CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Βάλε τα ράλι θες να πεις γιατί τα στοκ (αντέγραψαν την BMW) είναι για ποδαράκια γκέισας, δεμένα.

Λύνουν οι βίδες της Χόντα;
Τα ραλλυ το είδα αλλα δεν το εχω βάλει ακόμα

Ειναι οτι πιο οικονομικο και καλό σε footpeg.
Είναι ατσάλι αρχικά.
Επίσης είναι σε ευθεία με τον πύρο οποτε σε σχεση
με το μαμισιο που κάνει κουρμπα ειναι πιο χαμηλό το πάτημα 1-1,5 εκατοστό.Αξίζει.

οι βίδες λύνουν. Μια του αριστερου μαρσπιε και μια στην ποδιά ακριβως απο κάτω !
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Τα ραλλυ το είδα αλλα δεν το εχω βάλει ακόμα

Ειναι οτι πιο οικονομικο και καλό σε footpeg.
Είναι ατσάλι αρχικά.
Επίσης είναι σε ευθεία με τον πύρο οποτε σε σχεση
με το μαμισιο που κάνει κουρμπα ειναι πιο χαμηλό το πάτημα 1-1,5 εκατοστό.Αξίζει.

οι βίδες λύνουν. Μια του αριστερου μαρσπιε και μια στην ποδιά ακριβως απο κάτω !
1 -1,5 πόντο πιο κάτω με ενδιαφερει , πιο foot peg είναι αυτό ;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
1 -1,5 πόντο πιο κάτω με ενδιαφερει , πιο foot peg είναι αυτό ;
Το rally από τα αξεσουάρ. Καλή τιμή κιόλας.


Edit
RALLY Μαρσπιέ
Part Number 08R79-MKS-E00
110 €
Επιθετική εμφάνιση και επιφάνεια αυξημένη κατά 57% από τα στάνταρ μαρσπιέ. Βελτιωμένος έλεγχος κατά την οδήγηση στο χώμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Να ρωτησω όμως , αυτά που δεν έχουν καθόλου λάστιχο , μήπως είναι πιο ‘’κουραστικα’’ πιο ‘’κραδασμηκα’’ από αυτά με το λάστιχο ή αυτά που έχουν πχ λάστιχο στην μέση και καρφιά στις άκρες ; Η δεν παίζει ρόλο ;
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Να ρωτησω όμως , αυτά που δεν έχουν καθόλου λάστιχο , μήπως είναι πιο ‘’κουραστικα’’ πιο ‘’κραδασμηκα’’ από αυτά με το λάστιχο ή αυτά που έχουν πχ λάστιχο στην μέση και καρφιά στις άκρες ; Η δεν παίζει ρόλο ;
απλα θα σου χαλάσει τη μπότα…
Κραδασμούς κτλ δεν ξέρω τί είναι.
Οι ψείρες του πορτοκαλί κόσμου ασχολούνται με κραδασμούς, μετεωρίτες, ευθυγραμμηση άστρων, μήνα παραγωγής και ζωδιακό κύκλο
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην γίνεσαι τέτοιος τώρα, Β εξάμηνο 2005 unicorn bikes λέμε.

Τα δόντια της Χόντα που είναι φαφουτικα τροχιαμένα δεν χαλάνε την μπότα μωρέ, αυτά από το fb που είναι φονικά όπλα ναι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αν έχει λάστιχο και λασπωθει γλιστράει η μπότα πάνω στο μαρσπιε.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
απλα θα σου χαλάσει τη μπότα…
Κραδασμούς κτλ δεν ξέρω τί είναι.
Οι ψείρες του πορτοκαλί κόσμου ασχολούνται με κραδασμούς, μετεωρίτες, ευθυγραμμηση άστρων, μήνα παραγωγής και ζωδιακό κύκλο
οκ Αχαχα καλά η μπότα Κλάιν τι να πάθει
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
απλα θα σου χαλάσει τη μπότα…
Κραδασμούς κτλ δεν ξέρω τί είναι.
Οι ψείρες του πορτοκαλί κόσμου ασχολούνται με κραδασμούς, μετεωρίτες, ευθυγραμμηση άστρων, μήνα παραγωγής και ζωδιακό κύκλο
Εμείς βγάζουμε τα λάστιχα για καλύτερο grip στο χώμα και έχουμε και 2gr λιγότερα στην μοτοσυκλέτα :)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο άνθρωπος θέλει GS όπως η καρχια θέλει σουγκαρντάντι. Εδώ μπαίνει για το σπάμ μόνο, με την... Ρουκέτα του.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
οκ Αχαχα καλά η μπότα Κλάιν τι να πάθει
Μη το λες έτσι απλά, τρυπάνε. Έβλεπα στορι μεγκς μπραααπ που έψαχνε νέα αλπινσταρς Τεκ7 σε μέγεθος βρεφικό και παραπονιέται που δεν έχει στοκ. Το γιατί δεν έχει παπουτσάδικα να βάλει άλλη σόλα στην Αμερική δεν ξέρω
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Έχει κάνει και συμμαχία με τον ανθρωπο που έχει το πιο αντιχριστιανικό ψευδώνυμο αλλα σε φάτσα αν τον δεις βράδυ κάνεις το σταυρό σου και λες ηρθε η δευτέρα παρούσια ,κατέβηκανε οι Αγίοι , ακα D347H81

ΚΤΜ αγίασμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχει κάνει και συμμαχία με τον ανθρωπο που έχει το πιο αντιχριστιανικό ψευδώνυμο αλλα σε φάτσα αν τον δεις βράδυ κάνεις το σταυρό σου και λες ηρθε η δευτέρα παρούσια ,κατέβηκανε οι Αγίοι , ακα D347H81
:ha:ha:ha
Έλιωσα...!!!:roflmao:
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Έχει κάνει και συμμαχία με τον ανθρωπο που έχει το πιο αντιχριστιανικό ψευδώνυμο αλλα σε φάτσα αν τον δεις βράδυ κάνεις το σταυρό σου και λες ηρθε η δευτέρα παρούσια ,κατέβηκανε οι Αγίοι , ακα D347H81

ΚΤΜ αγίασμα
Την ευλογία μου τέκνο μου :secret:κάτι λέγαμε με τον Τάσο μόλις έρθεις για καλωσόρισμα, να ξανανακαναμε την χθεσινή βόλτα αλλά χωρίς τις παρακάμψεις για μεγάλα, γιατί μια ανηφόρα καλή δεν την έκανα....:dnl: ....Υ.Γθα περιμένουμε εννοείται να έχει βρέξει
 
Τελευταία επεξεργασία:

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
....η αφρικανα ανεβηκε μονη της σχεδον....(πιστευω αν δεν εκοβε γκαζι στο τελος θα περναγε αερα!) επαθα πλακα με της δυνατοτητες που εχει , και δινει απλοχερα στον αναβατη της και οσα βιντεο και να εχω δει δε το περιμενα!!
Και εκει που λεω θα καταληξω να παρω κινεζο ή Ευρωπαιο τσουπ...ααντε παλι στον ιαπωνααααα εεερε γαμωτη μμμμμ :hh:

Καλως ήρθες

Σκέφτομαι και γράφω.

Το off road λέει οτι συμπλέκτης = δεύτερο γκάζι. (-10kg - 1000Ε)
Η λογική όμως λέει οτι με DCT δεν θα σου σβήσει ποτέ οπότε λιγοστευουν και τα τουμπίδια. (+10kg+1000Ε).

Είναι το DCT για κλειστά κομμάτια ?
Σε τι στροφες παίζει?
Βολεύει να το χειρίζεσαι σε manual και να αλλάζεις ταχύτητες με τον αντίχειρα ?
Αν θες να σηκώσεις τον μπροστινό τροχό τί πρέπει να κάνεις?
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Υπάρχει recluse ;


Edit, υπάρχει ;)

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στο χώμα χρειάζεται ο συμπλέκτης όταν μπλέξεις σε τεχνικο τεραιν, λειτουργεί ως ρυθμιστής της ροπής. Το dct αποτυγχάνει σε αυτό το κομμάτι.
 
Top Bottom