλέτες στο βουνό? Όποιος έχει λίγο άποψη για το τι ακριβώς λέμε, τον πιάνει σύγκριο! Μέσα σ όλα αυτά είχαμε μόνο 2 κλαταρίσματα κι ένα πέσιμο με υλικές ζημιές (τα άλλα δε μετράνε καν)...... Τίποτα δηλαδή! Απίστευτο πραγματικά και πιστεύω ότι οφείλεται στην ηρεμία που κατάφερε ο Μάθος κι όλη η ομάδα να περάσουν σε όλους μας, ώστε να ενεργούμε ψύχραιμα και λογικά!
Τα γκρουπάκια των 10 έως 15 ήταν απίστευτα λειτουργικά κι έτσι όταν ήρθε η ώρα των δύσκολων καιρικών συνθηκών, ήμασταν όλοι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, μετά από 8 ώρες καβάλα στο χώμα, ώστε να φτάσουμε ασφαλείς στο καταφύγιο.
Στο δικό μου γκρουπάκι, Γιάννης @John-Aigio και Λευτέρης @lef99 απίστευτα παιδιά!!! Δεν έχω λόγια! Ο Γιάννης έδινε έναν καλό και σταθερό ρυθμό κι ο Λευτέρης πίσω , τι να πω? Εγγύηση!!!!!
Συνεργαστήκαμε άψογα, κατάφερα και κάποιες καλές φώτο και βιντεάκια, θα ανεβάζω σιγά-σιγά.


ΥΓ: θα ανοίξει σχετικό θέμα στην ενότητα "Διαδρομές" με τα ίχνη κάθε μέρας κλπ, ωστε να μείνουν για μελλοντική χρήση για κάθε ενδιαφερόμενο ;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Καταθεση ψυχής ήταν όσα ζήσαμε!
Από όλη την ομάδα , όχι μόνο από τον Κώστα. Ακόμα κι αυτοί του καταφυγίου, μας σκλάβωσαν!!!;)
Να αντιγραψω οτι μου ειπε ο φιλος πλεον στο Καταφυγιο...δεν ειναι για μενα αλλά για ολους εμας που βρεθηκαμε απο κοινου εκει πανω...και το δικαιουσθε να το ακουσετε ΟΛΟΙ...:happy:

"Κωστα ησασταν ολοι σουπερ.Ευχομαικατι τετοιο να ξαναγινει και θα ειστε παλι ολοι ευπροσδεκτοι στο καταφυγιο.Εξορμειτε συνεχως..."

Ενας ανθρωπος που δεν γνωριζομασταν καν πριν το ADVtrOFFY,που πριν μαζευτουμε εκει πανω φοβοταν τον καιρο και τις δυσμενεις συνθηκες που ηταν πιθανες,που υπηρχε επιφυλακτικοτητα ακουγοντας "ερχονται μοτοσυκλετιστες στο βουνο"


...ανθρωποι που με πηραν με αγωνια τηλεφωνο αν ειμαστε σιγουροι οτι θελουμε να παμε με τετοιο καιρο εκει...που ελεγαν και ξαναελεγαν αν χρειασθουμε οτιδηποτε να μη διστασουμε να ζητησουμε την συνδρομη τους...Να πω μαλιστα πώς ειναι η πρωτη φορα που δινεται το καταφυγιο σε ομαδα μοτοσυκλετιστων,ειναι η πρωτη φορα που βλεπουν τετοια συγκεντρωση μοτοσυκλετιστων σε βουνα...!!!

Παραμιλαει κοσμος...το ADVride εδωσε στιγμα!!!Περναμε καλα και το δειχνουμε τριγυρω...:friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πάμε τις φώτο σιγά - σιγά.... ;)

Παρασκευή κατά τις 12:30 ξεκινήσαμε 3 τελικά, με σκοπό μια βολτίτσα "προθέρμανσης" στην Αττική

@Shogun & @giannis1070 ευχαριστώ για την παρέ και το γέλιο που ρίξαμε ;)



Από την έξοδο της Μάνδρας, προς Μελετάκι - Κανδήλι, μπαίνουμε στο δάσος



Μετά από μισή ωρίτσα βγαίνουμε στον κάμπο των Μεγάρων και συνεχίσουμε βόρεια-βορειοδυτικά προς Γεράνεια και κορυφή "αέρας"






φάτσες......:rolleyes::rolleyes::rolleyes::inlove::inlove::inlove::inlove:



Kαι προσθέτω εδώ, μια που με έβγαλε ο Γιάννης @giannis1070
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Fφωτο από το ποταμάκι υπάρχουν πάρα πολλές, όχι μόνο της ομάδος μας. Μαζωχτήκαμε πολλές εκεί :D























@John-Aigio special ;)

 
Top Bottom