CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όχι

ΚΤΜ, husqvarna. BMW έχουν πιο γλυκιά λειτουργία με πιο λίγους κραδασμούς, πιο "ακριβή" ψεκασμό και λίγο πιο ευστροφα, το NordenΕ και το 900A διαβάζουν τον δρόμο αλλιώς. Το 890R, 900 και η Άφρικα eera (δεν θυμάμαι τι πρόγραμμα είχε η ανάρτηση δυστυχώς) είναι λίγο πιο ξερά.

Αυτό που πρέπει να οδηγήσεις είναι το 900GS. Ελλάδα κιόλας που μπορείς να το στίψεις χωρίς φόβο, ναρκωτικό χωρίς συνταγή. Για την αστυνομία το ίδιο θα είναι.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Όχι

ΚΤΜ, husqvarna. BMW έχουν πιο γλυκιά λειτουργία με πιο λίγους κραδασμούς, πιο "ακριβή" ψεκασμό και λίγο πιο ευστροφα, το NordenΕ και το 900A διαβάζουν τον δρόμο αλλιώς. Το 890R, 900 και η Άφρικα eera (δεν θυμάμαι τι πρόγραμμα είχε η ανάρτηση δυστυχώς) είναι λίγο πιο ξερά.

Αυτό που πρέπει να οδηγήσεις είναι το 900GS. Ελλάδα κιόλας που μπορείς να το στίψεις χωρίς φόβο, ναρκωτικό χωρίς συνταγή. Για την αστυνομία το ίδιο θα είναι.
Αντε όταν με το καλό έρθει θα το δοκιμάσω , μην ξύνομαι στην κλιτσα του τσοπάνη μόνο και είναι νωρίς ακόμα :roflmao:

Σε πιο mode είχες την αφρικα ;; Αν το είχες στο τουρ έχει την ανάρτηση στο High είναι αρκετά σφιχτή εκεί , σε λακούβες την ακούς αλλά είναι για σπορ και επιθετική οδήγηση εννοώ , επιβάλλεται καλή άσφαλτος
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τουρ και city.

Οδήγηση ανάποδα και ψάξιμο σε διακόπτες είναι λίγο ρίσκι μπίζνες.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Τουρ και city.

Οδήγηση ανάποδα και ψάξιμο σε διακόπτες είναι λίγο ρίσκι μπίζνες.
Στο Ουρμπαν μπαίνει στο soft και πάλι όμως όπως το λες σωστά έχει την αίσθηση ξερό , απορώ πως λένε μερικοί οτι είναι μαλακες , εμένα μου φαινόνται σκληροπυρηνικές
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Tour και city
Ρίσκι μπίζνες
Ουρμπαν σοφτ
Αλλά επίπεδα πρόσφυσης :)
Όλα τα καλά της ΚΤΜ
Κανένα από τα κακά.
Win win το λένε στο νησί.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
σοβαρευτείτε ρε ολη την ώρα στην "προσφατη δραστηριότητα" είμαστε μαζι με τα
GS -προβληματα
GS-πατεντες
GS-καμμενα πηνια
GS-ορθοδοξο
GS-μιλφ κουγκαρ
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Οδηγικά.

Το Norden είναι ένα κλικ πιο ραφιναρισμένο σε λειτουργία αλλά το Άφρικα στο τέλος της ημέρας θα σε γυρίσει σπίτι πιο ευχάριστα και ήσυχα.

Πραγματικά δύσκολη επιλογή με "αντικειμενικά κριτήρια" αριθμών και υποκειμενικά αίσθησης, παίζουν σε λεπτομέρειες.

Από εκεί που η κατηγορία της μέσης ήταν φουλ μλκιες πως έχει γίνει φουλ διαμάντια! Μπράβο σε όλους τους μηχανικούς χρειάζεται.
Μη βασανίζεσαι άσκοπα!

Αφρικα και ξεμπέρδεψες

 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Τίποτα σήμερα ξετρελαθηκα στο χώμα , ίσως είναι και η αδρεναλίνη που σου δίνει ! Αλλά η μηχανή μεταμορφώνεται . Πολύ εύκολη δεν με προβλημάτισε , δεν μου φάνηκε κάπου βαριά , σιδερώνει τα πάντα . Το μοτέρ είναι σύμμαχος σου σε κάθε συνθήκη

συναντήσαμε αρκετά ήδη τερέν , κροκαλες σε κατηφόρες , γαρμπιλι , φλαταδουρες . Δεν ήταν πολύ δύσκολο αλλά πήρα μια πρώτη γεύση.

Λάβετε υπόψην ότι δεν έχω εμπειρία μεγάλη στο χώμα αλλα ούτε με χωμάτινα μηχανάκια
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τίποτα σήμερα ξετρελαθηκα στο χώμα , ίσως είναι και η αδρεναλίνη που σου δίνει ! Αλλά η μηχανή μεταμορφώνεται . Πολύ εύκολη δεν με προβλημάτισε , δεν μου φάνηκε κάπου βαριά , σιδερώνει τα πάντα . Το μοτέρ είναι σύμμαχος σου σε κάθε συνθήκη

συναντήσαμε αρκετά ήδη τερέν , κροκαλες σε κατηφόρες , γαρμπιλι , φλαταδουρες . Δεν ήταν πολύ δύσκολο αλλά πήρα μια πρώτη γεύση.

Λάβετε υπόψην ότι δεν έχω εμπειρία μεγάλη στο χώμα αλλα ούτε με χωμάτινα μηχανάκια
Τέτοια πες μας να το γυρίσουμε σε Africa!!!
Και όχι τίποτα άλλο ,αλλά θα φάω μπλοκάρισμα εδώ μέσα!!
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Τέτοια πες μας να το γυρίσουμε σε Africa!!!
Και όχι τίποτα άλλο ,αλλά θα φάω μπλοκάρισμα εδώ μέσα!!
Θα σου ξανά πω αύριο Θανάση γιατί τώρα έχω ενθουσιαστεί ( μην πω τίποτα άλλο ) και ίσως τα βλέπω όλα θετικά Αχαχχα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Τίποτα σήμερα ξετρελαθηκα στο χώμα , ίσως είναι και η αδρεναλίνη που σου δίνει ! Αλλά η μηχανή μεταμορφώνεται . Πολύ εύκολη δεν με προβλημάτισε , δεν μου φάνηκε κάπου βαριά , σιδερώνει τα πάντα . Το μοτέρ είναι σύμμαχος σου σε κάθε συνθήκη

συναντήσαμε αρκετά ήδη τερέν , κροκαλες σε κατηφόρες , γαρμπιλι , φλαταδουρες . Δεν ήταν πολύ δύσκολο αλλά πήρα μια πρώτη γεύση.

Λάβετε υπόψην ότι δεν έχω εμπειρία μεγάλη στο χώμα αλλα ούτε με χωμάτινα μηχανάκια
είναι πολυ καλα ζυγισμένη οπως όλα τα τελευταίας γενιάς αλλα επειδή δεν φαίνεται βαρύ δεν σημαίνει οτι ειναι και ελαφρύ ...
αν παει να πέσει μην το κρατήσεις δλδ
αλλιως γυμναστικούλα 10 επναλήψεις 3 σετ deadlift το μηχανάκι
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
είναι πολυ καλα ζυγισμένη οπως όλα τα τελευταίας γενιάς αλλα επειδή δεν φαίνεται βαρύ δεν σημαίνει οτι ειναι και ελαφρύ ...
αν παει να πέσει μην το κρατήσεις δλδ
αλλιως γυμναστικούλα 10 επναλήψεις 3 σετ deadlift το μηχανάκι
Θα πάω για ρεκορ στα deadlift 230 κιλά για μια επανάληψη :wacky:
Είχα σηκώσει το τουαρεγκ έτσι μια φορά που μου χαζό έπεσε στο Γκαράζ , παμε για νέο ρεκόρ τώρα Αχαχα
 
Top Bottom