CFMOTO 450MT

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
RE Himalayan (να πούμε και έναν Ινδό) μια απο τα ίδια
Οι πρώτες παραδώσεις για το Himalayan είναι αρχές Μαίου λόγω του Πάσχα όμως ίσως αργήσουν λίγο οι ταξινομήσεις ...
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Από το λίγο που κάθισα πάνω του στην έκθεση, για πολύ ψηλούς δεν κάνει δυστυχώς. Ούτε με την OEM σέλα ούτε με την flat από τα αξεσουάρ.
Βρίσκουν τα γόνατα πολύ, στην ηλίθια έντονη ακμή του τεποζίτου.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Από το λίγο που κάθισα πάνω του στην έκθεση, για πολύ ψηλούς δεν κάνει δυστυχώς. Ούτε με την OEM σέλα ούτε με την flat από τα αξεσουάρ.
Βρίσκουν τα γόνατα πολύ, στην ηλίθια έντονη ακμή του τεποζίτου.
Έχεις δίκιο. Εγώ είμαι 1.75 έστω με λίγο μακρυά πόδια για το ύψος μου και ήμουν οριακά να βρίσκουν τα γονατα στο τεποζιτο όπως είναι σχεδιασμένο. Ειδικά με επιγονατίδες ακόμα χειροτερα.

Ακόμα και με την ψηλή σέλα της εταιρείας θεωρω πως άτομα πάνω από 1.80 απλά δεν μπορούν να βολεύτουν και να το αγοράσουν.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Έχεις δίκιο. Εγώ είμαι 1.75 έστω με λίγο μακρυά πόδια για το ύψος μου και ήμουν οριακά να βρίσκουν τα γονατα στο τεποζιτο όπως είναι σχεδιασμένο. Ειδικά με επιγονατίδες ακόμα χειροτερα.

Ακόμα και με την ψηλή σέλα της εταιρείας θεωρω πως άτομα πάνω από 1.80 απλά δεν μπορούν να βολεύτουν και να το αγοράσουν.
Το καλό είναι ότι εμείς οι κάτω του 1.80 έχουμε τους ασιάτες με το μέρος μας.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Το καλό είναι ότι εμείς οι κάτω του 1.80 έχουμε τους ασιάτες με το μέρος μας.
Σε ρούχα από την Αμερική το νούμερό μου είναι XL, σε ρούχα από την Ευρώπη είναι 2XL και σε ρούχα από την Κίνα είναι 5XL ή 6XL. :D:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

fumantsu

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM 1190 ADVENTURE R
Έχεις δίκιο. Εγώ είμαι 1.75 έστω με λίγο μακρυά πόδια για το ύψος μου και ήμουν οριακά να βρίσκουν τα γονατα στο τεποζιτο όπως είναι σχεδιασμένο. Ειδικά με επιγονατίδες ακόμα χειροτερα.

Ακόμα και με την ψηλή σέλα της εταιρείας θεωρω πως άτομα πάνω από 1.80 απλά δεν μπορούν να βολεύτουν και να το αγοράσουν.
Είμαι 1.90+

Θεωρώ ότι είχε καλύτερη θέση από το 1290 adv r που ειχε στην έκθεση.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είμαι 1.90+

Θεωρώ ότι είχε καλύτερη θέση από το 1290 adv r που ειχε στην έκθεση.
Όντως?? Στα πλαστικά που εξέχουν μπροστά δεν έβρισκαν τα γόνατα σου?

Είσαι σίγουρα 1.90 ρε πονηρέ?! :roflmao:
 

fumantsu

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM 1190 ADVENTURE R
1.92 ήμουν στα νιάτα μου, γιατί μπάζω κιόλας.
Οριακά ημουν, βέβαια είναι αναλόγως και που κάθεσαι στην σέλα.
Αλλά το ύψος πχ δεν ήταν άβολο. Στο 1290 τα γόνατα ήταν ποιο λυγισμένα και η θέση με κούρασε.
Αλλά για να είμαι και απολύτως ειλικρινής δεν κοίταξα και πολύ το ύψος. Το πήγα λίγο επιπόλαια εφόσον ήθελα να δω την ποιότητα του κατά κύριο λόγο γιατί ενδιαφέρεται φίλος.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
1.92 ήμουν στα νιάτα μου, γιατί μπάζω κιόλας.
Οριακά ημουν, βέβαια είναι αναλόγως και που κάθεσαι στην σέλα.
Αλλά το ύψος πχ δεν ήταν άβολο. Στο 1290 τα γόνατα ήταν ποιο λυγισμένα και η θέση με κούρασε.
Αλλά για να είμαι και απολύτως ειλικρινής δεν κοίταξα και πολύ το ύψος. Το πήγα λίγο επιπόλαια εφόσον ήθελα να δω την ποιότητα του κατά κύριο λόγο γιατί ενδιαφέρεται φίλος.
Ίσως για ένα ψηλό η ψηλή σέλα της εταιρείας που είναι στα 870mm και flat να σε αφήνει να κάτσεις λίγο πιο πίσω και έτσι να αμβλυνεται αυτό το θέμα.

Επίσης εσύ έχεις να δώσεις πόντους στη βαρύτητα ,αλοιμονο σε μας!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
1.92 ήμουν στα νιάτα μου, γιατί μπάζω κιόλας.
Οριακά ημουν, βέβαια είναι αναλόγως και που κάθεσαι στην σέλα.
Αλλά το ύψος πχ δεν ήταν άβολο. Στο 1290 τα γόνατα ήταν ποιο λυγισμένα και η θέση με κούρασε.
Αλλά για να είμαι και απολύτως ειλικρινής δεν κοίταξα και πολύ το ύψος. Το πήγα λίγο επιπόλαια εφόσον ήθελα να δω την ποιότητα του κατά κύριο λόγο γιατί ενδιαφέρεται φίλος.
Περίεργο γιατί γνωστό μέλος εδώ μέσα που αναλύει πολύ εργονομικούς παράγοντες όπως γωνίες γονάτων κτλ, ευαγγελίζεται ότι το 1290 είναι πολύ καλό εργονομικά και είναι εξίσου ψηλός.
 

fumantsu

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM 1190 ADVENTURE R
Περίεργο γιατί γνωστό μέλος εδώ μέσα που αναλύει πολύ εργονομικούς παράγοντες όπως γωνίες γονάτων κτλ, ευαγγελίζεται ότι το 1290 είναι πολύ καλό εργονομικά και είναι εξίσου ψηλός.
Ο καθένας έχει δικά του γούστα.
Αν και ποιο όρθια θέση τα γόνατα κάνουν ποιο κλειστή γωνία και άρα εμένα θα με κουράσει.
Ξαναλέω ανέβηκα στο 1290 r. Πιθανών και ποιο ψηλά η σέλα να βοηθάει γιατί σίγουρα ήταν στην χαμηλή θέση.
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Ίσως για ένα ψηλό η ψηλή σέλα της εταιρείας που είναι στα 870mm και flat να σε αφήνει να κάτσεις λίγο πιο πίσω και έτσι να αμβλυνεται αυτό το θέμα.

Επίσης εσύ έχεις να δώσεις πόντους στη βαρύτητα ,αλοιμονο σε μας!
870 είναι μόνο στα χαρτιά. Είναι τόσο μαλακή (η μ@λ@κία) που ανάθεμα αν έδωσε +1 cm από την ΟΕΜ.
Και είμαι μόλις 80 κιλά παρότι 2μ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
870 είναι μόνο στα χαρτιά. Είναι τόσο μαλακή (η μ@λ@κία) που ανάθεμα αν έδωσε +1 cm από την ΟΕΜ.
Και είμαι μόλις 80 κιλά παρότι 2μ
α γιατί βρήκες και δοκίμασες και την ψηλή? Αν είναι έτσι όπως το λες μικρό το όφελος.
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
α γιατί βρήκες και δοκίμασες και την ψηλή? Αν είναι έτσι όπως το λες μικρό το όφελος.
Ήταν στην έκθεση, στο γκρι :)
 
Top Bottom