BMW R 1300 GS, R 1400 GS και Μ 1400 GS 2023

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
(όταν τα κάνει η Χόντα είναι Δευτέρα, επεισόδιο χάσαμε το μέτρημα)


Βάλτε και καμιά πηγή ρε παιδιά.
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Μετά την χθεσινή βόλτα στον γέρακα, πήγα και είδα το 1300 στον Βαγιανέλη που είχε το χρώμα Τραμουντάνα (πράσινο)(Για τους μη θαλασσινούς η Τραμουντάνα είναι ο αέρας Βοριάς). Για κάποιο λόγο, μάλλον επειδή δεν σκαμπάζω από μηχανάκια πολλα πολλά ακόμα, τρελάθηκα με το ανάγλυφο στην θέση του π...ους. (εκεί μπροστά στο ντεπόζιτο, στην πίσω μεριά του ντεπόζιτου). Πολύ όμορφη λεπτομέρεια. Καβάλησα πάλι στατικά το 1250 gsa trophy, που μάλλον ερωτεύτηκα, καθώς και το 1300gs. Πιο μαζεμένο, στα μάτια μου είναι σαν 800άρι. Οδηγηκά δεν έχω ιδέα πως θα πάει, και ούτε θα ξέρω τις διαφορές από το 1250gs. Η εναλλαγή από τρανσαλπ του 2002 650cc, σε 1250gsa του 2023, φαντάζομαι θα είναι διαστημική.
Στα του αυτόματου κιβωτίου τώρα, σε μια ατάκα του πατέρα μου στον πωλητή (και καβαλάρη δυνατό από ότι κατάλαβα), αν θα βγαίνει και αυτόματο το Adventure 1300, ή απάντηση ήταν "Μα καλά είστε μέσα στο εργοστάσιο?"
Τα λεγόμενα του πωλητή της Βαυαρικής μάρκας είναι πως θα υπάρχει και η επιλογή για αυτόματο κιβώτιο στο νέο 1300gsa, σε κανέναν χρόνο από τώρα.

Με τούτα και με εκείνα πάντως, το 1250 μου ταιριάζει κάθε μέρα και πιο πολύ! R 1250 GS Trophy <3
 
Τελευταία επεξεργασία:

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
τρελάθηκα με το ανάγλυφο στην θέση του π...ους. (εκεί μπροστά στο ντεπόζιτο, στην πίσω μεριά του ντεπόζιτου). Πολύ όμορφη λεπτομέρεια
Δεν λενε οτι η μηχανη ειναι προεκταση του πουλιου μας? Ε, η BMW το φτιαξε...:wacky:
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Η εναλλαγή από τρανσαλπ του 2002 650cc, σε 1250gsa του 2023, φαντάζομαι θα είναι διαστημική.
Στα του αυτόματου κιβωτίου τώρα, σε μια ατάκα του πατέρα μου στον πωλητή (και καβαλάρη δυνατό από ότι κατάλαβα), αν θα βγαίνει και αυτόματο το Adventure 1300, ή απάντηση ήταν "Μα καλά είστε μέσα στο εργοστάσιο?"
Τα λεγόμενα του πωλητή της Βαυαρικής μάρκας είναι πως θα υπάρχει και η επιλογή για αυτόματο κιβώτιο στο νέο 1300gsa, σε κανέναν χρόνο από τώρα.
Είχα πρώτη μηχανή Τρανσαλπ 650 του 2002 όπως εσύ.
Το 2006 έκανα test ride ένα απλό (οχι adventure) R1200GS, κίτρινο ήταν. Το θυμάμαι σαν τώρα το γεγονός και την οδήγηση στην Μιχαλακοπούλου που είχε και κίνηση αλλά μου φαινόταν τόσο καλοζυγισμένο και ελαφρύ. Το 2009 αγόρασα το R1200GSA. Μου φαίνεται πως αν το οδηγήσεις πας κι εσυ προς απόκτηση.

Σχετικά με το αυτόματο κιβώτιο δεν μου κάνει εντύπωση. Αφού η όλη κατάσταση παει προς ηλεκτροκίνηση και δεν μπορεί να πάει απότομα. Το φέρνουν σιγά σιγά.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Το είδα εχθές στην περιοχή μου όπου έκανε τεστ ένας σύντροχος
Σταμάτησε μιλήσαμε όπου και αναφερε την γνώμη του κατά κάποιο τρόπο εκστασιασμένος
Από κοντά φενετε πολύ κόμπακτ, μασιφ θα έλεγα
Έχει άλλο θόρυβο ο κινητήρας από το απερχόμενο
Ήταν σε λαδί χρώμα και ο συντροχος ήδη πούλησε το δικό του και πλέει προς την απόκτηση του νέου
Αυτά από εμένα και σε άλλα με υγεία
Υποπλαίσιο tdm 900.
Όταν δεν έχεις οδηγήσει γρήγορη μοτοσυκλέτα και super sport και είχες on off Moto το νέο gs θα σου κάνει εντύπωση.
Για τον κυριουλη πιο πάνω το λέω ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
απο κοντά είναι πολύ πιο ωραίο ιδικά το μαύρο που εχει ο Παναγιωτόπουλος
Ρώτησες και εσύ αν το πουλάει, γιατί πήγα και εγώ προχθές, χαρχάλευα το 1300 triple black και τον ρώτησα :roflmao::D:roflmao:

Ενημερωτικά περιμένει άλλα 37 μηχανάκια να φέρει (1300gs):eek:, η bmw δεν έχει μεγάλη παραγωγή και η λίστα αναμονής φτάνει τον Μάρτη...

Ενημερωτικά νούμερο 2, μ'αρέσει πιο πολύ αυτό που έχει έξω από το μαγαζί το 1250 :mooning:
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Ρώτησες και εσύ αν το πουλάει, γιατί πήγα και εγώ προχθές, χαρχάλευα το 1300 triple black και τον ρώτησα :roflmao::D:roflmao:

Ενημερωτικά περιμένει άλλα 37 μηχανάκια να φέρει (1300gs):eek:, η bmw δεν έχει μεγάλη παραγωγή και η λίστα αναμονής φτάνει τον Μάρτη...

Ενημερωτικά νούμερο 2, μ'αρέσει πιο πολύ αυτό που έχει έξω από το μαγαζί το 1250 :mooning:
Αφου εχεις ψηθει μερες τωρα, τι το σκεφτεσαι? Κανε την καρδια σου πετρα, εεε συγνωμη, το σκατο σου παξιμαδι και προχωρα... :friendship:
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ρώτησες και εσύ αν το πουλάει, γιατί πήγα και εγώ προχθές, χαρχάλευα το 1300 triple black και τον ρώτησα :roflmao::D:roflmao:

Ενημερωτικά περιμένει άλλα 37 μηχανάκια να φέρει (1300gs):eek:, η bmw δεν έχει μεγάλη παραγωγή και η λίστα αναμονής φτάνει τον Μάρτη...

Ενημερωτικά νούμερο 2, μ'αρέσει πιο πολύ αυτό που έχει έξω από το μαγαζί το 1250 :mooning:
όχι δεν ρώτησα
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Αφου εχεις ψηθει μερες τωρα, τι το σκεφτεσαι? Κανε την καρδια σου πετρα, εεε συγνωμη, το σκατο σου παξιμαδι και προχωρα... :friendship:
Χειρότερη πρίζα από εμένα είσαι εσύ
:ha:ha
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτή την βδομάδα, λέω να το κάνω μια βόλτα, αν και δεν καβαλαω τάφους εδώ και έναν χρόνο. :p
Προσπάθησε να μην κάνεις σύγκριση με το XR αλλά με τα άλλα μπόξερ και πες μας, έχει ενδιαφέρον.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Προσπάθησε να μην κάνεις σύγκριση με το XR αλλά με τα άλλα μπόξερ και πες μας, έχει ενδιαφέρον.
Δεν είμαι αντικειμενικός στο θέμα gs, μου αρέσουν όλα.
Φυσικά και δεν θα συγκρίνω με το xr, αυτό το έκανα όταν το αγόρασα και η κίνηση ηταν τέρμα υποκειμενικη
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το είδα από κοντά στο Βαγιανέλη στο πράσινο κυπαρισσί και ομολογώ πως είναι διαφορετικό από κοντά με την καλή έννοια όμως.

Μου φάνηκε πιο μαζεμένο από τα παλιότερα και το φανάρι έχει λεπτομέρειες που δεν φαίνονται στις φωτογραφίες.

(Είχε και ένα άψογο r100gs pd σε κόκκινο, αν έπαιρνα ξανά boxer τέτοιο θα αγόραζα):friend:
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Προσπάθησε να μην κάνεις σύγκριση με το XR αλλά με τα άλλα μπόξερ και πες μας, έχει ενδιαφέρον.
Ούτε να αναφερθούν τιμές.
Καλύτερα χωρίς και οποίος μπορεί ας τα παίρνει. ;)
 
Top Bottom